Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1242966 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3240 Dátum: 2008.08.09 22:33:30 »
Mérete: 30x15x10 (HxSzxM)
Na, mi ez és honnan van?

Az első kérdésedre a válasz: ha nem tudnám, hogy miről van szó, akkor rácsos sütire tippelnék. ::) De így szivacs. És hogyan honnan? A kocsidból!  :clap: :clap:
Kérem a hagszórót!!! :sorcerer:

Amúgy jó ki van száradva a kézbőröd!  :tt2: :tt2: ;)

Rácsos süti...a kocsimból...száradt bőr... Hangszóróoóoóoóóóó??!!!
KABBE! :tt2: :tt2: :tt2:

...de azé' tetszett! :clap: :yes:
hazard

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3241 Dátum: 2008.08.09 23:40:14 »
Vajon van értelme ennyire peres gumiknak ?

225/35 R 19 Nokian Z nyári, 215/45R17 Pirelli Sotto Zero téli

A képismétlést kiszedtem. Trotter

Ha téged ez felzaklatott, már megérte!!! :yes: :tt2:
Értelme a klasszikus értelemben véve (mo-i útviszonyok mellett) nem sok,  de szvsz jól néz ki vele a geppa.  ...egyébként nem csak optikai tuning, van is a vasban kraft. Szóval, sokkal inkább rendben van, mint egy 1.4 VVTi "feljesztése", ami nem kis blődség.... :death: :hang: :gun_bandana:

n
« Utoljára szerkesztve: 2008.08.10 14:43:26 írta Trotter66 »
hazard

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3242 Dátum: 2008.08.10 00:12:18 »
Ha téged ez felzaklatott, már megérte!!! :yes: :tt2:
Értelme a klasszikus értelemben véve (mo-i útviszonyok mellett) nem sok,  de szvsz jól néz ki vele a geppa.  ...egyébként nem csak optikai tuning, van is a vasban kraft. Szóval, sokkal inkább rendben van, mint egy 1.4 VVTi "feljesztése", ami nem kis blődség.... :death: :hang: :gun_bandana:

n

Nem vagyok meggyőződve róla, hogy lenne bármi értelme is ennek a határozottan személyes jellegű szívózásnak  :excl:
« Utoljára szerkesztve: 2008.08.10 00:14:35 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3243 Dátum: 2008.08.10 00:17:38 »
Vajon van értelme ennyire peres gumiknak ?

225/35 R 19 Nokian Z nyári, 215/45R17 Pirelli Sotto Zero téli

A 17-es erősen határeset, a 19-es pedig már teljesen értelmetlen, szerintem. Már előbbivel is minimumra csökkenhet a menetkényelem, utóbbival pedig minden bizonnyal borzalmasan rázhat az autó, ami nem mellesleg töredék idő alatt tönkreteszi a futóművet is. Ennek az extrém kombinációnak szerintem még Nyugaton sem lenne értelme, a magyar utakról végképp nem beszélve.

Viszont ami a megjelenést illeti, a fekete E12-es a sötétített ablakokkal és ezekkel a felnikkel szvsz marha jól néz ki  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3244 Dátum: 2008.08.10 00:28:58 »
Viszont ami a megjelenést illeti, a fekete E12-es a sötétített ablakokkal és ezekkel a felnikkel szvsz marha jól néz ki  :yes:
Nekem az Aurison a felnik tetszenek a gumival kapcsolatban lovesem sincs, de az hogy mit lehet ezzel kezdeni a magyar utakon jo kerdes ;)

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3245 Dátum: 2008.08.10 00:32:19 »
Amúgy mindkettő Ludika autója. Az E12 az egy kisdízel volt, az Auris pedig D-CAT. Élőben az E12 marha jól néz ki, de tul.kép mindkét verzió értelmetlen.
Gabe 254.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3246 Dátum: 2008.08.10 00:34:29 »
Vajon van értelme ennyire peres gumiknak ?

225/35 R 19 Nokian Z nyári, 215/45R17 Pirelli Sotto Zero téli

A 17-es erősen határeset, a 19-es pedig már teljesen értelmetlen, szerintem. Már előbbivel is minimumra csökkenhet a menetkényelem, utóbbival pedig minden bizonnyal borzalmasan rázhat az autó, ami nem mellesleg töredék idő alatt tönkreteszi a futóművet is. Ennek az extrém kombinációnak szerintem még Nyugaton sem lenne értelme, a magyar utakról végképp nem beszélve.

Viszont ami a megjelenést illeti, a fekete E12-es a sötétített ablakokkal és ezekkel a felnikkel szvsz marha jól néz ki  :yes:
Ha jól gondolom, akkor a 17-es az gyári D-Cat méret, sőt kisebb is, mert a gyári 225/45 17
Gabe 254.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3247 Dátum: 2008.08.10 14:45:17 »
Gyönyörűek, a felnik, a kocsik is!
Csak kátyút, lukat, keresztbordát ne kapjanak!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3248 Dátum: 2008.08.11 11:37:58 »
Sziasztok, sok helyen megy most a forumon a fedcomp vs szamolgatas topic, de mivel en direkt Aurius-ra vagyok kivancsi ezert itt vetem fel.
Kinek mi a tapasztalalata a fedcomp es szamolt ertek mennyire egyezik meg? En az utolso ket tankolast mertem es mindket esetben 7-8 (!) deci kulonbseg volt, marmint a fedcomp ennyivel alacsonyabb fogyit mutatott. Ami pedig tovabbi gondolkozasra ad okot, hogy a spritmonitor.de-n megneztem az 1,4 es Aurisokat es mindenhol nagyon magas elteresek vannak a ket ertek kozt  :eek:

szirl

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3249 Dátum: 2008.08.11 15:45:02 »

Én találtam anno. Ehhez nagyon hasonló volt (méret, ragacsos felület, etc.), csak nem homogén, hanem préselt anyagú. A vezetőülés előtt találtam. A mai napig nem tudom honnan került oda.


En ezt az anyosules elotti, also borito muanyagrol (ami ranezesre is le akar szakadni, olyan benan van ott) szedtem le a belso elerol.

Az enyémben egyszerűen csak a vezető-ülés előtti szönyegen pihent a szivacska. A mai napig talány, hogy honnan került oda. Még megvan, és még adós vagyok  a fotóval...

Kíváncsi vagyok a fotóra, jöhet  :eek:
Valaki esetleg szervízközelben és megmutatná a főmuftinak? Leegyszerűsítené találgatásainkat.

Nekem is kiesett egy ilyen szivacsdarabka, pont így nézett ki.
Én elmentem vele a Reálszisztémás szervízbe. Előtte benéztem a kesztyűtartó alá, és döbbentem én is a lifegésen... elég érdekes megoldás, az tény. Először azt hittem, ez így hibás... de megmutatták a szalonautót, ugyanilyen.
A kis szivacsdarabot egy laza mozdulattal kidobták és azt mondták, ne törődjek vele.
Ez már hónapokkal ezelőtt volt, azóra sincs semmi gond vagy zörgés, szóval ez még nem az autó szétesése.
Azért - és nem szívesen írom - egy Toyotától többet vártam volna, minthogy 'alkatrészek' potyognak le
De a működésben semmi szerepe nincs a dolognak, úgyhogy túlléptem rajta.

Anubis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 295
  • Toyota Auris 1.4 D4D LUNA ('07)
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3250 Dátum: 2008.08.11 16:14:41 »
Sziasztok, sok helyen megy most a forumon a fedcomp vs szamolgatas topic, de mivel en direkt Aurius-ra vagyok kivancsi ezert itt vetem fel.
Kinek mi a tapasztalalata a fedcomp es szamolt ertek mennyire egyezik meg? En az utolso ket tankolast mertem es mindket esetben 7-8 (!) deci kulonbseg volt, marmint a fedcomp ennyivel alacsonyabb fogyit mutatott. Ami pedig tovabbi gondolkozasra ad okot, hogy a spritmonitor.de-n megneztem az 1,4 es Aurisokat es mindenhol nagyon magas elteresek vannak a ket ertek kozt  :eek:

Nekem decire annyi volt, mint amennyit a comp. számolt.


hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3251 Dátum: 2008.08.11 21:56:25 »
Nem vagyok meggyőződve róla, hogy lenne bármi értelme is ennek a határozottan személyes jellegű szívózásnak  :excl:

Pedig van... :winkiss:
hazard

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3252 Dátum: 2008.08.12 00:14:21 »
Nem vagyok meggyőződve róla, hogy lenne bármi értelme is ennek a határozottan személyes jellegű szívózásnak  :excl:

Pedig van... :winkiss:

Ha van is, a folytatására nem ez a megfelelő helyszín.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3253 Dátum: 2008.08.12 06:20:55 »
Nem vagyok meggyőződve róla, hogy lenne bármi értelme is ennek a határozottan személyes jellegű szívózásnak  :excl:

Pedig van... :winkiss:

Ha van is, a folytatására nem ez a megfelelő helyszín.

Nem kellene ennyire túllihegni ezt a dolgot. Abszolute ON volt, és tutinet is vette a lapot, csak te éreztél késztetést a moderálásra. (Ezért OFF-olunk már negyedszer. Egyébként sem következett volna folytatás.)
hazard

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10700
AURIS - általános topik
« Válasz #3254 Dátum: 2008.08.12 11:52:52 »
Kicsit túl van lihegve ez az OFF-os dolog szvsz, amióta új fórum van, "kicsit" szigorúbban veszik a modik az egészet. Én ugyan már nem vagyok modi, de ha állandóan szólnom kellene érte, akkor bizony el sem vállalnám ezt a szerepet.
Ez lassan már olyan, mintha a pénteki talin csak és kizárólag a mekis termékekről lehetne beszélgetni, mivel az ad helyszínt magának a talinak.  :whistling: Ami nem oda való, az már OFF..  ::)

Szóval bocs az OFF-ért, de már kicsit unalmas és számomra fárasztó is, hogy mindenhol ezt a "nem szabad" dolgot olvasom a fórumon.  :whistling:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61