Szerző Téma: Yaris általában  (Megtekintve 1617465 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Fulika

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Re:Yaris általában
« Válasz #7365 Dátum: 2013.02.13 11:55:47 »
Sziasztok!

Nem igazán tudom, hogy jó helyen teszem-e közzé a kérdésem... A problémám, hogy távirányítót szeretnék szerelni egy ráncfelvarrott 1-es yarisba (1,3 sol, könnycsepp lámpa) és nem tudom, hová kellene a vevőt bekötni.
A kocsiban van központi zár, amivel a kulccsal az összes zárat tudom nyitni-zárni. Az első gondolatom a vezetőajtón lévő központi nyitó-záró kapcsoló volt, csakhogy azt vettem észre, hogyha kintről kulccsal bezárom a kocsit, akkor bentről a kapcsolóval nem lehet kinyitni.
Szóval hová kellene a távvezérlő vevőt bekötni?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Yaris általában
« Válasz #7366 Dátum: 2013.02.13 19:32:34 »
Sziasztok!

Nem igazán tudom, hogy jó helyen teszem-e közzé a kérdésem... A problémám, hogy távirányítót szeretnék szerelni egy ráncfelvarrott 1-es yarisba (1,3 sol, könnycsepp lámpa) és nem tudom, hová kellene a vevőt bekötni.
A kocsiban van központi zár, amivel a kulccsal az összes zárat tudom nyitni-zárni. Az első gondolatom a vezetőajtón lévő központi nyitó-záró kapcsoló volt, csakhogy azt vettem észre, hogyha kintről kulccsal bezárom a kocsit, akkor bentről a kapcsolóval nem lehet kinyitni.
Szóval hová kellene a távvezérlő vevőt bekötni?

Előre is köszönöm a válaszokat!

A küszöb elején a műszerfal alatt ahol bejönnek az ajtóból a vezetékek ott van a két vezeték amit mondasz: kapcsoló nyitás-zárás. Ugyanott találsz másik két vezetéket, ami a kulcsos zártól jön (nyitás-zárás), na utóbbi kettőre kell kötni és akkor minden körülmények között működik.
Próbalámpával kimérhető.
Xanyi

deadhand

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Yaris általában
« Válasz #7367 Dátum: 2013.02.14 10:05:52 »
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/yaris/toyota_yaris_1.0_terra_plus-6268564


Ennél lehet az, hogy kiberhelték a ködlámpát? Mert a lökhárítónál látszik a helye... amúgy mentem vele, nagyon összerakott, pöpec kis járgány, és valószínűleg meg is veszem a héten, csak ha már, akkor alkualapnak jó lesz :)

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Yaris általában
« Válasz #7368 Dátum: 2013.02.14 14:17:46 »
A rács miatt úgy néz ki, hogy volt benne... Kapcsoló van benne? Véleményem szerint puffos volt az eleje, aztán arra már nem jutott pénz(ne legyen igazam).

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Yaris általában
« Válasz #7369 Dátum: 2013.02.14 14:30:39 »
Azt jól látom, hogy hiányzik a hátsó ablaktörlője? :eek: Miért M-es a rendszáma?
         

Botond

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Yaris általában
« Válasz #7370 Dátum: 2013.02.14 16:56:47 »
A Terra Plus felszereltségeben volt ködlámpa?
Így vagy úgy ez mindenképp azt jelzi, hogy nem elég igényesen volt megjavítva a lökös csere. Az M-es rendszám is gyanús (túl új rendszám túl régi autón). Mondom én, aki azért cseréltettem anno használtautó vásárláskor rendszámot, mert azt hittem, hogy ez a hatékony módja elhatárolódni az elődtulajdonos kalandjaitól.  :szemez:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Yaris általában
« Válasz #7371 Dátum: 2013.02.14 17:22:07 »
A Terra Plus felszereltségeben volt ködlámpa?
Így vagy úgy ez mindenképp azt jelzi, hogy nem elég igényesen volt megjavítva a lökös csere. Az M-es rendszám is gyanús (túl új rendszám túl régi autón). Mondom én, aki azért cseréltettem anno használtautó vásárláskor rendszámot, mert azt hittem, hogy ez a hatékony módja elhatárolódni az elődtulajdonos kalandjaitól.  :szemez:
Én meg lecseréltettem mert 4-es volt a rendszámban. A feng sui szerint az sok gondot bajt jelent- mondta a feleségem. ;)

deadhand

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Yaris általában
« Válasz #7372 Dátum: 2013.02.14 19:38:42 »
Azt jól látom, hogy hiányzik a hátsó ablaktörlője? :eek: Miért M-es a rendszáma?


Hátsó ablaktörlő az a fotózáskor nem volt rajta, mikor én mentem, már volt. Puffnyomot nem láttam a motortérben, illesztések is ***ák. Kintről behozott autó, de az ülések, váltógom, kormányfényesedés alapján hihető a futása, nagyon patent a bele.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris általában
« Válasz #7373 Dátum: 2013.02.14 20:32:16 »

Hátsó ablaktörlő az a fotózáskor nem volt rajta, mikor én mentem, már volt. Puffnyomot nem láttam a motortérben, illesztések is ***ák. Kintről behozott autó, de az ülések, váltógom, kormányfényesedés alapján hihető a futása, nagyon patent a bele.
Képek alapján szerintem sérült volt, furák a hézagok. A "normál" állapot is sokatmondó, ez a nepper szóhasználatban nem jelent jót. Ami a belét illeti: az enyémben 131 ezer van, és nem néz ki kopottabbnak... Ránézésre meg nem mondod, hogy nem a duplája van-e benne annak a (roppant kevésnek hangzó) 54 ezernek, amivel hirdetik.

Ja, és gyanúsan olcsó. Mennyiért vehették kint, hogy megéri itthon ennyiért árulni? És miért adhatták kint oda annyiért? A jó Yarisok kint is keményen tartják az árukat.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Yaris általában
« Válasz #7374 Dátum: 2013.02.14 20:37:51 »
Én is azt mondom hogy igénytelenül javított az eleje. A lökhárító hézagon is látszik...

Ezen kívül a disztárcsák sem a sajátja, lehet a kerék se (még a méret is furi), a váltógomb kopása pedig nem mérvadó, mert az sem Yarisba való váltógomb  [rohog]

De mindenki azt vesz meg amit akar...
Xanyi

deadhand

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Yaris általában
« Válasz #7375 Dátum: 2013.02.15 08:59:52 »
Én is azt mondom hogy igénytelenül javított az eleje. A lökhárító hézagon is látszik...

Ezen kívül a disztárcsák sem a sajátja, lehet a kerék se (még a méret is furi), a váltógomb kopása pedig nem mérvadó, mert az sem Yarisba való váltógomb  [rohog]

De mindenki azt vesz meg amit akar...



Okes, es akkor ez peldaul?


http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/yaris/toyota_yaris_1.0_blue_ice_makulatlan-6349517

deadhand

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Yaris általában
« Válasz #7376 Dátum: 2013.02.15 10:26:19 »
Amúgy a Blue Icenak nem tartozéka a ködlámpa? Mert sok hirdetésben van, sokban meg nincs ködlámpájuk...

yarisos

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Yaris általában
« Válasz #7377 Dátum: 2013.02.15 11:06:51 »
Sziasztok!

Boccs az Off-ért. Lenne egy Thule tetőcsomagtartóm ami eladóvá vált. Egy nyarat használt, tip-top. Záras. Yaris II-höz való.
Akit esetleg érdekel írjon, vagy hívjon: 06 20 2398028.
Budapesten átvehető személyesen is.

Üdv,
Attila



Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Yaris általában
« Válasz #7378 Dátum: 2013.02.15 12:49:09 »

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Yaris általában
« Válasz #7379 Dátum: 2013.02.15 12:52:48 »
Sziasztok!

Boccs az Off-ért. Lenne egy Thule tetőcsomagtartóm ami eladóvá vált. Egy nyarat használt, tip-top. Záras. Yaris II-höz való.
Akit esetleg érdekel írjon, vagy hívjon: 06 20 2398028.
Budapesten átvehető személyesen is.

Üdv,
Attila


Ezt miért nem Yaris adok-veszekbe??? Akkor nem lenne off...   :otlet: