Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1243983 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4155 Dátum: 2009.07.22 09:58:21 »
Ha rajta hagyod, akkor ez elofordulhat, ilyenrol mar olvastam nem egy esetet.
A sima mutatos is elektronyos  :D


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

bilesaron

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4156 Dátum: 2009.07.22 10:34:45 »
Ha rajta hagyod, akkor ez elofordulhat, ilyenrol mar olvastam nem egy esetet.
A sima mutatos is elektronyos  :D

Akkor tanultam ismét, kivenni a kulcsot és úgy tankolni, akkor nem gajdul be :-))

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4157 Dátum: 2009.07.22 10:40:33 »
A régi "mutatós" kijelzők között is volt kölönbség pl. gyujtás ráadásakor szépen lassan kúszik a mutató a megfeleló pozicióba a másik típ. meg abban a pillanatban a helyéra ugrik.
Az Auris is "elektronyos"  ::) igen, meg is tréfált ugyan úgy mint másokat. Be is voltam rezelve és mondtam szépet és csúnyát  :censored: azt hittem mehetek szervízbe...
Fery

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4158 Dátum: 2009.07.22 11:34:58 »


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Fery

Satriani

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4160 Dátum: 2009.07.22 13:00:46 »
Miért lenne? Szerintem korrekt a cikk hangvétele.

bilesaron

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4161 Dátum: 2009.07.22 13:21:10 »
mostanában előszeretettel lehúzzák a toyotákat, de nagyon! Versot is huzták nyúzták lefelé.

mondjuk volt szerencsém nemrég ülni egy fiat bravoban, háááát, ha auris belül ócska műanyag, akkor az micsoda :-)
100 lóerőtől meg nemtom mit várnak, van aki csak A-ból B-be akar eljutni, nem versenyezni! Nem mindenkinek elvárása a 200lovas csúcsnyomatékú motor.

Satriani

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4162 Dátum: 2009.07.22 13:32:01 »
Szerintem nem szándék kérdése. A friss Toyoták beltere számomra nehezen emészthető, a Yaris, az Auris is kemény, rideg, egyáltalán nem otthonos. Persze a tulajok már belakták, nyilván máshogy gondolják ezt a kérdést, de számomra a Yaris I és a Corolla E12 beltere is sokkal otthonosabb, élhetőbb, jobb minőségérzetű, mint az utódoké. Az új Ave viszont tetszett, az jobban kéne, mint az előző.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4163 Dátum: 2009.07.22 13:32:43 »
Sztem nem rossz hangvetelu a cikk. En teljesen objektivnek talaltam. Anno a TC-n Racz Tamasos Auris teszt. Na az volt durva!
A ficko bevallotta, hogy nem porgette, mert bejaratos volt az auto igy hat lusta. Ez van. Viszont a vegyes, klimas 6,7 literes fogyasztas sztem piszok jo  :szemez:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Satriani

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4164 Dátum: 2009.07.22 13:43:25 »
Ja-ja, ha egy valami nagyon tetszik az új Toyo benzinesekben, az a fogyasztás. Az 1.8-as Ave is viccesen keveset eszik a beszámolók és a próbautam szerint.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4165 Dátum: 2009.07.22 13:46:22 »
Szerintem nem szándék kérdése. A friss Toyoták beltere számomra nehezen emészthető, a Yaris, az Auris is kemény, rideg, egyáltalán nem otthonos. Persze a tulajok már belakták, nyilván máshogy gondolják ezt a kérdést
Kemeny hat mint a beton  :D Minosegre attol meg sztem nem rossz. De mivel csupa olyan autoban nottem fel, amiben kemeny volt ezert fel se tunt  :surrender:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

bilesaron

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4166 Dátum: 2009.07.22 13:47:59 »
Szerintem nem szándék kérdése. A friss Toyoták beltere számomra nehezen emészthető, a Yaris, az Auris is kemény, rideg, egyáltalán nem otthonos. Persze a tulajok már belakták, nyilván máshogy gondolják ezt a kérdést, de számomra a Yaris I és a Corolla E12 beltere is sokkal otthonosabb, élhetőbb, jobb minőségérzetű, mint az utódoké. Az új Ave viszont tetszett, az jobban kéne, mint az előző.

e12 beltere is (bár én a verso legelső változatában ültem), az se volt a puhaság csúcsa, sőt az még randa szürke szürke erezett műanyagból volt.
mondjuk ez a puhaság is olyan dolog, hogy oké h puha, de ki az aki nyomkorássza minden nap? :-)
de mondjuk ez egy partalan vitát szül, kinek mi tetszik persze.

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4167 Dátum: 2009.07.22 14:04:00 »
Figy a keménységet szerintem arra értették, hogy ebből adódóan sajnos zörgőssé válik :hmmmm: :devil:
Fery

Satriani

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4168 Dátum: 2009.07.22 14:12:01 »
Itt nem csak önmagában a keménységről van szó. A Focus II-nek is kemény a műszerfala, de legalább 1. nem tükröződik 2. nem karcolódik 3. jól néz ki. Másrészt rövid idő alatt nem derül ki, hogy hosszú távon hogyan fog viselkedni a váltót tartó ormány/híd, mindenesetre a szalonban illetve  fél napos használat alatt nekem baromira nem volt bizalomgerjesztő, ahogy minimális érintésre is fél centit lengett ki oldalirányban. A középkonzol alatt kialakított "tárolórekesz", a "szemüvegtartó", a kézifékgomb, a csak 1 automata ablak is átgondolatlanságról, spórolásról árulkodnak. Elég sztereotip a Golffal példálózni, de az legalább áttekinthető, logikus, átgondolt (pl. egy napszemüveg el is fér a szemüvegtartóban), masszív, és bárhová nyúlsz, jó fogású. No mindegy, már leírtam párszor, miért érzem visszalépésnek az Auris belterét, a tulajok meg nyilván megrántják a vállukat, és használják tovább megelégedéssel.  :flowers:

bilesaron

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4169 Dátum: 2009.07.22 14:19:19 »
Itt nem csak önmagában a keménységről van szó. A Focus II-nek is kemény a műszerfala, de legalább 1. nem tükröződik 2. nem karcolódik 3. jól néz ki. Másrészt rövid idő alatt nem derül ki, hogy hosszú távon hogyan fog viselkedni a váltót tartó ormány/híd, mindenesetre a szalonban illetve  fél napos használat alatt nekem baromira nem volt bizalomgerjesztő, ahogy minimális érintésre is fél centit lengett ki oldalirányban. A középkonzol alatt kialakított "tárolórekesz", a "szemüvegtartó", a kézifékgomb, a csak 1 automata ablak is átgondolatlanságról, spórolásról árulkodnak. Elég sztereotip a Golffal példálózni, de az legalább áttekinthető, logikus, átgondolt (pl. egy napszemüveg el is fér a szemüvegtartóban), masszív, és bárhová nyúlsz, jó fogású. No mindegy, már leírtam párszor, miért érzem visszalépésnek az Auris belterét, a tulajok meg nyilván megrántják a vállukat, és használják tovább megelégedéssel.  :flowers:

igazad van, elfogadom, van sok hiányosság és hátrány. pl a szemüvegtartóban tollat tartok, mert szemcsi nem fér bele stb :-)
spórolás pedig mindenhol érezhető probléma, mindenki erre törekszik, ktg csökkenteni kell, ez van ... el kell fogadni
mondjuk meglepő h a franciák nagyon ráépültek a puha mászerfalra, csak kíváncsi lennék elektronikusan egy 3008as, vagy Scenic-cel mi lesz a színes tft kijelzőivel együtt 3-4 év használat után?