Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1242956 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

G6

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 396
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3465 Dátum: 2008.11.13 18:32:38 »
Ja, amúgy az autóval mostanában van egy kis gond. A xenon fényszórók rendszeresen kialszanak, aztán ha le és felkapcsolom őket, újra égnek, mintha mi sem történt volna. Teljesen rapszodikus amúgy a hiba, van, hogy 5 percenként kialszik (szerencsére 99%-ban csak a jobb oldali), van, hogy egy 600 km-es vidéki út során egyszer sem produkálja a jelenséget. Mindenesetre elég idegesítő. De ha ég is a lámpa, akkor is gyakran látom, hogy pislákol, remeg a fénye, mintha ki akarna akkor is aludni. Nem tudja valaki mitől lehet ez?
Geesix

'02-'07 Corolla TS
'07- Auris D-CAT

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3466 Dátum: 2008.11.13 18:37:06 »
Lehet kontakthiba, de lehet, hogy a trafó vacakol.
Szerintem nézesd meg mihamarabb.

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3467 Dátum: 2008.11.13 18:47:22 »
Üdv!
Kicsit megkésve ugyan, de azért hátha még valaki hasznát veszi az alábbiaknak. Nem Te vagy az első, aki panaszkodik erre a feliratra, holott roppant egyszerűen el lehet tűntetni (asszem a kezelési könyvben is benne van). A baloldali, fedcomp vezérlő nyomógombot nyomva kell tartani 1-2 másodpercig, ezzel kvázi "nyugtázod" az üzenetet, és máris eltűnik. Én mindig ezt csinálom, valahogy ösztönösen jött már elejétől fogva és működik.
wow, koszi ennek orulunk egy paran  :clap:

Anubis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 295
  • Toyota Auris 1.4 D4D LUNA ('07)
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3468 Dátum: 2008.11.13 18:54:58 »
Titeket nem idegesít, hogy ha kevés az üzemanyag, akkor folyamatosan az a szöveg látható, hogy LOW FUEL, annak ellenére, hogy villog az üzemanyagszintmérő-csúszka, ráadásul megjelenik és egy kis sárga felkiáltójel...  :eek: Miért kell háromszorosan a számba rágni valamit? Ennek köszönhetően, amíg nem tankolok, nem látom pl. se a hőfokot, sem az órát, stb, stb...

Lehet, csak én túlzom el...  :cool2:

Üdv!

Kicsit megkésve ugyan, de azért hátha még valaki hasznát veszi az alábbiaknak. Nem Te vagy az első, aki panaszkodik erre a feliratra, holott roppant egyszerűen el lehet tűntetni (asszem a kezelési könyvben is benne van). A baloldali, fedcomp vezérlő nyomógombot nyomva kell tartani 1-2 másodpercig, ezzel kvázi "nyugtázod" az üzenetet, és máris eltűnik. Én mindig ezt csinálom, valahogy ösztönösen jött már elejétől fogva és működik.

Köszi! Sosem jöttem volna rá!  :clap:


viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3469 Dátum: 2008.11.13 20:58:16 »
Hi

Tenyleg van vkinek elado lemez felnije Aurisra 15 vagy 16" ban? Teli gumit akkor arra raknam.

viziborz

LEHET, én eladnám az én 16-osaim. Újonnan 9.804 Ft/db. Mennyit érne meg neked? 2007 szeptemberiek.

rendben beszeljunk rola, keress meg privatban bar auto meg nincs de en mar keszulokk ra :)

Viziborz
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


G6

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 396
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3470 Dátum: 2008.11.13 22:28:45 »
Lehet kontakthiba, de lehet, hogy a trafó vacakol.
Szerintem nézesd meg mihamarabb.

Én is a trafóra gyanakszom. Kontakthiba szerintem azért nem valószínű, mert ahogy kialszik, utána rögtön vissza tudom kapcsolni. Már régóta el szeretném vinni szervizbe, de tartok tőle, hogy nem két perc lesz a hiba diagnosztizálása, főleg, hogy nem is mindig produkálja. Arra meg mostanában nem nagyon van lehetőségem, hogy napokat letegyem az autót a szervizbe, vagy hogy hetente járkáljak vissza, mert találgatnak mi lehet a gond. Tényleg, ez ugye garanciális javítás, csereautó nem jár, ha  mondjuk benn kell hagynom pár napra a gépet? Vagy azt milyen feltételek esetén kaphat az ember?
Geesix

'02-'07 Corolla TS
'07- Auris D-CAT

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3471 Dátum: 2008.11.13 22:42:28 »
Ha nem matattál benne, vagy tartottad a Balatonban a kocsit, akkor garis.
Csereautó csak 8 órás munka után jár (asszem 8..), de az óra az a munkaóra, nem amíg az udvaron áll a kocsi. Minden munkának megvan a normaideje, amit az importőr szab meg. Így előre lehet tudni, hogy mi a helyzet. Egyéb esetben bérelni tudsz autót napi 4-10 ezer forint környékén, modelltől függően.

Eppendorf

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 181
  • Auris Aquatis 1.4 D4D '08
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3472 Dátum: 2008.11.17 18:49:54 »
Érdeklődnék, hogy milyen téli szélvédő mosót szoktatok használni?? Van-e spéci "házi" (toyotás), vagy valami jobb minőségű, ha nem akarok teszkós, csíkhagyós, nyikorgatós lötyiket belecsorgatni..
Ha tavasszal vettem, ami most benn van, az milyen hőmérsékleteket bír a hidegben, erről van valakinek információ? :nuke:
Eppendorf

0,2 0,5 1,5 2,0 :smartass: :nuke:  294

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3473 Dátum: 2008.11.17 19:10:44 »
Érdeklődnék, hogy milyen téli szélvédő mosót szoktatok használni?? Van-e spéci "házi" (toyotás), vagy valami jobb minőségű, ha nem akarok teszkós, csíkhagyós, nyikorgatós lötyiket belecsorgatni..
Ha tavasszal vettem, ami most benn van, az milyen hőmérsékleteket bír a hidegben, erről van valakinek információ? :nuke:

Én preventet használok, tökéletes... Tavasszal télit vagy nyárit vettél?  :1eye:
kisa
born to ride

Eppendorf

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 181
  • Auris Aquatis 1.4 D4D '08
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3474 Dátum: 2008.11.17 19:52:19 »
Érdeklődnék, hogy milyen téli szélvédő mosót szoktatok használni?? Van-e spéci "házi" (toyotás), vagy valami jobb minőségű, ha nem akarok teszkós, csíkhagyós, nyikorgatós lötyiket belecsorgatni..
Ha tavasszal vettem, ami most benn van, az milyen hőmérsékleteket bír a hidegben, erről van valakinek információ? :nuke:

Én preventet használok, tökéletes... Tavasszal télit vagy nyárit vettél?  :1eye:

 Tavasszal az autómat vettem :whistling: .. de már lefáradtam... :innocent:
Eppendorf

0,2 0,5 1,5 2,0 :smartass: :nuke:  294

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3475 Dátum: 2008.11.17 20:18:59 »
Én Toyotásat szoktam.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3476 Dátum: 2008.11.17 20:34:18 »
Érdeklődnék, hogy milyen téli szélvédő mosót szoktatok használni?? Van-e spéci "házi" (toyotás), vagy valami jobb minőségű, ha nem akarok teszkós, csíkhagyós, nyikorgatós lötyiket belecsorgatni..
Ha tavasszal vettem, ami most benn van, az milyen hőmérsékleteket bír a hidegben, erről van valakinek információ? :nuke:


Sonax; néha prevent.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Anubis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 295
  • Toyota Auris 1.4 D4D LUNA ('07)
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3477 Dátum: 2008.11.17 20:45:08 »
Érdeklődnék, hogy milyen téli szélvédő mosót szoktatok használni?? Van-e spéci "házi" (toyotás), vagy valami jobb minőségű, ha nem akarok teszkós, csíkhagyós, nyikorgatós lötyiket belecsorgatni..
Ha tavasszal vettem, ami most benn van, az milyen hőmérsékleteket bír a hidegben, erről van valakinek információ? :nuke:


Én PRELIX-et vettem az OBI-ban. 1200 Ft/5 liter volt. -21 fokig jó. Szerintem ez PREVENT gyártmány.  ::)


Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3478 Dátum: 2008.11.18 07:49:14 »
Én is Sonaxra szavaznék. Bár most Shellest vettem, mert csak. Téli tapasztalat még nincs vele. Nekem a Prelix büdi....
Gabe 254.

szazketto

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 664
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3479 Dátum: 2008.11.18 15:28:41 »
Hétvégén beraktam a tolatókamerát is a navihoz... Eltartott egy darabig, de most ezt látom ha tolatok :)