Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2306256 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Szerviz
« Válasz #7575 Dátum: 2012.11.16 22:46:14 »
Hali,

hátsó dobfékbe fékpofa beszerelésének munkadíja kb mennyi lehet egy független szervizben Pest környékén?
17kerben 8ezer a bruttó óradij egy ismerős mühelyben.
De van,aki 5ezerért is vállalja. Nissan almera javitási költsége volt ez a 8ezres vmikor szept.végén.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Re:Szerviz
« Válasz #7576 Dátum: 2012.11.17 09:35:04 »
Jó, mondjuk az földi halandó részére extrém magas kedvezmény, nem gondolhatja senki, hogy a márkaszerviz az árait az olyan tulajok kívánalmaihoz lövi be, aki otthon is képes olajat cserélni és féláron tud alkatrészt venni.
Azért a 12000 Ft-os óradíj mellé már csak nem szívbajoskodhatnak az anyagárral sem, nagyon rosszul venné ki magát  :nonono:
Mellékesen autósboltok jól megélnek akár csak a rabattból, márkaszerviznek még az sem elég.
Félreértés ne essék, nem az ott dolgozó szerelőkről és munkatársaikról beszélek, hanem a döntéshozókról.

Az pedig nem érv, hogy egy boltban csak egy ember ül. A szomszéd városban több olyan bolt van, ahol 2-3 ember van, emellett nem kis haszna marad meg a tulajnak (a városban <20000 ember él, vonzáskörzet sem sokat dob rajta).
« Utoljára szerkesztve: 2012.11.17 09:54:33 írta vd1234 »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Re: Re:Szerviz
« Válasz #7577 Dátum: 2012.11.17 09:51:45 »
Az igaz!
De én szivesen segitek itt a fórumon (a szerelö cimbim segitségével,kedvezményével) bárkinek,aki vmit akar venni a bárdiból!
Mint ma tettem is funkii-nek olaj+szürök tekintetében!
:clap:
Ez az, ami szintén nagyon tetszik a közösségben  :yes: :flowers:
Nem az a tipikus "dögöljön meg a szomszéd tehene is" "magyaros" hozzáállás.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Szerviz
« Válasz #7578 Dátum: 2012.11.17 10:33:36 »
Jófejség akibor-tól, ez tény!  :sorcerer:

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Szerviz
« Válasz #7579 Dátum: 2012.11.17 11:53:33 »
Kzozee (akit maximálisan korrektnek tartok) hangoztatta az Eurocare egyik apróbetűjét, hogy a nem gyári olajhasználatával nem lehet meghosszabbítani. Sőt az Extracaret meg is vonják amennyiben nem azt teszik bele.
Mondjuk nekem vitt olajjal is mindig meghosszabbítják...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Re:Szerviz
« Válasz #7580 Dátum: 2012.11.17 11:56:23 »
Mellékesen autósboltok jól megélnek akár csak a rabattból, márkaszerviznek még az sem elég.
A márkaszervíznek kicsit több dolognak kell megfelelnie (licence, márkaszervíz jog stb), mint egy sima autósboltnak. Ezt nem kellene elfelejteni...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Re:Szerviz
« Válasz #7581 Dátum: 2012.11.17 12:02:07 »
A márkaszervíznek kicsit több dolognak kell megfelelnie (licence, márkaszervíz jog stb), mint egy sima autósboltnak. Ezt nem kellene elfelejteni...
Nem gondolom, hogy elfelejtettem. Annyira misztikus odatenni ezeket a márkaszervizes különköltségeket, jó lenne, ha valaki konkrétumokkal jönne végre.
Egyébként szerintem meg ők felejtik el a Marshall-keresztet, de ez az ő bajuk  :D
Persze ha valakinek futja rá, hát fizesse meg  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2012.11.17 12:06:12 írta vd1234 »

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Szerviz
« Válasz #7582 Dátum: 2012.11.17 14:21:35 »
Érdekes ez a Bárdis, Unixos, stb... több mint 40%-os kedvezmény. Hogyan tudnak ennyit adni?
Hiszen ezek az autósbolt hálozatok sem veszteséggel működnek valószínüleg, tehát nyugodtan feltételezhetjük, hogy még így is marad haszon...
Akkor a kedvezmény nélküli áron nekik 50-60%-os hasznuk van?

Na ezért nem kéne idekeverni a márkaszervízt. Nekik ugyanis a gyári alkatrészeken nincs ennyi hasznuk, fele sem...
Xanyi

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Szerviz
« Válasz #7583 Dátum: 2012.11.17 15:04:24 »
Érdekes ez a Bárdis, Unixos, stb... több mint 40%-os kedvezmény. Hogyan tudnak ennyit adni?
Hiszen ezek az autósbolt hálozatok sem veszteséggel működnek valószínüleg, tehát nyugodtan feltételezhetjük, hogy még így is marad haszon...
Akkor a kedvezmény nélküli áron nekik 50-60%-os hasznuk van?

Na ezért nem kéne idekeverni a márkaszervízt. Nekik ugyanis a gyári alkatrészeken nincs ennyi hasznuk, fele sem...
Ez érdekes, de amikor bementem a Szakálmetálba, egyből kaptam 20% kedvezményt, és mondták, ha nő a forgalom, akkor még többet adnak.
Múltkor írták fórumon, hogy valamelyik cégnél regisztrál az ember, huszonx% kedvezménye lesz egyből.
Szerintem ez a vevőszegmentáció egyik módja, és így maximalizálják a hasznot: vegyítik a sűrű fillért a ritka forinttal. Persze ahogy írod, sehol nem fizet rá a cég.
A gyári alkatrészeknél például, amikor vettem a kocsihoz az injektoroknál levő tömítő és rezgéscsillapító gumialkatrészeket, a 12db gumi kb. 12000 Ft volt. Ha kapható lenne máshol (én nem találtam), ez a százforintos kategória. Egy hézagállító lapka háromszor annyiba kerül, mint a Szakálnál listaáron. Azt nem tudom, mekkora a hasznuk, de a vevőnek elég magas ár. Nekem biztosan :( Bocs, hogy leírtam mégis.
« Utoljára szerkesztve: 2012.11.17 15:13:48 írta vd1234 »

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Szerviz
« Válasz #7584 Dátum: 2012.11.17 15:42:08 »
Ez érdekes, de amikor bementem a Szakálmetálba, egyből kaptam 20% kedvezményt, és mondták, ha nő a forgalom, akkor még többet adnak.
Múltkor írták fórumon, hogy valamelyik cégnél regisztrál az ember, huszonx% kedvezménye lesz egyből.
Szerintem ez a vevőszegmentáció egyik módja, és így maximalizálják a hasznot: vegyítik a sűrű fillért a ritka forinttal. Persze ahogy írod, sehol nem fizet rá a cég.
A gyári alkatrészeknél például, amikor vettem a kocsihoz az injektoroknál levő tömítő és rezgéscsillapító gumialkatrészeket, a 12db gumi kb. 12000 Ft volt. Ha kapható lenne máshol (én nem találtam), ez a százforintos kategória. Egy hézagállító lapka háromszor annyiba kerül, mint a Szakálnál listaáron. Azt nem tudom, mekkora a hasznuk, de a vevőnek elég magas ár. Nekem biztosan :( Bocs, hogy leírtam mégis.
Azért elképzelhető, hogy ha valami filléres dolog pl egy spéci tömités, csak azt külön be kell hozni és  elküldeni a vevőnek. Mondjuk No-ból egy csomag €35,- és nem tudja megosztani a fuvart más cikkel, akkor a 200 Ft-ból 10.200 Ft lesz, ja ezen még egy fillér haszon sincs és az iparüzési adó.... stb se.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Szerviz
« Válasz #7585 Dátum: 2012.11.17 15:46:35 »
Azért elképzelhető, hogy ha valami filléres dolog pl egy spéci tömités, csak azt külön be kell hozni és  elküldeni a vevőnek. Mondjuk No-ból egy csomag €35,- és nem tudja megosztani a fuvart más cikkel, akkor a 200 Ft-ból 10.200 Ft lesz, ja ezen még egy fillér haszon sincs és az iparüzési adó.... stb se.
Talán egy éve rendeltem a distrelec-től egy terméket, Svájcból egy napon belül itt volt a háznál, és a magyar postaköltségnél nem volt sokkal több, de főleg 35 ajró nem volt  :no: Nem tudom, hogy csinálták, megoldották  :yes:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Szerviz
« Válasz #7586 Dátum: 2012.11.17 15:52:42 »
Talán egy éve rendeltem a distrelec-től egy terméket, Svájcból egy napon belül itt volt a háznál, és a magyar postaköltségnél nem volt sokkal több, de főleg 35 ajró nem volt  :no: Nem tudom, hogy csinálták, megoldották  :yes:
Boritékban , postán :sorcerer:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Szerviz
« Válasz #7587 Dátum: 2012.11.17 17:00:16 »
Boritékban , postán :sorcerer:
Úgy, igen!  :) Egy teljesítménytrióda elektroncső volt, szép méretes (812A).
Ennyit a tömítések is kibírnak, vagy más, hasonló méretű, akár érzékeny alkatrész is  ;)
Mi baj van az efféle szállítással?  :hmmmm:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Szerviz
« Válasz #7588 Dátum: 2012.11.17 17:24:35 »
Úgy, igen!  :) Egy teljesítménytrióda elektroncső volt, szép méretes (812A).
Ennyit a tömítések is kibírnak, vagy más, hasonló méretű, akár érzékeny alkatrész is  ;)
Mi baj van az efféle szállítással?  :hmmmm:
Mármint a postával? :hmmmm:
Nekem: minnél biztossabban,elsőbséggel, biztositással stb kéred annál késöbb ér oda. Ha mégse, akkor sincs kedvem utánnajárni. Sok cégnél, a franc fogja cipelni a csomagokat a postára (én is utálom, max leveleket).
Ezért mindenki szivesebben csomagküldő cégekkel küldözget.(belföldön másnap a cimen van, Bécsből is :D)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Szerviz
« Válasz #7589 Dátum: 2012.11.17 17:31:32 »
Gondolom nem az a klasszikus posta volt, hanem futár, de sajnos már nincs meg a csomag. Meg nem is én vettem át anno.