Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1242999 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4200 Dátum: 2009.08.06 12:01:32 »
A Régebbi Corolláknál is voltak zörgések, ülésnyikorgások -egy -egy klubbtársnál, Nekem is volt a Corollán is, és a Hiluxon is. - tessék garanciálisan kérni a javítást!!!!
-Ha az a szerviz nem csinálja, akkor másikat kell keresni!

-Én elsősorban Kiskőrösre hordom, néha a Bp-i Superhez, ezek - főleg az első meglehetősen ügyfélcentrikus, és megpróbálják megoldani a dolgokat!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4201 Dátum: 2009.08.06 12:20:37 »
@szirl

Egyetértek.

szirl

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4202 Dátum: 2009.08.06 13:03:36 »
Jaj, ne vegyétek már el a kedvem, nemrég foglalóztam le életem első ( nemsokára ) autójaként egy fekete 1.4-es D-4D Aurist :-) Tényleg ennyire zörög mindekinél? Nem is orvosolható?

Az Auris nagyon jó autó.
Az, hogy a műszerfal zörög, az marha zavaró tud lenni, de valójában nem hiba.
És az az érdekes, hogy maga az autó nagyon jól össze van rakva. Vicces, hogy például egy durvább fekvőrendőrön, vagy kátyún áthaladva maga a kaszni, a lengéscsillapítók, úgy általában maga az autó nem nyikorog, nem zörög, csak az a vacak ormány. Sőt, néha még az sem, mert a futómű elég jó. Viszont tükörsima aszfalton elindulásnál, vagy kanyarban meg bereccsen a műszerfal...
Erre írtam, hogy kár ezért a hülye műszerfali gagyiságért, mert ez párezres tétel lett volna az anyagosoknak és jelentősen javítaná a közérzetet.
Úgy néz ki, hogy a műszaki dolgoknál magas volt a minőségellenőrzés, az utastérben viszont fontosabb volt a spórolás.
Mert, ahogy az elején is írtam, a műszerfal zörgése valójában nem hiba...

szirl

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4203 Dátum: 2009.08.06 13:13:13 »
A Régebbi Corolláknál is voltak zörgések, ülésnyikorgások -egy -egy klubbtársnál, Nekem is volt a Corollán is, és a Hiluxon is. - tessék garanciálisan kérni a javítást!!!!
-Ha az a szerviz nem csinálja, akkor másikat kell keresni!

-Én elsősorban Kiskőrösre hordom, néha a Bp-i Superhez, ezek - főleg az első meglehetősen ügyfélcentrikus, és megpróbálják megoldani a dolgokat!

Hát, nem is tudom.
Befújják WD40-nel, akkor majd pár napig nem zörög, aztán megint. És ezt csináljam?
Szinte kizártnak tartom, hogy tudnának ezzel mit kezdeni, az a nagy műanyag híd ilyen anyagból és ilyen összeszereléssel zörögni fog mindig.
Ha márösszszerelés: én egyszer benyúltam az ormány aljához, az alatta levő tárolórekesz 'tetjéhez'. Ott középen van egy illesztés, hosszában. Meg 3-5mm eltérés a két fél között.
Egyszer a kesztyűtartó alá is benyúltam. Inkább ne tegyétek :) ott nincs burkolat, egy műanyag lap van ott, ami ilyen szövetcsíkokon vagy miken lifeg. Soha észre nem veszed ezeket, hacsak nem akaratlagosan nézed meg, nincsenek szem előtt, a kesztyűtaró alatti káosz nem zavaró, ha nem tudsz róla. De abból, hogy a nem látható részek ilyen 'gagyik', egyértelműen lejön a spórololás.
Egyébként ezt a kesztyűtartós dolgot akkor vettem észre, mikor kiesett onnan egy szivacsdarab. Egyből mentem a szervízbe, hogy valami gáz van, a kesztyűtartó alatt szétesik a műszerfalam... röhögtek, megmutatták a szalonautóban, ugyanolyan volt. A szivacsdarabot meg kivágták a szemétbe, hogy ne foglalkozzak vele...

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4204 Dátum: 2009.08.06 13:14:00 »
Az illesztésekhez tesznek filcet, stb.

szirl

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4205 Dátum: 2009.08.06 13:54:31 »
Szerintem egyelőre kihagyom ezt a filcelés dolgot, ez nagyon 'barkácsolósan' hangzik... :)
Ezért vigyem szervízbe?

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4206 Dátum: 2009.08.06 13:59:42 »
Mivel szét kell szedni a műszerfalat, én oda vinném. Nem tudom, a gari erre vonatkozik-e (mármint ha megbontod, az látszik és garivesztés jár-e érte).
         

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4207 Dátum: 2009.08.06 14:05:39 »
Gyárilag is filc van az illesztéseken (rögzítéseken), ezeket cserélik ki, plusz tesznek ahol nincs. Mi ebben a barkács? Mit rakjanak oda, csíkozott, kézi szőttes perzsaszőnyeget? :whistling:

szirl

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4208 Dátum: 2009.08.06 14:23:52 »
Meggyőztetek. :)
Én biztos nem fogom szétszedni, ha megcsináltatom, akkor az a szervízben lesz.
Azért mégis viccesnek találom (és persze szomorúnak is egyben), hogy a másfél éves Toyotát szervízbe vigyem, hogy filceket ragasszanak a műszerfalra, mert a gyár nem tudta tisztességesen összeilleszteni a darabokat.
De igazatok van, nyilván ez a megoldás.
De írtó ciki ez egy Toyotának (nem a szervíznek!), azt ugye érzitek?

Fogadni mernék rá, hogy az Auris utódjából kimarad ez az ormány...

Satriani

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4209 Dátum: 2009.08.06 15:43:42 »
De írtó ciki ez egy Toyotának (nem a szervíznek!), azt ugye érzitek?

Érezzük, nyugi. :)

Nem kell ezt túlspilázni, inkább örülj neki, hogy ez a legnagyobb bajod az autóval. Sőt, annak is örülj, hogy minden bizonnyal 5 év múlva is ez lesz a legnagyobb bajod vele. Én hamarosan 5 éve toyotázom, és engem is a kisebb zörgések zavarnak legjobban. Ahhoz képest, ami Öcsém és Apám Astráival történik, megmosolyogtató, hogy egyáltalán foglalkozom a ciripelésekkel.  :1eye:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4210 Dátum: 2009.08.06 16:17:38 »
ez kib..ott ciki. ezen a szinten. már elnézést. nekem egy 3-4millás autó ne csináljon ilyeneket.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

szirl

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4211 Dátum: 2009.08.06 16:31:18 »
Satriani:
Igazad van :)
Erre írtam, hogy ez valójában nem hiba.

Másik oldalról viszont volt nekem IV-es golfom az Auris előtt, amivel szintén nem voltak gondjaim 6 éven és 100.000 kilométeren át, amikor eladtam és zörögni sem zörgött ;)

Mondom, az bosszant egy picit, hogy nem elromló autót sokkal nehezebb csinálni, mint nem zörgőt, úgyhogy egy egész pici energiával kellett volna csak többet fordítani erre.
És az a vicc, hogy a Toyota tud bisz *** dolgokra is tenni nagy erőket, van ugye az az ismert sztori, hogy külön projektet futtatak az ajtó csukódására, hogy az könnyen és halkan csukódjon - külön módszertan van erre, hogy hogyan csinálták. Na, egy ilyen kellene arra hülye ormányra is :)

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4212 Dátum: 2009.08.06 16:33:58 »
Érezzük, nyugi. :)
Nem kell ezt túlspilázni, inkább örülj neki, hogy ez a legnagyobb bajod az autóval. Sőt, annak is örülj, hogy minden bizonnyal 5 év múlva is ez lesz a legnagyobb bajod vele. Én hamarosan 5 éve toyotázom, és engem is a kisebb zörgések zavarnak legjobban. Ahhoz képest, ami Öcsém és Apám Astráival történik, megmosolyogtató, hogy egyáltalán foglalkozom a ciripelésekkel.  :1eye:

Jah, ha mindig igy hasonlitasz ...  :whistling:
Van akinek egy pohár már félis üres, az másnak még félig tele  ;)
Nem vagyok benne egészen biztos, de lehet hogy egy Astra joval olcsobb volt mint egy Auris? Ha igy lenne, akkor nem is lenne annyi elvárásom az Astraval szemben.

Satriani

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4213 Dátum: 2009.08.06 16:47:13 »
Ezek szerint ha megciccen valami a BMW-n, vérbosszú lesz?

Ha gondolod, összeállítok egy-egy rögtönzött hibajegyzéket az Astrákról. Egyébként az árral kapcsolatos megjegyzésed randán mellé ment, egy 1.6-os Astra kombi nem volt sokkal olcsóbb, mint egy Corolla, az 1.8-as kupé pedig egyenesen milliókkal drágább volt.

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4214 Dátum: 2009.08.06 17:24:30 »
Ezek szerint ha megciccen valami a BMW-n, vérbosszú lesz?

Vérbosszu? Hol élsz? De hogy kerül most egy BMW ide? Na mindegy, ha valami megciccen egész egyszerüen elmegyek a mühelybe, elmondom mi hol ciccen, szüntessék meg, csak ennyi.  ;)

Az Astra árral meg nagyon "randán mellé nyultam", igazad van. Olvasd el mégegyszer. Mit nem értettél a "Nem vagyok benne egészen biztos, de lehet, hogy..." és "Ha igy lenne.." mondatokbol?
Lehet, hogy megint csak kötöszködni akarsz? Tölem is majd elérhetöséget kérsz?  :D