Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1244134 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3210 Dátum: 2008.07.28 13:31:55 »
Köszönöm a válaszokat. Elég jó és hasznos cuccnak tűnik. Ráadásul a linkelt képen elég diszkréten is néz ki, nem az a régi fajta megoldás.


Már többen használják - nemcsak a Toyotaclubban, tudjátok 4 klubban vagyok "érdekelt" - sajnos a Scenic II-hez nem jó, amit gyártott a a HEKO, ehhez az egy típushoz nem ajánlom.
A többi esetben még nem volt reklamáció, hogy nem jó.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3211 Dátum: 2008.07.28 16:33:47 »
Köszönöm a válaszokat. Elég jó és hasznos cuccnak tűnik. Ráadásul a linkelt képen elég diszkréten is néz ki, nem az a régi fajta megoldás.


Már többen használják - nemcsak a Toyotaclubban, tudjátok 4 klubban vagyok "érdekelt" - sajnos a Scenic II-hez nem jó, amit gyártott a a HEKO, ehhez az egy típushoz nem ajánlom.
A többi esetben még nem volt reklamáció, hogy nem jó.

A HILUX előző szériájánál is vannak pontatlanságok.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3212 Dátum: 2008.07.28 16:37:51 »
A HILUX előző szériájánál is vannak pontatlanságok.

Jó tudni, de engem ez ugye nem vigasztal... :wacko:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Eppendorf

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 181
  • Auris Aquatis 1.4 D4D '08
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3213 Dátum: 2008.07.28 23:29:54 »
Autópályán nagyobb sebességnél nem okoz hallható (felhúzott ablakkal is érzékelhető) többlet menetzajt a terelő v. ez lehet típusfüggő is???? :ph34r:

ui.: A szivacsdarab fotómmal később jelentkezem, de nem olyan típusú volt mint a melléklet fotó, hanem vékony, gyenge szivacska! :wacko:
« Utoljára szerkesztve: 2008.07.28 23:31:56 írta Eppendorf »
Eppendorf

0,2 0,5 1,5 2,0 :smartass: :nuke:  294

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3214 Dátum: 2008.07.29 14:52:09 »
Autópályán nagyobb sebességnél nem okoz hallható (felhúzott ablakkal is érzékelhető) többlet menetzajt a terelő v. ez lehet típusfüggő is???? :ph34r:

ui.: A szivacsdarab fotómmal később jelentkezem, de nem olyan típusú volt mint a melléklet fotó, hanem vékony, gyenge szivacska! :wacko:
Jó, akkor én is lefotózom azt a szívcsdarabkát, amit anno találtam! :winkiss: Kié lesz a szebb szivacska?! ::):tt2:
hazard

leszilaci

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3215 Dátum: 2008.07.29 15:07:10 »
A HILUX előző szériájánál is vannak pontatlanságok.

Jó tudni, de engem ez ugye nem vigasztal... :wacko:
3ajtós yaris1-nél is "lötyög"
de még így is nagyon hasznos dolognak tartom.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3216 Dátum: 2008.08.01 23:03:09 »
Autópályán nagyobb sebességnél nem okoz hallható (felhúzott ablakkal is érzékelhető) többlet menetzajt a terelő v. ez lehet típusfüggő is???? :ph34r:

ui.: A szivacsdarab fotómmal később jelentkezem, de nem olyan típusú volt mint a melléklet fotó, hanem vékony, gyenge szivacska! :wacko:

A corollámnál 140 körül egy picit hangosabb lett. de nem jelentős, feleségem észre sem vette, csak amikor mondtam neki, akkor erősített meg, hogy valóban, mintha hangosabb lenne. ( persze 170 fölött a motor, meg gumizaj úgyis elnyomja :D )

-A Hiluxra meg még nem raktam; pedig esőben hasznos, ha szeretnéd résnyire lehúzni az ablakot, hogy ne párásodj, de nem kívánsz közben megázni :D - nomeg megálláskor a tűző napon feltűnés nélkül résnyire lehet nyitva az ablak. - persze nem a VIII ker. ben :D
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

attila23

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 224
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3217 Dátum: 2008.08.02 00:16:36 »
Autópályán nagyobb sebességnél nem okoz hallható (felhúzott ablakkal is érzékelhető) többlet menetzajt a terelő v. ez lehet típusfüggő is???? :ph34r:

ui.: A szivacsdarab fotómmal később jelentkezem, de nem olyan típusú volt mint a melléklet fotó, hanem vékony, gyenge szivacska! :wacko:

A corollámnál 140 körül egy picit hangosabb lett. de nem jelentős, feleségem észre sem vette, csak amikor mondtam neki, akkor erősített meg, hogy valóban, mintha hangosabb lenne. ( persze 170 fölött a motor, meg gumizaj úgyis elnyomja :D )

-A Hiluxra meg még nem raktam; pedig esőben hasznos, ha szeretnéd résnyire lehúzni az ablakot, hogy ne párásodj, de nem kívánsz közben megázni :D - nomeg megálláskor a tűző napon feltűnés nélkül résnyire lehet nyitva az ablak. - persze nem a VIII ker. ben :D


Szerinted kit zavar egy üveg? A Dózsa György úti metrómegálló környékén is szépen fogynak a jobb első üvegek, ma reggel is ott téblábolt két rendőr egy bevert üvegű kocsinál, ennyit tudnak tenni...  Egyre több helyen vannak a parkolóban apró szilánkok, szomorú.

Anubis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 295
  • Toyota Auris 1.4 D4D LUNA ('07)
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3218 Dátum: 2008.08.04 07:46:46 »
Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni Tőletek. Most szeptemberben lesz 1 éves az autóm. Vagy kb. 1 hónapom van rá, hogy eldöntsem, veszek-e még +2 év garanciát 80.000 Ft-ért a 3 éven felül. Közületek bárki élt ezzel a lehetőséggel? Általában ki szokta ezt a + gar-t megvásárolni? Aki nagyon sokat használja az autóját? Én olyan 15.000 km-t megyek vele egy évben. Úgy tervezem, legalább 5 évig szereteném megtartani az Aurist, vagyis ebből a szempontból érdemes lenne beruháznom rá.

Köszi!


kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3219 Dátum: 2008.08.04 08:25:39 »
Szerintem ennél  futásteljesítménynél nem szükséges, nincsenek jellemző, sokat hangoztatott problémái a D4D-nek. A motor miatt szerintem nem kell, korrózió ellen 12évet kaptál, a szokásos forgó-kopó dolgok szerintem úgy sem lesznek garanciásak....  Az egyszeri 80ezer ft-en túl, számold a kötelezőszervíz "márkaszervíz kötelezettségének" plusz költségeit is! Amúgy tudomásom szerint Tplusz garancia bármikor vásárolható. (csak persze idő/futásteljesítmény arányosan most olcsóbb)

Először vedd fel a kapcsolatot a kereskedővel, akitől vetted az autót, és magyarázza el, hogy egészpontosan mit kapnál a 80ezer ft-odért.  Utána dobd fel a kérdést újra :1eye:
kisa
born to ride

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3220 Dátum: 2008.08.04 09:05:50 »
Először vedd fel a kapcsolatot a kereskedővel, akitől vetted az autót, és magyarázza el, hogy egészpontosan mit kapnál a 80ezer ft-odért.  Utána dobd fel a kérdést újra :1eye:
Azert ha beszeltel a kereskedovel oszd meg legyszi itt is, hogy mit hallottal szerintem sokunkat erdekelne. Persze tenyleg bele kell meg ugye szamolni, hogy ha megkapod a 2 ev + garit 80k-ert akkor meg lesz rajta min ket szerviz ami cca min 60 tehat akkor ez mar min 140. Engem erdekelne pl, hogy ha ezt megkapod akkor jar + 2 evre az assistance is?

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3221 Dátum: 2008.08.04 14:07:29 »
Engem erdekelne pl, hogy ha ezt megkapod akkor jar + 2 evre az assistance is?
Igen, a T-Plusszal jár.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3222 Dátum: 2008.08.04 20:39:31 »
T-plusz már nincsen! Extracare-nek hívják.
Klikk

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3223 Dátum: 2008.08.04 21:17:22 »
T-plusz már nincsen! Extracare-nek hívják.
Klikk
Ezt olvasgatva ugy fest az eurocare tulkep meghosszabodik amennyiben markaszervizbe jar a kocsi persze garancia nelkul nem sokat er a dolog.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3224 Dátum: 2008.08.05 13:56:13 »
Gari nélkül is sokat érhet, mert az Assistance ingyen viszi be a kocsit a szervizbe, egy sima tréler meg sok 10 ezerért.