Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1242987 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

bilesaron

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4755 Dátum: 2010.02.21 23:08:53 »
sziasztok,
aurisban 1.4ben hol van a levegőszűrő?
kilehet házilag cserélni? Márkába 7e akarják kicserélni, holott a papírt 2,5-3ért megkapom...
gépkönyvbe sehol nem találom hogyan lehet cserélni :(

Dízel vagy benzines? Ha benzines akkor a motor térben jobb oldalo van a légszűrőház, körbe lepattintod a füleket a fedeléről és kiveszed a régi légszűrőt. Ha kicserélted, ellenőrizd hogy minden fül rendesen visszapattant a helyére. Semmi nehéz nincs benne, otthon is ki lehet cserélni. A gyári szűrő elég drága, én után gyártottat vettem, anyi különbség van hogy a gyári az csak préselt papír, ez meg műanyag keretben van gumi tömítéssel és egy műanyag merevítő bordával.

benzines, de akkor sejtem melyik doboz lesz az.
érdemes sportszűrőt venni, állítólag az örökéletű ha minden évben kezeled és kiáztatod, ill befújod vmi speckó olajjal?
mondjuk az 15 rugó.
a gyári levegőszűrő csak egy préselt papír? kvázi ami utángyártott jobb minőségű mert gumi tömítés van rajta?!

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
         

bilesaron

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4757 Dátum: 2010.02.22 10:25:10 »
Színesebb egyéniség - Toyota Auris (2010) menetpróba



ma jártam Toyota szalonbann, ültem az új Aurisban.
Kivülről képeken nagyon látszik hogy új, élőben már annyira nem. Teljesen beleillik az új márkaarculatba, viszont fura mód a régi és az új egymás melett se tűnik fel hogy a régi annyira elavult lenne. Az új kicsit sportosabb hátul, elöl pedig új verso/avensis arculatba illik bele.

Belül a kormány nagyon jól néz ki, viszont oldalt mintha nem bőr lenne ,hanem műanyag. Csak a teteje illetve az alsó fele lenne bőr.
Műszerfal olyan mintha ráhúztak volna egy plusz nagyon vékony gumisabb réteget, illetve a "híd" nem nyekereg úgy mint a régin. Kétszínűsége a műszerfalnak észre sem vehető, fekete, ennyi ..Kézifékkarról ordít, hogy utólagosan "hegesztették" oda, régi jobban tetszett.  Kesztyűtartó, oldalsó ajtó térképtartó  továbbra se gumírozott belül. Kesztyűtartó felső felében USB, AUX bement ott figyel. Könyöktámasz továbbra is alacsony, annyiban változott, hogy kárpitos a felső rétegete.

Összefoglalva gyorsban ennyit tudnék hozzátenni az "új" aurishoz.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4758 Dátum: 2010.02.22 16:07:48 »
- az osszes ablak automata
Nocsak, leesett nekik, hogy az elhagyás miatti presztízsveszteséget nem kompenzálja az a pár cent, amit autónként megspóroltak ezzel  :hmmmm::sorcerer: :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4759 Dátum: 2010.02.22 16:15:15 »
a gyári levegőszűrő csak egy préselt papír? kvázi ami utángyártott jobb minőségű mert gumi tömítés van rajta?!
Egy dolog hogy hogyan néz ki - és más dolog, hogy milyen anyagból van (vagyis hogy mennyire látja el hatékonyan a feladatát).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4760 Dátum: 2010.02.22 16:15:47 »
Kivülről képeken nagyon látszik hogy új, élőben már annyira nem. Teljesen beleillik az új márkaarculatba, viszont fura mód a régi és az új egymás melett se tűnik fel hogy a régi annyira elavult lenne.
Mikor olvastam, egyből tudtam hogy neked Aurisod van :flowers:
Mindig katarzist jelent a tulajnak, ha kijön a ránc felvarrt utód......ez mindig is így lesz ;)

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4761 Dátum: 2010.02.22 16:29:05 »
Nekem is katarzist okoz. Cserelnem le a percen  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Satriani

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4762 Dátum: 2010.02.22 17:01:45 »
:D

Sokkal jobban tetszik az új. A leírások alapján jópár általam kifogásolt ponton (anyagminőség, "híd" összeszerelése, automata ablakok, könyöklő) javítottak a kocsin, így már könnyen lehet, hogy kellene. Már csak egy rendes 1.4 körüli turbómotor kéne bele, és hajlamos lennék erre szavazni a Golf/Octavia 1.4 TSI helyett.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4763 Dátum: 2010.02.22 17:04:15 »
A konyoklore azt irtak, hogy 5 centivel emeltek az elozohoz kepest. Az eddigit ismerve ez nem tul sok.  :no: Igy meg mindig minusz 20 centire van az idealistol.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4764 Dátum: 2010.02.22 17:08:12 »
Kivülről képeken nagyon látszik hogy új, élőben már annyira nem. Teljesen beleillik az új márkaarculatba, viszont fura mód a régi és az új egymás melett se tűnik fel hogy a régi annyira elavult lenne.
Mikor olvastam, egyből tudtam hogy neked Aurisod van :flowers:
Mindig katarzist jelent a tulajnak, ha kijön a ránc felvarrt utód......ez mindig is így lesz ;)
Általában - de nem feltétlenül. Pl. ugye kívülállóként mondom, hogy szvsz elölről a faceliftes E12 nem szebb a réginél (főleg a krómkeretes hűtőrácsos réginél) - legfeljebb más. Az Ave II facelift pedig (szerintem) egy definitíve rondább autót eredményezett (és ezt 2006-ban is így láttam, mikor még azt sem tudtam, hogy nekünk is Ave II-esünk lesz) - nagyon örülök neki, hogy a miénk még a "régi" fajta  :yes:

Auris facelift? Nekem bejön, szerintem egy kicsit elegánsabb lett az autó kinézete.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4765 Dátum: 2010.02.22 17:12:22 »
Sokkal jobban tetszik az új. A leírások alapján jópár általam kifogásolt ponton (anyagminőség, "híd" összeszerelése, automata ablakok, könyöklő) javítottak a kocsin, így már könnyen lehet, hogy kellene. Már csak egy rendes 1.4 körüli turbómotor kéne bele, és hajlamos lennék erre szavazni a Golf/Octavia 1.4 TSI helyett.
Ehh, 1.4-es dízel kéne  :D ...  ;)

Vagy hibrid  :yes: !

Viccet félretéve: azért ez az 1.6-os Valvematic motor szintén eléggé "mindentudónak" tűnik, jól megy és keveset fogyaszt - bár félre ne érts, az szerintem is biztos, hogy rugalmasságban nem veheti föl a versenyt a TSI-vel. Cserébe nincs turbó = mínusz egy nagy para, nekem sokat nyomna a latban (tudom, tudom, a dízelben is van turbó - félek is tőle).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4766 Dátum: 2010.02.22 17:19:31 »
Most itt nem arról van szó, személy szerint mi mit szeretnénk. (Én amúgy egy használható, alul is kiegyensúlyozott benzines szívómotort, olyasmi karakterrel, mint az enyém, csak több krafttal.) A piac elvárja a kis benzines turbókat. Biztos vagyok benne, hogy a Golf sláger lesz, és nem csak azért, mert hagyományosan szeretik Európában, hanem azért is, mert ezek a motorok tényleg jók lehetnek. Az 1.4 TSI-t próbáltam, nem vágtam tőle hanyatt magam, de egészségesebb, mint az átlag 1.6 körüli szívómotorok. Öcsém 125 lovas Astrája megy kb. úgy, igaz, az 1.8-as, és fogyaszt, mint az állat.

A hibrid meg qrvajó dolog, de ha 7 milla a Prius, és mondjuk 6 lesz a hibrid Auris, akkor miről beszélünk?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4767 Dátum: 2010.02.22 17:31:58 »
A hibrid meg qrvajó dolog, de ha 7 milla a Prius, és mondjuk 6 lesz a hibrid Auris, akkor miről beszélünk?
Csúcsmodellnek OK... Annak is szánják.

És az ilyen összehasonlítgatósdiban is jobban meg fogja majd állni a helyét, mint amit pl. az AB előszeretettel művel, mikor a BlueMotion 1.6-os TDI Golfot ereszti rá a Priusra. Na persze nem mintha ez olyan hú de lényeges szempont lenne, mert aki Priust akar, az úgysem fog Golfot venni - bár fordítva azért el tudok képzelni némi áthallást, elvégre nem lehet pontosan definiálni, hogy a Prius pontosan honnan is "halássza" a vevőit. Viszont a hibrid Aurisról mindenképpen inkább el tudom képzelni (a Priushoz képest), hogy átcsábítson vevőket más (dízel) kompakt autóktól. Akárhogy is vesszük, az első "normális" hibrid autó (értsd: nem ufó á la Prius vagy Insight, és nem is drága felsőkategóriás cucc á la Lexusok) lesz az európai piacon!
« Utoljára szerkesztve: 2010.02.22 17:35:00 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4768 Dátum: 2010.02.22 17:41:24 »
Csúcsmodellnek, 130-valahány pacival?  :hmmmm:  Ha azt mondom, hogy egy 122 lovas Golf TSI alig megy gyengébben (ha egyáltalán...), miközben 4.5-5 körül haza lehet vinni, akkor miért vennék Auris hibridet? A fogyasztás miatt? Ha 6 milla lenne egy hibrid Auris, akkor az egy-másfél millás árkülönbözetből mennyit lehet közlekedni?

Kellene egy kis turbó, vagy normális áron kéne adni a hibrideket, az a helyzet. Az Insight teljesen jó alternatívája a kompakt szedánoknak, de a nagyobb, drágább Prius - hiába sokkal jobb kocsi - egyszerűen lóg a levegőben a kategóriákban gondolkodó európai piacon.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4769 Dátum: 2010.02.22 18:43:19 »
Kellene egy kis turbó,
Ez a TSI sorozat (- mert már baromi sok verzió van belőle mint tudjuk-, ugye jön a dupla feltöltős GTI Polo 140lovas is stb) úgy néz ki beválik, nagyon közkedvelt. A Renault/Opel/Fiat kis turbósairól meg valahogy nem jönnek ilyen jó hírek....fene tudja.
Mindenesetre én egyszer nagyon szívesen kipróbálnám az Aurist az 1,6 valvematic mocival, bízom benne hogy kiváltja a kisturbósokat.....