Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1242969 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

bilesaron

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3930 Dátum: 2009.04.10 10:16:45 »
Nem figyeltem őszintén szólva, hogy meddig nyomom ki a kuplungot. De akkor, kipróbálom, hogy teljesen tövig nyomom csinálja e.
Mondjuk riasztó nincs benne, meg egyáltalán nem is értem, hogy miért tilt le ?! És ami a legfurcsább, van mikor beindul és utánna lefullad. Ráindítózok és megy. Érthetetlen! Most próbálgatás alatt van, hogy rájöjjünk mikor produkálja és mikor nem.

Olvastam már, másnál is, ha úgy vettem ki ez normális, hogy a bejáratós időszak alatt tényleg van fordulatsázum ingadozás klímázásnál? Nekem azt csinálja, hogy 800 körül megy, nagyon minimálisan ugrál a fordulat, majd felemeli 1000re, kicsit járatja ott, majd visszaengedi 800ra. Ezt nem tudom hibának tudjam e be, vagy ez igy normális?

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3931 Dátum: 2009.04.10 10:22:49 »
A klímás fszámingadozás nem csak bejáratás alatt lehet, hanem utána is.
Gabe 254.

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3932 Dátum: 2009.04.10 10:46:33 »
Persze ez teljesen normalis. Ha beindul a ventilator megemelkedik a fordulatszam

mendoza

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3933 Dátum: 2009.04.12 12:38:26 »
sziasztok,

Lesz egy ket off auto az irasomban :)

Hamarosan autocsere ele nezunk, eddig csak japan (Feroza, illetve Civic volt meg 5-5 evig) illetve amcsi autokat hajtottam, most egy olasz van...
Mivel mindenkeppen dizelt szeretnek, azonban az uj hondak nem tetszenek, meg nem is lettek annyira jok, szoba jott Ibiza, Megane, Uj Clio, de kicsit tartok toluk...
Aztan egyszercsak meglattam ezt:http://www.coches.net/toyota-auris-14-d4d-luna-plus-5p-diesel-2008-en-malaga-23243232-covo.aspx
Eddig a toyotakat ugymond eszre sem vettem, de az auris nagyon ott van, foleg a belseje...
Ami erdekelne, hogy az 1.4 DID mire eleg ebben az autoban?
Birja a hegyet-volgyet klimaval (del spanyolorszagban vagyok es itt gyakran bele lehet futni Matra szintu hegyekbe), valamint 130-140 koruli autopalyat?
Milyen gyenge pontjai vannak ennek a konstrukcionak?
Szervizigeny?
En mar nem varok el olyan megbizhatosagot japantol sem, mint mondjuk ezelott 10 evvel.
Tudom, hogy sajnos manapsag mar maskepp mukodik az autoipar, de azert nem szeretnek havonta valami nyuggel szervizbe rohangaszni...
A valaszokat elore is koszi,
Udv, Tibi

Anubis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 295
  • Toyota Auris 1.4 D4D LUNA ('07)
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3934 Dátum: 2009.04.12 13:00:05 »
Hello mendoza!

Nekem is 1.4 D4D LUNA van, 2007-es. Először a negatívumok:
- visított a fék, mint szinte bárkinek (szervizben javították)
- a tompított fényszóró annyira lefelé világított, hogy utána kellett állítania a szervizben (mint szinte mindenkinek)
- a fed. computer állítgató  gombja a kormány mögött, a műszerfalban vannak, ezért kicsit nehézkesen kezelhetők menet közben
- több nem jut eszembe! :-)

A pozitívumok:
- 130-at, 140-et autópályán BÁRMIKOR, BÁRHOL, BÁRMILYEN EMELKEDŐN tudja a kocsi, még akkor is, ha bent ültök 3-an, 4-en. Ilyen körülmények közt a fogyasztása 5,2 l/100 km. Amúgy 4,6 l/100 km, nálam.  :szemez:
- a fent említett 2 hibán túl igazából semmi baja, nekem csak a szervizzel gyűlt meg a bajom, ahova hordtam. Sokszor megszívattak és többször nem tartották be a szavukat!  :devil: Most 23.000 km van benne.
- a váltója faj puha, szinte mintha valamiféle mágnes húzná be a kívánt sebességbe a váltót! Hihetetlen!  ::)
- kényelmes az ülés, nagyon jó oldaltartása van!
- a hátul ülők kényelmesen elférnek

Több 1000 m magas hegyeken nem jártam vele, az a véleményem, hogy ha megelégszel egy 80-90-es tempóval, nem okozhat csalódást. A ilyen helyzetben az előzgetés már lehet, hogy bajosabb!  :D Nézd, el kell ismerni, hogy ehhez a tömeghez a 90 LE ici-picit kevés, de ennek ellenére nem panaszkodom! Nem egy erőgép, de bőven megfelelő. A lényeg: nem szabad a fordulatot 1900-2000 alá engedni.  :D

Remélem, segítettem!


mendoza

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3935 Dátum: 2009.04.12 15:34:46 »
Eleg sokat. :)
koszi.

mivel mar lassan a 30-at taposom, kinottem a sportos vezetesbol, igy szerintem az 1.4 D4D nekem is eleg alternativat jelenthet, nem hiszem, hogy nagyon kene a 2 literes...
mindenesetre meg van egy kisi idom, mindenesetre mindkettot ki szeretnem es fogom probalni...

koszi,
tibi


Fölösleges idézetet töröltem.
Misi
« Utoljára szerkesztve: 2009.04.12 15:40:35 írta Misi »

Satriani

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3936 Dátum: 2009.04.12 16:26:58 »
Holá Tibi! Próbautat mindenképp ejts meg, és nem csak a motor miatt. Nekem a kocsi belseje képeken nagyon tetszett, élőben ábrándultam ki belőle. Előző Corollához viszonyítva több helyen történt visszalépés. A kis dízel pedig éppen határeset az Aurisba, nekem sokkal gyengébbnek tűnt egy napos használat után, mint a korábbi modell ugyanezzel a motorral.

Én ezt a típust is megfontolnám a helyedben. Az Auris elsősorban helykínálatban és töréstesztben jobb a Corollánál, a régebbi autónak több előnyét is meg lehet említeni: kisebb tömeg miatt jobban megy, kevesebbet eszik ugyanazzal a motorral, jobb a beltér anyagminősége, praktikusabbak a tárolóhelyek, Sol/Luna felszereltségi szinten az összes ablak automata, arról nem is beszélve, hogy olcsóbb. Az Anubis által írt problémák sem jellemzőek, kiforrott típus.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3937 Dátum: 2009.04.12 17:01:33 »
Az viszont érdekes, hogy amit másodiknak linkeltél, azt ugyan Sol felszereltségnek hirdetik, de csak manuális klíma meg 2 el. ablak van benne. Lehet, hogy Spanyolhonban mások a csomagok?
Amit a gyengeségről írsz: tényleg van érzetre különbség E12 és E15 között ugyanazzal a motorral. Sőt (tudom, hogy csak placebo effekt) Auris és új Corolla között is éreztem különbséget. A Cori jobbnak tűnt.
Gabe 254.

Satriani

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3938 Dátum: 2009.04.12 17:36:00 »
Az a második egy Terra, néztem én is, de nem tudtam kijavítani a hirdetést.  :1eye:

Próba, próba, próba. Lehet, hogy Tibinek az Auris annyira megtetszik, hogy meg se nézi a kisöreget. (Én mindenképp abból keresnék egy megkíméltet, hozzám sokkal közelebb áll a típus, és nem csak az együtt töltött bő 4 év miatt.)

mendoza

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3939 Dátum: 2009.04.12 17:50:17 »
nekem sajna az auris belseje is, kulseje is jobban tetszik...
persze a corolla sem csunya, viszont meg az sem elhanyagolhato, hogy az aurisok meg mindig ket ev garival vannak es 10.000 km korul...
Az elso linken amit mutattal, szep, de nincs kf felni, es parszaz euroval olcsobb, mint az auris 2 ev garival...
sztem ha kevesnek bizonyul az 1.4, akkor 2.0 lesz belole, de remelem, hogy nekem eleg lesz az 1.4 is... :)
Az E12 az 1.4,  az E15 pedig a 2.0 ?

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3940 Dátum: 2009.04.12 18:01:39 »
Az E12 az 1.4,  az E15 pedig a 2.0 ?
Az E12 a 2001-2007ig gyártott Corolla (pl. avataromon látható), az E15 az aktuális Corolla és az Auris.
Amúgy nem versenyautó, de símán elég az 1.4D egy Mátra szintű hegyen, 190nm nem kevés.
De persze próbáld ki a kétezrest is ;)
kisa
born to ride

Satriani

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3941 Dátum: 2009.04.12 18:05:11 »
nekem sajna az auris belseje is, kulseje is jobban tetszik...

Ez itt a lényeg.

Felnit amúgy kapsz bagóért, a használtautó-garancia szerintem arrafelé is működik, a futásteljesítmény pedig majd mindegy, hogy 10 vagy 50 ezer. De ha jobban tetszik az Auris, akkor azt kell venni, centivel mérve jobb autó.

mendoza

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3942 Dátum: 2009.04.12 18:14:26 »
remelem eloben is tetszik majd az auris es nem kell megint mindent az elejerol kezdeni... :)
es ha egy matrahoz eleg az 1.4, akkor sztem nekem is eleg az...
mekkora autofelhozatal van es milyen rohadt nehez valasztani... ahhhhh

Satriani

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3943 Dátum: 2009.04.12 18:39:04 »
Szerintem nem az a baj, hogy nagy a választék, inkább az, hogy kevés olyan típus van, amire az ember 5-6 évig rábízná magát. Bevallom, én nem vennék dízelt ilyen időtartamra.

Anubis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 295
  • Toyota Auris 1.4 D4D LUNA ('07)
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3944 Dátum: 2009.04.12 20:31:20 »
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy ENZO H könnyűfém felnijeim tisztítására nyugodt szívvel használhatom-e a Prevent Keréktárcsa tisztítóját?
http://www.medikemia.hu/index.php?mid=20&prod=161
http://www.enzo-wheels.com/506_DE.0?webdid=95

Nem okoz semmiféle kárt benne?

UI: feltettem ezt a kérdést az "Alufelni" topicban is, de ott senki sem válaszolt rá hosszú napokig.  :whistling:

Köszi!