Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1242973 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4230 Dátum: 2009.08.07 19:55:04 »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4231 Dátum: 2009.08.07 23:39:27 »
ez kib..ott ciki. ezen a szinten. már elnézést. nekem egy 3-4millás autó ne csináljon ilyeneket.
Pedig addig örülj manapság, amíg csak ilyeneket csinál. Na persze, ettől még nyilván nem lesz kellemesebb a zörgő beltér.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4232 Dátum: 2009.08.07 23:46:55 »
A Toyota modellekhez hasonlóan árazott autók közül a VW-nél ezt (mármint a minőségérzetet, ami nem keverendő a minőséggel) nagyon érzik, tessék tőlük tanulni.
Elméletben szép lenne, csak sajnos a gyakorlatban kb. a "vagy-vagy" rendezőelv érvényesül. Bár azért egy-két modell esetében közel jutott a Toyota a dologhoz, de láthatjuk, hogy az utódokon aztán annak rendje-módja szerint vissza is nyestek megint (E12 vs. E15, Ave II vs. III)  ::) ... Marad a Lexus, ahol összejön az "is-is" - az ennek megfelelő áron  ::) ... De még így is örülhetünk, hogy egyáltalán van ilyen autó.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4233 Dátum: 2009.08.07 23:49:38 »
A személyeskedést meg nagyon gyorsan abba lehet hagyni, senkinek semmi köze hozzá, hogy kinek milyen a feje stb :excl:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4234 Dátum: 2009.08.08 00:41:56 »
Mondjuk az Ave III minőségérzete igencsak rendben van. Mielőtt azt vezettem, volt szerencsém Passat CC-hez és Accordhoz, azokhoz képest is megállja a helyét. Az elődhöz viszonyított butítások szerintem sokkal kevésbé látszanak, mint az Auris/E15 Cori esetében. Az Auris mellett sajnos elment a kategória, szégyen, hogy egy 308-ba beülve kellemesebb ingerek fogadnak. Gyakorlatilag csak a Ceedet helyezném mögé ebben a tekintetben, ami nem egy nagy érdem... Az Ave III azért messze nem áll ennyire csehül.

(Passat CC: olyan illesztési hézagok vannak benne... Egy üléspróba erejéig végigmentem egy Golf-Jetta-Tiguan-Passat-Passat CC soron, a többi mind tisztességesebb volt.)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4235 Dátum: 2009.08.08 11:25:07 »
Hát csak ismételni tudom magam: nekünk ugye nemcsak Corollánk van, hanem Ave II-esünk is, és ezek után a szalonban az Aurisba, ill. az Ave III-ba beülve kábé ugyanolyan szintű változást tapasztalok az elődhöz képest, mindkettő esetében. Mindkettő minőségérzete önmagában véve teljesen rendben van (!), de egyiké sem olyan jó, mint az elődé. Azt persze, hogy mi mennyire zörög, egy ilyen statikus próba során nyilván nem lehet kideríteni; mindenesetre az Auris-nyúzótesztben nem írtak zörgésekről, pedig egészen biztosan megtették volna, ha tapasztaltak volna ilyet. Itt a fórumon sem említett eddig más Auris-tulaj ilyesmit, tehát szvsz a jelenség nem általános.

Persze a mérce nyilván mindenkinél más, amire jó példa két dolog a Ronin által említett, az Avensisével kapcsolatos kifogások közül. Írta tehát, hogy az ajtón a kartámasz recseg, a középső könyöklő meg zörög. Hát wazz, kipróbáltam a miénkben, és csakugyan, lehet ezekre olyan erőhatást gyakorolni (ehhez bizonyos irányokban, illetve erővel kell megnyomni őket), hogy megreccsenjenek ill. zörrenjenek. Tehát valóban, ezek alapján kijelenthető (tömören fogalmazva), hogy "recsegnek" ill. "zörögnek". Csak mondjuk nekem ezt eszembe nem jutna hibaként érzékelni (pláne felróni), de OK, másnak ettől még joga van ezeken fennakadni. De hogy a tesztelők nem hagyták volna szó nélkül, ha az Auris a szirl által leírt mértékben-módon zörögne, az tuti.

Ami meg a kategória átlagát illet, hát  :hmmmm: ... Tegnap pl. ültem pár órát egy kétéves Honda CR-V-ben; abban semmivel sem volt igényesebb a beltér, mint az Aurisban. Pedig ugye drágább kategóriájú autó. PUG 308-asban még nem ültem, de nyugodt szívvel meghagyom nekik a jobb minőségű belteret az Aurishoz képest - vigaszként  :pai:
« Utoljára szerkesztve: 2009.08.08 11:26:48 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4236 Dátum: 2009.08.09 07:25:22 »
Nincs összefüggés (zörgés nyikorgás) abban, hogy hol szerelték össze az Aurisokat?
Fery

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4237 Dátum: 2009.08.09 09:37:25 »
De, van, ha japánban szerelték volna össze, akkor valószínűleg jobban zörögne.
Leírom tízmilliómodszorra is: Toyota saját belső felmérés: a török gyár jobb, minőséget produkált, mint a japán. :winkiss:

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4238 Dátum: 2009.08.09 10:09:29 »
Ez érdekes :eek:
Leírom elsőre: az enyém török szerelés mégis voltak zörgések (akkor milyen lehet a japó?  :hmmmm: ) Most mintha nyugi lenne, de gondolom majd előjönnek ismét...
 :flowers:
Fery

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4239 Dátum: 2009.08.09 13:12:01 »
Ez érdekes :eek:
Leírom elsőre: az enyém török szerelés mégis voltak zörgések (akkor milyen lehet a japó?  :hmmmm: ) Most mintha nyugi lenne, de gondolom majd előjönnek ismét...
 :flowers:

Pesten max a traktor nem zörög 10.000km útán!!!  :censored: :yawn:
Yaris Ts 05'

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4240 Dátum: 2009.08.09 13:41:15 »
Ez érdekes :eek:
Leírom elsőre: az enyém török szerelés mégis voltak zörgések (akkor milyen lehet a japó?  :hmmmm: ) Most mintha nyugi lenne, de gondolom majd előjönnek ismét...
 :flowers:
Egyszer kéne végre fejben túllépni ezen, hogy hol szerelték össze. Marhára totálisan abszolút tökmindegy  :) ... Persze erre mindig lesznek, akik jönnek a cáfolattal. A gond ott van (ezen is túl kéne lépni), hogy ha xy-nek a Corollája angol, és zörög, akkor rögtön ok-okozati összefüggést tesz a két dolog közé. Amíg erről le nem szokunk, menni fog ezen az agyalás.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4241 Dátum: 2009.08.10 08:29:49 »
Akkor ez kamu?:
"Leírom tízmilliómodszorra is: Toyota saját belső felmérés: a török gyár jobb, minőséget produkált, mint a japán.  "
Csak kíváncsiságból kérdezem.  :szemez:
 
 
 
Fery

bilesaron

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4242 Dátum: 2009.08.10 10:27:37 »
Akkor ez kamu?:
"Leírom tízmilliómodszorra is: Toyota saját belső felmérés: a török gyár jobb, minőséget produkált, mint a japán.  "
Csak kíváncsiságból kérdezem.  :szemez:
 
 
 


Nem hiszem, hogy a gyártás helyétől függene a minőség, mivel feltételezem, a nagy tétel miatt (kvázi olcsóbb beszerzés), mindehol ugyanazokat az elemeket ugyanazoktól a beszállítóktól szerelik be. A minőségi követelmények pedig mindenhol ugyanazok, csak a munkaerő olcsóbb vagy kapnak állami támogatásokat hogy munkahelyet teremtenek a dolgos kezeknek.

Amúgy az Aurisnál sajnos ahol megbontják a műanyagot, onnantól kezdve jön a nyekergés. Nekem a középkonzol ezüst izéit szedték le oldalt végig a váltóig, mivel a váltót megnézettem, mert kicsit akadt. Na azóta amikor kicsit zötyög az út, nyekereg végig a mászerfal mint a qvaisten :-))) na de most mit lehet tenni. ha ordítok, ha cirkuszolok, bármit csinálok, kínai fröccsöntött műanyag nyekeregni fog, akármit csinálnak vele. Csak ezt nem mondhatják a szervízben. Ebbe bele kell törődni gyerekek és nem hőzöngeni rajta.
Inkább ezen spróljon a Toyota, és ne a motoron, hogy tréllerrel jöjjek haza a nyaralásból ...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4243 Dátum: 2009.08.10 22:49:13 »
Akkor ez kamu?:
"Leírom tízmilliómodszorra is: Toyota saját belső felmérés: a török gyár jobb, minőséget produkált, mint a japán.  "
Csak kíváncsiságból kérdezem.  :szemez:
Dehogy kamu - pont hogy azt bizonyítja, hogy mennyire értelmetlen ez alapján szelektálni, hogy az egyiket Törökországban, a másikat Japánban rakták össze ;) ... Másrészt szerinted azért produkált jobb minőséget a török gyár, mert törökök dolgoznak benne  :szemez: ? Ez itt a gond: azt hisszük, hogy a japán úgy általában jobban dolgozik, mint a török és így tovább. Ez a nagy hülyeség.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4244 Dátum: 2009.08.10 23:15:20 »
Úgy tudom, a gyárak minőségbiztosítási rendszerét vizsgálták, amikor a törökök legyőzték a japánokat. Ha ez így van, akkor ettől függetlenül a termék minősége akár lehet fordított is a vizsgálat eredményéhez képest.