Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3766959 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4725 Dátum: 2011.02.03 17:15:25 »
Ha nincs, örülj neki  :yes: ... A miénkben (Ave II) van, és meg lehet őrülni tőle  :censored: ... Direkt beköttettünk egy kapcsolót, amivel ki lehet iktatni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4726 Dátum: 2011.02.03 18:29:30 »
És akkor asszem be is fejeztem a japán autósdit!
Mással sem lesz kevesebb problémád; sőt. Minden autóval több a probléma manapság, egész egyszerűen azért, mert nagyságrendekkel bonyolultabbak lettek, miközben nem lettek (nem lehettek) nagyságrendekkel drágábbak. Min spórolnak a gyártók? Az alkatrészek minőségén, meg a tesztelésen.
Ha már így le offoltatok,elmondanám,hogy nem értek egyet veletek,igenis sok a gond a japán autókkal,és alkatrész árában,beszerezhetőségében,szerelhetőségében a 10-es skálán 2-es.Talán.
Nem mondom,hogy a többi autó nagyon jó és megbízható,de a némethez legalább a szomszédban van az alkatrész.(persze itt is van kivétel.)
Én,mikor egy éve először letestelt az Ave motorja,vettem egy Passat Tdi-t,mivel mivel taxizom,és át kellett értékelnem a kényelem,alkatrészár,szerelhetőség arányokat.Egy év alatt 80000 km-t tettem bele,gyakorlatilag a fékbetét és olaj cserén kívül nem volt szükség semmire.Nem beszélve a vezérlés 35000ft-os költségéről.Na de ez nem a Passatklub,úgyhogy nem is érdekes.
Természetesen az Ave-t azért vettem,mert mondván,hogy a Toyota nem megy tönkre...meg előtte minden japán típusom volt,és el sem tudtam képzelni mást.Valahogy összelapátoljuk,aztán remélem működni fog még jó darabig.
Jobban visszagondolva az igaz hogy az Ave I. 2.0 D4 is 1AZ-FSE motorral szerelt (is) volt, de az 110kW teljesítményű!
Az Ave II. 2003 után már csak 108kW és mintha a motor sem ugyanolyan lenne, ahogyan a vásárláskori képeket nézem.
Egy érdeklődést/ajánlatkérést azért megérne a dolog a www.motorenplaza.de címen!
(csak japán motorokkal és váltókkal foglalkoznak)
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

fagyis

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 123
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4727 Dátum: 2011.02.03 19:14:57 »
Sok oldalt megnéztem én is mikor behalt az egyik izzó.Mindenhol a D2S-t hozták hozzá.DT-xenonossal telefonon beszéltem ő is azt mondta.Személyesen mentem az izzóért,ő cserélte ki.Csak nézett mikor kivette a D4S izzót a lámpából.Igaz kétszer annyi volt (19500). Aztán fene se tuja,hogy ettől, de a lámpák olyanok mint új korukban.A Philips  izzó a legjobb.
Ha jól tudom, a gyári eredeti égőknek is a Philips a beszállítója... Sajnos ettől még, ahogy az ábra mutatja, megvakulnak.

(Ezt a D4S-sztorit nem vágom, hogy okoz-e vmilyen különbséget. De nagyon meglepne, ha a gyártó maga még nem jött volna erre rá.)
Nem mondtam,hogy ettől,de valami az én autómban más ,hogy 2006.08. havi autó lámpái mai napig gyáriak...  
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.03 19:21:52 írta Palaczk »

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4728 Dátum: 2011.02.03 19:40:34 »
Felmerült bennem egy kérdés sok év után. Ráncfelvarrott AVE-I-es  D4 2,0 VVTI Sol típusban a gyújtáskapcsolóban hagyott kulcs és nyitott ajtó  valamint álló motor egyidejűsége esetén van-e figyelmeztető hang, vagy csak nálam nincs az első perctől fogva? Márkatársak válaszát előre is köszönöm.

Pont ilyenem volt, nincs :)

jozinbazin

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4729 Dátum: 2011.02.03 20:14:22 »
Előző hozzászólóhoz csatlakozva megerősítem, hogy nincs! Csak ha a világítás is be van kapcsolva.
Valóban, jó ez így!!!
2002. Avensis 2.0 D-4 VVT-I, 150LE, 1AZ-FSE, Linea Sol.

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4730 Dátum: 2011.02.03 21:20:39 »
Ha nincs, örülj neki  :yes: ... A miénkben (Ave II) van, és meg lehet őrülni tőle  :censored: ... Direkt beköttettünk egy kapcsolót, amivel ki lehet iktatni.
Nekem is AveII van, es orulok neki, hogy csipog :) Sajnos rendszeresen bent felejtem a kulcsot. Persze zaraskor keresnem, hogy hol van, de igy hamarabb kapcsolok. Egyebkent miert akarna normal eseteben az ember a gyujtaskapcsoloban hagyni a kulcsat kiszallaskor? Szerintem jo otlet.
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4731 Dátum: 2011.02.04 10:19:32 »
Gyerekek, ma beragadtam a sárba az óvodánál. Kicsit hintáztattam a kocsit, D-R-D-R-D-R, sikerült is kijönni. Csak éppen égve maradt a check engine lámpa (malfuncion indicator lamp). basszus. most vihetem idő előtt szervizbe...de legalább rákérdezek a benzinpumpára vagy micsodára az új visszahívás kapcsán. meg megpróbálom kicseréltetni a lámpát...

gbucus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 356
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4732 Dátum: 2011.02.04 10:30:16 »
Ha nincs, örülj neki  :yes: ... A miénkben (Ave II) van, és meg lehet őrülni tőle  :censored: ... Direkt beköttettünk egy kapcsolót, amivel ki lehet iktatni.
Nekem is AveII van, es orulok neki, hogy csipog :) Sajnos rendszeresen bent felejtem a kulcsot. Persze zaraskor keresnem, hogy hol van, de igy hamarabb kapcsolok. Egyebkent miert akarna normal eseteben az ember a gyujtaskapcsoloban hagyni a kulcsat kiszallaskor? Szerintem jo otlet.
Köszönöm mindenkinek a választ. Ha nincs, hát nincs, akkor nem keresem az okát. Egyébként egy sikertelen kulcs felokosítás kapcsán merült fel a kérdés.

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4733 Dátum: 2011.02.04 11:15:02 »
Gyerekek, ma beragadtam a sárba az óvodánál. Kicsit hintáztattam a kocsit, D-R-D-R-D-R, sikerült is kijönni. Csak éppen égve maradt a check engine lámpa (malfuncion indicator lamp). basszus. most vihetem idő előtt szervizbe...de legalább rákérdezek a benzinpumpára vagy micsodára az új visszahívás kapcsán. meg megpróbálom kicseréltetni a lámpát...
En ma rakerdeztem az Emil Frey-ben, de szerintem en tajekozottabb voltam a visszahivas kapcsan, mint ok. Konkretan fingjuk nem volt, hogy mit fognak visszahivni es miert :D
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10701
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4734 Dátum: 2011.02.04 11:41:15 »
Megnéztem én is a weboldalat, az osramnál a T27-es ave esetében D4S-t állít magáról, de ezek után ez persze semmire sem garancia, a kocsiban kellene megnézni valami ügyeskezűnek.

A T27-es az már a jelenlegi III. generációs Avensis, abban már kanyarkövetős a Xenon, szóval remélhetőleg ott nem fog előfordulni a mattulás. De ez minket, T25-ös tulajokat nem vígasztal.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4735 Dátum: 2011.02.04 17:43:27 »
A T27-es az már a jelenlegi III. generációs Avensis, abban már kanyarkövetős a Xenon, szóval remélhetőleg ott nem fog előfordulni a mattulás. De ez minket, T25-ös tulajokat nem vígasztal.  ;)
Tanulsag: AveII-vel ovatosan kell venni a kanyarokat, nehogy a centripetalis erotol kinyomodo fotonok megbarnitsak a foncsort :)
Viccet felreteve miert gondolod, hogy az AveIII kanyarkoveto xenonjai mar nem vakulnak meg? Vagy csak szimplan azert, mert 6 ev alatt mar volt idejuk egy normalis lampatestet tervezni? :)
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4736 Dátum: 2011.02.04 19:25:40 »
Max 2 éves tapasztalat lehet vele, majd kiderül (vagy beborul és sötét lesz).

(félreértések elkerülése véget nem nálam  ;))

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4737 Dátum: 2011.02.04 20:18:29 »
szerdára bejelntkeztem a szervizbe, kiderül, hogy kapok-e új lámpát  :hmmmm:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4738 Dátum: 2011.02.04 20:33:32 »
Nekem is AveII van, es orulok neki, hogy csipog :) Sajnos rendszeresen bent felejtem a kulcsot. Persze zaraskor keresnem, hogy hol van, de igy hamarabb kapcsolok. Egyebkent miert akarna normal eseteben az ember a gyujtaskapcsoloban hagyni a kulcsat kiszallaskor? Szerintem jo otlet.
Nem vagyunk egyformák, eszerint neked tényleg jól jön ez a rendszer  :) ... Én nem szoktam bent felejteni a kulcsot; viszont már mikor kertkaput & garázsajtót nyitni-csukni kiszállok, akkor megőrjít a rohadt bimbammolása  :censored: ... Amikor meg tavasztól-őszig, vmi parkolóban várakozva, nyitott ajtóval akartam zenét hallgatni és emiatt a fos bimbamm miatt nem tudtam, akkor végképp eldurrant néha az agyam  :banging:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4739 Dátum: 2011.02.04 21:08:50 »
Nem vagyunk egyformák, eszerint neked tényleg jól jön ez a rendszer  :) ... Én nem szoktam bent felejteni a kulcsot; viszont már mikor kertkaput & garázsajtót nyitni-csukni kiszállok, akkor megőrjít a rohadt bimbammolása  :censored: ... Amikor meg tavasztól-őszig, vmi parkolóban várakozva, nyitott ajtóval akartam zenét hallgatni és emiatt a fos bimbamm miatt nem tudtam, akkor végképp eldurrant néha az agyam  :banging:
Hat igen, finomitani lehetne a dolgon, az biztos. Ha en programoznek autokat (hmm, nem is rossz otlet :D), biztosan ugy csinalnam meg, hogy ha a radio be van kapcsolva, akkor ne bimm-bammoljon. Masreszt nyitott ajtonal se bimm-bammoljon, ha megy a radio. Az ember nyilvan nem azert hagyja bekapcsolva a radiot, hogy utana bezarja a kocsit es elmenjen 2 hetre. Viszont egy nyari este, ha nincs keznel hifi, az auto radioja is megteszi :)
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive