Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3767091 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3390 Dátum: 2010.02.04 17:51:13 »
Oké kicserélem de nekem -hálistennek- nem melegszik túl hanem visszahül. Akkor is ugyanezek a bajok lehetnek?

Akármit is csinál, ha elkezd hülyéskedni az már eléggé a vég jele... olcsóbb  a csere gyorsan mintha utána kéne rendbe rakni..

Ez igaz csak Én arra gondoltam hogy nem olyan vészes baj ez mint ha felforrna! Esetleg valami jeladóhiba nem lehet? :hmmmm:
Mert ugyan visszahül a kocsi de a meleget ugyanúgy adja!!!!!
Lassan mondom, hogy Brayen is megértse! :cry:
Cserélni a termosztátot (nincs közbülső jeladó), ha nem akarod sokkal nagyobb költségbe verni magad!
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

Éhesló

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3391 Dátum: 2010.02.06 19:31:27 »
Kedves olvtársak,
a D4D-m VALEO gyártmányú mindkét kulcsáról az évek során "lekoptak" a nyitást és zárást vezérlő gombok.
Azóta a régi módon nyitok - zárok: kulccsal.
A szervizben súlyos 60-70 ezerért hozattak volna egy pótdarabot.
Ezt nem tartom tisztességes ajánlatnak elcseszett gumigombok javítására, pótlására.
Tud valaki ennél kedvezőbb megoldást?

Üdv, Éhesló

Szabys

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3392 Dátum: 2010.02.06 21:52:04 »
Kedves Fórumozók!

A segítségeteket szeretném kérni, mert már nem nagyon látok megoldást a problémámra. Az idén január 18.- án vettem egy Toyota szervizes ismerősömtől egy 2003.10. havi gyártású D4d avensis kombit. Nem tudom hogy számít -e, de mielőtt megvettem, állt másfél hónapot hóban, fagyban. Na mindegy, a lényeg az, hogy az átvétel napján kb. 500 méter megtétele után az autó egy gyenge rántás kiséretében letiltotta a gázpedál használatát úgy, hogy 70km/h sebességnél a fordulat leesett alapjáratra, és bárhogy tapostam a pedált, nem reagált. Félre álltam, majd 2 perc elteltével le is állt a motor magától. Ja, és természetesen világítani kezdett a szervíz lámpa. Visszamentem az ismerősömhöz, és rákapcsolta a mindent tudó hibakód leolvasóját.  :eek: ::) A kód: P0093 - 'Fuel system large leak detected'. Tehát kezdődött a tortúra, de most nem mesélem el a következő 3 hét idegeskedéseit. A lényeg az, hogy mind a négy befecskendező ki lett cserélve, természetesen előtte bemérettük a Sakuránál. Ezekután még mindig ugyanezt a hibát generálta az autó, ezért a Sakurától egy kedves kolléga egy teljes bemérést készített. Most a hibát a nagynyomású szivattyú okozta. Annak cseréje után az autó kb. 5 napot működött tökéletesen, de tegnap előtt egy vidéki utamról majdnem hazaérve az M0-on ismét leállt. Másnap szervíz, hibakód ugyan az. Van valami ötletetek, hogy mi okozhatja ezt? Kedden reggel kimossák az autó tankját, és kicserélnek egy szelepet a nagynyomású szivattyún. Azt mondta a szervizesem, hogy más már nem okozhatja ezt a hibakódot. Ha valakinek van ötlete, akkor szívesen várom a megoldásokat, tanácsokat. Természetesen folyt.köv.

Üdvözlettel.: Szabys

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3393 Dátum: 2010.02.06 23:46:55 »
Biztos ti is lefordítottátok a hibakódot, de ugye az úgy szól, hogy az üzemanyagrendszerben van egy nagy lyuk... Azt megtaláltátok?
Gabe 254.

Szabys

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3394 Dátum: 2010.02.07 05:53:28 »
Szia!

Igen lefordítottuk, nagymennyiségű üzemanyag szivárgást jelent. De hidd el, centiről centire átnéztek mindent és mégsem találtak szivárgási pontot. Ezért tanácstalan mndenki hogy mi okozhatja a folyamatos leállást. Most járok az autóval, tesztelgetem. Kedden pedig kiszedik a tankot, és ott is körbenéznek. De ez is csak egy lehetőség kiszűrése lesz.  :cry: Már arra is gondoltam, hogy teljesen más baja van, csak hibás kódot generál. Ez nem lehetséges?

Üdv.: Szabys

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3395 Dátum: 2010.02.07 09:45:57 »
Idézet
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Most volt hengerfej tömítés cserém (szelepszár szimmering cserével együtt). Nagy valószínűséggel termosztát-hibára volt visszavezethető a csere, bár én valószínűleg évekig (!) közlekedtem hibás (zárt) termosztáttal. Igazat megvallva gyanús volt, hogy még hideg időben is gyakran bekapcsolt a motorhűtő ventillátor. Viszont a motorhűtés profi!
Üdv:
Halkan megjegyezném, hogy a hűtőventilátor hőgombája a hűtőben van. A hűtőben pedig nincs meleg víz, amíg a termosztátod nem nyit ki! ::) Pontosan ezért veszélyes a zárva maradt termosztát, mert kegyetlenül felforr a víz egy pillanat alatt. Az egyetlen, amivel késleltetni lehet a jelenséget, az a max. fűtés, max. fűtőventilátor fokozattal. ;) 
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3396 Dátum: 2010.02.07 09:51:03 »
Szia!

Igen lefordítottuk, nagymennyiségű üzemanyag szivárgást jelent. De hidd el, centiről centire átnéztek mindent és mégsem találtak szivárgási pontot. Ezért tanácstalan mndenki hogy mi okozhatja a folyamatos leállást. Most járok az autóval, tesztelgetem. Kedden pedig kiszedik a tankot, és ott is körbenéznek. De ez is csak egy lehetőség kiszűrése lesz.  :cry: Már arra is gondoltam, hogy teljesen más baja van, csak hibás kódot generál. Ez nem lehetséges?

Üdv.: Szabys

Ha esetleg abból gondolja az ECU, hogy lukas a tank, hogy gyorsan csökken a benzin szint, akkor esetleg az üzemanyag szint érzékelő is lehet a ludas. (Szerintem.)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Szabys

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3397 Dátum: 2010.02.07 11:24:58 »
Szerintem kedden ezt is meg fogják nézni, remélem!  :hmmmm: Bár szerintem erre még senki sem gondolt. Tény és való, hogy a műszer átlag 5,4l/100km-t ír fogyasztásra, de szerintem sokkal gyorsabban megy lefelé az üzemanyagszint mutatóm, mint kellene. Hogyha lyukas a tankom, akkor is ezt a hibakódot generálja? Bocs hogy ennyit kérdezek, de sajnos nem nagyon értek hozzá!  :cry:

Üdv.:Szabys

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3398 Dátum: 2010.02.07 15:03:09 »
Nekem az gyanús még, hogy a rendszer úgy érzékeli, hogy nincs nyomás az üzemanyagrendszerben. Emiatt is eshet talán vissza alapjáratra, meg emiatt mondja talán azt, hogy lyuk a rendszerben...
Gabe 254.

Szabys

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3399 Dátum: 2010.02.07 16:42:49 »
Na de mitől nincs nyomás az üzemanyagrendszerben? Hol lehet a lyuk? A tank és a motor között? Mert a többi helyen már mindent átnéztek, de nem találtak szivárgást.

Üdv.:Szabys

Csöpi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 70
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3400 Dátum: 2010.02.07 16:57:06 »
Sziasztok!

1.6-os Avensisünk van 98-as évjárat.
Pár napja kicsit ciripelős hangja van a ventillátronak, ha rákapcsoloma fűtést. Mindegy,hogy melegre vagy hidegre állítom!
Ez mitől lehet? Okozhat ez nagyobb bibit?
És mégegy kérdés?  Pár száz km múlva olajcsere jön. Most Castrol van benne? Szerintetek maradjak ennél vagy van jobb is? Amúgy 10000-enként olajcserés.
Köszi a segítséget és a válaszokat!
Minden jót és jó hólapátolást! ;)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3401 Dátum: 2010.02.07 17:32:40 »
Lehet, hogy a venti mellé került falevél, stb. Szét kéne szedni és megnézni.
Olaj szempontjából mi van benne pontosan most? Ez utóbbira a válasz jöhet ide, az olajos topicba;)
         

Csöpi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 70
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3402 Dátum: 2010.02.07 18:22:37 »
Kleingy!
Castrol Magnatec 5-30-as van most benne. Szerinted jó ez vagy van ennél jobb is?
Ha van akkor azt teszek bele!
A ventillátorra visszatérve. Hogy férek hozzá?

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3403 Dátum: 2010.02.07 18:26:56 »
A ventillátorra visszatérve. Hogy férek hozzá?

A kesztyűtartót alulról tartó kis zsanérból kiütöd a műanyag rudakat, kiszedet a kesztyűtartót és ott van mögötte!

zolcsika

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
  • :)
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3404 Dátum: 2010.02.07 18:32:27 »
Kedves olvtársak,
a D4D-m VALEO gyártmányú mindkét kulcsáról az évek során "lekoptak" a nyitást és zárást vezérlő gombok.
Azóta a régi módon nyitok - zárok: kulccsal.
A szervizben súlyos 60-70 ezerért hozattak volna egy pótdarabot.
Ezt nem tartom tisztességes ajánlatnak elcseszett gumigombok javítására, pótlására.
Tud valaki ennél kedvezőbb megoldást?

Üdv, Éhesló

Helló!
Ha Ave 1 esed van akkor láttam a vaterán vagy a teszveszen!
Ave 1 D4D 2000cm3 "Nem a remény hal meg utoljára, hanem a sejtszintű enzimműködés!"