Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1243999 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Necromancer

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3075 Dátum: 2008.06.21 22:02:06 »
Bocsi, már megyek feküdni, de azt még elmondom, hogy a Corollában 220e km van és 1! ékszíjcsere és 1! első féktárcsa csere volt csak!! Persze olaj, meg fékbetét az volt. És 5.6L eszik. Befejeztem. Jó éjszakát mindenkinek...

SisiGabi77

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 60
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3076 Dátum: 2008.06.22 17:10:03 »
Hy!!

Sajnos azt vettem észre hogy aki nem az elsők között  vette az aurist az nagyon szidja (fékek,kormány ez az stb )mi mindjárt a leg elején vettük és lekopogom semmi nem volt vele , nem nyikorog ,nem zörög,csukodik,tény hogy valami megváltozott és nem csak a név ,lehet hogy a minőség is ,mert a corolla az Isten és az auris soha nem lesz olyan ,hát ezt döntsétek el.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3077 Dátum: 2008.06.22 17:52:25 »
...mert a corolla az Isten és az auris soha nem lesz olyan ,hát ezt döntsétek el.

Ez az autó egy Corolla, csak nálunk máshogy hívják.
 :wacko:

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3078 Dátum: 2008.06.22 20:54:49 »
...mert a corolla az Isten és az auris soha nem lesz olyan ,hát ezt döntsétek el.

Ez az autó egy Corolla, csak nálunk máshogy hívják.
 :wacko:

Oké, akkor Corollával van ennyi gond!
Fery

Peti

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3079 Dátum: 2008.06.22 21:18:15 »
Ez az autó egy Corolla, csak nálunk máshogy hívják.
 :wacko:

Placebo???  :arabia:

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3080 Dátum: 2008.06.22 21:23:14 »
Ez az autó egy Corolla, csak nálunk máshogy hívják.
 :wacko:

Placebo???  :arabia:


 :chris:
Lehet :))
Akkor is fáj. :wacko:
Fery

Peti

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3081 Dátum: 2008.06.22 21:31:15 »

Lehet :))
Akkor is fáj. :wacko:


Ha már kézzelfogható dolgok vannak az tényleg gáz ::) csak hirtelen erről az egészről az ugrott be mikor urbanlegendként terjedt hogy az japán e12-ők jobbak, mint angol társaik, de hogy miben vagy miért arra senki se tudott magyarázatot adni :death:

Peti

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3082 Dátum: 2008.06.22 22:58:50 »
Miért?, szted a japán E12 nem zörög, ugyanúgy-ugyanott zörög mint az angol, ember nincs aki megtudja különböztetni -forgalmi nélkül- :) hogy jt-s v. sb-s E12-ben ül, de tény hogy még a mai napig sokan rámozdulnak erre az urbanlegendre :shuriken:


Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3083 Dátum: 2008.06.22 23:00:20 »

Mi lesz ha a Toyotát majd Dél Afrikában szerelik össze ?

Az is lehet, hogy majd nem zörögnek stb.... :excl:

Bár azért elgondolkodtató ez az egész mert miért lenne másképpen összeszerelve, ha ugyan azok az alkatrészek (egységes minőségi követelmények alapján) stb
ugyan azok a gyártó sorok stb stb
Japánból mindig vannak erre a célra kirendelt emberek.

Lehetnek hanyag összerelő emberek akik nem húznak meg minden csavart vagy nem illesztik össze rendesen a megfelelő alkatrészeket.
Amikor készen van az autó akkor, hogy a fenébe lehet ezeket a nem látható (kb 500-7000 km után jelentkező) problémákat észlelni?
Sehogy!  :no:
« Utoljára szerkesztve: 2008.06.22 23:02:40 írta Fery »
Fery

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3084 Dátum: 2008.06.22 23:16:38 »
Egy belső felmérés szerint a Török gyár jobb minőséget produkált, mint a Japán pár éve.
A Toyota évek óta gyárt Dél-Afrikában. Onnan jönnek a Hiluxok és pár hónapja az új Corolla is. De nagyon sok készült ott az E10-esből is, aminek igen jó volt a megbízhatósági statisztikája.
Az egyetlen különbség, hogy a Japán összeszerelésnél több a Japán alkatrész a kocsiban. De pl. az én E12-ömben, ami Japán volt Bosch ABS volt és Német gyártmányú gumikkal jött....
Mikor tanuljátok már meg, hogy ezen múlik....

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3085 Dátum: 2008.06.22 23:17:42 »
Miért?, szted a japán E12 nem zörög,

Szerintem nem, de ha akarsz beülhetsz mellém egy tesztvezetésre. :cool2:

A tiéd japán?
 :eek: Tudtommal csak a Sol volt Japán, a többi angol (a sedan meg a kombi török).

Peti

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3086 Dátum: 2008.06.22 23:25:47 »
Szerintem nem, de ha akarsz beülhetsz mellém egy tesztvezetésre. :cool2:

Felesleges, mert van ismerősömnek jt-s Corija, használtam is kb. 1,5hétig, ugyanúgy nyekergett a rádió körül / C-oszlop borítása, koppant a féktuskó :whistling:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3087 Dátum: 2008.06.22 23:33:36 »
Miért?, szted a japán E12 nem zörög,

Szerintem nem, de ha akarsz beülhetsz mellém egy tesztvezetésre. :cool2:

Jóbarátnémnek angol Corollája van, az sem zörög. Horribile dictu, a 12 éves, 205 ezret futott ex-Carinánk sem zörög, pedig az is angol.

Az összeszerelés helyének az égadta világon baromira semmi jelentősége nincs a minőségre nézve.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3088 Dátum: 2008.06.22 23:35:27 »
A tiéd japán?
 :eek: Tudtommal csak a Sol volt Japán, a többi angol (a sedan meg a kombi török).

JTDKM28.......... :)

Az ABS-em nekem is Bosch de a gyári gumik japánok voltak, habár ezek a gumik már Palaczk ismerősének lettek eladva, őt kéne megkérdezni.

A fejegységem japán volt most hétvégén lett kicserélve egy másik ugyanolyanra ami viszont már cseh gyártmány.

Azok a gumik franciák vagy angolok, de tutira nem japánok.

Ezzel együtt, ha az autódnak JT-s alvázszáma van, akkor japán. Én amúgy nem hallottam róla, hogy ez felszereltség-függő lenne. Na nem mintha a dolognak lenne bármekkora jelentősége.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3089 Dátum: 2008.06.22 23:36:50 »
Sziasztok!
Én új vagyok itt, de TOYOTA tulajként már nem:-) Eddig 3 új corollám volt, illetve egy 2003-as sedan még most is van. Eddig szép a történet, mert ezek akocsik tudtak mentek, szuper jó járgányok!  Viszont most vettem egy Auris Aquatis-t és KIÁBRÁNDULTAM A TOYOTÁBÓL! Ekkora csalódást még nő sem okozott nekem... Csikorgó fékek, ferde kormány, gányolt motortér, nem minden ajtót záró központi zár, taknyos ablakmosó, zajos beltér.... Sajnálom ezt mondani és a szívem szakad belé, de ez a kocsi NEM TOYOTA!!! Hétfőn viszem vissza a Toyota SSuperhez, remélem egy-két dologban tudnak segíteni. Ha nem akkor elkezdem fikázni a cuccot mindenhol, ahol csak lehet.... Auris,meg arany, na ja...

Peched van sajnos, ahogy lehetett volna peched bármilyen más, korábbi Toyotával is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )