Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1243901 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Anubis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 295
  • Toyota Auris 1.4 D4D LUNA ('07)
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4665 Dátum: 2010.02.06 19:27:47 »
Musspici azt mondja, egyértelmű nyest. Kellene nyestriasztó meg igazából - bár nem szoktuk javasolni meg szeretni -, de egy motormosás sem ártana, mert a nyest szaga bent marad a kocsiban. Amelyik bent volt azért fog bejárni, amelyik meg nem, az az ellenség szagára megy.  :ph34r:
És mindezt mielőbb, mert a következő simán már egy kábel lehet, amit szétrág...  :helpsmilie:

Rendben, köszi! :hmmmm:  Jövő hét elején meg is ejtem! Amúgy melyik alkatrész ez, aminek a szigetelését megrágták?
« Utoljára szerkesztve: 2010.02.06 19:48:39 írta Anubis »


Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4666 Dátum: 2010.02.07 12:10:40 »
juj ez tényleg nem jó :wacko: Nekem néha macska tappancs nyomok vannak a motor tetején ha nem garázsban állok. Én már láttam olyat is hogy valaki védőrácsot v. hálót rakott fel a motor alá. Hogy az ilyen kis állatkák ne tudjanak bejutni a motortérbe. Szerintem is jól ki kellene mosni, de csak óvatosan.

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4667 Dátum: 2010.02.07 13:05:38 »
A motor mosás mindenképpen kell, mert ha már ott van a szaga, akkor mindegy, hogy milyen riasztót teszel bele, akkor is bemegy. (de ne nagynyomásút használj!) Az elektromos riasztók mellett segít az is, ha otthon  teszel egy sűrű szövésű dróthálót, keretre feszítve az autó alá, amikor parkolsz. Ha a nyest rámegy, megijed a zörgésétől.(ezt nagyon tuti megoldásnak hirdetik, de ez sem ér semmit motormosás nélkül)
A mosást én anno úgy csináltam, hogy egy Loctite tisztítószerrel bepermeteztem, különös tekintettel azokra a helyekre, ahol látszottak az állat nyomai, majd egy alapos öblítés, sima slaggal. ;)
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4668 Dátum: 2010.02.08 16:47:31 »
Hy!
Valaki rakott már fel ajtó él védőt?
Nem tudom milyet vegyek, van több féle "minőség", hossz, meg ilyenek.
Tanács, útbaigazítás jöhet.  ::)
Fery

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4669 Dátum: 2010.02.08 17:03:46 »
Minek az?  :?: A sajat ajtodra vigyazol es nem nyitod ra masra. A tiedre meg ugyis jol ravagjak, "az ellen nem ved" ugyse.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4670 Dátum: 2010.02.08 17:20:07 »
Na igen, ettől mászok a falra amikor rányitják mint a .... :censored:
A másik, valamit mégis csak kell mert a gyerekek ugye, és néha a parkolás (amit nem tudok elkerülni
fix helyre kell és ott a jobb oldalon a fal) macerás, ami miatt már lepattintottak egy kis festéket ááááááááááááááh  :devil:
Fery

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4671 Dátum: 2010.02.08 19:14:53 »
Nem rossz ötlet az! Akarok én is venni, mert mi van ha nem másra nyitod rá ugye hanem mondjuk a garázsban a falnak vagy akárminek. Valaki kiszál a kocsidból és paff én már jártam így, de alig látszik az ajtó élén egy kis leverődés. Le is kentem gyorsan festékjavítóval :D...de csak nagyító alatt látszik szerencsére. Nekem meg pláne, 3 ajtós és az a 2 bazi nagy ajtó tud ám nagyokat lendülni. Ha találsz valami jót akkor érdekelne az info :D

mouse

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4672 Dátum: 2010.02.08 21:46:57 »
Musspici azt mondja, egyértelmű nyest. Kellene nyestriasztó meg igazából - bár nem szoktuk javasolni meg szeretni -, de egy motormosás sem ártana, mert a nyest szaga bent marad a kocsiban. Amelyik bent volt azért fog bejárni, amelyik meg nem, az az ellenség szagára megy.  :ph34r:
És mindezt mielőbb, mert a következő simán már egy kábel lehet, amit szétrág...  :helpsmilie:

Rendben, köszi! :hmmmm:  Jövő hét elején meg is ejtem! Amúgy melyik alkatrész ez, aminek a szigetelését megrágták?
Jól megnézted? nem a hőtöl lett olyan amilyen?A nyestek nem autóban laknak :yes:

Anubis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 295
  • Toyota Auris 1.4 D4D LUNA ('07)
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4673 Dátum: 2010.02.08 22:28:27 »
mouse! Ez nem olvadás, ami a hőtől következik be. Ez kaparás, szakítás, tépés. Szerintem is csak állattól származhat.  :ph34r:


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4674 Dátum: 2010.02.08 23:05:44 »
Csináltam jobb minőségű képeket.
Szóval mi okozhatta ezt?  :eek:

Köszi!
Cicuska próbálgatta rajta a kis karmocskáit. Szépen látszanak a párhuzamos nyomok. Körben minden sáros, amiből látható, hogy rendszeresen tartózkodik ott; ez elég gyakori dolog, több autónk motorterében is gyakran "lakik" macska. Bebújnak a jó kis meleg zugba... Általában nem tesznek kárt, de néha sajnos szétkapják az ilyen puha cuccokat, pl. jóbarátném Corollájában a motorháztető belső szigetelő burkolatát karmolták szét több helyen. Védekezni nem nagyon lehet ellene, maximum házőrző kutyával, de pl. jóbarátnémnél két kutya is van, mégis bejárnak a macskák a Corolla motorterébe.

Amúgy addig örülj, amíg nem nyest lakja be magát oda. Mert az nem ilyesmit művel, hanem szétrágja a kábeleket, csöveket.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Anubis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 295
  • Toyota Auris 1.4 D4D LUNA ('07)
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4675 Dátum: 2010.02.09 10:54:50 »
Sziasztok!

Beszéltem ma egy motormosást végző céggel, ahol azt mondták, hogy ilyen mínuszokban semmiképp sem javasolják a motormosást, csak akkor, ha bent hagyom náluk az autót egy fűtött műhelyben. Szerintük ha megfagy benne a víz, nagyobb kárt okozunk, mint hasznot.  :wacko:
Azt tanácsolták, vegyek bele egy nyestriasztót és várjak tavaszig a mosással.  :eek:


pzs

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4676 Dátum: 2010.02.09 12:42:22 »
Szinten kuzdok ilyesmivel. Nem tudom mar hogyan takarithatnam onnan ki. Egyszer rajta kellene kapni halkan beszallni is inditozni... Valszeg megtanulna, hogy oda tobbet soha.
Valaki ajanlotta a hypos vizet. Azzal befujtam lentrol a bolcsot es kornyeket meg a motort borito muanyagot. Hatekony, de mindossze par hetig. Utana ujra bekoltozik a dog... :S

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4677 Dátum: 2010.02.09 12:47:18 »
Nem rossz ötlet az! Akarok én is venni, mert mi van ha nem másra nyitod rá ugye hanem mondjuk a garázsban a falnak vagy akárminek. Valaki kiszál a kocsidból és paff én már jártam így, de alig látszik az ajtó élén egy kis leverődés. Le is kentem gyorsan festékjavítóval :D...de csak nagyító alatt látszik szerencsére. Nekem meg pláne, 3 ajtós és az a 2 bazi nagy ajtó tud ám nagyokat lendülni. Ha találsz valami jót akkor érdekelne az info :D
Mindenképpen fogok rá tenni mert  még egyszer nem akarom hallani sem, meg látni a végeredményt  :no:
Most meg várnom kell mert ilyen "szmötyis" időben nem kísérletezek.
Amint megvan a megfelelő cuccos írom.
Fery

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4678 Dátum: 2010.02.09 14:45:47 »


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4679 Dátum: 2010.02.09 16:31:47 »
Az ára hová lesz "belőve" ?
Fery