Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3767092 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5310 Dátum: 2011.04.09 09:26:19 »
Pár hét  :ph34r: ? Semmilyen izzónak nem lenne szabad kiégnie pár hét alatt... Na jó, legfeljebb egy olyan autóban, ami a sarkkörön üzemel télen, folyamatosan napi 24 órában  :D
A 307-es-ben a Tesco-s, autóboltos, kúton kapható H7-izzókat szó szerint 2-3 hetente (max. havonta) cseréltük (egyszer a jobbost, másszor a balost).
Nekem nincs 'nőgyógyász' kezem, de cseréltem az izzókat, nyúztam a bőrt a kezemről.
A lámpaboltos szerint és szerintem is van korrekt H7 izzó ehhez a típushoz és van **** (előre kipontozom)!
Érdekes, hogy az eredeti izzók 2-3 évet bírtak, a bolti gagyik meg max. 2-3 hónapot!
Most betettük az Osram Extralife (állítólag 3*-os élettartamú) izzókat és várjuk az eredményt!
Ja! A Brüsszel- Budapest 1365 km utat sem bírta ki a belga kutas által cserélt izzó!

őrület, nekem még soha nem volt gondom izzóval, pedig a brüsszel-budapestet éjszaka szoktuk megtenni, nálunk szűk 1400 a táv :)

gbucus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 356
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5311 Dátum: 2011.04.09 11:27:04 »
Asszem ez lesz. De akkor már mindkettőt kicseréltetetem egy füst alatt, mert a másik képes pár hét múlva kiégni.  :ph34r:
Kell valami extratudású izzó bele vagy elég egy "neves" H7?
A múlt héten hoztam el a javított xenon lámpát a Garanciából.
Megkérdeztem, létezik-e olyan H7 izzó, ami nem ég ki pár hét alatt.
(a bácsikám pözsójához)
Osram Extra Life (3*) készletet ajánlottak, valami 4600-ért (megvettem).
Volt Hella Longlife hasonló áron.
Én OSRAM Silverstar égőket tettem be (utána több sebből véreztem). Ennek szemmel láthatóan erősebb a fénye, a leírás szerint +50%, a gyárival azonos teljesítmény értékek mellett. Állítólag van olyan is, ami + 90%, de az hamarabb kiég.
Ha a jó minőségű égő gyakran kiég, célszerű lemérni a töltőrendszert, lehet hogy túltöltés van, vagy nagy határok közt változik a feszültség. Egyébként úgy hallottam, hogy a japán autók töltése általában stabil.
Egyébként ez az Extra Life csak hosszabb életű, vagy nagyobb fényt is ad?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5312 Dátum: 2011.04.09 11:35:44 »
Én OSRAM Silverstar égőket tettem be (utána több sebből véreztem). Ennek szemmel láthatóan erősebb a fénye, a leírás szerint +50%, a gyárival azonos teljesítmény értékek mellett. Állítólag van olyan is, ami + 90%, de az hamarabb kiég.
Ha a jó minőségű égő gyakran kiég, célszerű lemérni a töltőrendszert, lehet hogy túltöltés van, vagy nagy határok közt változik a feszültség. Egyébként úgy hallottam, hogy a japán autók töltése általában stabil.
Egyébként ez az Extra Life csak hosszabb életű, vagy nagyobb fényt is ad?
Az Extra Life csak hosszabb életű, ha jól tudom.

Amúgy a Silverstar is lényegesen hamarabb kiég, mint egy normál izzó. Nálam a Camryben, havi kb. 2 ezer km-es futás mellett, 9-10 hónapig bírták általában.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5313 Dátum: 2011.04.10 20:09:21 »
Kinéztem az izzókat, egyelőre kettő között dilemmázom még: Osram CoolBlue vagy Silverstar.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5314 Dátum: 2011.04.12 18:32:13 »
Végül CoolBlue lett, ez kb 20%-kal ad több fényt, ha lehet hinni a promónak. Silverstart nem akartam a gyakoribb csere miatt.
A szervizben közel 12e lett volna maga az izzó (emelt fényű).
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

csontee

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5315 Dátum: 2011.04.13 18:24:42 »
Végül CoolBlue lett, ez kb 20%-kal ad több fényt, ha lehet hinni a promónak. Silverstart nem akartam a gyakoribb csere miatt.
A szervizben közel 12e lett volna maga az izzó (emelt fényű).

Nekem Ostam Nightbraker van benne, +90% fényerővel és nagyon jó, nem tapasztalom azt, hogy hamarabb kiégne, mint a normál, 4500-ért vettem a párat!

csontee

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5316 Dátum: 2011.04.13 18:28:42 »
Van egy érdekes hibajelenségem, nem tudom mit tudtok rá mondani! Bejött a meleg idő és már negyedjére fordul elő velem, hogy felhajtva a pályára kb 110-ről lelassítva 90-re, aztán utána ha gyorsítani akarok elfogy a teljesítmény, be is rángat az autó. Ilyenkor le kell állnom, pár perc pihentetés és újraindítás után megy rendesen. Hibalámpa nem villan fel!
Egyébként is, mintha úgy érezném, hogy kevesebb a teljesítmény!
Az autó: 2.0 D4D Avensis, 2004-es, kb 180.000 km-rel. Márciusban volt olajcserém, 5w30-as (vagy 40-es , már nem emlékszem) Toyota olajat tettek bele márkaszervízben!

Ha van ötlet,azt megköszönöm

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5317 Dátum: 2011.04.13 19:22:05 »
Van egy érdekes hibajelenségem, nem tudom mit tudtok rá mondani! Bejött a meleg idő és már negyedjére fordul elő velem, hogy felhajtva a pályára kb 110-ről lelassítva 90-re, aztán utána ha gyorsítani akarok elfogy a teljesítmény, be is rángat az autó. Ilyenkor le kell állnom, pár perc pihentetés és újraindítás után megy rendesen. Hibalámpa nem villan fel!
Egyébként is, mintha úgy érezném, hogy kevesebb a teljesítmény!
Az autó: 2.0 D4D Avensis, 2004-es, kb 180.000 km-rel. Márciusban volt olajcserém, 5w30-as (vagy 40-es , már nem emlékszem) Toyota olajat tettek bele márkaszervízben!

Ha van ötlet,azt megköszönöm

Ezt milyen gyakorisággal csinálja? Mert ha ritkán, akkor sajnos elég nagy mázli kell hozzá, hogy pont a szerelőnél csinálja próbaúton. Ilyenkor ugyanis a teszteren látni lehetne melyik érték nincs rendben, és az alapján meg lehetne találni a hibát, de ha pont nem csinálja, akkor sötétben tapogatózás.
Amúgy valami nagynyomású üzemanyagrendszer probléma szerintem...
Xanyi

csontee

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5318 Dátum: 2011.04.13 19:36:07 »
Eddig háromszor fordult elő, mindháromszor pályára hajtottam fel, kb. 2 hét volt közte.
Turbó? ilyesmi lehet? sajna én autó használó vagyok, nem sokat értek hozzá!
« Utoljára szerkesztve: 2011.04.13 19:49:41 írta kleingy »

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5319 Dátum: 2011.04.13 20:12:17 »
Mevolt az izzócsere, 0.3 munkaóra alatt.  :yes: Ennyi idő alatt csak a fejvakarásig jutottam volna el, ha én állok neki  ;)
Eddig csak garázsban tudtam élesben megnézni, de észrevehetően "fehérebb" a fénye és a fénycsóva határán markánsabb a lila átmenet, mint az előző volt (egyébként a gyári is Osram gyártmány volt).
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

fnz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5320 Dátum: 2011.04.13 22:59:15 »
hali!

a kis autómat szeretném lecserélni egy kombi avensis-re. kinéztem egy d-4d 2.2 150 pacis verziót 2006/10 kb. 181.000 km-rel.

biztosan már többen is kérdezték, de elég hosszú a fórum, mire vissza olvasnám:
mennyire megbízhatóak ezek az autók mind motorikusan, elektronikusan és úgy az egész?
nekem elég szimpatikus az autó. esetleg elég a nagy kasznihoz a 2 literes diesel is?

vásárlásnál mire kell figyelni? mikor vannak a szerviz intervallumok illetve a nagyszervizek?

 :helpsmilie: előre is köszi  :helpsmilie:
« Utoljára szerkesztve: 2011.04.13 23:01:11 írta fnz »

diegho

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5321 Dátum: 2011.04.15 16:05:15 »
hali!

a kis autómat szeretném lecserélni egy kombi avensis-re. kinéztem egy d-4d 2.2 150 pacis verziót 2006/10 kb. 181.000 km-rel.

biztosan már többen is kérdezték, de elég hosszú a fórum, mire vissza olvasnám:
mennyire megbízhatóak ezek az autók mind motorikusan, elektronikusan és úgy az egész?
nekem elég szimpatikus az autó. esetleg elég a nagy kasznihoz a 2 literes diesel is?

vásárlásnál mire kell figyelni? mikor vannak a szerviz intervallumok illetve a nagyszervizek?

 :helpsmilie: előre is köszi  :helpsmilie:

én a jelenlegi benzin/dízel árak és fenntartási költségek ismeretében inkább a benzinest választanám. Láthatod a fogyasztás topicban, hogy milyen jó értékeket produkálnak az új motorok.

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5322 Dátum: 2011.04.15 17:19:48 »
hali!

a kis autómat szeretném lecserélni egy kombi avensis-re. kinéztem egy d-4d 2.2 150 pacis verziót 2006/10 kb. 181.000 km-rel.

biztosan már többen is kérdezték, de elég hosszú a fórum, mire vissza olvasnám:
mennyire megbízhatóak ezek az autók mind motorikusan, elektronikusan és úgy az egész?
nekem elég szimpatikus az autó. esetleg elég a nagy kasznihoz a 2 literes diesel is?

vásárlásnál mire kell figyelni? mikor vannak a szerviz intervallumok illetve a nagyszervizek?

 :helpsmilie: előre is köszi  :helpsmilie:
Nem nagyon nyüzsögnek az öngyulladós márkatársak!

Szerintem egy ilyen, ötéves, Ave futásteljesítményét erős fenntartással kell kezelni.
Ha kintről hozott darab, akár a 180 dupláját is simán megfuthatta.
Akkor pedig a megbízhatóság más dimenzió, az alkatrészárak meg a horror kategóriába esnek.
Titokzatos az autó, így mit lehet mondani, te tudod.
Se árat nem írtál, se linket nem adtál, a véleménnyilvánításhoz kevés az információ.

Hogy a vásárlásnál mire kell figyelni?  Mindenre (az eladó szeme rebbenésére is)!
A szervizintervallumok a kocsi kezelési utasításában és a szervizkönyvben megtalálhatóak, ha a dokumentáció hiányzik az nagy fekete pont.
Én megkörnyékeznék egy kárszakértőt és egy általam megbízhatónak tekintett, a típushoz is konyító, szerelőt.
Az előbbivel leellenőriztetném a kocsit (a turpisságok nagy része már ekkor kibukik), az utóbbival a jármű diagnosztikai állapotát.
Meglepetések ezek után is érhetnek, de kisebb a "sz@rba nyúlás esélye.
Ha nincs ismerős a költség kb. 100e (2-3 megnézett kocsinál), de megéri.
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

fnz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5323 Dátum: 2011.04.15 19:26:05 »

Szerintem egy ilyen, ötéves, Ave futásteljesítményét erős fenntartással kell kezelni.
Ha kintről hozott darab, akár a 180 dupláját is simán megfuthatta.
Akkor pedig a megbízhatóság más dimenzió, az alkatrészárak meg a horror kategóriába esnek.
Titokzatos az autó, így mit lehet mondani, te tudod.
Se árat nem írtál, se linket nem adtál, a véleménnyilvánításhoz kevés az információ.

Hogy a vásárlásnál mire kell figyelni?  Mindenre (az eladó szeme rebbenésére is)!
A szervizintervallumok a kocsi kezelési utasításában és a szervizkönyvben megtalálhatóak, ha a dokumentáció hiányzik az nagy fekete pont.
Én megkörnyékeznék egy kárszakértőt és egy általam megbízhatónak tekintett, a típushoz is konyító, szerelőt.
Az előbbivel leellenőriztetném a kocsit (a turpisságok nagy része már ekkor kibukik), az utóbbival a jármű diagnosztikai állapotát.
Meglepetések ezek után is érhetnek, de kisebb a "sz@rba nyúlás esélye.
Ha nincs ismerős a költség kb. 100e (2-3 megnézett kocsinál), de megéri.

köszi a választ.
sajnos nincsen semmilyen ismerősöm és nem a szakterületem az autó, ezért félek használt autót venni.
a jelenlegi 7 éves (peugeot 206 1.4 hdi) és újonnan vettem, de kicsi lett, ezért kellene egy nagyobb. nem igazán szeretnék egy kisgyerekkel lerobbanni valahol!
ezt nézegettem:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_wagon_2.2_d-4d_sol-4677266

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5324 Dátum: 2011.04.15 20:23:35 »
A hasonló sérülésmentes, magyarországi, első üzembehelyezésű, eredeti tulajdonosú, kocsik nem ilyen áron vannak!
De inkább ne legyen igazam. :no:
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013