Szerző Téma: Yaris általában  (Megtekintve 1617439 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris általában
« Válasz #7425 Dátum: 2013.03.20 16:00:57 »
Típushibák nem igazán vannak. De egy ennyit futott autón alaposan ki kell próbálni mindent.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

hdanesz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Yaris általában
« Válasz #7426 Dátum: 2013.03.20 16:29:20 »
Típushibák nem igazán vannak. De egy ennyit futott autón alaposan ki kell próbálni mindent.

Itt a hirdetés: http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/yaris/toyota_yaris_1.3_blue_ice_mo.-iserulesmentesszerv.kony-6711257
Az elektromos dolgokat kipróbáltam, ablakemelők, elektr. tükör működik. Klíma, fűtés, zene megy. Kulcsok nyitnak/zárnak mindent, távirányító működik. Ajtók/kilincsek szintén rendben vannak.
A próbaút még hátravan, így menetközbeni dolgokat nem tudok még.

Maggie37

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Yaris általában
« Válasz #7427 Dátum: 2013.03.20 16:42:26 »
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, szeretnék kihangosítót az autóba (2004.12.az autó). Annyira nem értek hozzá, hogy nem tudom azt sem hogy rá lehet-e kötni a gyári fed. komp.-re vagy külön kijelzős kihangosítót kell vásárolni pl. ilyet(?):
http://www.12volt.hu/component/page,shop.product_details/flypage,shop.flypage/product_id,209/category_id,82/manufacturer_id,0/option,com_virtuemart/Itemid,1/
Az a lényeg, hogy nem szeretnék felesleges kábelhalmazokat a műszerfal körül... :no: szeretném ha minimális barkácsolásssal meg lehetne oldani ::)

Előre is köszi a segítséget!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris általában
« Válasz #7428 Dátum: 2013.03.20 18:01:57 »
Itt a hirdetés: http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/yaris/toyota_yaris_1.3_blue_ice_mo.-iserulesmentesszerv.kony-6711257
Az elektromos dolgokat kipróbáltam, ablakemelők, elektr. tükör működik. Klíma, fűtés, zene megy. Kulcsok nyitnak/zárnak mindent, távirányító működik. Ajtók/kilincsek szintén rendben vannak.
A próbaút még hátravan, így menetközbeni dolgokat nem tudok még.
Jól néz ki  :yes: ... Becsülendő, hogy nem tekerték vissza a számlálóját.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Yaris általában
« Válasz #7429 Dátum: 2013.03.20 18:43:27 »
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, szeretnék kihangosítót az autóba (2004.12.az autó). Annyira nem értek hozzá, hogy nem tudom azt sem hogy rá lehet-e kötni a gyári fed. komp.-re vagy külön kijelzős kihangosítót kell vásárolni pl. ilyet(?):
http://www.12volt.hu/component/page,shop.product_details/flypage,shop.flypage/product_id,209/category_id,82/manufacturer_id,0/option,com_virtuemart/Itemid,1/
Az a lényeg, hogy nem szeretnék felesleges kábelhalmazokat a műszerfal körül... :no: szeretném ha minimális barkácsolásssal meg lehetne oldani ::)

Előre is köszi a segítséget!

Valami ilyesmi a megoldás. A gyári rádióra csak a némítást kell rákötni, hogy hívás esetén elnémuljon a zene.
Xanyi

hdanesz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Yaris általában
« Válasz #7430 Dátum: 2013.03.20 19:35:18 »
Egy gyors kérdésem még lenne: hol található az ülésmagasság állító kar? Már ha van benne.
Mert a hirdetésben szerepel, de én nem nagyon találtam élőben. :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris általában
« Válasz #7431 Dátum: 2013.03.20 20:01:10 »
Egy gyors kérdésem még lenne: hol található az ülésmagasság állító kar? Már ha van benne.
Mert a hirdetésben szerepel, de én nem nagyon találtam élőben. :D
Baloldalt, eléggé hátul, az ülőlap oldalán, majdnem egy vonalban a háttámlával. Egyszerűbben kifejezve: a háttámla dőlésszögét állító karral átellenben. Felhúzod a kart, felemeled a súlyodat az ülésről, és akkor feljebb megy. Lejjebb állításhoz pedig ismét rá kell nehezedni. 50 kg körüli lány tanulóim súlya nem szokott elég lenni hozzá, hogy lejjebb vigye az ülést :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Yaris általában
« Válasz #7432 Dátum: 2013.03.20 20:43:44 »
Baloldalt, eléggé hátul, az ülőlap oldalán, majdnem egy vonalban a háttámlával. Egyszerűbben kifejezve: a háttámla dőlésszögét állító karral átellenben. Felhúzod a kart, felemeled a súlyodat az ülésről, és akkor feljebb megy. Lejjebb állításhoz pedig ismét rá kell nehezedni. 50 kg körüli lány tanulóim súlya nem szokott elég lenni hozzá, hogy lejjebb vigye az ülést :lol:

Apropó... Nyárom tudsz figyelni az útra?
Xanyi

hdanesz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Yaris általában
« Válasz #7433 Dátum: 2013.03.20 23:17:28 »
Baloldalt, eléggé hátul, az ülőlap oldalán, majdnem egy vonalban a háttámlával. Egyszerűbben kifejezve: a háttámla dőlésszögét állító karral átellenben. Felhúzod a kart, felemeled a súlyodat az ülésről, és akkor feljebb megy. Lejjebb állításhoz pedig ismét rá kell nehezedni. 50 kg körüli lány tanulóim súlya nem szokott elég lenni hozzá, hogy lejjebb vigye az ülést :lol:
Köszi! Holnap megnézem. :)

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Yaris általában
« Válasz #7434 Dátum: 2013.03.21 07:03:48 »
Apropó... Nyárom tudsz figyelni az útra?
Kizárt! :)))

Thomas

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
Re:Yaris általában
« Válasz #7435 Dátum: 2013.03.21 11:21:28 »
Valami ilyesmi a megoldás. A gyári rádióra csak a némítást kell rákötni, hogy hívás esetén elnémuljon a zene.

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, szeretnék kihangosítót az autóba (2004.12.az autó). Annyira nem értek hozzá, hogy nem tudom azt sem hogy rá lehet-e kötni a gyári fed. komp.-re vagy külön kijelzős kihangosítót kell vásárolni pl. ilyet(?):
http://www.12volt.hu/component/page,shop.product_details/flypage,shop.flypage/product_id,209/category_id,82/manufacturer_id,0/option,com_virtuemart/Itemid,1/
Az a lényeg, hogy nem szeretnék felesleges kábelhalmazokat a műszerfal körül... :no: szeretném ha minimális barkácsolásssal meg lehetne oldani ::)

Előre is köszi a segítséget!

Hello!

Kihasználatlanság miatt 2 hete szereltem ki a yaris-ból egy Motorola HF 850 Blutooth kihangosítót. Minden o.k. vele, doboz, könyv stb...
10e ft-ért tudom adni. viszonylag sok bekötés szükséges hozzá, de a műszerfal alatti - váltó előtti műanyag takaró 3 ilyen egységet is simán, kultúráltan elnyel. A bekötéséhez sem kell újabb egyetemet végezni. Barkácsolni pedig egyáltalán nem kell:-)

thomas

Maggie37

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Yaris általában
« Válasz #7436 Dátum: 2013.03.21 20:52:29 »
"kihasználatlanság miatt" :?:
a hangszóró részt nem értem, nem a gyári hangszórókat használja? :hmmmm:


Hello!

Kihasználatlanság miatt 2 hete szereltem ki a yaris-ból egy Motorola HF 850 Blutooth kihangosítót. Minden o.k. vele, doboz, könyv stb...
10e ft-ért tudom adni. viszonylag sok bekötés szükséges hozzá, de a műszerfal alatti - váltó előtti műanyag takaró 3 ilyen egységet is simán, kultúráltan elnyel. A bekötéséhez sem kell újabb egyetemet végezni. Barkácsolni pedig egyáltalán nem kell:-)

thomas

Botond

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Yaris általában
« Válasz #7437 Dátum: 2013.03.21 21:32:00 »
Hello!

Kihasználatlanság miatt 2 hete szereltem ki a yaris-ból egy Motorola HF 850 Blutooth kihangosítót. Minden o.k. vele, doboz, könyv stb...
10e ft-ért tudom adni. viszonylag sok bekötés szükséges hozzá, de a műszerfal alatti - váltó előtti műanyag takaró 3 ilyen egységet is simán, kultúráltan elnyel. A bekötéséhez sem kell újabb egyetemet végezni. Barkácsolni pedig egyáltalán nem kell:-)

thomas
Csak ajánlani tudom. Az én Leximbe is ezt a modellt szerelte (valamelyik) előző tulaj. Nagyon jól szuperál. :)

Thomas

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
Re:Yaris általában
« Válasz #7438 Dátum: 2013.03.22 11:13:11 »
"kihasználatlanság miatt" :?:
a hangszóró részt nem értem, nem a gyári hangszórókat használja? :hmmmm:

A párom használja egyre inkább az autót, így szinte sosincs  kihasználva, őt zavarja a telefonálás  vezetés közben, lehet hogy jobb is így.....
Gyárilag adtak hozzá külön  beszerelhető hangszórókat(elég nagy darabok) is, de igazából mindenki az autóban levő (gyári vagy már cserélt teljesen mindegy) hangszóróra köti be, így volt ez eddig is.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris általában
« Válasz #7439 Dátum: 2013.03.22 11:56:29 »
Apropó... Nyárom tudsz figyelni az útra?
Profi lettem figyelem-megosztásban  :cool2: :D ...  :lol:

Néha tényleg nagyon durván adják elő  ::) :sorcerer: :eek: :yes: :clap: ...  [rohog]

A tangapapucsért rájuk szólhatok, de az a legkevesebb  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )