Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3785098 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Bratac

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 498
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2310 Dátum: 2009.04.05 23:13:54 »
Értem.
Köszi
2004 Avensis Wagon 1.8  Sol Elegant

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2311 Dátum: 2009.04.06 07:16:01 »
Na, akkor nekem már a kevésbé finom olaj kell majd, mert olyan 9-10e km-ig semmi, de utána elkezdi csipegetni óvatosan.
A Carina E-m is ezt csinálta.

Eszedbe ne jusson xarabb olajat tenni bele emiatt  :ph34r:

Hát rosszabbat nem akarok bele. Csak max 5w-t.
És ha lehet Mobil1-et.
BekeN

bec

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2312 Dátum: 2009.04.06 16:44:45 »
hibák nincsenek (csak balfék emberek, mint én)
-esetleg valaki, hogy hol találom azt ami vezérli a belső világítást??? ::)

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2313 Dátum: 2009.04.07 00:00:12 »
hol találom azt ami vezérli a belső világítást??? ::)
A bontóban [rohog]  :lol:
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

bec

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2314 Dátum: 2009.04.07 09:34:59 »
hol találom azt ami vezérli a belső világítást??? ::)
A bontóban [rohog]  :lol:
Az sem lenne rosz legalább el tudnám képzelni hogyan néz ki.

bela78

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2315 Dátum: 2009.04.07 15:24:45 »
Sziasztok!

Van egy 2003 júniusi Avensis-em. Kíváncsi lennék arra, hogy csak én vagyok ilyen szerencsétlen, vagy másnak is ennyi baja van vele? Hibalista a következő:
- Kormány köztestengely csere (visszahívásban) után megint zörög a kormány.
- Fényszórók cserélve lettek garanciában, de a jobboldalit megint ki kellene cserélni, mert párásodik, alig van fényereje, és kezd leválni a tompított foncsoráról a foglalat.
- Elindulásnál és hirtelen gázadásnál valami koppan, de nem tudom megállapítani, hogy van-e köze a kormányzörgéshez.
- Ha álló helyzteben pumpálom a féket, akkor szuszog, és járó motornál álló helyzetben nem keményedik fel a pedál. Ezt csak most vettem észre de nem tudom hogy hiba-e. Menet közben jónak tűnik a fék.
- Zörgések a motortér felől, talán a motorteret burkoló műanyagok hangja.
- Kb 1200-as fordulatnál gyorsításkor a motor hangja elváltozik, mintha ki lenne "herélve" a kipufogó.

Az autóban 65 ezer Km van. Nincs széttaposva. Érdekelne hogy küzd-e más is ezekkel a problémákkal, és hogy van-e rá hosszú távú megoldás? Gondolok itt Pl. arra, hogy milyen lámpát vegyek amivel nem lesz gond? Hol tudják megcsinálni úgy a kormányt, hogy az ne 2 évig tartson.

Minden tanácsot szívesen várok!

Üdv:
BB

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2316 Dátum: 2009.04.07 18:05:37 »
Nem vagy egyedül.
Nekem egy 2004-es Ave., .... volt.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2317 Dátum: 2009.04.08 15:07:07 »
Van egy 2003 júniusi Avensis-em. Kíváncsi lennék arra, hogy csak én vagyok ilyen szerencsétlen, vagy másnak is ennyi baja van vele? Hibalista a következő:
- Kormány köztestengely csere (visszahívásban) után megint zörög a kormány.
- Fényszórók cserélve lettek garanciában, de a jobboldalit megint ki kellene cserélni, mert párásodik, alig van fényereje, és kezd leválni a tompított foncsoráról a foglalat.
- Elindulásnál és hirtelen gázadásnál valami koppan, de nem tudom megállapítani, hogy van-e köze a kormányzörgéshez.
- Ha álló helyzteben pumpálom a féket, akkor szuszog, és járó motornál álló helyzetben nem keményedik fel a pedál. Ezt csak most vettem észre de nem tudom hogy hiba-e. Menet közben jónak tűnik a fék.
- Zörgések a motortér felől, talán a motorteret burkoló műanyagok hangja.
- Kb 1200-as fordulatnál gyorsításkor a motor hangja elváltozik, mintha ki lenne "herélve" a kipufogó.

Az autóban 65 ezer Km van. Nincs széttaposva. Érdekelne hogy küzd-e más is ezekkel a problémákkal, és hogy van-e rá hosszú távú megoldás? Gondolok itt Pl. arra, hogy milyen lámpát vegyek amivel nem lesz gond? Hol tudják megcsinálni úgy a kormányt, hogy az ne 2 évig tartson.

Minden tanácsot szívesen várok!
Szia!

A kormány-zörgés a széria elejének egy részénél típushiba volt; ugyanúgy, mint a fényszóró-probléma. Ezekkel én a márkaszervízhez fordulnék a helyedben. A koppanás miatt megnézetném a futóművet és a motortartó bakokat. A zörejeknek meg kéne próbálni lokalizálni a forrását, valszeg tényleg a burkolatoktól származnak - én az alsókra tippelnék, tehát amelyek alulról védik a motorteret. A motor "elváltozó" hangját hallani kéne élőben, így nehéz rá bármit is mondani. A féknek a leírásod alapján szerintem nincs semmi baja.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2318 Dátum: 2009.04.08 15:25:06 »
Nem vagy egyedül.
Nekem egy 2004-es Ave., .... volt.

Hát igen. Rakás xar ez az autó. Az AutoBild is biztos csak azért titulálja a kategóriája legmegbízhatóbb típusának, mert a Toyota kínálta föl nekik a legtöbb kenőpénzt  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bela78

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2319 Dátum: 2009.04.08 17:01:19 »
Van egy 2003 júniusi Avensis-em. Kíváncsi lennék arra, hogy csak én vagyok ilyen szerencsétlen, vagy másnak is ennyi baja van vele? Hibalista a következő:
- Kormány köztestengely csere (visszahívásban) után megint zörög a kormány.
- Fényszórók cserélve lettek garanciában, de a jobboldalit megint ki kellene cserélni, mert párásodik, alig van fényereje, és kezd leválni a tompított foncsoráról a foglalat.
- Elindulásnál és hirtelen gázadásnál valami koppan, de nem tudom megállapítani, hogy van-e köze a kormányzörgéshez.
- Ha álló helyzteben pumpálom a féket, akkor szuszog, és járó motornál álló helyzetben nem keményedik fel a pedál. Ezt csak most vettem észre de nem tudom hogy hiba-e. Menet közben jónak tűnik a fék.
- Zörgések a motortér felől, talán a motorteret burkoló műanyagok hangja.
- Kb 1200-as fordulatnál gyorsításkor a motor hangja elváltozik, mintha ki lenne "herélve" a kipufogó.

Az autóban 65 ezer Km van. Nincs széttaposva. Érdekelne hogy küzd-e más is ezekkel a problémákkal, és hogy van-e rá hosszú távú megoldás? Gondolok itt Pl. arra, hogy milyen lámpát vegyek amivel nem lesz gond? Hol tudják megcsinálni úgy a kormányt, hogy az ne 2 évig tartson.

Minden tanácsot szívesen várok!
Szia!

A kormány-zörgés a széria elejének egy részénél típushiba volt; ugyanúgy, mint a fényszóró-probléma. Ezekkel én a márkaszervízhez fordulnék a helyedben. A koppanás miatt megnézetném a futóművet és a motortartó bakokat. A zörejeknek meg kéne próbálni lokalizálni a forrását, valszeg tényleg a burkolatoktól származnak - én az alsókra tippelnék, tehát amelyek alulról védik a motorteret. A motor "elváltozó" hangját hallani kéne élőben, így nehéz rá bármit is mondani. A féknek a leírásod alapján szerintem nincs semmi baja.

Szia Palaczk!

Igen a márkaszervízben kicserélik, jópénzért, ami még egyszer el is menne, de az hogy 2-3 évente új lámpát meg köztes tengelyt vegyek az nem buli. Mármint nekem, mert nekik biztos jó üzlet... Arra gondoltam, hogy hátha gyártottak már olyan alktarészt ami nem megy tönkre ilyen hamar. De eddig ezzel senki nem kecsegtetett sajnos...
A burkolatokat néztem, és pótoltam a hiányzó rögzítő elemeket, de ha kézzel megrázom kopog. Majd megpróbálok ragasztani rá szivacsot.

Köszi a választ!
BB

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2320 Dátum: 2009.04.08 17:09:30 »
Igen a márkaszervízben kicserélik, jópénzért, ami még egyszer el is menne, de az hogy 2-3 évente új lámpát meg köztes tengelyt vegyek az nem buli. Mármint nekem, mert nekik biztos jó üzlet... Arra gondoltam, hogy hátha gyártottak már olyan alktarészt ami nem megy tönkre ilyen hamar. De eddig ezzel senki nem kecsegtetett sajnos...
A burkolatokat néztem, és pótoltam a hiányzó rögzítő elemeket, de ha kézzel megrázom kopog. Majd megpróbálok ragasztani rá szivacsot.

Arra gondoltam, hogy a márkaszervízben próbálj méltányossági cserét kicsikarni, lévén az említett dolgok ismert típushibák. Főleg a köztes tengely esetében lehet sansz a győzelemre, lévén ez egy biztonság-releváns alkatrész, másrészt a széria nagyobbik részén nem zörög, szal kizártnak tartom, hogy ne lehetne tartósan megcsinálni.

Fényszóróból esetleg próbálkozz utángyártottal (ne gagyi névtelennel); nyilvánvalóan a gyári beszállító valamelyik szériája volt hibás.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2321 Dátum: 2009.04.08 17:11:30 »
Ja, és egy tanács, bela78: ilyen hosszú idézeteket a hozzászólásodban bent hagyni szükségtelen; különös tekintettel arra, hogy pár hozzászólással lejjebb ott az eredeti. Ezeket ki tudod szerkeszteni, mielőtt elküldöd a hsz-t.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bela78

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2322 Dátum: 2009.04.08 17:29:59 »
Igen megpróbáltam, írtam a Toyota Motor Hungary-nek is de mindenhol arra hivatkoztak, hogy a beépített alkatrészre 1 év gari van, az meg már eltelt. Hiába mondtam nekik, hogy visszahívás keretein belül építettek rossz alkatrészt a kocsiba, azt mondták ez nem számít. Attól tartok ezt bebuktam...

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2323 Dátum: 2009.04.08 17:31:23 »
Idézet
Igen a márkaszervízben kicserélik, jópénzért, ami még egyszer el is menne, de az hogy 2-3 évente új lámpát

Nem kell 2-3 évente újat venned. Amit most kapsz a márkaszervízben, az már egy módosított alkatrész, örök...
Xanyi

zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2324 Dátum: 2009.04.08 21:10:24 »

Szia Palaczk!

Igen a márkaszervízben kicserélik, jópénzért, ami még egyszer el is menne, de az hogy 2-3 évente új lámpát meg köztes tengelyt vegyek az nem buli. Mármint nekem, mert nekik biztos jó üzlet... Arra gondoltam, hogy hátha gyártottak már olyan alktarészt ami nem megy tönkre ilyen hamar. De eddig ezzel senki nem kecsegtetett sajnos...
A burkolatokat néztem, és pótoltam a hiányzó rögzítő elemeket, de ha kézzel megrázom kopog. Majd megpróbálok ragasztani rá szivacsot.

Köszi a választ!
BB

Szia!

Lámpa:

Nekem is olvadó foglalatú volt. Vettem neten 2 db (30 eFt) külföldről érkező gyári használt lámpát, már azt a generációt, aminek a foglalata nem olvad el. Szakszervízben vettem hátsó lámpa fedelet és tömítést, korrektül rátették. Ki kell mosni a lámpatér szellőző szivacskáit a portól, és - ha a fedél is jól zár - lassan elmúlik a párásodás. Az nagyon meglep, hogy az új(?) gyári(?) cserélt lámpa foglalat is elválik, elgondolkodtató... Már ismert lehetett a tipushiba a cserénél?

Azért hidd el, jó autód van ám, az előélet sokat számít minden autónál.

És a piros, Toyota feliratú dobozban érkező alkatrészek általában tartósak.

Zs.
« Utoljára szerkesztve: 2009.04.08 21:12:20 írta zsono »
Zsono