Szerző Téma: Yaris általában  (Megtekintve 1617003 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris általában
« Válasz #7440 Dátum: 2013.03.22 12:04:59 »
Jó hír: tegnap Füleske leműszakizott  :clap: ... Az NKH-nál, minden előzetes felkészítést és átnézést mellőzve - és csont nélkül  :cool2:

Fékek: gyári értékeken, az eltérés elöl 1-2 %, hátul 3-4 %, a kéziféknél is csak 6-7 % ; a lengéscsillapítók gyári új (!) értékeket produkáltak; a futómű minden komponense hibátlan; a gyári eredeti kipufogó-rendszer tökéletes; az emisszió-értékek ugyancsak új autónak felelnek meg.

Mindez 10 évesen, 133 ezer km-rel, aminek az egyik fele már oktatóautóként került bele  :) ... A vizsgabiztos is mondta, hogy respect  :yes:

---------------------------

Egyetlen ponton keveredtünk kisebb vitába: én a fényszóróimat direkt úgy állíttattam be, hogy a 0-ás állásban egy picit a kelleténél magasabbra világítsanak - azzal a céllal, hogy ha éjjel, kihalt országutakon haladok, akkor a reflektorok jó messzire előre bevilágítsák az utat. (Értelemszerűen, alapesetben 1-esre, tehát kicsit lejjebb vannak állítva a fényszórók.) A vizsgabiztos ezzel nem értett egyet - szerinte, ha jó a beállítás, akkor jól fogok látni és ennyi. Mondtam neki, hogy OK, lejjebb állíthatjuk őket, de utána rögtön vissza fogom állítani. Végül megállapodtunk abban, hogy a helytelenül beállított fényszórókat beírta kis hibának  :)

Egyébként meg kell hogy mondjam, hogy mindenki, akivel az eljárás során találkoztam, maximálisan udvarias és kedves volt  :yes: ! Összesen 18 ezret fizettem - ha nem oktatóautóról lett volna szó, akkor 16 ezer - valahányszáz lett volna a tarifa.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Yaris általában
« Válasz #7441 Dátum: 2013.03.22 12:18:58 »


"Egyetlen ponton keveredtünk kisebb vitába: én a fényszóróimat direkt úgy állíttattam be, hogy a 0-ás állásban egy picit a kelleténél magasabbra világítsanak - azzal a céllal, hogy ha éjjel, kihalt országutakon haladok, akkor a reflektorok jó messzire előre bevilágítsák az utat."

Nálam is ez a gyakorlat...le is tekerik mindig. :censored:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Yaris általában
« Válasz #7442 Dátum: 2013.03.22 17:11:08 »
Profi lettem figyelem-megosztásban  :cool2: :D ...  :lol:

Néha tényleg nagyon durván adják elő  ::) :sorcerer: :eek: :yes: :clap: ...  [rohog]

A tangapapucsért rájuk szólhatok, de az a legkevesebb  :D

Jézus Palaczk. Te eljutsz odáig hogy mi van a lábán?  [rohog]
Xanyi

g.peter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Yaris általában
« Válasz #7443 Dátum: 2013.03.22 17:30:31 »
Egyetlen ponton keveredtünk kisebb vitába: én a fényszóróimat direkt úgy állíttattam be, hogy a 0-ás állásban egy picit a kelleténél magasabbra világítsanak -
Hivatalosan nem úgy kell, hogy egy 80 kg-os súlyt kell tenni az első ülésre, és úgy beállítani. Régen valahogy így olvastam, talán méd a lada szervízkonyvében. :D

adamm

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Yaris általában
« Válasz #7444 Dátum: 2013.03.22 19:06:26 »
sziasztok!
találtam egy oldalt, ami hasznos lehet. az enter parts katalog-ra kattintva kell beállítani az autó adatait. az alvázszámmal kezdi..
http://www.toyodiy.com/

szerintem elég sok infót tartalmaz, pláne annak, akinek nincs leírása az autójáról. yarissal kapcsolatban nem találtam jobbat a neten.

lenne egy kérdésem. 2003-as yaris kipufogó csere 57ezerért reális? (cső+2dob)
köszi


Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Yaris általában
« Válasz #7445 Dátum: 2013.03.22 19:19:13 »
sziasztok!
találtam egy oldalt, ami hasznos lehet. az enter parts katalog-ra kattintva kell beállítani az autó adatait. az alvázszámmal kezdi..
http://www.toyodiy.com/

szerintem elég sok infót tartalmaz, pláne annak, akinek nincs leírása az autójáról. yarissal kapcsolatban nem találtam jobbat a neten.

lenne egy kérdésem. 2003-as yaris kipufogó csere 57ezerért reális? (cső+2dob)
köszi

Nem reális, mert egy 2003-as Yarison nem kell kipufogót cserélni. Hátsó dobot esetleg, de középsőt biztos nem  ;)
Xanyi

adamm

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Yaris általában
« Válasz #7446 Dátum: 2013.03.22 19:58:16 »
amikor alánéztem, én sem hittem el. botrány...

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re:Yaris általában
« Válasz #7447 Dátum: 2013.03.23 10:52:49 »
Palaczk, én is detto így állítottam be, ha jól rémlik ált. 1,2-1,3% lejtésre van gyárilag beállítva, én lementem olyan 0,7-0,8-ra. Így még nulla állásban sem vakítottam el senkit (soha nem villogtak rám emiatt), viszont a tompított határozottabban messzebbre világít és jót tett a refinek is.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

hdanesz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Yaris általában
« Válasz #7448 Dátum: 2013.03.23 12:06:39 »
Itt a hirdetés: http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/yaris/toyota_yaris_1.3_blue_ice_mo.-iserulesmentesszerv.kony-6711257
Az elektromos dolgokat kipróbáltam, ablakemelők, elektr. tükör működik. Klíma, fűtés, zene megy. Kulcsok nyitnak/zárnak mindent, távirányító működik. Ajtók/kilincsek szintén rendben vannak.
A próbaút még hátravan, így menetközbeni dolgokat nem tudok még.

Időközben megvolt a próbaút és szervízben is volt átvizsgáláson a kocsi.
A szervíz megállapításai a következők:
Bal első kormányösszekötő rúd cserére szorul. Az öndindító hamarosan megadja magát, min. felújítás esedékes.
Hosszbordás szíj csere. A motor rendben van, nincs olajfojás, a diagnosztika szerint minden oké.
Az ABS-nél jelzett hibát a számítógép: fogaskoszorú - helytelen fogszám.
Körbemérték a karosszériát, a motorháztető volt fújva, valószínű kavicsfelverődés miatt mert a nyúlványok sem elől sem hátul nem sérültek, gyári állapotúak.


Kb. ennyi. Szerintetek érdemes megvenni?


Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Yaris általában
« Válasz #7449 Dátum: 2013.03.23 13:57:19 »
A szíj és a kormányösszekötő nem nagy dolog. Utóbbi után futóműállítás szükséges, de az amúgy sem árt egy magas futásteljesítményű autónál.
Az önindítót viszont nem értem. Vagy működik vagy nem. Mi az hogy hamarosan tönkremegy?
Xanyi

hdanesz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Yaris általában
« Válasz #7450 Dátum: 2013.03.23 14:42:42 »
A szíj és a kormányösszekötő nem nagy dolog. Utóbbi után futóműállítás szükséges, de az amúgy sem árt egy magas futásteljesítményű autónál.
Az önindítót viszont nem értem. Vagy működik vagy nem. Mi az hogy hamarosan tönkremegy?

Megpróbálom leírni a jelenséget amit beindításnál tapasztalok. Köszörül párat (2-3) a motor majd a beindítás közben furcsa hangot lehet hallani.
Nem eléggé pontos leírás, de máshoz nem tudom hasonlítani. Jelenleg egy Punto-m van, az ahogy mondani szokták pöccre indul. Mindenféle egyéb kísérőhang nélkül.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Yaris általában
« Válasz #7451 Dátum: 2013.03.23 17:47:31 »
Megpróbálom leírni a jelenséget amit beindításnál tapasztalok. Köszörül párat (2-3) a motor majd a beindítás közben furcsa hangot lehet hallani.
Nem eléggé pontos leírás, de máshoz nem tudom hasonlítani. Jelenleg egy Punto-m van, az ahogy mondani szokták pöccre indul. Mindenféle egyéb kísérőhang nélkül.

És mi van ha nem az önindító adja a hangot, hanem indítás után rövid ideig becsörög a vezérműlánc?
Xanyi

hdanesz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Yaris általában
« Válasz #7452 Dátum: 2013.03.23 17:56:50 »
És mi van ha nem az önindító adja a hangot, hanem indítás után rövid ideig becsörög a vezérműlánc?
Ez jó kérdés. A szerelők mondták azt, hogy ez valószínű az önindító. Ha a vezérműlánc az, gondolom az sem sokkal jobb eset. Nem? :)

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Yaris általában
« Válasz #7453 Dátum: 2013.03.23 18:51:34 »
Ez jó kérdés. A szerelők mondták azt, hogy ez valószínű az önindító. Ha a vezérműlánc az, gondolom az sem sokkal jobb eset. Nem? :)

Ugye márkaszervizbe nézetted át?  :eek:
Mert ott már hallottak ilyet sokat, biztosan jól el tudják különíteni a két hangot.

Ha az összeget nézzük mindkettő sokba kerül, viszont a vezérműlánc sokkal komolyabb megbontás. És hát azért nem mind1 hogy melyik  ;)
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris általában
« Válasz #7454 Dátum: 2013.03.23 19:12:32 »
Jézus Palaczk. Te eljutsz odáig hogy mi van a lábán?  [rohog]
Tudod, hivatalból néznem kell a lábát :D  :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )