Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1244227 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4905 Dátum: 2010.04.06 11:26:15 »
Akkor valószínű a bajusz kapcsolóban lesz a hiba. OFF állásban nem szabadba törölnie. Gépi mosóba ne vidd mindenesetre  ;)

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4906 Dátum: 2010.04.06 11:33:13 »
Akkor valószínű a bajusz kapcsolóban lesz a hiba. OFF állásban nem szabadba törölnie. Gépi mosóba ne vidd mindenesetre  ;)
:D
Inkább szervizbe előtte.  :flowers:
Fery

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4907 Dátum: 2010.04.06 12:02:00 »
Bocs azt meg nem mondtam hogy Sol felszereltsegu esoerzekelos fajta.
A lenyeg hohy a gyuruvel a Mist OFF allasban nem lehet kikapcsolni az esoerzekelos reszt, mert az a zavaro.
Meg annyit hogy az OFF allasban a gyurus reszre gondoltam , a bajusz OFF alassban termeszetesen kikapcsol. A konyv lo... t sem ir rola .
Csak 1 sima 1szeru mezei nem esoerzekelos ablaktorlo beallitast szeretnek belole kicsikarni.
« Utoljára szerkesztve: 2010.04.06 12:04:22 írta viziborz »
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4908 Dátum: 2010.04.06 12:45:37 »
...a bajusz OFF alassban termeszetesen kikapcsol. A konyv lo... t sem ir rola .
Csak 1 sima 1szeru mezei nem esoerzekelos ablaktorlo beallitast szeretnek belole kicsikarni.
Így megint más. A karral kell kikapcsolni az automata törlést, a gyűrű csak az érzékenységet állítja, szerintem.
Mivel nem használtam konkrétan az Aurist, így csak általánosságban írom, hogy az eső érzékelők még nincsenek a toppon működés ügyileg, nem működnek tökéletesen. Emiatt sokan alapból nem is használják. Általában az érzékelő a minimális és az egyel felette levő fokozatban találja el legjobban, hogy mikor kell törölni, legalábbis tapasztalatom szerint.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4909 Dátum: 2010.04.06 13:32:38 »
Bocs azt meg nem mondtam hogy Sol felszereltsegu esoerzekelos fajta.
A lenyeg hohy a gyuruvel a Mist OFF allasban nem lehet kikapcsolni az esoerzekelos reszt, mert az a zavaro.
Meg annyit hogy az OFF allasban a gyurus reszre gondoltam , a bajusz OFF alassban termeszetesen kikapcsol. A konyv lo... t sem ir rola .
Csak 1 sima 1szeru mezei nem esoerzekelos ablaktorlo beallitast szeretnek belole kicsikarni.

A karral lehet ki/be kapcsolni az ablaktörlőt, így az esőérzékelőt is. A gyűrű csak az esőérzékelő érzékenységének állítására szolgál.

Krinyo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
  • '07 Auris 2.0 D-4D Sol
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4910 Dátum: 2010.04.06 15:15:16 »
A csikorgos fek valoban tartos, a mienkben 75-hoz kozelit a szamlalo, meg eredeti betetekkel, es meg kb. 10e-et elmennek. Hatul meg meg tobbet is.  :)

tom74

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
  • '07 AURIS 2.0 D4D SOL.'05 Yamaha Fz6S
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4911 Dátum: 2010.04.06 19:03:41 »
És ha elfogy gyárit vagy valami mást rakatsz bele gondolok itt textar ,nipparts stb. mert nekem is most esedékes. textar-t szeretnék csak még nem döntöttem. amúgy az 25e Ft előre.
« Utoljára szerkesztve: 2010.04.06 20:27:48 írta kleingy »

AURIS 2.0 D4D SOL Yamaha Fz6S  kawasaki zx-10r SCANIA 93H

Krinyo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
  • '07 Auris 2.0 D-4D Sol
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4912 Dátum: 2010.04.06 19:20:39 »
Meg nem gondolkoztam rajta...

G6

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 396
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4913 Dátum: 2010.04.06 21:38:12 »
Bocs azt meg nem mondtam hogy Sol felszereltsegu esoerzekelos fajta.
A lenyeg hohy a gyuruvel a Mist OFF allasban nem lehet kikapcsolni az esoerzekelos reszt, mert az a zavaro.
Meg annyit hogy az OFF allasban a gyurus reszre gondoltam , a bajusz OFF alassban termeszetesen kikapcsol. A konyv lo... t sem ir rola .
Csak 1 sima 1szeru mezei nem esoerzekelos ablaktorlo beallitast szeretnek belole kicsikarni.

Esőérzékelős (AUTO) állásban töröl automatikusan, az eső intenzitásának megfelelően (szakaszostól egészen a gyors folyamatosig váltogatja). Ha olyankor is töröl, amikor nem kéne, akkor egyszerűen kapcsold ki a bajuszkapcsoló eggyel feljebb lökésével. Ebben az OFF állásban működik a MIST funkció, amikor fölfele pöccinted a kart, és egyet töröl a törlő. Ha nem felel meg az automata, akkor esetleg ezzel is lehet manuálisan indítani a törlést. Illetve van két folyamatos LO és HI fokozat, amikor fix sebességgel megy az ablaktörlő. AUTO állásban működik a gyűrű, legalsó állásba tekerve a legérzékenyebb (kis esőre is már reagál), fölfele tekerve egyre érzéketlenebb, de ki sosem kapcsol. Klasszikus értelemben vett, állandó intervallumú szakaszos törlő NINCS az esőérzékelős autókban. Amúgy nekem többnyire jól szokott működni az érzékelő, nagyon ritkán van, hogy a kelleténél ritkábban, vagy gyakrabban töröl, olyankor vagy kikapcsolom vagy MIST-ezek, vagy átkapcsolom folyamatosba. Lehetőségek egész tárháza áll rendelkezésére a vezetőnek :)
Geesix

'02-'07 Corolla TS
'07- Auris D-CAT

szazketto

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 664
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4914 Dátum: 2010.04.07 14:45:14 »
Bocs azt meg nem mondtam hogy Sol felszereltsegu esoerzekelos fajta.
A lenyeg hohy a gyuruvel a Mist OFF allasban nem lehet kikapcsolni az esoerzekelos reszt, mert az a zavaro.
Meg annyit hogy az OFF allasban a gyurus reszre gondoltam , a bajusz OFF alassban termeszetesen kikapcsol. A konyv lo... t sem ir rola .
Csak 1 sima 1szeru mezei nem esoerzekelos ablaktorlo beallitast szeretnek belole kicsikarni.

Esőérzékelős (AUTO) állásban töröl automatikusan, az eső intenzitásának megfelelően (szakaszostól egészen a gyors folyamatosig váltogatja). Ha olyankor is töröl, amikor nem kéne, akkor egyszerűen kapcsold ki a bajuszkapcsoló eggyel feljebb lökésével. Ebben az OFF állásban működik a MIST funkció, amikor fölfele pöccinted a kart, és egyet töröl a törlő. Ha nem felel meg az automata, akkor esetleg ezzel is lehet manuálisan indítani a törlést. Illetve van két folyamatos LO és HI fokozat, amikor fix sebességgel megy az ablaktörlő. AUTO állásban működik a gyűrű, legalsó állásba tekerve a legérzékenyebb (kis esőre is már reagál), fölfele tekerve egyre érzéketlenebb, de ki sosem kapcsol. Klasszikus értelemben vett, állandó intervallumú szakaszos törlő NINCS az esőérzékelős autókban. Amúgy nekem többnyire jól szokott működni az érzékelő, nagyon ritkán van, hogy a kelleténél ritkábban, vagy gyakrabban töröl, olyankor vagy kikapcsolom vagy MIST-ezek, vagy átkapcsolom folyamatosba. Lehetőségek egész tárháza áll rendelkezésére a vezetőnek :)
Igy van, tok jo leiras! :) Nekem amugy szinte allandoan AUTO allasban van. Multkor is csopog az eso, meg is lepodok hogy torol, mert valamikor 2 honapja ertem hozza utoljara ahhoz a kapcsolohoz...

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4915 Dátum: 2010.04.07 21:21:55 »
Nekem alapbol mindig ki van kapcsolva. Nem szeretem, ha a dzsuvas ablakot par csepp eso utan elkezdik "polirozni" a lapatok.  :wacko:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4916 Dátum: 2010.04.08 22:56:12 »
Lehetőségek egész tárháza áll rendelkezésére a vezetőnek :)
Ami azért "klassz", mert a cuccot elvileg arra szánták, hogy automatára állítva többet ne is kelljen foglalkoznod vele - ehhez képest az esetek jelentős részében többet kell vele t...ölni, mint a régi (nem automata) fajtákkal  :wacko: ... Ahol tényleg jól tud jönni, az a városon kívüli menet, esőben - ott tényleg segíteni tud, mikor pl. egy kamiont utolérve, a felvert vízfüggönybe belehajtva magától gyorsabbra kapcsol stb. Ellenben városban több vele a szívás, mint a kényelem. A legjobban azt utálom, mikor rég száraz már az ablak, de azért ő még töröl, töröl, töröl kitartóan  :nono: ... Ilyenkor egy kikapcs-bekapcstól észhez tér, de bakker nem azért van ott, ugye, hogy nekem kelljen kapcsolgatni és helyette gondolkodni  :nonono:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

