Szerző Téma: Yaris általában  (Megtekintve 1617385 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

jpm2005

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Yaris általában
« Válasz #7395 Dátum: 2013.02.26 09:42:44 »
Köszi! Megnyugtattál! :-)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris általában
« Válasz #7396 Dátum: 2013.03.02 18:31:31 »
Sziasztok! Most vettem egy 1.0-s, benzines, 2007-es Yarist. Eddig nagyon meg vagyok vele elégedve, de egy fura dolog nem hagy nyugodni: Ha nagyobb gázadással indulunk, olyan "darálós" hangja van, mintha dízel lenne. Ez normális, vagy inkább vigyem szervízbe? ~ 73.000 km van benne, a szervízkönyve szerint rendesen szervízelték.
Köszi a segítséget!
Három henger :) ... A páratlan hengerszám miatt szaggatott a hangja, ez normális dolog. Vannak, akik a Wartburghoz szokták hasonlítani  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris általában
« Válasz #7397 Dátum: 2013.03.02 18:35:43 »
Pár kérdés...

Egy cimborámnak van egy facelift előtti, japán gyártású 1.0 Yarisa. Ezzel kapcsolatosak a kérdések.

- Át lehet-e tenni bele, egy az egyben, a facelift utáni Yaris első üléseit?
- Üzemmelegen a motor alapjárata ingadozik, kb. 500-700 között; amikor épp nagyon alacsony, akkor már rángat is. Mi lehet erre a megoldás? Fojtószelep-ház tisztítás? És/vagy annak az érzékelőnek a tisztítása, ott a szívó traktusban, amiről én is raktam be korábban képeket... Mi is annak a neve? Most nem ugrik be.
- Magas fordulatszámon, erős gázadás mellett, a motornak van egy fütyülő hangja, szinte teljesen olyan, mintha turbós lenne  :lol: ... Kb. 4000 fölött jelentkezik. Ha elveszi az ember a gázt, megszűnik a hang. Nem tűnik hibára utaló hangnak, de mégis, kicsit fura  :) ... Az enyém pl. nem produkál ilyet. Normális dolog ez? Kell-e vajon kezdeni vele valamit? Mondom, egy ilyen "tölt a turbó" jellegű, magas fütyülő hangot képzeljetek el  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Yaris általában
« Válasz #7398 Dátum: 2013.03.02 19:02:43 »
-Ülés: az tuti hogy a két ülés felfogatása máshogy néz ki, nagyon máshogy. Ettől még a padlólemezbe lehetnek ugyanott a lyukak, bár szerintem inkább nem a válasz...
-Alapjárat: itt a kérdés az hogy mit jelent az ingadozik. Folyamatosan 1-2 másodpercenként fel-le mászkál? Csak mert 500 körüli rázkódós alapjárat sajnos normálisnak mondható a japánnál, nekem annó garanciába cseréltek ECU-t módosítottra, az megoldotta, de amúgy ilyenek. remegtetik a karosszériát, túl alacsony az alapjárat.
Néha meg van úgy hogy magasabb, de nem ingadozik fel-le...
A fojtószelepház és légtömegmérő tisztítással nem fogtok ártani, az jó ha megvan csinálva.
-Hang: passz, hallani kellene. Nem tűnik normál hangnak...
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris általában
« Válasz #7399 Dátum: 2013.03.02 19:15:02 »
-Ülés: az tuti hogy a két ülés felfogatása máshogy néz ki, nagyon máshogy. Ettől még a padlólemezbe lehetnek ugyanott a lyukak, bár szerintem inkább nem a válasz...
-Alapjárat: itt a kérdés az hogy mit jelent az ingadozik. Folyamatosan 1-2 másodpercenként fel-le mászkál? Csak mert 500 körüli rázkódós alapjárat sajnos normálisnak mondható a japánnál, nekem annó garanciába cseréltek ECU-t módosítottra, az megoldotta, de amúgy ilyenek. remegtetik a karosszériát, túl alacsony az alapjárat.
Néha meg van úgy hogy magasabb, de nem ingadozik fel-le...
A fojtószelepház és légtömegmérő tisztítással nem fogtok ártani, az jó ha megvan csinálva.
-Hang: passz, hallani kellene. Nem tűnik normál hangnak...
A hang poén, de tényleg  :D ... Gyorsítasz szépen padlógázzal, emelkedik a fordulat, és kb. mikor átlépi a 4000-et, megjelenik egy fütyülő hang, tényleg olyan, mintha turbós lenne. Ha elveszed a gázt (akár csak annyira, hogy az autó ne gyorsuljon tovább, hanem tartsa a sebességet), elhallgat. Egyértelműen "levegő-hang", tehát nem valami mechanikai eredetűre kell gondolni.

Persze, ha mondjuk azért csinálja, mert falsot szív a légszűrő mellett, az biztos nem akkora szerencse  :hmmmm: ...

Alapjárat: nem, nem 1-2 mp-enként változik a fordulat. Eszerint lehetséges, hogy ennek tényleg ilyen a normális működése.

Ülés: hát, ez nem annyira jó hír, de na... Akkor majd együtt él továbbra is a gyári üléseivel a srác.

A váltója viszont jöhetne az enyémbe  :cool2: :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Yaris általában
« Válasz #7400 Dátum: 2013.03.03 10:10:30 »
Idézet
Egyértelműen "levegő-hang", tehát nem valami mechanikai eredetűre kell gondolni.
Át kell nézni a légszűrőt, de lehet Te valami olyat hallasz ki amit én nem. No meg aztán rég húzattam 4000 fölé, fogalmam sincs ott milyen hangja van  :lol:

Idézet
Alapjárat: nem, nem 1-2 mp-enként változik a fordulat. Eszerint lehetséges, hogy ennek tényleg ilyen a normális működése.
Akkor az ilyen. Sajnos...

Idézet
Ülés: hát, ez nem annyira jó hír, de na... Akkor majd együtt él továbbra is a gyári üléseivel a srác.
Azért ez nem tuti ám, elvégre sose próbáltam. De ezt márkaszervizes nem fogja tudni, az ilyen csere-bere lehetőségekbe Toyota bontókat érdemes megkérdezni...
De ha hívsz bontót kérdezd már meg nekem hogy az ezres Yarisnál a japán és a francia váltója csereszabatos-e  ;)
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris általában
« Válasz #7401 Dátum: 2013.03.04 20:49:18 »
Át kell nézni a légszűrőt, de lehet Te valami olyat hallasz ki amit én nem. No meg aztán rég húzattam 4000 fölé, fogalmam sincs ott milyen hangja van  :lol:

Azért ez nem tuti ám, elvégre sose próbáltam. De ezt márkaszervizes nem fogja tudni, az ilyen csere-bere lehetőségekbe Toyota bontókat érdemes megkérdezni...
De ha hívsz bontót kérdezd már meg nekem hogy az ezres Yarisnál a japán és a francia váltója csereszabatos-e  ;)
Fütyülés: ezt hallanád te is, hidd el  :yes: ... Szép tisztán hallható. A sajátomat amúgy én sem szoktam 4000 fölé tekerni - a tanulók annál inkább  :lol:

Váltó: hát nem hinném, hogy csereszabatos lenne  :hmmmm: ... Az ülést majd megkérdezem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Yaris általában
« Válasz #7402 Dátum: 2013.03.05 11:17:38 »
Fél OFF: A Corim hidegben szokott szintén turbó fütyülésre igencsak hajazó hangot adni. Melegben nem. Kár, hogy azóta se találom a turbót a motortérben.  [rohog]
         

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9394
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Yaris általában
« Válasz #7403 Dátum: 2013.03.05 20:11:58 »
Énekelj neki: Csigabiga gyereki...  :D

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Yaris általában
« Válasz #7404 Dátum: 2013.03.05 20:15:38 »
Megpróbáltam már... Most te jössz, hátha a te hangodat jobban szereti! :devil:
         

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9394
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Yaris általában
« Válasz #7405 Dátum: 2013.03.05 20:17:03 »
Mondj le a turbóról  :hug:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Yaris általában
« Válasz #7406 Dátum: 2013.03.05 20:18:37 »
Szóval rajtad múlik és ennyit sem teszel meg :?: :naspang:
         

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Yaris általában
« Válasz #7407 Dátum: 2013.03.14 12:52:53 »
Xanyi te tudsz arról, hogy ahogy a ZZs 2006 elötti motorok max 100.000-150.000km megeszi ha kénes benzint kapnak (2008? ig volt benne bőven) probléma előfordult az szfek-nél is?

Én már olysanról se halottam, hogy szfe 60-100.000km után literszám enné az olajat, (mármint ha cserélték  [rohog] ) 100-150kkm közt meg kuka de ki tudja, te csinálsz ilyet mindennep.

link a ZZsről:
http://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=118.msg395962#msg395962


Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Yaris általában
« Válasz #7408 Dátum: 2013.03.14 18:15:03 »
Xanyi te tudsz arról, hogy ahogy a ZZs 2006 elötti motorok max 100.000-150.000km megeszi ha kénes benzint kapnak (2008? ig volt benne bőven) probléma előfordult az szfek-nél is?

Én már olysanról se halottam, hogy szfe 60-100.000km után literszám enné az olajat, (mármint ha cserélték  [rohog] ) 100-150kkm közt meg kuka de ki tudja, te csinálsz ilyet mindennep.

link a ZZsről:
http://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=118.msg395962#msg395962

Nem pontosan értem amit írsz, de ha az olajfogyasztásról van szó, az csak a ZZ motorokat érintette csak, az SZ-t nem...
Xanyi

david789

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Yaris általában
« Válasz #7409 Dátum: 2013.03.15 11:43:54 »
Sziasztok!
A napokban vettem egy 99-es Yaris 1.0-t. Minden rendben van az autóval csak a fedélzeti computer lenullázza magát ha leállítom az autót. Tudtok rá valami megoldást?
Válaszotokat előre is köszönöm!