Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1244221 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

feheri

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3165 Dátum: 2008.07.09 21:57:36 »
Hello,
azt kérdezném, hogy valaki vett-e már utólag könnyűfém felnit Aurisra?A márkaszervizben mennyiért rakják fel? :hammer:
Vagy hogy megy ez, elmegy az ember a márkakereskedésbe, kiválasztja, megveszi, elviszi, és keres 1 gumist, aki felrakja. Vagy kiválasztja, és nincs raktáron, megrendelik aztán mint az előbb.
Másik kérdés a kötény, valaki vett-e, rakarott-e fel már ilyet hátra előre, vagy oldalra? Hogy zajlott? :yinyang:

Várom a beszámolókat, :yes:
üdv,
feheri
« Utoljára szerkesztve: 2008.07.09 21:59:19 írta feheri »

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3166 Dátum: 2008.07.10 23:09:05 »
Egy kerdes...

A hatso rendszamtabla keretenek also resze hozzaer a fenyezeshez.
Minden csomagtarto lezarasnal ertelemszeruen a keret megmozdul, berezonal. Emiatt szepen dorzsoli a festest...
Ezzel nem kell torodni, vagy a tablat tamasszam ki kis szivaccsal (persze nem lathato helyen) hogy elemelkedjen a kasztnitol?


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3167 Dátum: 2008.07.11 07:50:17 »
Egy kerdes...

A hatso rendszamtabla keretenek also resze hozzaer a fenyezeshez.
Minden csomagtarto lezarasnal ertelemszeruen a keret megmozdul, berezonal. Emiatt szepen dorzsoli a festest...
Ezzel nem kell torodni, vagy a tablat tamasszam ki kis szivaccsal (persze nem lathato helyen) hogy elemelkedjen a kasztnitol?
Volt már téma, olvass vissza. Egyébként a nyilászárószigelető gumicsík (D, B, vagy P profillal) a leghatékonyabb a hiba orvoslására.
hazard

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3168 Dátum: 2008.07.15 18:40:49 »
Egy kerdes...

A hatso rendszamtabla keretenek also resze hozzaer a fenyezeshez.
Minden csomagtarto lezarasnal ertelemszeruen a keret megmozdul, berezonal. Emiatt szepen dorzsoli a festest...
Ezzel nem kell torodni, vagy a tablat tamasszam ki kis szivaccsal (persze nem lathato helyen) hogy elemelkedjen a kasztnitol?
Volt már téma, olvass vissza. Egyébként a nyilászárószigelető gumicsík (D, B, vagy P profillal) a leghatékonyabb a hiba orvoslására.
Különben nekem sem tökéletes, még most is remeg a frsz-tartó, igaz már legalább nem zörög. Vmi csavarral rögízthető gumikorong lenne az igazi, csak barkácsolni kellene egy picit... :hammer:
hazard

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3169 Dátum: 2008.07.15 22:53:15 »
Különben nekem sem tökéletes, még most is remeg a frsz-tartó, igaz már legalább nem zörög. Vmi csavarral rögízthető gumikorong lenne az igazi, csak barkácsolni kellene egy picit... :hammer:
Hat latjatok ezert erdemes olvasgatni ezt a topicot. Nekem valoszinu budos eletbe nem tunt volna fel, hogy zorog a r.tabla, de igy majd sasolgathatom  :clap: :clap: :clap:

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3170 Dátum: 2008.07.17 18:56:37 »
Ha erosebb kanyart vesztek, akkor a Nektek is felerosodik a gumi/futomu (nemtudom megallapitani melyik) zaj?
Ma csorogtam 30-40 kozott 3ikban (magyaran semmi motorzaj nem szurodik be). Jott egy elesebb kanyar es hat nem lassitottam, hanem gyorsan vettem be. Ekkor vettem eszre a hangot.
Aztan pedig probalgattam az utcankban hazafele szinten 30-40 kozott  szlalomozast imitaltam es elorol felerosodott a hang (egyensbe teve rogton elmulik). Ez rendellenes, vagy csak a gumi ad ilyenkor erosebb hangot es mivel amugy cseng honol, ezt meghallom?!


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3171 Dátum: 2008.07.17 19:06:41 »
Ha erosebb kanyart vesztek, akkor a Nektek is felerosodik a gumi/futomu (nemtudom megallapitani melyik) zaj?
Ma csorogtam 30-40 kozott 3ikban (magyaran semmi motorzaj nem szurodik be). Jott egy elesebb kanyar es hat nem lassitottam, hanem gyorsan vettem be. Ekkor vettem eszre a hangot.
Aztan pedig probalgattam az utcankban hazafele szinten 30-40 kozott  szlalomozast imitaltam es elorol felerosodott a hang (egyensbe teve rogton elmulik). Ez rendellenes, vagy csak a gumi ad ilyenkor erosebb hangot es mivel amugy cseng honol, ezt meghallom?!

Nekem ilyen nincs.
Guminyomás? OK?
De lehet, hogy gumi típusfüggő!?!
Fery

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3172 Dátum: 2008.07.17 19:09:22 »
Nekem ilyen nincs.
Guminyomás? OK?
De lehet, hogy gumi típusfüggő!?!

Na most jot kerdeztel....
Sajna nincs itthon nyomasmerom, mire meg eljutok a legkozelebbi kutig (sajna messze van :(), mar eleg melegek, szal semmit nem erek vele.
A tipusa Dunlop Sport SP 01


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3173 Dátum: 2008.07.17 19:22:21 »
Enyém: Continental ContiPremiumContact 2
Fery

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3174 Dátum: 2008.07.18 00:50:01 »
Enyém: Continental ContiPremiumContact 2
Qrvara kopik, sajna'. Lehet, hogy ez okozza a lentebbi tünetet.... :eek:


hazard

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3175 Dátum: 2008.07.18 06:11:33 »
Enyém: Continental ContiPremiumContact 2
Qrvara kopik, sajna'. Lehet, hogy ez okozza a lentebbi tünetet.... :eek:




Nekem nincs kanyarban hallható gondom, labiscsakl   kollégának van.
Az nem jó, hogy gyorsan kopik ez a Conti tipus  :hammer:
Fery

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3176 Dátum: 2008.07.18 07:08:23 »
Te írtad a típust, ezért replyztem arra.
Egyébként a fenti gumi nagy hátránya - a rengeteg pozitívum mellett -, hogy borzasztóan kopik.


Idézeteket javítottam. Kleingy
« Utoljára szerkesztve: 2008.07.18 08:05:54 írta kleingy »
hazard

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3177 Dátum: 2008.07.18 08:55:18 »
Te írtad a típust, ezért replyztem arra.
Egyébként a fenti gumi nagy hátránya - a rengeteg pozitívum mellett -, hogy borzasztóan kopik.
Idézeteket javítottam. Kleingy

De legalább tapad. A hanghatás pedig gumifüggő. Függ a "puhaságtól", valamint a mintázattól is. Meg kellene nézni a széleit a guminak. Általában fűrészfogas kopás esetén van kanyarodásnál forszírozottabb hang. Ha a szombati talira jön a kolléga, szívesen vetek rá egy pillantást, csak keressen meg. :sorcerer:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3178 Dátum: 2008.07.18 12:10:15 »
Te írtad a típust, ezért replyztem arra.
Egyébként a fenti gumi nagy hátránya - a rengeteg pozitívum mellett -, hogy borzasztóan kopik.

Köszi a választ a gummatipusra, legalább ezt is tudom   :1eye:
Majd óvatosan gördülök vele!
Fery

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3179 Dátum: 2008.07.18 18:50:22 »
De legalább tapad. A hanghatás pedig gumifüggő. Függ a "puhaságtól", valamint a mintázattól is. Meg kellene nézni a széleit a guminak. Általában fűrészfogas kopás esetén van kanyarodásnál forszírozottabb hang. Ha a szombati talira jön a kolléga, szívesen vetek rá egy pillantást, csak keressen meg. :sorcerer:

Sajnos nem tudok menni  :no: Esetleg fenykep a gumirol?  :flowers: Hatha az alapjan is mondani vmit  :1eye:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX