Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3766985 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5505 Dátum: 2011.05.25 12:43:35 »
Gázolajszűrő ???
De jó is lenne menne gázolajjal is :D
jajj benéztem :) télleg dizelt olvastam, munkatársammal néztük a D4D avékat is még a D4-et is annak olvastam :D :D
Akkor sem értem mi a frász kerül 60-ba...

Gyertyák darabja 8ezer, olaj+szűrő 20, már csak ez 52 és még nem is cseréltek szíjat és a többi szűrőt.
Meg abból az olajból jut másnak is...
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5506 Dátum: 2011.05.25 12:46:17 »
A vezető oldali ajtóm kicsit nehezen csukódik, vagyis határozottabban kell becsukni, mert, ha csak picit meglendítem, akkor nem csukódik be rendesen. Ezen hogyan tudok változtatni? Nem hiszem hogy kikopva lenne 99ezer km alatt.
Nem lóg?
Miután megkented a zsanérokat:
Nézd meg, hogy (lassan csukva) az illesztési hézag az első és hátsó ajtólap éle között (zárás előtt) párhuzamos-e!

Lehet hogy csak "leszállt" az ajtó, vagy elmozdult a fogadó elem.

Megnézem majd ma délután. Ez az átka a rövid utaknak, sokat kell nyitni/zárni az ajtót.

Nem lóg semmit. Totál normálisan csukódik, de nem záródik be, hanem a köztes állapotban marad.
A zár szerkezetet belülről át kell zsírozni. Ha kevés a zsír, mert kiszáradt, akkor nehezen kattan rá, és inkább "visszadobja" az ajtót.
Prius 2 - a mosolygós autó.

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5507 Dátum: 2011.05.25 18:44:18 »

A zár szerkezetet belülről át kell zsírozni. Ha kevés a zsír, mert kiszáradt, akkor nehezen kattan rá, és inkább "visszadobja" az ajtót.
Ha csak úgy nem? ;)
WD40 és próba.

Belülről kenni a zárat, megbontás nélkül, zsírspray-vel lehet.-
Akkor is ott a probléma a kiszáradt kenőanyag miatt (azt hogy távolítod el?).
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

diegho

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5508 Dátum: 2011.05.25 20:18:14 »
WD40-et amúgy is kell vennem, mert a kormány néha nyöszörög lent a kormánynyöszörgős helyen.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5509 Dátum: 2011.05.25 20:23:03 »
Ha a zárat kiszedted és a kezedben van, ki lehet takarítani belőle a régi zsírt, ha nagyon száraz. Ha nem az, akkor elég átkenni, de mindenhova jusson ahol mozog és súrlódhat.
Prius 2 - a mosolygós autó.

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5510 Dátum: 2011.05.25 20:33:25 »
A vezető oldali ajtóm kicsit nehezen csukódik, vagyis határozottabban kell becsukni, mert, ha csak picit meglendítem, akkor nem csukódik be rendesen. Ezen hogyan tudok változtatni? Nem hiszem hogy kikopva lenne 99ezer km alatt.
Nem lóg?
Miután megkented a zsanérokat:
Nézd meg, hogy (lassan csukva) az illesztési hézag az első és hátsó ajtólap éle között (zárás előtt) párhuzamos-e!

Lehet hogy csak "leszállt" az ajtó, vagy elmozdult a fogadó elem.

Megnézem majd ma délután. Ez az átka a rövid utaknak, sokat kell nyitni/zárni az ajtót.

Nem lóg semmit. Totál normálisan csukódik, de nem záródik be, hanem a köztes állapotban marad.
A zár szerkezetet belülről át kell zsírozni. Ha kevés a zsír, mert kiszáradt, akkor nehezen kattan rá, és inkább "visszadobja" az ajtót.
Jó kédergumik esetén  a beltér légzárása az ajtók felületén szinte hermetikus, az utolsónak becsukott ajtó ellen dolgozik a beltérbe - ajtócsukásra - beszoruló levegő és mint egy rugalmas párna, nem engedi a kis lendülattel érkező ajtót teljesen bezáródni. Ez különösen újszerű,  de legalábbis jó állapotú autóknál mind így van típustól függetlenül.
Avensis 1.8 / 2007

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5511 Dátum: 2011.05.25 21:10:15 »

Jó kédergumik esetén  a beltér légzárása az ajtók felületén szinte hermetikus, az utolsónak becsukott ajtó ellen dolgozik a beltérbe - ajtócsukásra - beszoruló levegő és mint egy rugalmas párna, nem engedi a kis lendülattel érkező ajtót teljesen bezáródni. Ez különösen újszerű,  de legalábbis jó állapotú autóknál mind így van típustól függetlenül.
Ez így van, de miért kell idézni a magyarok bejövetelétől?
Amúgy meg a kocsi 2002-es, a gyári kenés is (gondolom) akkori.
(Jó tipp az hogy: "Nem csukódik? Csapd be nagyobb erővel!"?) ::)
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5512 Dátum: 2011.05.25 22:02:01 »
(Jó tipp az hogy: "Nem csukódik? Csapd be nagyobb erővel!"?) Hááát

Ja! Vagy mielőtt becsukná, át a másik oldalra, ott kinyit, vissza, ott becsuk, megint át a másik oldalra, ott is becsuk. :lol:
Prius 2 - a mosolygós autó.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5513 Dátum: 2011.05.25 23:38:44 »
Akkor sem értem mi a frász kerül 60-ba...
Gyertyák darabja 8ezer, olaj+szűrő 20, már csak ez 52 és még nem is cseréltek szíjat és a többi szűrőt.
Az övébe szerintem nem kell irídiumgyertya, és akkor máris 20-szal kevesebb :excl:
music     

imika

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5514 Dátum: 2011.05.26 08:21:58 »
Akkor sem értem mi a frász kerül 60-ba...
Gyertyák darabja 8ezer, olaj+szűrő 20, már csak ez 52 és még nem is cseréltek szíjat és a többi szűrőt.
Az övébe szerintem nem kell irídiumgyertya, és akkor máris 20-szal kevesebb :excl:

Nem lett 60e Ft. Csak olajcsere volt és fékpad a hátsók miatt szóval a harmadából megúsztam. Azt mondták, hogy nincs semmi baja a féknek, csak annyi, hogy kevés helyen fognak a pofák, de nem szorulnak javításra. Gyertyákat majd 300e-nél cserélik.

gbucus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 356
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5515 Dátum: 2011.05.26 15:56:30 »
Akkor sem értem mi a frász kerül 60-ba...
Gyertyák darabja 8ezer, olaj+szűrő 20, már csak ez 52 és még nem is cseréltek szíjat és a többi szűrőt.
Az övébe szerintem nem kell irídiumgyertya, és akkor máris 20-szal kevesebb :excl:

Nem lett 60e Ft. Csak olajcsere volt és fékpad a hátsók miatt szóval a harmadából megúsztam. Azt mondták, hogy nincs semmi baja a féknek, csak annyi, hogy kevés helyen fognak a pofák, de nem szorulnak javításra. Gyertyákat majd 300e-nél cserélik.
Mi az, hogy kevés helyen fognak a pofák? Akkor az a fék rossz, ne adj' Isten életveszélyes is lehet. Azonnali javítás!!!
Eszembe jutott egy történet a volt kollégámmal. Csak a felesége vezetett, ő nem. (Hátul 3 gyerek.) Mondta, próbáljam ki, szerintem milyen az autó. OFF Samara) Hát amikor ráléptem a fékre, alig lassult. Nagyon rossz érzés volt. Megnéztem, rozsdásak voltak a tárcsák, tehát az első fék nem működött. Be voltak rohadva a dugattyúk, és a feleségének nem tűnt fel semmi, 3 gyerekkel a háta mögött. Ha este sokat eszek, néha még előjön ez a rémálom.

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5516 Dátum: 2011.05.26 20:57:29 »
Nem lett 60e Ft. Csak olajcsere volt és fékpad a hátsók miatt szóval a harmadából megúsztam. Azt mondták, hogy nincs semmi baja a féknek, csak annyi, hogy kevés helyen fognak a pofák, de nem szorulnak javításra. Gyertyákat majd 300e-nél cserélik.
Faja szerviz a tied, de ha lehet, ne reklámozd!
Ilyen szakvéleményt, féktárcsáról/betétről, még nem hallottam.
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

nadel

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5517 Dátum: 2011.05.29 22:07:26 »
Első generációs gyári GPS-em van, most már Magyarország+Kelet-Eu is müködik vele! Nem a legegyszerűbb a menűje,
de megtanulható. A távirányitójával van kis gondom, mert az "enter" funkció bizonytalan. Valószinű konstrukciós hiba,
jó lenne megjavittatni, egy új komplett távirányitó - félek drága lenne...
Ha van vkinek tanácsa, megköszönném:
Nádel János (nadel@enternet.hu)

protko

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 229
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5518 Dátum: 2011.05.29 22:41:30 »
Első generációs gyári GPS-em van, most már Magyarország+Kelet-Eu is müködik vele! Nem a legegyszerűbb a menűje,
de megtanulható. A távirányitójával van kis gondom, mert az "enter" funkció bizonytalan. Valószinű konstrukciós hiba,
jó lenne megjavittatni, egy új komplett távirányitó - félek drága lenne...
Ha van vkinek tanácsa, megköszönném:
Nádel János (nadel@enternet.hu)

három a magyar igazság?!  :whistling:

'01 2.0 D-4D Liftback -> sold


'06 D5 S80

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10701
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5519 Dátum: 2011.05.29 23:59:23 »
Ja, bőven elég lett volna 1 helyre is beírni.  :hmmmm:
Bár mivel egy Mo-n nem túl gyakori extráról van szó, nem tudom kinek milyen ötlete lesz.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61