Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1243902 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3555 Dátum: 2008.11.25 20:52:05 »
Szia sracok!


Csak szeretnem elmondani hogy megvan az Auris. Ma delutan vettuk at. Megmondom oszinten bizalmatlan voltam ( persze feleslegesen ) es festekvastagsag merovel is korbeneztem  :wub: ::) Sol felszereltseg es meg szokni kell  :sweatdrop: Most este csereltem at teli gumira, hogy nem legyen meglepetes a telen. A kfelnik most a garazsban pihennek tavaszig. Hirtelen ennyi .

Viziborz

99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3556 Dátum: 2008.11.25 20:56:18 »
Gratula!
Hol vettétek?

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3557 Dátum: 2008.11.25 21:03:47 »
Csak szeretnem elmondani hogy megvan az Auris.

Gratula  :clap:
Kepek?  :innocent:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3558 Dátum: 2008.11.25 21:16:05 »
Szia sracok!
Csak szeretnem elmondani hogy megvan az Auris.
...
Sol felszereltseg es meg szokni kell  :sweatdrop:
...
Viziborz
Gratula!

Mit kell rajta szokni ?  :nuke:
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3559 Dátum: 2008.11.25 21:47:56 »
Én nem használok Aurist, viszont számomra az E12-vel kedvezően alakul az 1,4 benzines fogyasztása városban, mert ugye az 1,4vvt-i motort rossz városi fogyival jellemezted úgy önmagában, és gondolom akkor ez a téma - a félreértések elkerülése végett-. Gyári értéken az Auris 8,7 liter az E12 8,4 liter fogyaszt városban, vagyis 3decivel kevesebb az Aurisnál. Ez a valóságban az én esetemben átlag 7 - 8,5 liter között mozog városban Bp., időjárástól, használattól függően. Meg kellen kérdezni néhány Auris 1,4vvt-i tulajt, mennyit eszik a kocsi városban. Bár én nem szeretem a városi fogyikat, meg úgy alapjába véve a fogyasztás vitákat, mert ez talán a legszubjektívabb téma az autók körül. Városi fogyi: kisváros vidéken, Budapest külváros, budapest napközben, budapest 1óra/2km típusú dugó, téli érték, nyári érték, hidegindításos rövid szakaszok, vezetési stílus: kihuzatósabb vagy becsorgós stílus stb stb? Túl sok a tényező, és az emberek szeretnek picit "kerekítgetni". Sokkal egzaktabb a 90-100km/h-s országúti érték, vagy a 130-140es autópályás, vagy a spritmonitor.de-n található nagyvegyes átlagértékek elemzése a fogyasztási kérdés eldöntésére.
Auris vs Carina: 
Melyik Carináról beszélsz, a CarinaE-ről? Mert állítom, hogy a 2 autó egy súlyban van, továbbá meg merem kockáztatni, hogy az Auris egyes felszereltségeknél még nezezbb is talán egy hajszállal, és gondolom a Carina hosszabb váltót is kapott az Aurisnál, vagyis az Auris-ban az 1,4 már nem az ideális környezetben működhet szerintem, így csak ezért itt nem írnám le az 1,4vvt-i városi fogyasztását (köbcentihez mérten nagy kaszni rövid váltóval). Nyilván vannak esetek, főleg városban, mikor a nagy kaszni alatt a kisebb motor jobban megszenvedi az autó begyorsítását, mint a kicsivel nagyobb és nyomatékosabb motor. Ez pl. az astraH 1,4 vs 1,6 esetére épp úgy igaz, mint esetleg a Carina1,6 vs 1,4Auris-ra írtad. Szerintem ez nem az 1,4 vvt-i hibája. Viszont amit a 2.0Avensisre írtál, hogy az ugyanennyivel/alig tőbbel beéri városban, na azt betudom költői túlzásnak.

8,2 a gyakorlati városi fogyasztása az autómnak. 18e lakosú kisváros, 1 full tele tank kiautókázása után októberben... :laugh:
Ettől függetlenül ne (se) folytasd az eszmecserét.... :winkiss:
hazard

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3560 Dátum: 2008.11.25 23:21:57 »
Én nem használok Aurist, viszont számomra az E12-vel kedvezően alakul az 1,4 benzines fogyasztása városban, mert ugye az 1,4vvt-i motort rossz városi fogyival jellemezted úgy önmagában, és gondolom akkor ez a téma - a félreértések elkerülése végett-. Gyári értéken az Auris 8,7 liter az E12 8,4 liter fogyaszt városban, vagyis 3decivel kevesebb az Aurisnál. Ez a valóságban az én esetemben átlag 7 - 8,5 liter között mozog városban Bp., időjárástól, használattól függően. Meg kellen kérdezni néhány Auris 1,4vvt-i tulajt, mennyit eszik a kocsi városban. Bár én nem szeretem a városi fogyikat, meg úgy alapjába véve a fogyasztás vitákat, mert ez talán a legszubjektívabb téma az autók körül. Városi fogyi: kisváros vidéken, Budapest külváros, budapest napközben, budapest 1óra/2km típusú dugó, téli érték, nyári érték, hidegindításos rövid szakaszok, vezetési stílus: kihuzatósabb vagy becsorgós stílus stb stb? Túl sok a tényező, és az emberek szeretnek picit "kerekítgetni". Sokkal egzaktabb a 90-100km/h-s országúti érték, vagy a 130-140es autópályás, vagy a spritmonitor.de-n található nagyvegyes átlagértékek elemzése a fogyasztási kérdés eldöntésére.
Auris vs Carina: 
Melyik Carináról beszélsz, a CarinaE-ről? Mert állítom, hogy a 2 autó egy súlyban van, továbbá meg merem kockáztatni, hogy az Auris egyes felszereltségeknél még nezezbb is talán egy hajszállal, és gondolom a Carina hosszabb váltót is kapott az Aurisnál, vagyis az Auris-ban az 1,4 már nem az ideális környezetben működhet szerintem, így csak ezért itt nem írnám le az 1,4vvt-i városi fogyasztását (köbcentihez mérten nagy kaszni rövid váltóval). Nyilván vannak esetek, főleg városban, mikor a nagy kaszni alatt a kisebb motor jobban megszenvedi az autó begyorsítását, mint a kicsivel nagyobb és nyomatékosabb motor. Ez pl. az astraH 1,4 vs 1,6 esetére épp úgy igaz, mint esetleg a Carina1,6 vs 1,4Auris-ra írtad. Szerintem ez nem az 1,4 vvt-i hibája. Viszont amit a 2.0Avensisre írtál, hogy az ugyanennyivel/alig tőbbel beéri városban, na azt betudom költői túlzásnak.



Szvsz. a 8.7 liter teljesen normalis, egy atlagos 1.4-es auto ennyit fogyaszt varosban. Mas kerdes, hogy egy 1.6-os alig egy literrel eszik tobbet. Az megy, hogy egy autot mozgatni lehet az nem jelent semmit sem. Elmozgatni meg rendesen hasznalni markans kulonbseg, nem osszetevesztendo a ketto, ahogyan a szavak is kifejezik. Probalj meg hamarabb felvaltani es kevesebbet fog enni. Normal hasznalat mellet(nem elmozgatva) egy 1.4-es kb. 8.5-9 liter eszik, egy 1.6-os kb. 9-10 litert eszik, egy 2 literes kb. 10-12 litert eszik varosban. Mindegyikkel lehet sporolni es akkor kevesebbet fog fogyasztani, de ezek a jellemzo ertekek NORMAL hasznalat mellett. Az 1.4-estol normal varosi hasznalat mellett nem sok a 8.7 liter! Normalis :excl:



Kijavítottam az idézetet.
Misi
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.25 23:22:50 írta Misi »
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

G6

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 396
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3561 Dátum: 2008.11.26 01:02:29 »
Én nem használok Aurist, viszont számomra az E12-vel kedvezően alakul az 1,4 benzines fogyasztása városban, mert ugye az 1,4vvt-i motort rossz városi fogyival jellemezted úgy önmagában, és gondolom akkor ez a téma - a félreértések elkerülése végett-. Gyári értéken az Auris 8,7 liter az E12 8,4 liter fogyaszt városban, vagyis 3decivel kevesebb az Aurisnál. Ez a valóságban az én esetemben átlag 7 - 8,5 liter között mozog városban Bp., időjárástól, használattól függően. Meg kellen kérdezni néhány Auris 1,4vvt-i tulajt, mennyit eszik a kocsi városban. Bár én nem szeretem a városi fogyikat, meg úgy alapjába véve a fogyasztás vitákat, mert ez talán a legszubjektívabb téma az autók körül. Városi fogyi: kisváros vidéken, Budapest külváros, budapest napközben, budapest 1óra/2km típusú dugó, téli érték, nyári érték, hidegindításos rövid szakaszok, vezetési stílus: kihuzatósabb vagy becsorgós stílus stb stb? Túl sok a tényező, és az emberek szeretnek picit "kerekítgetni". Sokkal egzaktabb a 90-100km/h-s országúti érték, vagy a 130-140es autópályás, vagy a spritmonitor.de-n található nagyvegyes átlagértékek elemzése a fogyasztási kérdés eldöntésére.
Auris vs Carina: 
Melyik Carináról beszélsz, a CarinaE-ről? Mert állítom, hogy a 2 autó egy súlyban van, továbbá meg merem kockáztatni, hogy az Auris egyes felszereltségeknél még nezezbb is talán egy hajszállal, és gondolom a Carina hosszabb váltót is kapott az Aurisnál, vagyis az Auris-ban az 1,4 már nem az ideális környezetben működhet szerintem, így csak ezért itt nem írnám le az 1,4vvt-i városi fogyasztását (köbcentihez mérten nagy kaszni rövid váltóval). Nyilván vannak esetek, főleg városban, mikor a nagy kaszni alatt a kisebb motor jobban megszenvedi az autó begyorsítását, mint a kicsivel nagyobb és nyomatékosabb motor. Ez pl. az astraH 1,4 vs 1,6 esetére épp úgy igaz, mint esetleg a Carina1,6 vs 1,4Auris-ra írtad. Szerintem ez nem az 1,4 vvt-i hibája. Viszont amit a 2.0Avensisre írtál, hogy az ugyanennyivel/alig tőbbel beéri városban, na azt betudom költői túlzásnak.



Szvsz. a 8.7 liter teljesen normalis, egy atlagos 1.4-es auto ennyit fogyaszt varosban. Mas kerdes, hogy egy 1.6-os alig egy literrel eszik tobbet. Az megy, hogy egy autot mozgatni lehet az nem jelent semmit sem. Elmozgatni meg rendesen hasznalni markans kulonbseg, nem osszetevesztendo a ketto, ahogyan a szavak is kifejezik. Probalj meg hamarabb felvaltani es kevesebbet fog enni. Normal hasznalat mellet(nem elmozgatva) egy 1.4-es kb. 8.5-9 liter eszik, egy 1.6-os kb. 9-10 litert eszik, egy 2 literes kb. 10-12 litert eszik varosban. Mindegyikkel lehet sporolni es akkor kevesebbet fog fogyasztani, de ezek a jellemzo ertekek NORMAL hasznalat mellett. Az 1.4-estol normal varosi hasznalat mellett nem sok a 8.7 liter! Normalis :excl:



Kijavítottam az idézetet.
Misi


Teljesen egyetértek. Egyébként fogyasztásról vitatkozni tényleg értelmetlen, annyiféle tényező befolyásolja, hogy gyakorlatilag nincs két, egzaktul összehasonlítható érték, a körülményeken múlik szinte minden. Rádásul mindenki másképp értelmezi/súlyozza ezeket az anomáliákat, valakinek a komótos, nyugis tempója az másnak már sportos, dinamikus haladás, vagy valaki városi fogyasztásnak értelmezi a kisvárosi, esti forgalomban, munka után 60-70-nel 5.-ben hazacsorgást, más meg a budapesit dugózást tekinti annak. De mindezek mellett, saját tapasztalataimból kiindulva én is inkább a 9-et tartom reálisnak egy 1,4-es benzines, 1200 kilós autó városi fogyasztásának. Az ECE norma úgy vettem észre, hogy elég jól modellezi a valós városi viszonyokat, nekem majdnem decire annyit eszik az Auris is (7,9) meg a TS Corolla is (11,1), mint amennyit a gyár megad.
Geesix

'02-'07 Corolla TS
'07- Auris D-CAT

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3562 Dátum: 2008.11.26 15:12:30 »
Gratula!
Hol vettétek?

Emil Frey 4.16 ert. Kisebbet akartunk de mint irtam nem tetszett az 1.4-es. Talan hulyenek neztek de most hogy a parom jart az enyemmel es kolcsonkaptam apam 1.0-as Yarisat , hat meglepett milyen kis furge joszag, bar az autopalyat nem szerette es nem is kergettem 100 fole, de varosban nekem bejott. Igaz 99-es es szervo nelkuli. Az 1.4 es Auris vhogy nem adta ezt az erzest mint a Yaris. Tudom bennem van a hiba de az ember a benyomasai alapjan dont.

Viziborz.
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3563 Dátum: 2008.11.26 15:17:00 »
Csak szeretnem elmondani hogy megvan az Auris.

Gratula  :clap:
Kepek?  :innocent:

Kepek meg nincsenek , szerintem 1enlore semmilyen masik ilyen szinu Auristol nem kulonbozik :)  Es este volt mire hazaertunk + 2 auton alltam neki kereket cserleni igy elegge elpilledtem estere.
Mivel nem az enyem lesz a z auto igy annyira nem vagyok feldobva es nem jarok a tuz korul orom tancot , epp eleg volt mire lebonyolitottam mindent es megszerveztem igy most igazabo lnagy nyugalomra vagyom ! Kesobb biztos lesznek kepek es amilyen hulye vagyok mar nezegetem a kozepso konzol ( radio egyseg ) cserejet . Most 150 ezer forintot mondtak ra.
De elso lesz a riaszto, tolato radar es tarsai ( diszlecek stb. stb. ) Mar varom hogy az enyemet tegyem rendbe es ne ezzel foglalkozzak. :eek:


Viziborz
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3564 Dátum: 2008.11.26 15:19:21 »
Szia sracok!
Csak szeretnem elmondani hogy megvan az Auris.
...
Sol felszereltseg es meg szokni kell  :sweatdrop:
...
Viziborz
Gratula!

Mit kell rajta szokni ?  :nuke:

tudod mas az ulespozicio, kuplung, gaz adagolas, meg csuszik a kezem a kormanyboron stb. Nekem senki ne mondja hogy atul 1 autobol 1 masik fajtaba akkor minden tok ugyanolyan. Vezetni lehet de megszokni ido kell. Foleg ha az elozot mar nagyon belaktad. Hat ennyi :)

Viziborz
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3565 Dátum: 2008.11.26 15:31:22 »
Mit kell rajta szokni ?  :nuke:

tudod mas az ulespozicio, kuplung, gaz adagolas, meg csuszik a kezem a kormanyboron stb. Nekem senki ne mondja hogy atul 1 autobol 1 masik fajtaba akkor minden tok ugyanolyan. Vezetni lehet de megszokni ido kell. Foleg ha az elozot mar nagyon belaktad. Hat ennyi :)

Viziborz

A jot konnyu megszokni  :flowers:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Anubis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 295
  • Toyota Auris 1.4 D4D LUNA ('07)
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3566 Dátum: 2008.11.26 18:58:20 »
Szia sracok!
Csak szeretnem elmondani hogy megvan az Auris.
...
Sol felszereltseg es meg szokni kell  :sweatdrop:
...
Viziborz
Gratula!

Mit kell rajta szokni ?  :nuke:

tudod mas az ulespozicio, kuplung, gaz adagolas, meg csuszik a kezem a kormanyboron stb. Nekem senki ne mondja hogy atul 1 autobol 1 masik fajtaba akkor minden tok ugyanolyan. Vezetni lehet de megszokni ido kell. Foleg ha az elozot mar nagyon belaktad. Hat ennyi :)

Viziborz


Néhány éve, amikor még megvolt a '86-os Toyota Corollánk és az 2002-es, 1.6-os IV-es GOLF, volt, hogy 2 héten át csak az egyiket használtam. Aztán, amikor átültem 2 hét után a másikba, úgy éreztem magam benne egy rövid ideig, mintha akkor ülnék benne először!  ::) Ilyen rövid idő után is el lehet szokni egy autótól.  :whistling:


viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3567 Dátum: 2008.11.26 20:17:01 »
Szia sracok!
Csak szeretnem elmondani hogy megvan az Auris.
...
Sol felszereltseg es meg szokni kell  :sweatdrop:
...
Viziborz
Gratula!

Mit kell rajta szokni ?  :nuke:

tudod mas az ulespozicio, kuplung, gaz adagolas, meg csuszik a kezem a kormanyboron stb. Nekem senki ne mondja hogy atul 1 autobol 1 masik fajtaba akkor minden tok ugyanolyan. Vezetni lehet de megszokni ido kell. Foleg ha az elozot mar nagyon belaktad. Hat ennyi :)

Viziborz


Néhány éve, amikor még megvolt a '86-os Toyota Corollánk és az 2002-es, 1.6-os IV-es GOLF, volt, hogy 2 héten át csak az egyiket használtam. Aztán, amikor átültem 2 hét után a másikba, úgy éreztem magam benne egy rövid ideig, mintha akkor ülnék benne először!  ::) Ilyen rövid idő után is el lehet szokni egy autótól.  :whistling:

Hat igen ilyesmire gondoltam :)
Kulonben koszonom neked a felniket, ma atvettem a disztarcsakat is. Szuper lesz a gep  :clap:

Viziborz
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3568 Dátum: 2008.11.26 20:26:41 »
102 kolleganak koszonhetoen ujra korbeneztem a Toyota 1 honlapjan ( mar regebben regisztraltam es el is feledkeztem rola ) es nemi keresgeles utan felfedeztem hogy lehet szetbombazni a kozepkonzolt es nehany egyeb elemet az autonak.
Hat nem mondom hogy nem bujt belem a kisordog hogy en is szetszedejm  :devil: Mondjuk a "gyari" kihangosito berendezes nekem igy a rajzok alapjan elegge gagyinak tunt. Gyorsan hozzateszem nem tom hogy itt nalunk is ugyanazt szerelik e be, de elremiszto volt a megoldasa  :eek: Arrol a tipusrol lemondanek, semmi koze nem volt a "gyari" megoldasnak.

Viziborz
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3569 Dátum: 2008.11.27 01:10:26 »
Normal hasznalat mellet(nem elmozgatva) egy 1.4-es kb. 8.5-9 liter eszik, egy 1.6-os kb. 9-10 litert eszik, egy 2 literes kb. 10-12 litert eszik varosban. Mindegyikkel lehet sporolni es akkor kevesebbet fog fogyasztani, de ezek a jellemzo ertekek NORMAL hasznalat mellett. Az 1.4-estol normal varosi hasznalat mellett nem sok a 8.7 liter! Normalis :excl:

Ültél már mellettem elég sokszor. Szerinted nem normál használat az, ahogy én vezetek városban? Csak azért kérdem, mert nekem a Camry 9-10-et eszik, a Carina 7.5-8.5-öt evett, az Avensis 8-9-et eszik városban, tehát ez annyit jelent -az általad írt számok alapján-, hogy nem használom normálisan. Miért nem?

Ma Pesten autóztam az Avensissel. Az M5-ösön mentem be, onnan a Petőfi hídon keresztül átmentem Budára a Farkasréti Temetőhöz, onnan a Margit hídon át a Duna Plazához, onnan a Hungárián és a Nagy Lajos Királyon át az Örsre, onnan a Kerepesin és a Lágymányosin át ki a Nagykőrösi útra, majd onnan vissza a Könyves Kálmánra, onnan Lágymányosin át Budaörsre az IKEA-hoz. Tehát eléggé bejártam a várost.Minderre 11 és 16 óra között került sor, dugó alig volt, de elég sűrű volt mindenhol a forgalom. És nem is értem rá különösebben, ahol lehetett, 70-80 körül haladtam. Mindeközben 8.6-os fogyasztás jött ki. Ez akkor megintcsak nem volt normális használat? Mit jelent ez, hogy "normális használat", tulajdonképpen?

Egyébként nem tudok egyetérteni a számaiddal, jellemzően messze nincs ekkora különbség egy 1.4-es és egy 2.0 autó városi fogyasztása között. Általában relatíve (!!!) az 1.4-es eszik a legtöbbet; egyébként emlékeztetnék rá, hogy csak annyit mondtam a Corollával kapcsolatosan is, hogy relatíve sokat eszik városban.
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.27 01:28:34 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )