Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1243937 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3255 Dátum: 2008.08.12 17:04:28 »
Pedig van... :winkiss:

Itt jegyezném meg, hogy a színes bötűket mellőzzük, ha lehet.... :surrender: :surrender:
No meg azt is, hogy a modi, ha moderál, tessék alapesetben elfogadni amit ír! Megvan annak a módja, hogy hogyan lehet vitatni a moderálást! Lásd: Kódex!  :surrender:

Részemről ennyi, mindenféle moderálási célzat nélkül... :winkiss:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3256 Dátum: 2008.08.12 18:07:45 »
Sziasztok!

Egy érdekes jelenségre lettem figyelmes.
Légkondi üzemel és néha... bepárásodik belülről az első szélvédő, közvetlenül a kifújó nyílások környékén.  :eek:
Mitől van ez?
Azt néztem, hogy a kondezvíz az csöpög rendesen alul, tehát nem ebből fakadna a probléma!
Tanácstalan vagyok.
Fery

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3257 Dátum: 2008.08.12 19:23:57 »
Sziasztok, sok helyen megy most a forumon a fedcomp vs szamolgatas topic, de mivel en direkt Aurius-ra vagyok kivancsi ezert itt vetem fel.
Kinek mi a tapasztalalata a fedcomp es szamolt ertek mennyire egyezik meg? En az utolso ket tankolast mertem es mindket esetben 7-8 (!) deci kulonbseg volt, marmint a fedcomp ennyivel alacsonyabb fogyit mutatott. Ami pedig tovabbi gondolkozasra ad okot, hogy a spritmonitor.de-n megneztem az 1,4 es Aurisokat es mindenhol nagyon magas elteresek vannak a ket ertek kozt  :eek:
Nekem decire annyi volt, mint amennyit a comp. számolt.
Koszi hat akkor meregetem meg a kov 1-2 tankolasnal es remelem csak en szamoltam rosszul nem a fedcompal van baj. Mondom ami furcsa, hogy megneztem parat itt es jopar Aurisnal mast mutat a ket ertek. pl ez vagy ez es jellemzoen nem 1-2 deci difi

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3258 Dátum: 2008.08.12 19:26:35 »
Sziasztok!

Egy érdekes jelenségre lettem figyelmes.
Légkondi üzemel és néha... bepárásodik belülről az első szélvédő, közvetlenül a kifújó nyílások környékén.  :eek:
Mitől van ez?
Azt néztem, hogy a kondezvíz az csöpög rendesen alul, tehát nem ebből fakadna a probléma!
Tanácstalan vagyok.
Nalam nem volt meg ilyen es elsore meglehetosen fura. Azt hittem, hogy a legkondi pont, hogy leviszi a parat..

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3259 Dátum: 2008.08.12 19:39:30 »

Nalam nem volt meg ilyen es elsore meglehetosen fura. Azt hittem, hogy a legkondi pont, hogy leviszi a parat..

Ez az, én használtam tavasszal ősszel esőben mikor bepárásodott az ablak!
Most meg nézek ki a fejemből, hogy mivan? Nagy melegben belülre nyomja a hideg "gőzt"?  :eek:
Fery

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3260 Dátum: 2008.08.12 20:55:49 »
Sziasztok!

Egy érdekes jelenségre lettem figyelmes.
Légkondi üzemel és néha... bepárásodik belülről az első szélvédő, közvetlenül a kifújó nyílások környékén.  :eek:
Mitől van ez?
Azt néztem, hogy a kondezvíz az csöpög rendesen alul, tehát nem ebből fakadna a probléma!
Tanácstalan vagyok.


túlhűtöd az üveget, mert oda nyomod az 5°C hideglevegőt - vegyél vissza a ventillátorból, vagy ha manualklíma, akkor ne teljesen az ablakra nyomd a levegőt.

Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3261 Dátum: 2008.08.13 00:26:00 »
Sziasztok!

Egy érdekes jelenségre lettem figyelmes.
Légkondi üzemel és néha... bepárásodik belülről az első szélvédő, közvetlenül a kifújó nyílások környékén.  :eek:
Mitől van ez?
Azt néztem, hogy a kondezvíz az csöpög rendesen alul, tehát nem ebből fakadna a probléma!
Tanácstalan vagyok.


túlhűtöd az üveget, mert oda nyomod az 5°C hideglevegőt - vegyél vissza a ventillátorból, vagy ha manualklíma, akkor ne teljesen az ablakra nyomd a levegőt.


Ha csak ennyi a bibi!?  ::)  Akkor jó!  :clap:
Igazad lehet mert úgy emlékszem tényleg az ablakra nyomattam a levegőt, variáltam mert nem tűnt/tűnik elég hatékonynak a hűtés!
Állandóan 2-3 fokozat között váltogatom a ventillátort, 2. kevés 3. sok egy idő után.
Szokatlan volt  mert eddig még ilyet nem tapasztaltam más tipusoknál (vegyesen digit vagy manual klímánál sem)
Köszi.
Fery

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3262 Dátum: 2008.08.13 00:58:48 »
Ha nagyon meleg a gép, tedd át belső keringetésre, hogy ne a 40°C levegőt kelljen hűtenie a rendszernek, hanem a belső hűvösebbet. ( azért egy 15-20 perc után adj magadnak friss levegőt, mert hamar elálmosodsz) Ha nagyon meleged van, rövíd időre rakd át a középső beömlőkre a levegőt ( 4-5 percnél ne tovább, mert megfázol!) aztán  vissza az ablakra. - Ha áthült a kocsi, meg te is egy kicsit, akkor már elég a közepes ventillátorfokozat az ablakra, esetleg egész kevés a lábra - főleg ha nem rövidnaci-szandál az öltözéked.

Nekem így használva csak hosszabb napon parkolás utájn kell rövid ideig a 4 -ből 3-as fokozaton nyomni; általában 2-es, de sokszor - főleg ha 30°C alatt van kint 1 - es fokozat is elég.

Ja napon parkolás esetére jó dolog az a széthajtogatható napellenző, rengeteget számít még hővédő üvegnél is.

Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3263 Dátum: 2008.08.13 21:22:26 »
Ha nagyon meleg a gép, tedd át belső keringetésre, hogy ne a 40°C levegőt kelljen hűtenie a rendszernek, hanem a belső hűvösebbet. ( azért egy 15-20 perc után adj magadnak friss levegőt, mert hamar elálmosodsz) Ha nagyon meleged van, rövíd időre rakd át a középső beömlőkre a levegőt ( 4-5 percnél ne tovább, mert megfázol!) aztán  vissza az ablakra. - Ha áthült a kocsi, meg te is egy kicsit, akkor már elég a közepes ventillátorfokozat az ablakra, esetleg egész kevés a lábra - főleg ha nem rövidnaci-szandál az öltözéked.

Nekem így használva csak hosszabb napon parkolás utájn kell rövid ideig a 4 -ből 3-as fokozaton nyomni; általában 2-es, de sokszor - főleg ha 30°C alatt van kint 1 - es fokozat is elég.

Ja napon parkolás esetére jó dolog az a széthajtogatható napellenző, rengeteget számít még hővédő üvegnél is.

Így-így  :yes: ! Én így használtam a manuális klímát a Carinában:

A forró autóba beszállva, először is még álló helyzetben egy-két percre összes ajtó kitár, hogy a hőség nagyja kimenjen. Utána motor indít, hőfok minimumra, ventillátor maximumra, befújás szélvédő+lábtér vagy műszerfal+lábtér (ez esetben viszont a rostélyokat úgy kell beállítani, hogy ne direkt rád fújják a hideget, hanem kétoldalt melléd), belső keringtetés bekapcs, összes ablak kb. tenyérnyire kinyit (hogy gyorsabban távozhasson a meleg levegő), indulás. Párszáz méter után ablakok becsuk, amúgy minden változatlan. Mikor a hőfok odabenn már kellemes, ventillátor vissza kettesre, hőfok minimumról kicsit feljebb (ez persze a külső hőmérséklet függvénye is), befújás iránya marad szélvédő+lábtér vagy műszerfal+lábtér, belső keringtetés kikapcs.

Automata klímás autóban ehhez képest annyi az eltérés, hogy a hőfokot kezdetben minimumra állítom, utána általában 21...23 fokra, attól függően, hogy kint mennyire van meleg. Most, ebben a hőségben 23-ra szoktam állítani, ez rövidnaci-szandál öltözetben is kellemes :) ... A ventillátort pedig a Corollában hármasra, az Avéban négyesre vagy esetleg hármasra szoktam visszavenni.
« Utoljára szerkesztve: 2008.08.13 21:25:21 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3264 Dátum: 2008.08.15 11:20:10 »
Sziasztok, sok helyen megy most a forumon a fedcomp vs szamolgatas topic, de mivel en direkt Aurius-ra vagyok kivancsi ezert itt vetem fel.
Kinek mi a tapasztalalata a fedcomp es szamolt ertek mennyire egyezik meg? En az utolso ket tankolast mertem es mindket esetben 7-8 (!) deci kulonbseg volt, marmint a fedcomp ennyivel alacsonyabb fogyit mutatott. Ami pedig tovabbi gondolkozasra ad okot, hogy a spritmonitor.de-n megneztem az 1,4 es Aurisokat es mindenhol nagyon magas elteresek vannak a ket ertek kozt  :eek:

En is mindig szamolok, eddig egyszer volt 1 deci elteres. Amugy mindig pontos.
Sokat jarsz dugoban, vagy sokat all a kocsi jaro motorral, mert a fedcomp ott nem mer semmit, de fogyasztasz. Persze ez nem jelentene 7-8 deci elterest,  :no: max 1-2-t.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3265 Dátum: 2008.08.15 11:23:53 »
Sokat jarsz dugoban, vagy sokat all a kocsi jaro motorral, mert a fedcomp ott nem mer semmit, de fogyasztasz. Persze ez nem jelentene 7-8 deci elterest,  :no: max 1-2-t.
Már hogy ne mérne! Egyszer nullázz, gurulj 100m-t, majd állj le járó motorral! Meglátod, fogsz látni cifra számokat.
Gabe 254.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3266 Dátum: 2008.08.15 11:27:15 »
Sokat jarsz dugoban, vagy sokat all a kocsi jaro motorral, mert a fedcomp ott nem mer semmit, de fogyasztasz. Persze ez nem jelentene 7-8 deci elterest,  :no: max 1-2-t.
Már hogy ne mérne! Egyszer nullázz, gurulj 100m-t, majd állj le járó motorral! Meglátod, fogsz látni cifra számokat.

A gurulasnal mer... nekem kb 30 litert mutat  1-esben alapjaraton gurulva. De teljesen allva nem mer. Az vegtelen lenne  :wacko:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3267 Dátum: 2008.08.15 11:29:17 »
Sokat jarsz dugoban, vagy sokat all a kocsi jaro motorral, mert a fedcomp ott nem mer semmit, de fogyasztasz. Persze ez nem jelentene 7-8 deci elterest,  :no: max 1-2-t.
Már hogy ne mérne! Egyszer nullázz, gurulj 100m-t, majd állj le járó motorral! Meglátod, fogsz látni cifra számokat.

A gurulasnal mer... nekem kb 30 litert mutat  1-esben alapjaraton gurulva. De teljesen allva nem mer. Az vegtelen lenne  :wacko:
Sőt, ha nagyon-nagyon-nagyon lassan gurulsz fog az 99,9 l is mutatni. Ettől függetlenül az állóhelyzeti, alapjárati fogyit is beszámolja az átlagba.
Gabe 254.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3268 Dátum: 2008.08.15 11:54:24 »

Sőt, ha nagyon-nagyon-nagyon lassan gurulsz fog az 99,9 l is mutatni. Ettől függetlenül az állóhelyzeti, alapjárati fogyit is beszámolja az átlagba.

Akkor mer  :flowers: :)


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3269 Dátum: 2008.08.18 11:48:55 »
Uleshuzatot csinaltattam, nekem nagyon teszik, megosztom hat Veletek  :flowers:

http://kepfeltoltes.hu/view/080818/P1120003-1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/080818/P1120005-1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/080818/P1120007-1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A kepek csalnak, mert a kozepso, bordazott resz szurke, a szelek meg feketek (mint a fejtamla,csak mas anyagbol), de a kepen ugyanolyan szurke...

Próbáltam láthatóvá tenni, de így már nem lehet. Máskor a képfeltöltés oldalról a beszúrás fórumokba linket tett vágólapra, majd copyzd be a HSZ-ba és a Kép (img) gombok (HSZ gombsor másidik sor balról a második ikon) segítségével "képesítsd", azaz így nézzen ki: szögletes zárójel img ide a link szőgletes zárójel perjel img szögletes zárójel

Igy aztán szépen lesz itt egy miniatúr kép is. Trotter
« Utoljára szerkesztve: 2008.08.19 19:02:32 írta Trotter66 »


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX