Szerző Téma: Repülés  (Megtekintve 201264 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Repülés
« Válasz #330 Dátum: 2010.06.24 12:41:06 »


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Repülés
« Válasz #331 Dátum: 2010.06.25 00:05:21 »
Nyáron Kecskeméten lesz F-15-ös  :yes: ! Sőt ha minden igaz, mindjárt kettő  :clap: ... Egy amerikai, és egy izraeli  :sorcerer: ... Utóbbi azért meglehetősen nagy kuriózum repülőnapokon :excl:

Jaaa és (ukrán) Szu-27 is lesz  :D :cool2:

Maradjunk annyiban, hogy ígérik. Szerintem olyan repülőnap még nem volt, amin minden beígért gép megjelent volna.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Repülés
« Válasz #332 Dátum: 2010.06.25 02:03:44 »
Na ja. Ki-kimarad ez-az. Cserébe szoktak lenni olyanok, amiket be sem ígértek. Annyi biztos, hogy a felsorolt gépek részvételét visszaigazolták, megerősítették. Ez nem jelent garanciát, de azért nagy valószínűséget igen.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Repülés
« Válasz #333 Dátum: 2010.06.25 09:07:23 »
Na ja. Ki-kimarad ez-az. Cserébe szoktak lenni olyanok, amiket be sem ígértek. Annyi biztos, hogy a felsorolt gépek részvételét visszaigazolták, megerősítették. Ez nem jelent garanciát, de azért nagy valószínűséget igen.

Ilyenkor azért nagyon drukkolni kell, hogy ki ne törjön hirtelen egy új háború, ahol sürgős dolgukat kénytelenek tenni a beígért gépek. Mindenesetre tényleg nagyon jónak tűnik a felhozatal.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Repülés
« Válasz #334 Dátum: 2010.06.25 10:59:48 »
Drukkolok én, elhiheted  :yes: ... Mondjuk ha "csak" magyar gépek lennének, én azokért is elmennék vígan  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Repülés
« Válasz #335 Dátum: 2010.06.25 11:13:55 »
Megvannak a jegyek!  :clap:
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Repülés
« Válasz #336 Dátum: 2010.06.25 11:34:23 »
Én is nemsokára beszerzem őket  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Repülés
« Válasz #337 Dátum: 2010.06.25 12:01:58 »
Most, hogy emlegettétek a repülőnapot, megnéztem a honlapot, és újra kedvet kaptam hozzá (eddig egyre se bírtam elmenni, ilyen-olyan okokból).
Féltem a jegyáraktól, de 4000 Ft nem gáz. Parkolni lehet arra normálisan, biztonságosan? Azt olvastam, hogy a parkolás, a parkolóhoz szállítás benne van az árban, tehát akkor "szervezett" a parkolás, gondolom. 5 éves gyerekkel érdemes menni? (füldugó van :D)

Közben eszembe jutott a katonaság; ahol szolgálatot adtunk volt néhány amerikai tábornok és tiszt. Még közös fotót is csináltunk. Egyikőjük pilóta ezredes volt, csakhogy némileg kapcsolódjak már a topichoz, itt szolgált (ha jól értelmeztem kevéske angolommal illetve amit a magyar ezredes fordított): http://www.jakemelampy.net/ohiosabers.html , a jobboldali  "kitűzőjükből" kaptam is tőle.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Repülés
« Válasz #338 Dátum: 2010.06.25 12:12:38 »
Elővételben 3500,- ;)
A Camponában a Libriben is lehet venni.
         

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Repülés
« Válasz #339 Dátum: 2010.06.25 12:38:28 »
Elővételben 3500,- ;)
A Camponában a Libriben is lehet venni.
Úgy még jobb, lyányom úgy is akart menni vonattal a Camponába, lehet, összekötjük a hasznosat a jóval.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Repülés
« Válasz #340 Dátum: 2010.06.25 12:55:17 »
Parkolni lehet arra normálisan, biztonságosan? Azt olvastam, hogy a parkolás, a parkolóhoz szállítás benne van az árban, tehát akkor "szervezett" a parkolás, gondolom. 5 éves gyerekkel érdemes menni? (füldugó van :D)
Sokan mennek kis gyerekekkel. Elsősorban a nap elleni védelmet kell megoldani, mert árnyék nincs, az ember egész nap kint van kvázi a nyílt mezőn.

A hivatalos, ingyenes parkolók viszonylag távol esnek a reptértől, onnan buszokkal hordják a főbejárathoz a népet. Ez valóban ingyenes, de elég időigényes és sorbanállós-nyomorgós-tülekedős. Ezért mi a Kaffka Margit utcát szoktuk megcélozni, azon végigmegyünk az északi végéig, ott vannak kialakítva mindig privát parkolók. Ez belekerül kb. egy ezresbe, de cserébe a reptér legészakibb bejárata gyalog csak kb. 20 percnyire  van, és azon keresztül egyből a reptérnek kb. arra a részére jut az ember, ahonnan a leginkább érdemes nézni a légi bemutatót.

Más kérdés, hogy így a statikus sorig kell viszonylag sokat gyalogolni (dél felé), de igazából azt mi nem is nagyon szoktuk megnézni, nem marad rá nagyon idő, mert mindig kb. a repülőprogram elejére "esünk be", a vége után pedig már elég kevés az idő kapuzárásig.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Repülés
« Válasz #341 Dátum: 2010.06.25 13:36:25 »

Más kérdés, hogy így a statikus sorig kell viszonylag sokat gyalogolni (dél felé), de igazából azt mi nem is nagyon szoktuk megnézni, n

Hát pedig gyakran olyan érdekes a statikus sor, mint a légi bemutató ... :devil:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Repülés
« Válasz #342 Dátum: 2010.06.25 13:48:11 »
Mi az a statikus sor?  :sorcerer:
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Repülés
« Válasz #343 Dátum: 2010.06.25 13:49:09 »
Hát nézd, ha a kettő között kell dönteni, akkor én inkább a bemutatót nézem. Érdekel a technikai oldala is (nem kicsit), de maga a repülés még sokkal jobban  :yes: ... Én nem az a fajta freak vagyok, aki szereti a típus alváltozatának alváltozatát egy eltérő antenna alapján beazonosítani  :sorcerer: ... Szívesebben nézek egy repülő An-2-est, mint egy álló F-16-ost  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Repülés
« Válasz #344 Dátum: 2010.06.25 13:49:30 »
Mi az a statikus sor?  :sorcerer:
Álló gépek, sorban  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )