Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1243917 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3360 Dátum: 2008.10.21 20:22:13 »
Titeket nem idegesít, hogy ha kevés az üzemanyag, akkor folyamatosan az a szöveg látható, hogy LOW FUEL, annak ellenére, hogy villog az üzemanyagszintmérő-csúszka, ráadásul megjelenik és egy kis sárga felkiáltójel...  :eek: Miért kell háromszorosan a számba rágni valamit? Ennek köszönhetően, amíg nem tankolok, nem látom pl. se a hőfokot, sem az órát, stb, stb...
Lehet, csak én túlzom el...  :cool2:

Anno mikor a Corollánál megjegyeztem, mennyire idegesít, hogy gyakorlatilag negyed tanknál kivillan a tankolj! ikon, nem sokan értettek egyet velem ::) ezek szerint ez egy jó dolog volt, gondolom ezen felbuzdulva kicsit rákontráztak az Aurisznál :clap:

Mondjuk a rémes digit- üzemanyagszint jelző mellé akár el is fér egy ilyen +figyelmeztetés, bár tény hogy egyben tök felesleges is, pláne ha van figyelmeztető ikon.

Anubis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 295
  • Toyota Auris 1.4 D4D LUNA ('07)
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3361 Dátum: 2008.10.21 20:33:29 »
Kb. olyan 100 km-t tudok megtenni még vele onnantól fogva, hogy kigyullad a LOW FUEL...  :eek:  De legalább nem csak engem idegesít...  :clap:

Titeket nem idegesít, hogy ha kevés az üzemanyag, akkor folyamatosan az a szöveg látható, hogy LOW FUEL, annak ellenére, hogy villog az üzemanyagszintmérő-csúszka, ráadásul megjelenik és egy kis sárga felkiáltójel...  :eek: Miért kell háromszorosan a számba rágni valamit? Ennek köszönhetően, amíg nem tankolok, nem látom pl. se a hőfokot, sem az órát, stb, stb...
Lehet, csak én túlzom el...  :cool2:

Anno mikor a Corollánál megjegyeztem, mennyire idegesít, hogy gyakorlatilag negyed tanknál kivillan a tankolj! ikon, nem sokan értettek egyet velem ::) ezek szerint ez egy jó dolog volt, gondolom ezen felbuzdulva kicsit rákontráztak az Aurisznál :clap:

Mondjuk a rémes digit- üzemanyagszint jelző mellé akár el is fér egy ilyen +figyelmeztetés, bár tény hogy egyben tök felesleges is, pláne ha van figyelmeztető ikon.


Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3362 Dátum: 2008.10.21 20:41:24 »
Titeket nem idegesít, hogy ha kevés az üzemanyag, akkor folyamatosan az a szöveg látható, hogy LOW FUEL, annak ellenére, hogy villog az üzemanyagszintmérő-csúszka, ráadásul megjelenik és egy kis sárga felkiáltójel...  :eek: Miért kell háromszorosan a számba rágni valamit? Ennek köszönhetően, amíg nem tankolok, nem látom pl. se a hőfokot, sem az órát, stb, stb...
Lehet, csak én túlzom el...  :cool2:
Nem tulzod el, ezt a japok tuloztak el ;) Allati idegesito, hogy egyreszt latod a szintjelzot, masreszt van egy sarga haromszog, harmadreszt sipol minden inditasnal ES meg be is teriti az egesz kijelzot a LOW FUEL.
Csak az marad amit  labiscsakl mond; tankolni kell :) - bar en ha legkozelebb a szerviz kozeleben jarok lehet megkerdem ki lehet e kapcsolni

Peti

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3363 Dátum: 2008.10.21 20:44:02 »
Kb. olyan 100 km-t tudok megtenni még vele onnantól fogva, hogy kigyullad a LOW FUEL...  :eek:

Baromi idegesítő lehet :eek: engem a figyelmeztető ikon is idegesített, inkább rátankoltam mindig ahogy kigyulladt. :wacko:

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3364 Dátum: 2008.10.21 22:05:36 »
Kb. olyan 100 km-t tudok megtenni még vele onnantól fogva, hogy kigyullad a LOW FUEL...  :eek:

Baromi idegesítő lehet :eek: engem a figyelmeztető ikon is idegesített, inkább rátankoltam mindig ahogy kigyulladt. :wacko:

A 10-12l üzemanyag, amikor vészjelez, baromira nem sok. Nem mindenki városban jár, ahol 500m-en belül találsz 3-4 kutat! Vannak helyek, ahol az a 120-170km tartalék is kevés.

Volt egy 626-os Mazdám, ha jól emléxem 83-as évjárat- az is visított mindenért - a leg borzalmasabb, hogy az alacsony ablakmosó szintért is!

Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3365 Dátum: 2008.10.21 22:17:57 »
Volt egy 626-os Mazdám, ha jól emléxem 83-as évjárat- az is visított mindenért - a leg borzalmasabb, hogy az alacsony ablakmosó szintért is!

Az de meno  :cool2:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Anubis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 295
  • Toyota Auris 1.4 D4D LUNA ('07)
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3366 Dátum: 2008.10.21 23:01:41 »
Ez a LOW FUEL kikapcsoltatás bennem is felmerült már. Nemsokára úgy is megyek a szervizbe, légterelőket raknak fel, lehet megkérdezem, mit lehet tenni ez ügyben.  ::)

Titeket nem idegesít, hogy ha kevés az üzemanyag, akkor folyamatosan az a szöveg látható, hogy LOW FUEL, annak ellenére, hogy villog az üzemanyagszintmérő-csúszka, ráadásul megjelenik és egy kis sárga felkiáltójel...  :eek: Miért kell háromszorosan a számba rágni valamit? Ennek köszönhetően, amíg nem tankolok, nem látom pl. se a hőfokot, sem az órát, stb, stb...
Lehet, csak én túlzom el...  :cool2:
Nem tulzod el, ezt a japok tuloztak el ;) Allati idegesito, hogy egyreszt latod a szintjelzot, masreszt van egy sarga haromszog, harmadreszt sipol minden inditasnal ES meg be is teriti az egesz kijelzot a LOW FUEL.
Csak az marad amit  labiscsakl mond; tankolni kell :) - bar en ha legkozelebb a szerviz kozeleben jarok lehet megkerdem ki lehet e kapcsolni


Peti

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3367 Dátum: 2008.10.22 00:01:57 »
Vannak helyek, ahol az a 120-170km tartalék is kevés.

Hol?

Anubis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 295
  • Toyota Auris 1.4 D4D LUNA ('07)
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3368 Dátum: 2008.10.22 07:11:16 »
Ilyen helyeknek pl. csak az USA-t, Kanadát, vagy Ausztráliát tudom elképzelni, vagy még Oroszországot...  ::)

Vannak helyek, ahol az a 120-170km tartalék is kevés.

Hol?


lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3369 Dátum: 2008.10.22 19:32:29 »
Azt miert szoktak tesztekben irni, hogy az Aurisban a kezifeken a "kioldó gombot éppen a megszokottal ellentétes irányban kell működtetni"??
Mar nem az elso tesztben olvasom es nem tudom mire gondolnak???
Az enyemnel siman be kell nyomni, mint az osszes tobbi autoban.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Peti

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3370 Dátum: 2008.10.22 21:16:42 »
Ilyen helyeknek pl. csak az USA-t, Kanadát, vagy Ausztráliát tudom elképzelni, vagy még Oroszországot...  ::)

Biztos vannak szép számmal ilyen helyek, de nagy átlagba nem hinném hogy elkönyvelhetnénk, hogy egy 6-7literes átlagfogyasztású autó, 12literes figyelmeztető jelzését vérkomolyan kéne venni :ph34r:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3371 Dátum: 2008.10.23 00:45:27 »
Titeket nem idegesít, hogy ha kevés az üzemanyag, akkor folyamatosan az a szöveg látható, hogy LOW FUEL, annak ellenére, hogy villog az üzemanyagszintmérő-csúszka, ráadásul megjelenik és egy kis sárga felkiáltójel...  :eek: Miért kell háromszorosan a számba rágni valamit? Ennek köszönhetően, amíg nem tankolok, nem látom pl. se a hőfokot, sem az órát, stb, stb...
Lehet, csak én túlzom el...  :cool2:
Nem tulzod el, ezt a japok tuloztak el ;) Allati idegesito, hogy egyreszt latod a szintjelzot, masreszt van egy sarga haromszog, harmadreszt sipol minden inditasnal ES meg be is teriti az egesz kijelzot a LOW FUEL.
Csak az marad amit  labiscsakl mond; tankolni kell :) - bar en ha legkozelebb a szerviz kozeleben jarok lehet megkerdem ki lehet e kapcsolni

Eszerint sikerült még tovább fokozniuk ezt a szájbarágós-atyáskodós faxságot a korai üzemanyagfogyás-figyelmeztetéssel  :wacko: :2guns: ... ez azért már tényleg gáz  :excl: Nem is az, hogy ilyen masszívan jelzi; hanem hogy milyen korán. Mikor nullát mutat, akkor mondjuk legyen benne még 5 liter, innentől fogva kezdjen el jelezni - ezt tartanám normálisnak. Épeszű ember folyamatosan figyeli a szintmérőt, számon tartja, mikor tankolt legutóbb. Aki van olyan hülye, hogy nem veszi észre, hogy fogy a benzin (pláne olyan vidéken, ahol ritkábbak a kutak), az megérdemli, hogy egyszer kifogyjon a sztyeppe közepén  :hammer: ... onnantól majd megtanulja!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3372 Dátum: 2008.10.23 10:06:53 »
Én meg már nemegyszer azért jártam úgy, hogy majdnem kifogyott, mert amikor elkezd jelezni, még min. 100km -re elég, aztán 130-150km múlva meg jön a felismerés "hűba**eg" . - a Corollával jártam úgy, hogy kanyarban elkezdett dadogni !
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10701
AURIS - általános topik
« Válasz #3373 Dátum: 2008.10.23 11:27:28 »
A mai világban (főleg az Amcsiknál) bárki beperelhet bármit, bármikor. Gondolom ezt akarták megelőzni ezzel.
Hallottam már olyan esetről, hogy a hülye tulaj alatt kifogyott a benzin, és perelte a gyárat. És olyan ügyvédje volt, hogy ők nyertek, kaptak is egy szép kis kártérítést...  :whistling:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Peti

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3374 Dátum: 2008.10.23 11:29:02 »
Én meg már nemegyszer azért jártam úgy, hogy majdnem kifogyott, mert amikor elkezd jelezni, még min. 100km -re elég, aztán 130-150km múlva meg jön a felismerés "hűba**eg" . - a Corollával jártam úgy, hogy kanyarban elkezdett dadogni !

De tudtál volna közben tankolni, nem kényszerűségből dadogott be a motor, nem? Ezzel az erővel 20liternél is bejelezhetne, mert úgy is biztos lenne aki 300km-nél jönne rá, hogy gáz van. Nem belédkötni akarok, csak sztem felesleges ez a túlbiztosítás, én a Corollával meg a Yarisszal is vígan 4napot eljártam még dolgozni, (cirka 20-22km oda vissza az út) onnantól hogy a gép szerint már nem ártana tankolni, a végén már inkább rátankoltam mert idegesített a világító (vagy a Yarisznál villogó :2guns:) ikon, amúgy akkor is még kb. 5 liter lehetett a tankban.