Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1244233 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3615 Dátum: 2008.12.08 11:43:24 »
Nem fogunk sokáig szenvedni. Még elvisszük szervízba, hátha... Ha nem tudják megoldani, vagy komolyabban utánanézek a garanciális és egyéb gondoknak, jogoknak, kötelezettségeknek. De még az is lehet, hogy eladjuk az autót, mert ezt egyikőnk sem fogja hallgatni. De akkor ez volt az uccsó Toyota, amit vettünk.

Uh  :eek: Nagyon durva hangja lehet a Tiednek, ha ennyire kiborit.  :eek:
Azert belolem ekkora indulatot nem valtott ki. 15ezres szervizenkent nezetem csak meg, az meg kb 4-5 honapot jelent. Szurkolok  :flowers:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3616 Dátum: 2008.12.08 11:50:32 »
Uh  :eek: Nagyon durva hangja lehet a Tiednek, ha ennyire kiborit.  :eek:
Azert belolem ekkora indulatot nem valtott ki. 15ezres szervizenkent nezetem csak meg, az meg kb 4-5 honapot jelent. Szurkolok  :flowers:

Ha azt mondom, hogy a sarkon fordultunk be az autóval és a jó 200 méterrel arrébb álló sógorom tudta, hogy jövünk.... Szerintem eléggé durva. Nekem legalábbis az, mert nem ezért adtunk ki ennyi pénzt egy autóra. Meg hát az ember egy nekünk nagyobb értékű autótól nem ezt várja, ami ráadásul Toyota. Már a yaris kuplungnyekergése is kiborított, de azt legalább én házilag is tudom orvosolni és nem kerül egy forintomba sem (vagyis egy üveg zsírsprébe). De ez.....  :wacko:
Szilvi 62

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3617 Dátum: 2008.12.08 12:16:20 »
Nem fogunk sokáig szenvedni. Még elvisszük szervízba, hátha... Ha nem tudják megoldani, vagy komolyabban utánanézek a garanciális és egyéb gondoknak, jogoknak, kötelezettségeknek. De még az is lehet, hogy eladjuk az autót, mert ezt egyikőnk sem fogja hallgatni. De akkor ez volt az uccsó Toyota, amit vettünk.
Nekem szerencsém volt, mert az 1. csere megoldotta a problémát, hozzáteszem: előtte engem is rettentően kiborított a csikorgás (hasonlóan vélekedtem magam is, mint ahogy te, bár nálam az eladás nem került szóba), és nagyon sok szálat kezdtem el megmozgatni, hogy orvoslásra kerüljön. Szerencsém volt :innocent:, mint mondtam, mert a szervizben sem fűztek hozzá különösebb reményt, hogy a cserebetét bevállik, és mégis bejött. Beszélgettem anno olyan hölggyel, akinek már a 4.(!) betétgarnitúra volt benne és még mindig visított az autó alacsony sebességről lassítófékezésnél.
A tanácsom mindenképpen az: menj, járj a nyakukra, rágd a fülüket, ha kell hetente cserétesd a betéteket, de ne nyugodj addig, amig meg nem szűnik a hiba!!! :nono:
hazard

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3618 Dátum: 2008.12.08 12:23:57 »
[Nekem szerencsém volt, mert az 1. csere megoldotta a problémát, hozzáteszem: előtte engem is rettentően kiborított a csikorgás (hasonlóan vélekedtem magam is, mint ahogy te, bár nálam az eladás nem került szóba), és nagyon sok szálat kezdtem el megmozgatni, hogy orvoslásra kerüljön. Szerencsém volt :innocent:, mint mondtam, mert a szervizben sem fűztek hozzá különösebb reményt, hogy a cserebetét bevállik, és mégis bejött. Beszélgettem anno olyan hölggyel, akinek már a 4.(!) betétgarnitúra volt benne és még mindig visított az autó alacsony sebességről lassítófékezésnél.
A tanácsom mindenképpen az: menj, járj a nyakukra, rágd a fülüket, ha kell hetente cserétesd a betéteket, de ne nyugodj addig, amig meg nem szűnik a hiba!!! :nono:

Nem vagyok az a típus, aki hagyja magát lerázni. :1eye: Csak hát veszek egy autót és minden héten x órát a szervízben töltök. Ez is dühítő ám, mert ezt mind munkaidőben kell ugyi megtenni. Ha az ember a szervízben ül és nem dolgozik, azt kutya nem téríti meg. Év vége meg mindehol húzós, hát még a könyvelőknek.  :1eye:
Már utánaolvastam a dolgoknak, kaptam pár tanácsot. Most próbálkozunk más fékpofával, nem érdekel mit ír elő a TMH. Sőt valahol azt is olvastam, hogy ez nem csak és kizárólag a fékpofa hibája. Meglátjuk.
Szilvi 62

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3619 Dátum: 2008.12.08 12:36:33 »
Nekem szerencsém volt, mert az 1. csere megoldotta a problémát, hozzáteszem: előtte engem is rettentően kiborított a csikorgás (hasonlóan vélekedtem magam is, mint ahogy te, bár nálam az eladás nem került szóba), és nagyon sok szálat kezdtem el megmozgatni, hogy orvoslásra kerüljön. Szerencsém volt :innocent:

Na ilyenkor bizonytalanodok le. Mert nekem nem kiborito merteku a csikorgas. Lehet egy cseretol meg csak rosszabb lenne. Akkor meg kezdodik a mokuskerek...  :wacko:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

nbs86

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3620 Dátum: 2008.12.08 13:06:40 »
Sziasztok!

Valamint még olyan kérdésem is lenne, hogy ez a projektoros lámpa nem világítja meg a közlekedési táblákat sem, erre létezik valami megoldás, ki lehet cserélni ezt a rendszert valami normálisra?
Előre is köszi a választ!

nbs86

En magamnak allitottam be. Nemreg itt leirtak, hogy hol talalod a kis csavarokat. (Kis feher muanyag csavar, nimbuszos fejjel. Mondjuk en kezzel allitottam.) Egy kocsi mogott alltam kb 10 meterre es neztem, hogy mennyire magasan vilagit, az alapjan allitottam be. Eleg jol sikerult, mert 0 allasban senki nem villogott meg es nagyon jol latok vele azota. Jol beallitva az Aurisnak sztem nagyon jo vilagitasa van.


Igen, tudom hol kéne beállítani a lámpát, csak nem akarom rosszul elállítani, hogy vakítson mindnekit. (Még sosem állítgattam lámpát) Voltam a szervízükben is, de azt mondták, ezt írják elő erre a lámpára, szabályellenes, ha átállítják.
De nevetséges, hogy az elöttem levő kocsiak a rendszámát sem látom, nemhogy a táblákat az út szélén..
A kézi állítás után a táblákat is látod? Mondjuk éjjel, vaksötétben, hogy macisajt vagy, hogy menj 70-el..? :)

Más: A csikorgás nálam is (majdnem) teljesen megszűnt egy betétcserével, emrt azt mondták már létezik jó betét hozzá. Most csak néha és nagyon-nagyon picit lehet hallani, de ez már nem zavar senkit sem.
Ha elég nagy csete-patét rendeztek, mint én is a szervízben, akkor talán el lehet intézni, hogy első szervízből jelentős kedvezményt adjanak. Persze erről érdemes papírt is kérni, mert amit mondanak, az meg sem történt..

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3621 Dátum: 2008.12.08 13:12:44 »
A kézi állítás után a táblákat is látod? Mondjuk éjjel, vaksötétben, hogy macisajt vagy, hogy menj 70-el..? :)

Bizony, nagyon jol latom az allitas ota az utmenti tablakat. Azota eg es fold ejszaka utazni. Tenyleg szuperul latok vele. En mondom ugy allitottam be, hogy egy kocsi mogott alltam es neztem meddig emelem meg (lehet boven csavarni). Ugy allitottam, hogy az elottem allo auto hatso uvegehez meg kozel sincs a fenycsova. Konnyu allitani, mert nagyon jol fokuszalt a fenye. Azota mar mentem 3-4000km-ert es soha nem villogtak. Igy beallitva nagyon meg vagyok elegedve a vilagitasaval.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3622 Dátum: 2008.12.08 13:15:10 »
Nem vagyok az a típus, aki hagyja magát lerázni. :1eye: Csak hát veszek egy autót és minden héten x órát a szervízben töltök. Ez is dühítő ám, mert ezt mind munkaidőben kell ugyi megtenni. Ha az ember a szervízben ül és nem dolgozik, azt kutya nem téríti meg. Év vége meg mindehol húzós, hát még a könyvelőknek.  :1eye:
Már utánaolvastam a dolgoknak, kaptam pár tanácsot. Most próbálkozunk más fékpofával, nem érdekel mit ír elő a TMH. Sőt valahol azt is olvastam, hogy ez nem csak és kizárólag a fékpofa hibája. Meglátjuk.
Igen, pontosan ezt azt utat (gondolatsort) jártam végig magam is, már ami a szervizeltetés/munkaidő-kisesés kérdését illeti. A Toyota Super szerint - ahol csináltattam - nem kell más típusú betét bele (nem is igen tennének bele mást), már az is elegendő, ha egy "jó szériából" valót építenek be. A csikorgás magyarázata a betét anyagösszetételében (amiben a környezetvédelmi megfontolások jelentősen dominálnak) keresendő: "Túl sok benne a kén!" - mondják a szakik...
hazard

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3623 Dátum: 2008.12.08 13:21:11 »
Igen, tudom hol kéne beállítani a lámpát, csak nem akarom rosszul elállítani, hogy vakítson mindnekit. (Még sosem állítgattam lámpát) Voltam a szervízükben is, de azt mondták, ezt írják elő erre a lámpára, szabályellenes, ha átállítják.
De nevetséges, hogy az elöttem levő kocsiak a rendszámát sem látom, nemhogy a táblákat az út szélén..
A kézi állítás után a táblákat is látod? Mondjuk éjjel, vaksötétben, hogy macisajt vagy, hogy menj 70-el..? :)

Részletesen leírtam régebben, hogy én hogyan állítottam be magamnak "házilag" - keress vissza a hozzászólásaim között. Vágj bele nyugodtan, mint az egyszeri sebész! :1eye:
Már 2x állítottam be magamnak (mert közben volt egy garanciális lámpacserém, és utána megint "magam alá világítottam"), most alaphangon 1-en áll, így tutra nem vakít, és még meg van a lehetőségem, hogy emeljek rajta... :whistling:
hazard

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3624 Dátum: 2008.12.08 13:21:51 »
A csikorgás magyarázata a betét anyagösszetételében (amiben a környezetvédelmi megfontolások jelentősen dominálnak) keresendő: "Túl sok benne a kén!" - mondják a szakik...

Ken?  :eek: Abbol lesz a savas eso...


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

nbs86

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3625 Dátum: 2008.12.08 13:23:22 »
Igen, tudom hol kéne beállítani a lámpát, csak nem akarom rosszul elállítani, hogy vakítson mindnekit. (Még sosem állítgattam lámpát) Voltam a szervízükben is, de azt mondták, ezt írják elő erre a lámpára, szabályellenes, ha átállítják.
De nevetséges, hogy az elöttem levő kocsiak a rendszámát sem látom, nemhogy a táblákat az út szélén..
A kézi állítás után a táblákat is látod? Mondjuk éjjel, vaksötétben, hogy macisajt vagy, hogy menj 70-el..? :)

Részletesen leírtam régebben, hogy én hogyan állítottam be magamnak "házilag" - keress vissza a hozzászólásaim között. Vágj bele nyugodtan, mint az egyszeri sebész! :1eye:
Már 2x állítottam be magamnak (mert közben volt egy garanciális lámpacserém, és utána megint "magam alá világítottam"), most alaphangon 1-en áll, így tutra nem vakít, és még meg van a lehetőségem, hogy emeljek rajta... :whistling:

Köszi a válaszokat és akkor este megpróbálkozom egy állítással.
Végül is rosszabb nem lehet. :)

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3626 Dátum: 2008.12.08 13:26:23 »
A csikorgás magyarázata a betét anyagösszetételében (amiben a környezetvédelmi megfontolások jelentősen dominálnak) keresendő: "Túl sok benne a kén!" - mondják a szakik...
Ken?  :eek: Abbol lesz a savas eso...

Vagy túl kevés? Nem értek én ehhez! :whistling: ...de a kénben biztos vagyok! :cool2:
hazard

.pont

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3627 Dátum: 2008.12.08 19:25:13 »
Sziasztok!

Nem tudjátok véletlenül, hogy Auris-ba lehet-e beleteteni ledes nappali fénysort? És ha igen, akkor mekkora kell a lámpába?
Valamint még olyan kérdésem is lenne, hogy ez a projektoros lámpa nem világítja meg a közlekedési táblákat sem, erre létezik valami megoldás, ki lehet cserélni ezt a rendszert valami normálisra?
Előre is köszi a választ!


nbs86

Én is szenvedtem, hogy nem látok, szervíz állított de akkor sem lett jobb sokkal.
Most  beraktam a xenont és lőn világosság!

nbs86

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3628 Dátum: 2008.12.08 19:33:24 »
Sziasztok!

Nem tudjátok véletlenül, hogy Auris-ba lehet-e beleteteni ledes nappali fénysort? És ha igen, akkor mekkora kell a lámpába?
Valamint még olyan kérdésem is lenne, hogy ez a projektoros lámpa nem világítja meg a közlekedési táblákat sem, erre létezik valami megoldás, ki lehet cserélni ezt a rendszert valami normálisra?
Előre is köszi a választ!


nbs86

Én is szenvedtem, hogy nem látok, szervíz állított de akkor sem lett jobb sokkal.
Most  beraktam a xenont és lőn világosság!

Igen, én olcsóbban gondoltam megúszni a dolgot.., de nem sikerült.
Állítottam rajta, de még mindig egyáltalán nem világítja meg a táblákat, ellenben ha feljebb viszem, akkor már vakítok.
Nem tudom hogyan lehetne megcsinálni.. De most legalább 1500-ba fog kerülni, hogy visszaállítsák az eredeti szar állapotot..
Már vagy másfél órája köröztem kint és folyamatosan állítgattam falnál, anélkül, táblánál, de egyszerűen sehogysem jó ez a lámpa. Vagy én vagyok nagyon béna..
Van valaki, akinek sikerült jól beállítani a lámpát és esetleg a 16. kerület környékén lakik és kedvenc szabadidős tevékenysége, hogy projektoros lámpákat állít be? :)
Eddig nem nagyon izgattam magam, de mostmár hamar van sötét és jó lenne látni..

nbs86

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3629 Dátum: 2008.12.08 19:56:28 »
Igen, én olcsóbban gondoltam megúszni a dolgot.., de nem sikerült.
Állítottam rajta, de még mindig egyáltalán nem világítja meg a táblákat, ellenben ha feljebb viszem, akkor már vakítok.
Nem tudom hogyan lehetne megcsinálni.. De most legalább 1500-ba fog kerülni, hogy visszaállítsák az eredeti szar állapotot..
Már vagy másfél órája köröztem kint és folyamatosan állítgattam falnál, anélkül, táblánál, de egyszerűen sehogysem jó ez a lámpa. Vagy én vagyok nagyon béna..
Van valaki, akinek sikerült jól beállítani a lámpát és esetleg a 16. kerület környékén lakik és kedvenc szabadidős tevékenysége, hogy projektoros lámpákat állít be? :)
Eddig nem nagyon izgattam magam, de mostmár hamar van sötét és jó lenne látni..

nbs86

Nyáron írtam. (Talán el kellett volna olvasnod, mielőtt elállítod a lámpáidat...)
Lámpa-állítás - Semmi extra. Motortér felnyit, lámpatesteket megvizsgál. Fehér, műanyag hatlapfejű ugyanakkor imbusz-csavart keress a lámpatestek "tetején". Az állításhoz nem kell imbuszkulcs, mert kézzel is tekerhető a csavar (nem túl szoros). Sötétben szemben álltam a garázsajtóval és kb. egyformán tekertem 7-8-at mindkétoldali csavaron. Lecsekkoltam a vetítési képet, hogy szabályos-e, illetve, hogy ugyanazt mutatja-e, mint előtte (csak magasabban), majd mentem egy kört a városban és figyeltem, hogy a szembejövőket hogyan világítom meg, nem vakítom-e el. (Ezután vettem vissza magasságból a benti kapcsolóval 1-re.) Az első adandó alkalommal megvizsgáltam a lámpámat úgy is, hogy egy másik autót vezetve figyeltem a mögöttem haladó autóm tompítottjának fényét sötétben (nem vakít-e a belső tükörben, egyforma magasan állnak-e a lencsék, stb.). Ez utóbbi ellenőrzés elhanyagolható, csak hát én túl maximalista vagyok... Jó munkát végeztem: nagyon frankón látok a tompítottal, megfelelő a vetítési távolsága, ugyanakkor az állítás óta nem villogtak, hogy vakítanék. yes

Szerintem még ne add fel! Állj szembe (kb. 3-4 m-re) egy fallal. Tekerd vissza az állítócsavarokat úgy, hogy középen (középen, mert ott még egyformának kell lennie, a középtől jobbra a jobb oldalinak magasabbra kell világítania) vízszintes és egyforma legyen a vetítési kép. Próbakör. Ha még mindig alacsony, akkor a ferdén szedett rész szerint járj el mindaddig, amíg nem vezet eredményre!
hazard