Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1244124 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4815 Dátum: 2010.02.24 13:40:12 »
Amugy ezek a kis benzines turbok mennyire fogyasztanak kedvezoen az eletben? Mert a legtobb tesztben nagyon tavol estek a gyari adatok a valosagtol. Vagy nem?
Nem. Nem esnek távolabb, mint az átlag. És valóban kedvező a fogyasztásuk, pl. a 140 lovas TSI elmászkál 7 literrel, a 180-200 lovasok is elvannak 8.5 körül, amelyek azért igen szép értékek a motor erejéhez és benzines mivoltához képest.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4816 Dátum: 2010.02.24 13:41:07 »
A TFSI motornál meg azt hiszem van egy kompresszor is, az tölt alacsony fordulaton kisebb nyomáson, aztán pedig kapcsol a turbo és az adja a nagy nyomást, ráadásul mind ezt közvetlen nagynyomású befecskendezéssel. Ez egy jó kis rendszer, ezt kereszteznék a Dual VVT-i vel és lehetne csinálni egy Auris vagy Corolla vagy Avensis rakétát :D
Nem ettől függ a jelölés. A VW-nél az összeset TSI-nek hívják, az Audinál pedig TFSI-nek.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4817 Dátum: 2010.02.24 13:47:03 »
Amugy ezek a kis benzines turbok mennyire fogyasztanak kedvezoen az eletben? Mert a legtobb tesztben nagyon tavol estek a gyari adatok a valosagtol. Vagy nem?

Az 1.4-es VW ilyen szempontból példa értékű, a spritmonitoron a 122 lovas variáns Golfban és Superbben is alig van 7 liter fölött. A többiek hajlamosabbak erősebben zabálni. Az erősebbek közül szintén a 2 literes TSI a bajnok, múltkor néztem, a Golf GTI kevesebbet fogyaszt, mint a szívómotorral hasonlóan erős Type-R.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4818 Dátum: 2010.02.24 14:08:14 »
... (pl. Leállítás előtt 1-2 perces járatás, szervizintervallumok betartása, megfelelő kenőanyagok + lecserélésük idejét nem figyelmen kívül hagyni)
Ez a leállítás előtti 1-2 perces hűtés egy kicsit túl van lihegve...
Nincs túllihegve  :ph34r: ... nagyon is szükséges!

De csak akkor, ha előtte pörgött a motor (pl. autópályáról hajt be a parkolóba az ember); és 2 perc fölösleges. Maximum 1 perc bőven elég; kevésbé hajtós menet után elég fél perc is.
Egyről beszélünk, szükséges, de nem kell mindig és nem kell 2 percig -> ez nálam a nem kell túllihegni  ;)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4819 Dátum: 2010.02.24 14:40:20 »
OK, bingo  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4820 Dátum: 2010.02.24 15:22:44 »
A TFSI motornál meg azt hiszem van egy kompresszor is, az tölt alacsony fordulaton kisebb nyomáson, aztán pedig kapcsol a turbo és az adja a nagy nyomást, ráadásul mind ezt közvetlen nagynyomású befecskendezéssel. Ez egy jó kis rendszer, ezt kereszteznék a Dual VVT-i vel és lehetne csinálni egy Auris vagy Corolla vagy Avensis rakétát :D
Nem ettől függ a jelölés. A VW-nél az összeset TSI-nek hívják, az Audinál pedig TFSI-nek.
A Golf GTI kapta meg a turbós FSI-t elsőként, TFSI néven , és ha jól emlékszem egy 'marketinges döntés' alapján aztán megkapta az Audi a TFSI nevet....a dupla feltöltős 1,4-es meg az elejétől TSI néven futott ugye...

tom74

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
  • '07 AURIS 2.0 D4D SOL.'05 Yamaha Fz6S
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4821 Dátum: 2010.02.24 18:52:49 »
Amugy ezek a kis benzines turbok mennyire fogyasztanak kedvezoen az eletben? Mert a legtobb tesztben nagyon tavol estek a gyari adatok a valosagtol. Vagy nem?
Nem. Nem esnek távolabb, mint az átlag. És valóban kedvező a fogyasztásuk, pl. a 140 lovas TSI elmászkál 7 literrel, a 180-200 lovasok is elvannak 8.5 körül, amelyek azért igen szép értékek a motor erejéhez és benzines mivoltához képest.
Bocsi de a turbós autók legnagyobb gondja hogy nehéz megállni hogy ne nyomd neki//.mikor felépül a turbónyomás az 1 nagyon jó érzés.//ezért a fogyít nehéz leszorítani de ha normálisan mész akkor igen de akkor minek turbó  :eek:

AURIS 2.0 D4D SOL Yamaha Fz6S  kawasaki zx-10r SCANIA 93H

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4822 Dátum: 2010.02.24 19:02:04 »
TSI vagy FSI vagy TFSI........én túl sokat nem foglalkozok már ezekkel, hála a kis VVT-i-nek :D. Akkor olvastam a VW motorokról az Autótechnika című újságban (amit még suliban lehetett beszerezni) amikor megjelent az FSI. Aztán hogy ki milyen jelölést választott az annyira nem követtem már. Jó a 2 perc járatás turbos motornál túlzás lehet tényleg, de ez a maximum. A lényeg hogy kicsit visszahüljön az olaj és ne égjen rá a turbo tengelyére, mert annyak csúnya következményei lehetnek, tengelytörés meg ilyen nyalánkságok. Szeretnék én is egy Turbos Aurist :hug: ehhez az autóhoz már inkább illik mint egy kis Puntohoz. Szerintem így is lesz valami agyas aki turbosítja majd a motorját és közzéteszi neten. Na azt szívesen elolvasnám.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4823 Dátum: 2010.02.24 21:12:45 »
Amugy ezek a kis benzines turbok mennyire fogyasztanak kedvezoen az eletben? Mert a legtobb tesztben nagyon tavol estek a gyari adatok a valosagtol. Vagy nem?
Nem. Nem esnek távolabb, mint az átlag. És valóban kedvező a fogyasztásuk, pl. a 140 lovas TSI elmászkál 7 literrel, a 180-200 lovasok is elvannak 8.5 körül, amelyek azért igen szép értékek a motor erejéhez és benzines mivoltához képest.
Bocsi de a turbós autók legnagyobb gondja hogy nehéz megállni hogy ne nyomd neki//.mikor felépül a turbónyomás az 1 nagyon jó érzés.//ezért a fogyít nehéz leszorítani de ha normálisan mész akkor igen de akkor minek turbó  :eek:
Tisztában vagy ezeknek a motoroknak a működési elvével? A karakterisztikájával? Vezettél már ilyet? A VW 1.4-es TSI motorjai 1500-as fordulaton adják le a maximális nyomatékukat - szerinted ez mit jelent?

Ezek NEM a klasszikus ábra szerint működő turbómotorok (alul semmi...gázadás...turbólyuk...megindulmintazállat) :otlet: :excl:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4824 Dátum: 2010.02.24 21:14:22 »
TSI vagy FSI vagy TFSI........én túl sokat nem foglalkozok már ezekkel, hála a kis VVT-i-nek :D. Akkor olvastam a VW motorokról az Autótechnika című újságban (amit még suliban lehetett beszerezni) amikor megjelent az FSI.
Az FSI nem turbós, hanem szívómotor. A jelölése a direkt befecskendezésre utal (amire a Toyotánál a D-4).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4825 Dátum: 2010.02.24 21:22:45 »
TSI vagy FSI vagy TFSI........én túl sokat nem foglalkozok már ezekkel, hála a kis VVT-i-nek :D. Akkor olvastam a VW motorokról az Autótechnika című újságban (amit még suliban lehetett beszerezni) amikor megjelent az FSI.
Az FSI nem turbós, hanem szívómotor. A jelölése a direkt befecskendezésre utal (amire a Toyotánál a D-4).

Ki mondta hogy turbós?? :D Az FSI az közvetlen nagynyomású benzinbefecskendezéses motor. PONT :hug:

tom74

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
  • '07 AURIS 2.0 D4D SOL.'05 Yamaha Fz6S
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4826 Dátum: 2010.02.24 22:11:22 »
tisztába vagyok hogy milyen 1 turbóst vezetni k... jó én nem nagyon tudom megálni hogy ne nyomjam neki az emlegetett( turbó)érzés miatt vezettem turbós benzines micsut 1.8 150 le 18 éve azóta igaz csak dizeleket söt még kamiont is és azzal is tisztába vagyok tisztán levegővel nem megy semmi de ha sok levegőt kap akkor kell még Ü.A de azt is tudom hogy 1 szívó motornál jobb a hatásfoka :clap: tehát egyforma használat mellet kevesebbet eszik mint 1 szívó csak drágább előálítani  sajna :cry:

AURIS 2.0 D4D SOL Yamaha Fz6S  kawasaki zx-10r SCANIA 93H

Satriani

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4827 Dátum: 2010.02.25 17:44:21 »
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/auris/toyota_auris_1.6_sol-3187875
Ennek marha jól néz ki a belseje, megnézném közelebbről. Az ára meg vicc, ilyen korú volt az enyém 5 éve, mikor vettem, és drágább volt fél millával.

Krinyo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
  • '07 Auris 2.0 D-4D Sol
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4828 Dátum: 2010.02.25 21:40:51 »
tisztába vagyok hogy milyen 1 turbóst vezetni k... jó én nem nagyon tudom megálni hogy ne nyomjam neki az emlegetett( turbó)érzés miatt vezettem turbós benzines micsut 1.8 150 le 18 éve azóta igaz csak dizeleket söt még kamiont is és azzal is tisztába vagyok tisztán levegővel nem megy semmi de ha sok levegőt kap akkor kell még Ü.A de azt is tudom hogy 1 szívó motornál jobb a hatásfoka :clap: tehát egyforma használat mellet kevesebbet eszik mint 1 szívó csak drágább előálítani  sajna :cry:
Hat en hiaba allatkodok, akkor sem tudok 7 litert sem kihozni az autombol. A nagy atlag kb. a gyarinak megfelelo, 5,7-5,9 kozott lehet, pedig ha kell, odalepek a gazra. Imadom. Melora egy 60 lovas Astra Caravant hasznalok, nagyon tudom ertekelni az automat, amikor atulok bele. :)

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4829 Dátum: 2010.02.25 22:00:51 »
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/auris/toyota_auris_1.6_sol-3187875
Ennek marha jól néz ki a belseje, megnézném közelebbről. Az ára meg vicc, ilyen korú volt az enyém 5 éve, mikor vettem, és drágább volt fél millával.

Szép bizony! De ezt aztán lehetne takarítani! :wacko: