Szerző Téma: Yaris általában  (Megtekintve 1617248 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Yaris általában
« Válasz #7920 Dátum: 2014.09.03 14:32:15 »
Sziasztok!

Elégedett Avensis használóként a feleségemnek keresek Yarist, viszont semmit nem tudok róluk. Szinte csak városi használat lenne. 800e körül költenék rá+200e a szervizre. Volt az első szériában valami ráncfelvarrás? Melyik évjáratot, illetve motor méretet érdemes nézni?
Mennyit bírnak ezek a motorok? Milyen futásút érdemes nézni?

Felszereltségben egy sol mivel tud többet egy terránál?

köszi a válaszokat.
Hát ha csak, vagy jórészt városban menne, akkor a dízelt felejtsd el. Ha nem akar minden lámpához elsőnek érni, akkor az 1.0 motor is simán szóba jöhet, és természetesen az 1.3 is. Ráncfelvarrás 2003-ban volt, onnan lehet kívülről felismerni, hogy az első fényszórók "könnycseppesek" - van a belső-alsó sarkuknál egy kis félkörös bővülés, a hátsók pedig telipirosak. A motorokon is változtattak egy kicsit, onnan már Euro-IV-esek lettek, a menetteljesítmények gyakorlatilag nem változtak. Bírni sokat bírnak a motorok, de megfelelő szakértelemmel bármit tönkre lehet tenni. Kibicként ennyit tudok, a többit majd a típusszakik elmondják.
music     

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Yaris általában
« Válasz #7921 Dátum: 2014.09.03 14:53:32 »
Akibornak igaza van. Ha pörgősebb autóra vágysz, minimum 1,3-as kell, ha sportosra, akkor TS.
Nézd, az 1,0 egy kiváló kis motor, de, hogy egy levegőszűrő és kipuff tuninggal nyersz 5db lóerőt, azt pont nem fogod érezni, ellenben, elvertél a semmire kb 100ezret.

Felejtsd el ennek a motornak a tuningját. Nincs rá okod. Szeresd, tartsd karban és sokáig fog még szolgálni. Megsúgom, nemhogy az 1,3-as, 1,4-es, de még az 1,6-os Corolla motorok sem alkalmasak tuningra. Ahhoz nagyobb köbcenti és/vagy feltöltésre lenne szükség...
tegnap este vezettem egy sedan e11 fészlift 1,6 corit. kiköpött olyan volt,m az enyém,csak ez sötétkék és 1,6volt.
tudja szépen szaggatni az a 110le azt a pici 1050kg-s dobozt.
zebegényből margithídig hajtottam a gépet, jó volt nosztalgiázni;)) ;)))
« Utoljára szerkesztve: 2014.09.03 14:55:23 írta akibor000 (Robi) »
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Barrett_50

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Yaris általában
« Válasz #7922 Dátum: 2014.09.03 16:42:35 »
Akibornak igaza van. Ha pörgősebb autóra vágysz, minimum 1,3-as kell, ha sportosra, akkor TS.
Nézd, az 1,0 egy kiváló kis motor, de, hogy egy levegőszűrő és kipuff tuninggal nyersz 5db lóerőt, azt pont nem fogod érezni, ellenben, elvertél a semmire kb 100ezret.

Felejtsd el ennek a motornak a tuningját. Nincs rá okod. Szeresd, tartsd karban és sokáig fog még szolgálni. Megsúgom, nemhogy az 1,3-as, 1,4-es, de még az 1,6-os Corolla motorok sem alkalmasak tuningra. Ahhoz nagyobb köbcenti és/vagy feltöltésre lenne szükség...

CSak én attól félek, hogy ha veszek alá 4 db alufelnit, akkor még az a kis motor is megérzi majd...

Ezért akarnék egy kis minimál pluszt rá rakni, hogy ne lustuljon el. Még ha csak 5 ló..

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Yaris általában
« Válasz #7923 Dátum: 2014.09.04 15:09:27 »
És gondolod hogy a bőgő hátsó sportdob majd tényleg "dob" neked lóerőt?  Az értelmetlen bőgetés mellett jó még valamire?

Barrett_50

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Yaris általában
« Válasz #7924 Dátum: 2014.09.04 17:17:51 »
És gondolod hogy a bőgő hátsó sportdob majd tényleg "dob" neked lóerőt?  Az értelmetlen bőgetés mellett jó még valamire?

Látom megragadt a "lényeg"....

Totál feleslegesen regisztráltam be ide.
Nem kaptam érdemi segítséget és mindenki csak a "lényeget" látja...

Köszi a semmit..

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Yaris általában
« Válasz #7925 Dátum: 2014.09.04 17:24:29 »
miért?mitvársz a kis lófax 1.0 kávédarálótól? ne piszkáld,fölösleges. ha erősebbet akarsz,vegyél egy 1.5ts-t.
« Utoljára szerkesztve: 2014.09.04 17:27:05 írta akibor000 (Robi) »
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Re:Yaris általában
« Válasz #7926 Dátum: 2014.09.04 18:14:02 »
Látom megragadt a "lényeg"....

Totál feleslegesen regisztráltam be ide.
Nem kaptam érdemi segítséget és mindenki csak a "lényeget" látja...

Köszi a semmit..
Régen többen próbálkoztak, leírtam a végeredményt. :)
         

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Yaris általában
« Válasz #7927 Dátum: 2014.09.04 18:58:38 »
Látom megragadt a "lényeg"....

Totál feleslegesen regisztráltam be ide.
Nem kaptam érdemi segítséget és mindenki csak a "lényeget" látja...

Köszi a semmit..
Na akkor megmondom a tuttit. Amiket említettél csak optikai és akusztikai tuningok. De ha ez büszkeséggel tölt el még valami jó matricát is rakhatsz rá ;)
A kipufogótuninggal nekem sportmotornál (1000ccm 146 Le) az volt a tapasztalatom, hogy semmivel sem ment jobban, de az érzés megvolt, nagyobb hangtól azt hitte az ember jobban is megy. De pl volt egy 600-as Silverwingem, sportkipufogóval zavaróan puffogott, azt hittem felrobban a motor (állitólag a motort is át kellett volna hangolni) ,raktam rá gyárit , egyből minden OK-s lett, és semmivel sem ment rosszabbul.

imika

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re:Yaris általában
« Válasz #7928 Dátum: 2014.09.05 09:52:26 »
Hát ha csak, vagy jórészt városban menne, akkor a dízelt felejtsd el. Ha nem akar minden lámpához elsőnek érni, akkor az 1.0 motor is simán szóba jöhet, és természetesen az 1.3 is. Ráncfelvarrás 2003-ban volt, onnan lehet kívülről felismerni, hogy az első fényszórók "könnycseppesek" - van a belső-alsó sarkuknál egy kis félkörös bővülés, a hátsók pedig telipirosak. A motorokon is változtattak egy kicsit, onnan már Euro-IV-esek lettek, a menetteljesítmények gyakorlatilag nem változtak. Bírni sokat bírnak a motorok, de megfelelő szakértelemmel bármit tönkre lehet tenni. Kibicként ennyit tudok, a többit majd a típusszakik elmondják.

Köszi! Még csak típusokat keresgélek egyelőre. Egyébként a Honda Jazz, ami még nagyon tetszik. Csak nagyon nehéz lesz megválni az Avensistől.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Yaris általában
« Válasz #7929 Dátum: 2014.09.05 10:00:25 »
Köszi! Még csak típusokat keresgélek egyelőre. Egyébként a Honda Jazz, ami még nagyon tetszik. Csak nagyon nehéz lesz megválni az Avensistől.
milyen avensis?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

imika

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re: Re:Yaris általában
« Válasz #7930 Dátum: 2014.09.05 10:27:04 »
milyen avensis?
Ave I, 1.8 vvti liftback

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Yaris általában
« Válasz #7931 Dátum: 2014.09.05 10:43:32 »
ment pü.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Toya

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
  • Yaris II 1.0 Sol MM-T ; Celica GT-S
Re:Yaris általában
« Válasz #7932 Dátum: 2014.09.05 13:58:47 »
Látom megragadt a "lényeg"....

Totál feleslegesen regisztráltam be ide.
Nem kaptam érdemi segítséget és mindenki csak a "lényeget" látja...

Köszi a semmit..

Ezer éve nem szóltam itt hozzá , csak olvasgattam az írásokat. Nekem   yaris II-es  ezresem van. 2006-ban újonnan vettem. 4-5 éve én is alaposan körbejártam ezt a "teljesítmény" kérdést. Van rajta egy szolid hangú sportdob , meg sport szűrőbetét. Ennyi! Más nem is lesz. Én rámentem az optikai tuningra . 16-os kerék van rajta ,ültetés hátsószárny , ledes lámpák. Inkább ezekre költöttem. Sokan azt hitték , hogy TS :) . Szóval , ha az autóra akarsz és tudsz is költeni , akkor hagyd a motort ( semmi értelme) .Foglalkozz a " kűlsővel" !
UI: a többiek sem rossz indulatból írták. Nekem elhiheted!! :)

imika

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re:Yaris általában
« Válasz #7933 Dátum: 2014.09.05 16:30:54 »
Ezer éve nem szóltam itt hozzá , csak olvasgattam az írásokat. Nekem   yaris II-es  ezresem van. 2006-ban újonnan vettem. 4-5 éve én is alaposan körbejártam ezt a "teljesítmény" kérdést. Van rajta egy szolid hangú sportdob , meg sport szűrőbetét. Ennyi! Más nem is lesz. Én rámentem az optikai tuningra . 16-os kerék van rajta ,ültetés hátsószárny , ledes lámpák. Inkább ezekre költöttem. Sokan azt hitték , hogy TS :) . Szóval , ha az autóra akarsz és tudsz is költeni , akkor hagyd a motort ( semmi értelme) .Foglalkozz a " kűlsővel" !
UI: a többiek sem rossz indulatból írták. Nekem elhiheted!! :)
Csak ezeket a kis tuning kocsikat egy normál common rail dízel kocsi kenterbe vágja úgy, hogy nem is tudja, hogy verseny van a lámpánál :)...

Toya

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
  • Yaris II 1.0 Sol MM-T ; Celica GT-S
Re:Yaris általában
« Válasz #7934 Dátum: 2014.09.05 18:41:31 »
De ki akar ezzel a " kis tuningautóval" versenyezni? Én nem az biztos! Éppen azt írtam , hogyez nem arra való :no: