Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1242999 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

TZoli

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4050 Dátum: 2009.06.21 16:59:01 »
Lehet hogy megér 8k-t vagy fél év múlva veszel 2 új gumit 30-40K-ért?

Anubis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 295
  • Toyota Auris 1.4 D4D LUNA ('07)
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4051 Dátum: 2009.06.21 17:04:05 »
Kivétel nélkül mindig ezt csinálja, sosem tudok vele probléma nélkül hidegen feltolatni.  :cry:

Hogy így védené az elektronika? Kétlem... Ha így is lenne, 2000-es fordulatig csak engednie kéne felpörögni...  :hug: Olyan érzés ilyenkor, mintha be lenne húzva a kézifék...  :cry:


lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4052 Dátum: 2009.06.21 19:09:09 »
Hello!

Szerintetek az normális, hogy ha az Auris-szal be akarok tolatni a garázsba abszolút hideg motorral, emelkedőnek felfelé, hiába nyomom padlón a gázt, egyszerűen nem éri el a motor a kellő fordulatot (nem pörög ki a motor, csak olyan kb. 1000-es fordulatig) és majdnem lefullad a kocsi... Sokszor csak 2-3x-i próbálkozás után tudok betolatni. Az út, amit meg kellene tenni, kb. 3-4 m.  :eek:

Köszi!
Ez hasonlit arra, ami egyszer nekem volt. 5 szemely, nagy hideg es mintha csak 1 henger jart volna  :wacko: Azota egyszer sem fordult elo. Sztem vidd szervizbe!


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4053 Dátum: 2009.06.21 19:11:33 »
Más téma. Gumi/futómű.
Egyre jobban megfigyelhető, hogy a gyárilag szerelt első abroncsok (Conti' PC2, 205/55R16 - kb. 15e km-t futottak) külső szélei (kb. 3 cm szélességben) erősen kopnak. Mind a két első gumiabroncs ugyanúgy megkopott a külső szélén, de a hátsókon ez egyáltalán nem tapasztalható. Arra gondoltam, hogy elviszem az autót futómű-beállításra, de több ismerősöm szerint a magyarázat a vezetési stílusomban rejlik, ugyanis rendre nagy sebességgel közlekedem az országutakon és minden kanyarba keményen "beteszem" az autót, kihasználva annak, illetve a guminak a képességeit... Nem tudom mitévő legyek, nem nagyon dobnék ki ~8e-t feleslegesen futómű-beállításra. Szerintetek lehetséges, hogy tényleg a vezetési stílusomból fakad a probléma? Egyébként 2.4-re szoktam fújni a kerekeket. Visszavegyem 2.2-re?
Erre mintha kulfoldi forumokon mar panaszkodtak volna  :hmmmm: Utana is keresek, mi volt a megfejtes. (Sztem nem vezetesi stilus  :nonono: )
Sztem nem kell bantani  a kereknyomast, en (igaz angyobb tomeggel) 2,6-2,5-re (elol-hatul) lovom be.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4054 Dátum: 2009.06.22 06:47:47 »
Erre mintha kulfoldi forumokon mar panaszkodtak volna  :hmmmm: Utana is keresek, mi volt a megfejtes. (Sztem nem vezetesi stilus  :nonono: )
Sztem nem kell bantani  a kereknyomast, en (igaz angyobb tomeggel) 2,6-2,5-re (elol-hatul) lovom be.
Ma délelőtt megnézetem egy gumis ismerőssel - meglátjuk mit mond. Ennek lesz a függvénye, hogy délután megcsináltatom-e a beállítást, vagy sem. :cool2:
hazard

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4055 Dátum: 2009.06.22 07:48:05 »
Nem lehet, hogy az elektronika így "védi" a hideg motort? :otlet:
Mármint úgy védi, hogy hideg motorral emelkedőn el sem tudsz indulni?! Na ne  :nonono: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4056 Dátum: 2009.06.22 09:20:10 »
Erre mintha kulfoldi forumokon mar panaszkodtak volna  :hmmmm: Utana is keresek, mi volt a megfejtes. (Sztem nem vezetesi stilus  :nonono: )
Sztem nem kell bantani  a kereknyomast, en (igaz angyobb tomeggel) 2,6-2,5-re (elol-hatul) lovom be.
Ma délelőtt megnézetem egy gumis ismerőssel - meglátjuk mit mond. Ennek lesz a függvénye, hogy délután megcsináltatom-e a beállítást, vagy sem. :cool2:

A kúton levő nyomásmérők eléggé összevissza mérnek, érdemes gumissal megnézetni a nyomást. 2,5 körüli nálam a Corollán teljesen korrekt volt, akkor már nem nyalta a szélét, és hogy kevésbé pattogjon el, ha nem járkálsz sok csomaggal - sok emberrel a hátsó üléseken, akkor hátul 2,0-2,2 ( a gyári minimum ) -előre meg a teljes terhelésre vonatkozó gyári érték ( 2,5-2,7 )
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4057 Dátum: 2009.06.22 14:58:22 »
Nem lehet, hogy az elektronika így "védi" a hideg motort? :otlet:
Mármint úgy védi, hogy hideg motorral emelkedőn el sem tudsz indulni?! Na ne  :nonono: ...
Azért ez nem egy "sima" elindulás. :sleeping:
hazard

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4058 Dátum: 2009.06.22 15:03:07 »
Erre mintha kulfoldi forumokon mar panaszkodtak volna  :hmmmm: Utana is keresek, mi volt a megfejtes. (Sztem nem vezetesi stilus  :nonono: )
Sztem nem kell bantani  a kereknyomast, en (igaz angyobb tomeggel) 2,6-2,5-re (elol-hatul) lovom be.
Ma délelőtt megnézetem egy gumis ismerőssel - meglátjuk mit mond. Ennek lesz a függvénye, hogy délután megcsináltatom-e a beállítást, vagy sem. :cool2:
Megnézettem gumissal. Teljesen rendben vannak az abroncsok, csak el kell fogadni, hogy a tempós/dinamikus közlekedés velejárója. :ph34r:
Köszi Tamás69, visszavettem a hátsókból.
hazard

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4059 Dátum: 2009.06.22 15:07:47 »
Azért ez nem egy "sima" elindulás. :sleeping:

De miért nem  :?: ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4060 Dátum: 2009.06.22 15:20:19 »
De miért nem  :?: ?
Azért, mert "az Auris-szal be akarok tolatni a garázsba abszolút hideg motorral, emelkedőnek felfelé, hiába nyomom padlón a gázt, egyszerűen nem éri el a motor a kellő fordulatot" - nem ezek a "sima" elindulás jellemzői.... :nono:
Szerintem egyszerűen leszabályoz a BC, védi  a motort a gyilkolástól. Palaczk, te így tolatnál be hasonló szitu'ban? Nem hiszem. :no: Én sem. Finom gázzal, és csúsztatott kuplunggal, de semmiképpen sem padlógázzal. Persze innen könnyű osztani az észt.

hazard

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4061 Dátum: 2009.06.22 15:25:40 »
De miért nem  :?: ?
Azért, mert...
Dehát ezt írja:
ha az Auris-szal be akarok tolatni a garázsba abszolút hideg motorral, emelkedőnek felfelé, hiába nyomom padlón a gázt, egyszerűen nem éri el a motor a kellő fordulatot (nem pörög ki a motor, csak olyan kb. 1000-es fordulatig) és majdnem lefullad a kocsi...
Én ezt úgy értelmezem, hogy a motor egyszerűen nem pörög fel kvázi alapjárat fölé, magyarul nem reagál a gázra, hiába nyomja akár padlóig is. Ez nem leszabályozás, és nem Anubis csinál rosszul semmit, hanem ott vmi hiba van  ::) ... Ha jól értelmezem az olvasottakat. A "normális elindulás"-ba pedig az, gondolom, szerinted is belefér, hogy hideg motorral, emelkedőn fölfelé szeretnél tolatni :hmmmm: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4062 Dátum: 2009.06.22 15:41:54 »
Ez nem leszabályozás, és nem Anubis csinál rosszul semmit, hanem ott vmi hiba van  ::) ...
Hmmm... Ki kellene próbálni egy másik Aurissal ezt a betolatást.
Nem pontosan ugyanilyen, de hasonló fordulat-felvételi/elindulási problémám volt egyszer anno, akkor hamar kiderült, hogy vizezett naftával toltam tele a tankot. :ph34r: Annál az esetnél sem igazán a menetdinamikában érződött élesen a probléma (igaz, azért ott is), hanem az alapjáratnál, illetve az elindulásoknál... Mondjuk, ha "csak" annyi a tünet, amit Anubis írt, nem valószínű, hogy az üzemanyag rossz.
hazard

Anubis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 295
  • Toyota Auris 1.4 D4D LUNA ('07)
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4063 Dátum: 2009.06.22 15:44:52 »
Nem vagyok kezdő vezető, 11 éve van jogsim. Szóval: finom gázadásra le akar fulladni a motor és hiába emelném a fordulatot nagyobb gázadagolással, nem emelkedik, még akkor sem, ha tövig nyomom a pedált! Szóval NEM ÚGY ÁLLOK NEKI EGYBŐL, HOGY PADLÓGÁZT NYOMOK ÉS SZERENCSÉTLEN MOTOR LESZABÁLYOZ...  [rohog] Nem vagyok tanuló vezető!


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4064 Dátum: 2009.06.22 15:45:55 »
Akkor jól értettem, amit írtál, hogy egyszerűen nem pörög fel a motorod .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )