Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1242942 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4590 Dátum: 2010.01.22 22:38:31 »
Nem, nem fullad le a motor a könnyebb lendkeréktől csak sokkal hamarább lelassul a forgása. Nem tárolja sokáig a forgási energiát.
És nem kell a motorba belenyúlni mert ez a motorra van szerelve, pontosan a motor és a kuplung között van.
Váltáskor meg mindenki kuplungot nyom és amíg ez be van nyomva addig jobban leesik a fordulat egy könyebb lendkerékkel. Gondolm. Nekem nincs könnyített lendkerekem, akiknek van azok mondták.

A sportgyertya meg ékszíj nem tudom hogy került képbe........ :cool2:

Ez szép és jó, tudom hol van a lendkerék. Csak szerintem egy új autónál fölösleges még hozzápiszkálni a dolgokhoz. Váltót levenni, tengelykapcsoló szerkezetet kivenni, gyári lendkereket lecserélni. Pláne hogy az autónak semmi baja. Nyílván a DualVVT-i-nek más a szelepvezérlése, mivel itt már nem csak a szívó szelepek nyitási idejével játszanak hanem a kipufogó szelepekkel is. Nálam is van ez a felpörgős dolog váltáskor, de csak hidegen. Mivel hidegindítás után "emelt" alapjárat van olyan 1000-1100 körül. Úgy van ahogy Tamás mondja, a motorvezérlő elektronika úgy állítja a befecskendezett üa. mennyiséget hogy a motor teljesítse a kívánt Euro4-es normát, és persze biztosítsa a motor helyes működését alacsony hőmérsékleten. Hiszen hidegindításkor a henger olyan hideg, hogy első néhány befecskendezésnél a benzin páraként lecsapódik a henger és az égéstér falán így a helyes működéshez többlet tüzelőanyag szükséges.
 Itt a vége fuss el véle :surrender:

tutinet

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4591 Dátum: 2010.01.22 22:49:56 »
Nem is neked írtam ezt az egészet, nem értem miért vagy fölháborodva. Meg honnan kéne tudnom, hogy neked vadi új Aurisod van ????

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4592 Dátum: 2010.01.22 23:00:09 »
Nem is neked írtam ezt az egészet, nem értem miért vagy fölháborodva. Meg honnan kéne tudnom, hogy neked vadi új Aurisod van ????


Jaj nem! Félreértés az egész :flowers: Én a srácnak akarok segíteni akinek az 1.6-os Aurisa van. Csak leírtam a véleményemet a dologgal kapcsolatban. Nincs harag :hug:

mouse

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4593 Dátum: 2010.01.23 22:53:13 »
Sziasztok!
Szeretnék Aurissal kapcsolatban kérdezni,hátha valaki másnak is van hasonló problémája.
1.6 benzines Aurisom van és a motor nagyon nehezen ejti vissza a fordulatot sebesség váltások között.Lehet e valamit kezdeni evvel a problémával vagy vele kell élni.Mert a szervíz azt mondta hogy ez ilyen.Nem tudom lehet, de nagyon rossz mert olyan mintha a gázon felejteném a lábam.
Előre is köszi

Jellemzően újonan jobban csinálja, 5-10e km után kicsit visszaveszi a fordulattartást. Emissziócsökkentés miatt csinálja, hideg motornál - új, még nem tökéletesen összecsiszolódott motornál, túl sűrű motorolajnál jobban előjön.
Szia!
Köszi a választ de nem nyugtattál meg egészen. 15000km. van benne .Most viszem majd szervízbe a kötelező olajcserére.Sajnos a szervíz nem foglalkozik vele csak a pénz follyon be a kasszájukba,a többi az  :no: érdekli őket. Lehet hogy nem is kéne szervízbe hordani?
Az olajat bárki le tudja cserélni, nem?

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4594 Dátum: 2010.01.23 23:18:34 »
Idézetet írta: mouse
...Sajnos a szerviz nem foglalkozik vele csak a pénz folyjon be a kasszájukba,a többi az  :no: érdekli őket. Lehet hogy nem is kéne szervizbe hordani?
Az olajat bárki le tudja cserélni, nem?
De miért foglalkozna vele a szerviz, ha ez e normális működése a motornak? Ha nem hiszed el, amit előttem válaszoltak, akkor kár itt érdeklődni, vidd el a "szakihoz", majd lecseréli az olajat és megjavítja a motort.

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4595 Dátum: 2010.01.24 11:00:08 »
Sziasztok!
Szeretnék Aurissal kapcsolatban kérdezni,hátha valaki másnak is van hasonló problémája.
1.6 benzines Aurisom van és a motor nagyon nehezen ejti vissza a fordulatot sebesség váltások között.Lehet e valamit kezdeni evvel a problémával vagy vele kell élni.Mert a szervíz azt mondta hogy ez ilyen.Nem tudom lehet, de nagyon rossz mert olyan mintha a gázon felejteném a lábam.
Előre is köszi
Jellemzően újonan jobban csinálja, 5-10e km után kicsit visszaveszi a fordulattartást. Emissziócsökkentés miatt csinálja, hideg motornál - új, még nem tökéletesen összecsiszolódott motornál, túl sűrű motorolajnál jobban előjön.
Szia!
Köszi a választ de nem nyugtattál meg egészen. 15000km. van benne .Most viszem majd szervízbe a kötelező olajcserére.Sajnos a szervíz nem foglalkozik vele csak a pénz follyon be a kasszájukba,a többi az  :no: érdekli őket. Lehet hogy nem is kéne szervízbe hordani?
Az olajat bárki le tudja cserélni, nem?
Szia!
Nekem is ilyen autóm van, nekem is ezt csinálja. ::)
Én is úgy tudom, hogy az emissziós normák betartása miatt van. Azt nem tudom, hogy idővel(futott km-el) ez csökken-e (szerintem nem igazán, de nekem csak 8e km van benne), nekem már nem tűnik fel.
Én sokkal jobban utálom, hogy 1500-as fordulat alatt nincs benne élet, ez is az emisszós normák betartása miatt van, nehogy már indokolatlanul sok üzemanyag kerüljön az égéstérbe, ami nem ég el tökéletesen.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4596 Dátum: 2010.01.24 11:18:02 »
Idézetet írta: mouse
...Sajnos a szerviz nem foglalkozik vele csak a pénz folyjon be a kasszájukba,a többi az  :no: érdekli őket. Lehet hogy nem is kéne szervizbe hordani?
Az olajat bárki le tudja cserélni, nem?
De miért foglalkozna vele a szerviz, ha ez e normális működése a motornak? Ha nem hiszed el, amit előttem válaszoltak, akkor kár itt érdeklődni, vidd el a "szakihoz", majd lecseréli az olajat és megjavítja a motort.
Valahogy igy keletkezhetnek a markaszervizes thriller tortenetek.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4597 Dátum: 2010.01.24 12:01:55 »

Szia!
Nekem is ilyen autóm van, nekem is ezt csinálja. ::)
Én is úgy tudom, hogy az emissziós normák betartása miatt van. Azt nem tudom, hogy idővel(futott km-el) ez csökken-e (szerintem nem igazán, de nekem csak 8e km van benne), nekem már nem tűnik fel.
Én sokkal jobban utálom, hogy 1500-as fordulat alatt nincs benne élet, ez is az emisszós normák betartása miatt van, nehogy már indokolatlanul sok üzemanyag kerüljön az égéstérbe, ami nem ég el tökéletesen.

Bárcsak nekem is 1.6-osom lenne :flowers: Nem kell ezt szerintem túlkomplikálni, semmi baja nincs annak az autónak. Én első szervizre elvinném mindenképpen, én is elvittem és nem bántam meg. Igaz én mindent kicseréltem az olajon + az olajszűrőn kívül, a klímát is kipucoltam. Olajat vittem (Castrol Magnatech 5W40) így fizettem 15 ezret a szervizben :D Szóval még csak nem is drága akció. Kicsit átnézik, féktárcsákat cseréltettem garanciában a csikorgás miatt......igaz most ugyan úgy nyikorognak néha :D.........és ennyi. Az hogy alacsony fordulaton nem húz, az azért van mert ezeket a motorokat így méretezték. Rövid löketű pörgős motorok, a nyomaték teljesítmény görbéjük meredeken ível fölfelé, fordulaton húznak....ezek ilyenek. Nem dízel Audik hogy már 1500-nál nyomatékosak legyenek mint egy nyerges vontató :D. olyan 4000-es fordulat körül működik a változtatható szelepvezérlés, akkor ugrik mint a fene :flowers: az 1.6-os meg pláne. Kicsit jobban kell pörgetni a motort, de amúgy meg szerintem ha ráérősen kényelmesen akarsz kocsikázni, alacsony fordulatokon hamar felváltogatva, kényelmesen lehet velük kocsikázni. Nem halottak alacsony fordulaton.
 Tehát :flowers: Mouse! Nincs baja az autódnak, vidd el szépen első szervizre (talán azt érdemes meg nézni melyik márkaszerviz az ideális). Majd bejáratódik és mérséklődni fog ez a felpörgéses dolog.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4598 Dátum: 2010.01.24 17:00:11 »
Milyen jol all neki a silectarto  :wub:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4599 Dátum: 2010.01.25 10:46:25 »
Nem lesz d-cat a faceliftesekben.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4600 Dátum: 2010.01.25 11:45:57 »
Nekem nem tetszik ez a faceliftes :wacko: Elől az alsó hűtőnyílás egész sportos, de a lámpák meg a hűtőmaszk........ :no: Szerintem kár volt ezt átdolgozni.....szerintem.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4601 Dátum: 2010.01.25 12:38:39 »
Nekem nem tetszik ez a faceliftes :wacko: Elől az alsó hűtőnyílás egész sportos, de a lámpák meg a hűtőmaszk........ :no: Szerintem kár volt ezt átdolgozni.....szerintem.
Nekem tetszik a mostani orr része is, de az új sem lesz rossz szvsz. A mostani olyan varacskos disznós, meg kicsit yarisos is, az új meg olyan jófiúsabb, és talán nagyautósabb. Élőben kell majd látni... 

Satriani

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4602 Dátum: 2010.01.25 12:42:02 »
Nekem jobban tetszik a facelift kívülről, bár ilyen szempontból a mostani sem rossz. A belsején áll vagy bukik, kéne-e valaha Auris. A mostani belét nem csípem.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4603 Dátum: 2010.01.25 12:52:40 »
RÖFF RÖFF VARACSK VARACSK! :D Az igaz hogy élőben kell majd látni. A faceliftes az elegánsabb és tényleg nagyautósabban néz ki. Ez a régebbi meg egyszerűen szép :wub: :D

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4604 Dátum: 2010.01.25 13:13:52 »
 :hmmmm: d-cat ide vagy oda a jelenlegi gépem jobban tetszik, így kívülről semmi extra ami megfogott volna (elhanyagolható a tükör irányjelzője, ezt utólag én is meg tudom 'heggeszteni'  :lol:)
Fery