G6

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 396
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4917 Dátum: 2010.04.09 00:00:01 »
Lehetőségek egész tárháza áll rendelkezésére a vezetőnek :)
Ami azért "klassz", mert a cuccot elvileg arra szánták, hogy automatára állítva többet ne is kelljen foglalkoznod vele - ehhez képest az esetek jelentős részében többet kell vele t...ölni, mint a régi (nem automata) fajtákkal  :wacko: ... Ahol tényleg jól tud jönni, az a városon kívüli menet, esőben - ott tényleg segíteni tud, mikor pl. egy kamiont utolérve, a felvert vízfüggönybe belehajtva magától gyorsabbra kapcsol stb. Ellenben városban több vele a szívás, mint a kényelem. A legjobban azt utálom, mikor rég száraz már az ablak, de azért ő még töröl, töröl, töröl kitartóan  :nono: ... Ilyenkor egy kikapcs-bekapcstól észhez tér, de bakker nem azért van ott, ugye, hogy nekem kelljen kapcsolgatni és helyette gondolkodni  :nonono:

Hát igen, kár tagadni, hogy nem tökéletes a rendszer :) De összességében én elégedett vagyok vele, arányaiban viszonylag kevésszer dönt rossz sebesség mellett, jóval többet nyerek még így is a kényelem terén, hogy nem kell állandóan kapcsolgatnom a törlő erősségét. Lehet amúgy, hogy az Aurisban kicsit más a vezérlése, mint az E12-ben. Mindenesetre az tény, hogy pl. a BMW és a Mercedes esőszenzora okosabb, mint a Toyotáé, dehát ebben végülis semmi meglepő nincs :)
Geesix

'02-'07 Corolla TS
'07- Auris D-CAT

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4918 Dátum: 2010.04.09 06:53:01 »
Hát igen, kár tagadni, hogy nem tökéletes a rendszer :) De összességében én elégedett vagyok vele, arányaiban viszonylag kevésszer dönt rossz sebesség mellett, jóval többet nyerek még így is a kényelem terén, hogy nem kell állandóan kapcsolgatnom a törlő erősségét. Lehet amúgy, hogy az Aurisban kicsit más a vezérlése, mint az E12-ben. Mindenesetre az tény, hogy pl. a BMW és a Mercedes esőszenzora okosabb, mint a Toyotáé, dehát ebben végülis semmi meglepő nincs :)
Amit leírtam, az elsősorban a (2004-es) Avensisünk esőszenzorának a működésére érvényes. A Corolláét még ennyire nem volt módom kitapasztalni; mindenesetre a kocsi gazdája, azaz jóbarátném összességében elégedett vele.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4919 Dátum: 2010.04.09 08:40:51 »
...ehhez képest az esetek jelentős részében többet kell vele t...ölni, mint a régi (nem automata) fajtákkal  :wacko: ... Ahol tényleg jól tud jönni, az a városon kívüli menet, esőben - ott tényleg segíteni tud, mikor pl. egy kamiont utolérve, a felvert vízfüggönybe belehajtva magától gyorsabbra kapcsol stb. Ellenben városban több vele a szívás, mint a kényelem. A legjobban azt utálom, mikor rég száraz már az ablak, de azért ő még töröl, töröl, töröl kitartóan  :nono: ... Ilyenkor egy kikapcs-bekapcstól észhez tér, de bakker nem azért van ott, ugye, hogy nekem kelljen kapcsolgatni és helyette gondolkodni  :nonono:

Maximálisan 1etértek. Nekem ugye off, de ugyanezt csinálja, városon kívül működik a dolog, tök jól eltalálja, ütemet-sebességet is, de városban használhatatlan, töröl mint egy őrült vagy nem csinál semmit, vagy folyamatosan nyomja már akkor is ha full száraz az ablak :wacko: így többnyire vagy a következő fokozatban van, (ami viszont már gyors) vagy én törlök 1-1et mist-be...