Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1242991 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3195 Dátum: 2008.07.27 18:47:50 »
Belekérdezhetek?
Milyen színű?
Öntapadós?

Sötétszürke. A'szem öntapadós a széle, ami az ajtókeretbe csúszik be, de őszintén szólva a Heko-t nem ismerem. A korábbi autómon Szatuna volt, az olyan volt. Trotter majd megmondja a tutit.
hazard

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3196 Dátum: 2008.07.27 19:07:43 »
Belekérdezhetek?
Milyen színű?
Öntapadós?

Sötétszürke. A'szem öntapadós a széle, ami az ajtókeretbe csúszik be, de őszintén szólva a Heko-t nem ismerem. A korábbi autómon Szatuna volt, az olyan volt. Trotter majd megmondja a tutit.

Na azért kérdezek mert én sem ismerem a HEKO-t. Sötétszürke még jó is lenne!  ::)
Fery

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3197 Dátum: 2008.07.27 19:28:05 »
Belekérdezhetek?
Milyen színű?
Öntapadós?

Sötétszürke. A'szem öntapadós a széle, ami az ajtókeretbe csúszik be, de őszintén szólva a Heko-t nem ismerem. A korábbi autómon Szatuna volt, az olyan volt. Trotter majd megmondja a tutit.

A kéder alá kell behelyezni, és vannak öntapadós csíkok is rajta a tökéletes tapadás végett.
Na azért kérdezek mert én sem ismerem a HEKO-t. Sötétszürke még jó is lenne!  ::)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3198 Dátum: 2008.07.27 19:33:04 »
Na azért kérdezek mert én sem ismerem a HEKO-t. Sötétszürke még jó is lenne!  ::)
Így néz ki a négyes szett. Katt ide!
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3199 Dátum: 2008.07.27 19:58:46 »
Na azért kérdezek mert én sem ismerem a HEKO-t. Sötétszürke még jó is lenne!  ::)
Így néz ki a négyes szett. Katt ide!

Köszönöm a válszt és a képet!  :cowboy:
Fery

Anubis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 295
  • Toyota Auris 1.4 D4D LUNA ('07)
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3200 Dátum: 2008.07.27 22:11:37 »
Ez tetszik!  ::)

Valószínű megkereslek még ebben az ügyben!  :clap:

[/quote]
Aha, olyan 6E pénz a 4 darabos HEKO rajtam keresztül.
[/quote]


sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3201 Dátum: 2008.07.27 22:14:52 »
Srácok!

Ez a légterelő pontosan mire jó? Tudom, csak nem sejtem. :) Szóval mennyiben zárja ki a menetszelet lehúzott ablaknál? Mire jó és mire nem jó?

Előre is köszönöm a választ.

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3202 Dátum: 2008.07.27 22:20:25 »
Srácok!

Ez a légterelő pontosan mire jó? Tudom, csak nem sejtem. :) Szóval mennyiben zárja ki a menetszelet lehúzott ablaknál? Mire jó és mire nem jó?

Előre is köszönöm a választ.

Nos, arra jó, hogy nem vág a menetszél az arcodba.  :clap: Én spec. max 100-110 km/h-ig közlekedem lehúzott ablakkal, az is csak rövid távon. Egyébként ablak föl és klíma be. :D
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3203 Dátum: 2008.07.27 22:27:46 »
Nos, arra jó, hogy nem vág a menetszél az arcodba.  :clap: Én spec. max 100-110 km/h-ig közlekedem lehúzott ablakkal, az is csak rövid távon. Egyébként ablak föl és klíma be. :D

Nekem a 3 picur (ebből egy nullkilométeres) miatt kérdés. A klíma is elég erőteljesen megy hátra az elején és az ráadásul hideget fúj. Ha lehúzom az ablakot, akkor meg nagy a huzat. Az még segít, ha a tetőablakot is kinyitom, de azt nem mindig célszerű. Szóval ezért érdekel, hogy mennyit segít a szellőztetésben. Meddig lehúzott ablaknál hatásos, milyen sebességtartományban, stb.

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3204 Dátum: 2008.07.27 22:35:38 »
Nos, arra jó, hogy nem vág a menetszél az arcodba.  :clap: Én spec. max 100-110 km/h-ig közlekedem lehúzott ablakkal, az is csak rövid távon. Egyébként ablak föl és klíma be. :D

Nekem a 3 picur (ebből egy nullkilométeres) miatt kérdés. A klíma is elég erőteljesen megy hátra az elején és az ráadásul hideget fúj. Ha lehúzom az ablakot, akkor meg nagy a huzat. Az még segít, ha a tetőablakot is kinyitom, de azt nem mindig célszerű. Szóval ezért érdekel, hogy mennyit segít a szellőztetésben. Meddig lehúzott ablaknál hatásos, milyen sebességtartományban, stb.

Még teljesen lehúzott ablaknál is elég jól elvezeti a szelet, de ez talán kissé objektív dolog. Nálam azért a fenti a sebességhatár, mert fölötte már jobban zavar a zaj... Hátul még nem ültem, révén jobbára egyedül utazom. Másnak lehet van ilyen jellegű tapasztalata is. ;)
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Anubis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 295
  • Toyota Auris 1.4 D4D LUNA ('07)
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3205 Dátum: 2008.07.27 23:03:07 »
Pl. esőben mész és kicsit lehúzod az ablakokat, hogy ne párásodjon a szélvédő, nem ver be a víz.

Egy előny a sok közül!  :cool2:

Srácok!

Ez a légterelő pontosan mire jó? Tudom, csak nem sejtem. :) Szóval mennyiben zárja ki a menetszelet lehúzott ablaknál? Mire jó és mire nem jó?

Előre is köszönöm a választ.



Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3206 Dátum: 2008.07.28 07:23:33 »
Srácok!

Ez a légterelő pontosan mire jó? Tudom, csak nem sejtem. :) Szóval mennyiben zárja ki a menetszelet lehúzott ablaknál? Mire jó és mire nem jó?

Előre is köszönöm a választ.


Anno másik autómnál nagyon bevált az oldal ablak légterelő.
Ablakot nem engedtem lejjebb mint a légterelő, 50-max 80km/h-ig jól kihúzta levegőt és nem volt hangos a menetszél.
Azért örültenm a linkelt képnek mert így kb van fogalmam hogyan is néz ki és következtetek milyen is lehet.
Aztán majd amikor fent van az autón az a puding próbája  :eek:
Fery

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3207 Dátum: 2008.07.28 09:56:24 »
Sziasztok, ajtonyitas beallitasara nincsenek otletek (1 pitty csak a vezeto-oldal, 2 pitty az osszes ajto) vagy lehet, hogy en csak almodtam ezt - marmint, hogy be lehet allitani  :1eye:

Fery, legterelorol varjuk a beszamolot nekem is megfordult mar a fejemben csak kicsit szkeptikus vagyok (bar az hogy nem esik be az eso mar onmagaban lehet megerne..)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3208 Dátum: 2008.07.28 09:58:10 »
Corin most direkt miattatok megnéztem, 100-110-nél félig lehúzott ablaknál még mindig nem csap be a huzat az arcomba.  ::)
         

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3209 Dátum: 2008.07.28 10:11:23 »
Köszönöm a válaszokat. Elég jó és hasznos cuccnak tűnik. Ráadásul a linkelt képen elég diszkréten is néz ki, nem az a régi fajta megoldás.