Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1243919 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Anubis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 295
  • Toyota Auris 1.4 D4D LUNA ('07)
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3450 Dátum: 2008.11.12 21:50:32 »
Anubis, Viziborz

És ezeket a nagyon keveset futott autóitokat kereskedésben adtátok el? Vagy kéz alatt (tehát rokonnak, barátnak, ismerősnek)? Mert tudom én, hogy valóban vannak ilyen keveset futott autók, elvégre bőven akadnak olyanok, akik tényleg csak pár ezer km-t mennek évente az autójukkal. De ezek a kocsik meg többnyire ki sem kerülnek a kereskedésekbe. Tisztelet a roppant kevés kivételnek - meg a mázlistáknak, akik belebotlanak egy ilyenbe  :yes:

Nekem a Toyota számította be a IV-es GOLF-om. Futott használtautón is 2-3 hónapig, de 2 ember hívott fel, de ők is abszolút komolytalan célzattal csak arról kérdeztek, megvan-e még az autó. El sem tudtam volna magamtól adni, ha nem veszi be a Toyota, max. csak nagyon sokára.  :eek:


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3451 Dátum: 2008.11.12 21:54:43 »
Nekem a Toyota számította be a IV-es GOLF-om. Futott használtautón is 2-3 hónapig, de 2 ember hívott fel, de ők is abszolút komolytalan célzattal csak arról kérdeztek, megvan-e még az autó. El sem tudtam volna magamtól adni, ha nem veszi be a Toyota, max. csak nagyon sokára.  :eek:

Hát ez fura  :eek: !!! Megkérdezhetem a pontos paramétereit (évjárat, felszereltség, motorizáció), a színét, és hogy mennyiért próbáltad eladni? Elvileg a Golf IV meglehetősen könnyen eladható autó, ha minden stimmel vele... Jóbarátomék ilyen autóját három éve egy nap alatt (!!!) eladták...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3452 Dátum: 2008.11.12 22:29:30 »
Egy hatalmas tényezőt felejtettél ki a képletből: az értékvesztést. Egy éve vettük az Avensisünket. Ez alatt az egy év alatt kb. annyit (egymilliót) veszített az értékéből, mint amennyit összesen költöttem a Camry karbantartására & javításaira, a 10 év alatt. És közben mentünk az Avéval 20 ezer km-t - a Camryvel meg mentem 220 ezret a 10 év alatt. OK, a Camry is veszített a tíz év alatt kb. bő 200 ezret az értékéből. De akkor is - ki lehet számítani az egy kilométerre eső költségeket. És az Ave is egy eleve használtan, három évesen vett kocsi volt. Ha ahhoz viszonyítom, hogy jóbarátném a három éve újonnan vett Coriján eddig mennyit "dobott el" értékvesztésen (1.6 millió kb.), akkor még ijesztőbb arányok jönnek ki.

Persze, a biztonság igazából valahol pénzben kifejezhetetlen tényező. De azért az új (vagy nagyon fiatal) autó nyújtotta előnyöknek óriási ára van, akárhogy is nézzük.

Igaz, ezt most tényleg kifelejtettem  ::)
Ez az egy volt jó az F-astrába. Kb 4év alatt 300 000 Ft-ot esett az értéke. A Corollám 8hónap alatt kb 200 000 FT-ot vesztett....

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3453 Dátum: 2008.11.12 22:42:27 »
azert van egy kis szabadsága az öreg autónak. ezt akkor érzem amikor beülök a fönök E12 SOL kcosijába és nem merek kimenni XY helyen mert félek h belémrongyolnak.
Én egy 250ezerFt-os astrából ültem át egy 10X annyiba kerülő corollába. Megszokod, ez lesz az alapértelmezett és úgy mész mint elötte. Az igaz, hogy városban a zsufoltságban 30-40km/h-ig bátrabb voltam a régivel, viszont 40km/h felett a lufi hiánya meg a régi konstrukció miatti félelem sokkal rosszabb volt.
Nameg, szerintem az ember más kocsiját (akár kollega céges autóját) jobban félti, főleg a főnökét.

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3454 Dátum: 2008.11.12 23:17:16 »
akkor az ez ember sztem nem volt százas, nekem az az elvem h az ingatlanom értékének 1/10ed részét költöm max autora.
Tenyleg nem akarok ezen lovagolni (meg mondom tobbe-kevesbe egyet is ertek veled, mert nagyon sokan eron felul aldoznak az autora es inkabb lemondanak normalis nyaralasrol, programokrol vagy akar egy jo vacsirol csak, hogy meglegyen a vas), de ez a lakas 10%a kocsira butasag. Akkor varnom kellett volna egy Aurisra amig van egy 40-50 millas lakasom? A kocsi nekem nem igazan jelent erezheto terhet a koltsegvetesben viszont 50 millas lakira meg asszem varnom kell egy csoppet  ::)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3455 Dátum: 2008.11.12 23:17:38 »
azert van egy kis szabadsága az öreg autónak. ezt akkor érzem amikor beülök a fönök E12 SOL kcosijába és nem merek kimenni XY helyen mert félek h belémrongyolnak.
Én egy 250ezerFt-os astrából ültem át egy 10X annyiba kerülő corollába. Megszokod, ez lesz az alapértelmezett és úgy mész mint elötte. Az igaz, hogy városban a zsufoltságban 30-40km/h-ig bátrabb voltam a régivel, viszont 40km/h felett a lufi hiánya meg a régi konstrukció miatti félelem sokkal rosszabb volt.
Nameg, szerintem az ember más kocsiját (akár kollega céges autóját) jobban félti, főleg a főnökét.

Nyilván, más autójával menni egészen más történet.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3456 Dátum: 2008.11.12 23:28:51 »
akkor az ez ember sztem nem volt százas, nekem az az elvem h az ingatlanom értékének 1/10ed részét költöm max autora.
Tenyleg nem akarok ezen lovagolni (meg mondom tobbe-kevesbe egyet is ertek veled, mert nagyon sokan eron felul aldoznak az autora es inkabb lemondanak normalis nyaralasrol, programokrol vagy akar egy jo vacsirol csak, hogy meglegyen a vas), de ez a lakas 10%a kocsira butasag. Akkor varnom kellett volna egy Aurisra amig van egy 40-50 millas lakasom? A kocsi nekem nem igazan jelent erezheto terhet a koltsegvetesben viszont 50 millas lakira meg asszem varnom kell egy csoppet  ::)

Abszolút egyetértek veled! Az óriási baromság, amit nálunk sajnos olyan sokan csinálnak: hogy ti. bevállalnak egy autó-törlesztőt, ami elviszi a havi fizujuk 30-40, vagy akár még nagyobb százalékát - és ráadásul mindezt nyolc meg tíz évekre  :eek: ...

Jó, azaz rossz példa jóbarátném húga: nagy nehezen, öt év alatt kifizette a kis 94-es Corsáját - erre ahogy kifizette, egyből eldöntötte, hogy "ez az autó már öreg", és átült egy hét hónapos, aktuális Corsába, akkora törlesztővel, ami -cascoval együtt- majdnem a felét elviszi a havi fizetésének, és mindez hat éves futamidőre  :ph34r: ... Mondom, az egyetlen indok, hogy a régi "ooolyan öööreg"  ::) ... Egy 140-valahány ezer km-t futott, majdnem hibátlan állapotú autó. Ez megy, így gondolkodnak nálunk rengetegen - kilóg a seggem a gatyából, de a vacsiúj verda ott parkol a másfél szobás panel-albi (vagy épp a szülői ház) előtt  :no: .......

Nálam van néhány fájdalomküszöb: az egyik, hogy a törlesztő ne vigyen el többet, mint a fizum legfeljebb kb. 20-25 %-át (na persze ez valahol attól is függ, hogy mekkora az a fizu). A másik, hogy a futamidő 3-4 évnél ne legyen több, mert a Jóisten sem tudja, mi lesz hat, vagy pláne még több év múlva  :wacko: ... Ja, és a beugró akkora legyen, hogy az autó értéke az egész futamidő alatt legalábbis fedezze a tartozást. Ezek alap dolgok!

Viszont! Hogy ki mire fektet nagyobb prioritást: lakásra vagy autóra, az abszolút magánügy. Miért ne lehetne valaki elégedett egy (saját) kétszobás panellakással, és emellett miért ne vehetne tízmilliós autót, ha anyagilag megengedheti magának, és ha ettől lesz boldog? Történetesen nekem is fontosabb az autó, mint a lakás  :yes: ... Na persze, félreértés ne essék: fontosabb, ha megtehetem - tehát a fentiek figyelembe vételével.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Anubis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 295
  • Toyota Auris 1.4 D4D LUNA ('07)
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3457 Dátum: 2008.11.13 06:27:28 »
Nekem a Toyota számította be a IV-es GOLF-om. Futott használtautón is 2-3 hónapig, de 2 ember hívott fel, de ők is abszolút komolytalan célzattal csak arról kérdeztek, megvan-e még az autó. El sem tudtam volna magamtól adni, ha nem veszi be a Toyota, max. csak nagyon sokára.  :eek:

Hát ez fura  :eek: !!! Megkérdezhetem a pontos paramétereit (évjárat, felszereltség, motorizáció), a színét, és hogy mennyiért próbáltad eladni? Elvileg a Golf IV meglehetősen könnyen eladható autó, ha minden stimmel vele... Jóbarátomék ilyen autóját három éve egy nap alatt (!!!) eladták...

Persze. Szóval sötétkék, 2002-es, benzines 1.6-os Golf IV, EDITION felszereltség. Abszolút sérülésmentes és végletekig megkímélt volt. Toyota 2007 végén 2.000.000-ért számította be, én egy 100-200.000-rel próbáltam meg magánúton eladni.  :eek:


Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3458 Dátum: 2008.11.13 07:43:24 »
Nekem a Toyota számította be a IV-es GOLF-om. Futott használtautón is 2-3 hónapig, de 2 ember hívott fel, de ők is abszolút komolytalan célzattal csak arról kérdeztek, megvan-e még az autó. El sem tudtam volna magamtól adni, ha nem veszi be a Toyota, max. csak nagyon sokára.  :eek:

Hát ez fura  :eek: !!! Megkérdezhetem a pontos paramétereit (évjárat, felszereltség, motorizáció), a színét, és hogy mennyiért próbáltad eladni? Elvileg a Golf IV meglehetősen könnyen eladható autó, ha minden stimmel vele... Jóbarátomék ilyen autóját három éve egy nap alatt (!!!) eladták...

Persze. Szóval sötétkék, 2002-es, benzines 1.6-os Golf IV, EDITION felszereltség. Abszolút sérülésmentes és végletekig megkímélt volt. Toyota 2007 végén 2.000.000-ért számította be, én egy 100-200.000-rel próbáltam meg magánúton eladni.  :eek:

Megvolt hozzá a vezetett, leinformálható márkaszervizes szervizkönyve? Mert az rengeteget számít eladáskor. Szerintem többet ér egy ilyen szervizkönyves 80ezret futott autó, mint egy 40 000km-t futott, aminek nincs.

Anubis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 295
  • Toyota Auris 1.4 D4D LUNA ('07)
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3459 Dátum: 2008.11.13 08:03:49 »
Ákos2004

2 év gar volt hozzá, ha jól emlékszem, de nem veszek rá mérget. Ezután autószerelő nagybátyámhoz vittem VOLNA, ha lett VOLNA bármi baja. Kivéve a két beszakadt első ablakot, amit a VW szervizben javítottak (nem kevés pénzért). Ja, a hibalistákba kell még sorolnom, hogy egyszer kiégett a jobb első tompított fényszóró.  :innocent:
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.13 08:09:56 írta Anubis »


viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3460 Dátum: 2008.11.13 08:49:35 »
Anubis, Viziborz

És ezeket a nagyon keveset futott autóitokat kereskedésben adtátok el? Vagy kéz alatt (tehát rokonnak, barátnak, ismerősnek)? Mert tudom én, hogy valóban vannak ilyen keveset futott autók, elvégre bőven akadnak olyanok, akik tényleg csak pár ezer km-t mennek évente az autójukkal. De ezek a kocsik meg többnyire ki sem kerülnek a kereskedésekbe. Tisztelet a roppant kevés kivételnek - meg a mázlistáknak, akik belebotlanak egy ilyenbe  :yes:

Erdekes modon azt hittem hogy "sok" magan erdeklodo lesz, de inkabb kereskedesek jelentkeztek de abba belefaradtam hogy - vigyem oda raneznek - ami annyit jelentett hogy korbejarta es mondott 1 iszonyu alacsony arat. - A vegen 1 holgy vitte el videkre es mint mondta 2 honapja keresnek az egesz orszagban de nagyon silanyakat lattak. Anno a OFF 323-as 94 es Mazdamat 150 ezerrel adtam el es szamitottak be a mostani Ave-ba es teny hogy kicsereltem a muszerfalat fordszammerosre de az orat rendesen beallitottam az eredeti ertekre , ettol fuggetlenul a hanszaltauto.hu-n mar 30 ezerrel kevesebbel hirdettek meg. ON

Viziborz
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3461 Dátum: 2008.11.13 11:43:42 »
Sziasztok!
Az előttem szólók szinte mindegyike jól közelítette meg ezt a jelenlegi témát az én gondolatmenetem és tapasztalataim alapján véve.
Én mindegyik autómat a tenyeremen hordoztam és több kevesebb kilóméterrel adtam vissza a márkakereskedéshez.
Az elsőt pl. a leadástól számított 3. héten elvitték a másodikat a kereskedésnél végzett átvizsgálás utáni napon már szinte stopizták.
Szervízkönyv ok apró alig látható karc stb... előfordultak a szokásos dolgok, de volt olyan is, hogy ismerős már kérdezte
mikor akarom eladni mert tudja az állapotát előéletét az autónak. Nem írok típust mert nem ez a lényeg.
Engem a mostani Auris típus kiválasztásánál ugyan azok a dilemmák kisértek mint bármelyikünket ilyen esetben.
Örülök, hogy jól választottam és (függetlenül a geppa korától mert nekem is volt majdnem veterán korú autóm) azt kívánom, hogy mindegyikünknek
azt az érzést hozza amit szeretnénk és elvárunk a géptől.
Igaz én is azok közé tartozom aki kicsit tovább nyújtózkodott mint a takaró, havonta terhelem a fizumat  :sweatdrop:
Nemtudom mit hoz a jövő, de most ez a helyzet lefedi a család igényeit ezért nem is számoltam amortizációt meg ilyeneket.
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.13 21:36:21 írta Fery »
Fery

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3462 Dátum: 2008.11.13 13:13:01 »
Hi

Tenyleg van vkinek elado lemez felnije Aurisra 15 vagy 16" ban? Teli gumit akkor arra raknam.

viziborz
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


Anubis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 295
  • Toyota Auris 1.4 D4D LUNA ('07)
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3463 Dátum: 2008.11.13 14:32:41 »
Hi

Tenyleg van vkinek elado lemez felnije Aurisra 15 vagy 16" ban? Teli gumit akkor arra raknam.

viziborz

LEHET, én eladnám az én 16-osaim. Újonnan 9.804 Ft/db. Mennyit érne meg neked? 2007 szeptemberiek.


G6

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 396
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3464 Dátum: 2008.11.13 18:24:49 »
Titeket nem idegesít, hogy ha kevés az üzemanyag, akkor folyamatosan az a szöveg látható, hogy LOW FUEL, annak ellenére, hogy villog az üzemanyagszintmérő-csúszka, ráadásul megjelenik és egy kis sárga felkiáltójel...  :eek: Miért kell háromszorosan a számba rágni valamit? Ennek köszönhetően, amíg nem tankolok, nem látom pl. se a hőfokot, sem az órát, stb, stb...

Lehet, csak én túlzom el...  :cool2:

Üdv!

Kicsit megkésve ugyan, de azért hátha még valaki hasznát veszi az alábbiaknak. Nem Te vagy az első, aki panaszkodik erre a feliratra, holott roppant egyszerűen el lehet tűntetni (asszem a kezelési könyvben is benne van). A baloldali, fedcomp vezérlő nyomógombot nyomva kell tartani 1-2 másodpercig, ezzel kvázi "nyugtázod" az üzenetet, és máris eltűnik. Én mindig ezt csinálom, valahogy ösztönösen jött már elejétől fogva és működik.
Geesix

'02-'07 Corolla TS
'07- Auris D-CAT