Szerző Téma: Yaris általában  (Megtekintve 1617454 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris általában
« Válasz #7230 Dátum: 2012.11.27 14:17:14 »
Ebayen vettem egy korai, '99-es német Yaris prospektust - 3 euro volt, a technikai adatokat, árakat és felszereltségeket tartalmazó füzettel együtt  :yes: - vadonatúj, érintetlen állapotban  :clap: ! Szombaton apacsoltam le, és ma már meg is jött  :sorcerer: ... Ja, és a feladó (a német feladó!) vastag filccel, hatalmas betűkkel ráírta a borítékra, hogy "KÉREM NE HAJTOGASSA!"  :D :D :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Yaris általában
« Válasz #7231 Dátum: 2012.11.27 18:44:49 »
Nekem is megvan a korabeli összes katalógus. Sőt... 99-ben az összes olyan autósújságot megvettem, amiben Yarist teszteltek.  ;)
Xanyi

Maggie37

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Yaris általában
« Válasz #7232 Dátum: 2012.11.27 21:50:44 »
Hát vidéken olyan 1200-ért szerelnek át egy gumit... Pesten lehet 1500 is, sőt, talán 2000 lehet a plafon. Tehát 6-8 ezer a négy darab felszerelése.

Guminyomás: inkább ne kísérletezz... Nézd meg mennyi a gyári érték, ahhoz adj hozzá a téli gumik esetében 0.2-0.3 bart, és annyira fújasd fel őket. Tehát ha mondjuk elöl 2.2-t ad meg a gyár, akkor 2.5-re. Ennek az az értelme, hogy télen, mikor beállnak a nagy hidegek, a gumik nyomása emiatt lecsökken kb. pont a gyár által megadott értékre; de ha bejön egy melegebb idő, ez a kicsivel megnövelt nyomás akkor sem okoz problémát. A lényeg, hogy lehetőleg soha ne csökkenjen a gyári érték ALÁ.

Oké tudatlan vagyok az autó könyvében van leírva, vagy a gumi amit veszek az határozza meg? :helpsmilie:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Yaris általában
« Válasz #7233 Dátum: 2012.11.28 10:09:47 »
A gyári guminyomás vagy a kesztyűtartóban vagy a vezető oldali ajtónál jobb oldalon az oszlopon lesz rajta egy matricán.  ;) De persze az autó kezelésijében is ott van hátul.  :flowers:
         

Maggie37

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Yaris általában
« Válasz #7234 Dátum: 2012.11.29 21:30:07 »
A gyári guminyomás vagy a kesztyűtartóban vagy a vezető oldali ajtónál jobb oldalon az oszlopon lesz rajta egy matricán.  ;) De persze az autó kezelésijében is ott van hátul.  :flowers:

Köszönöm, megkeresem! ;)

alvaro84

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 190
Re:Yaris általában
« Válasz #7235 Dátum: 2012.12.03 08:45:03 »
Üdv mindenki!

Új vagyok itt, meg egyáltalán bármilyen autós témakörben. Gondoltam beköszönök, csütörtökön tettünk szert egy régi-(nekünk )új Yarisra. Nagyjából úgy, ahogy az ember nem vesz autót - párommal együtt (az ő motorjával) elmentünk, megszaglásztuk mindenféle szakértelem nélkül, pár kilométer az előző tulajjal, vittük. Azt az egyet, amit életünkben láttunk. Az órában 92421km volt (valódi érték persze ismeretlen), 1999-es 1 literes, aranysárga, kicsit karcos, egy törött indexbura itt, egy hiányzó dísztárcsa amott, de kit érdekel - megy és érvényes műszaki van rajta :D Majd átnézetem, ha lelkileg felkészültem rá :lol:

Mondhatja bárki, hogy kicsi a csomagtartója, de higgyétek el, a 45 literes GIVI dobozhoz képest akkor is gigantikus, ha nem hajtom le a hátsó ülést :D Egyébként a(z autós) jogsim is friss, júliusban vizsgáztam, azóta nem is ültem autóban, szóval enyhe lábremegéssel kezdtem a hazautat, de megvagyok azóta is egyben, mentünk már pár kört a környéken, ma pedig igazán felavathattam, mert arra használtam, amiért (pont most) kellett: elborított minket a hó, motorral nagyon kínos lett volna bejönni munkába (senki nem takarítja az utakat: hétvégi házas környék a Bakony keleti csücskén, meredek lejtők, murva és földút, csupa jóság). Szerencsére nem nagy hó, dombokat áttörni azért nem kellett. Igen nagyon óvatos voltam... szerencsére reggel 6-ra járok, és hajnalban nem sokakat tartok fel [rohog]

Egyébként azért vettünk pont Yarist, mert megbízható és kis fogyasztású járgány hírében áll. Régi Swifttel gondolom olcsóbban kijöttünk volna, csak az szerintem marha ronda. 1st world problem, azt hiszem :lol:

Nem akarunk vele különösebben sokat menni, inkább csak rossz időre meg cipekedni kell főleg. Vagy családlátogatásra az ország túlvégén. Nálam tradíció a hypermiling, ésszel meg lehetőleg a jónépre tekintettel persze. Marha jó játéknak találom a fogyasztásmérőt, a pontosságát viszont még nem tudtam ellenőrizni, meg úgyis véletlenül törlöm az átlagmérő állását... erre mit látok egy pár oldallal visszafele:

Na. Tegnap végre elkészült a Kill-Switch az én autómban is. Xanyi, köszi a segítséget! (Bár voltak fennakadások itt-ott, de megoldottuk) :)

Ha kill switch-et használsz leállításhoz, akkor is törli a trip adatokat (gondolom igen)? Jön egy hosszú piros, és elrontja a játékomat... menet közben nem mertem még leállítani, ez nem motor, ahol fék-kormány ugyanúgy megmarad leállítva is. Azt hiszem, autóban nem nagyon fogok ezzel szórakozni, de érdekel, na :) Bár, nálunk a földúton, ahol senki nem jár, akár kísérletezhetek is vele...

ddt500

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Re:Yaris általában
« Válasz #7236 Dátum: 2012.12.03 09:16:51 »
A Yarisok felnije mennyire kompatibilis egymással? Maradt a 2007-es Yarisunkról 4 felni téli gumival. Ez jó a régebbiekhez vagy azoknak más az osztása??

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris általában
« Válasz #7237 Dátum: 2012.12.03 09:49:22 »
A Yarisok felnije mennyire kompatibilis egymással? Maradt a 2007-es Yarisunkról 4 felni téli gumival. Ez jó a régebbiekhez vagy azoknak más az osztása??
A YII-nek ha jól tudom 5,5JJX15, 4x100x54, ET45 felnije van. Valamelyiknek (talán Y1?) 5JJx14, 4x100x54, ET39-es is volt.
 
Azért javítson ki vki,ha tévedek!

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris általában
« Válasz #7238 Dátum: 2012.12.03 10:11:20 »
.... csütörtökön tettünk szert egy régi-(nekünk )új Yarisra. ... Majd átnézetem, ha lelkileg felkészültem rá
... jogsim is friss, júliusban vizsgáztam, ... a Bakony keleti csücskén ...  menet közben nem mertem még leállítani ...  Bár, nálunk a földúton, ahol senki nem jár, akár kísérletezhetek is vele...
Szia!
Üdvözöllek az autós és a Toyotások között. Sok örömöt és balesetmentes közlekedést kívánok!
Az átnézetést lehetőleg minél előbb ejtsd meg,jobb lett volna a vétel előtt, de hamarosan itt a tél és munkába járáshoz használnád. Egy kocsi használatba vétele mindig jelentős kiadással jár, ami a vételár kifizetése után általában megterhelő, de az átnézetéssel, folyadékok+szűrők cseréjével csökkentheted az ismeretlen előélet kockázatát. (olaj vmi jobb nevű 5W30, olaj és levegőszűrő elsősorban gyári,esetleg Mann, fék és hűtőfolyadékra is elsősorban gyári, de itt is léteznek gazdaságos alternetívák)
A Bakonyban télen, különösen földutakon mindenképpen téligumira lesz szükséged (hólánc sem árt a csomagtartóba).

A motor leállítással, extrém fogyasztás csökkentéssel egyenlőre ne foglalkozz, először inkább szerezz rutint, és gyűjtsd a km-eket. Ráérsz,majd 5 év és 100e km felett. :surrender:
« Utoljára szerkesztve: 2012.12.03 10:17:05 írta Agyarka »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Yaris általában
« Válasz #7239 Dátum: 2012.12.03 10:18:30 »
Szia!
Üdvözöllek az autós és a Toyotások között. Sok örömöt és balesetmentes közlekedést kívánok!
Az átnézetést lehetőleg minél előbb ejtsd meg,jobb lett volna a vétel előtt, de hamarosan itt a tél és munkába járáshoz használnád. Egy kocsi használatba vétele mindig jelentős kiadással jár, ami a vételár kifizetése után általában megterhelő, de az átnézetéssel, folyadékok+szűrők cseréjével csökkentheted az ismeretlen előélet kockázatát. (olaj vmi jobb nevű 5W30, olaj és levegőszűrő elsősorban gyári,esetleg Mann, fék és hűtőfolyadékra is elsősorban gyári, de itt is léteznek gazdaságos alternetívák)
A Bakonyban télen, különösen földutakon mindenképpen téligumira lesz szükséged (hólánc sem árt a csomagtartóba).
Naaa, az "esetleg" helyett " a "vagy" a helyesebb kötőszó a minőséget figyelembe véve (gyári kb 2x árú; a Mann a gyárival legalább megegyező minőségű, de olcsóbb választás)  :hug:
Minden másban egyet értek.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

alvaro84

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 190
Re:Yaris általában
« Válasz #7240 Dátum: 2012.12.03 10:24:02 »
Köszi, persze biztos jobb lett volna előtte, nyilván :) Mindenképpen el akarom vinni minél hamarabb, ajánlottak is már egy bodajki szakit, csak a "kedvet" gyűjtöm hozzá, sebaj, mindjárt fizetés :D Az a helyzet, hogy úgy állunk, ahogy évek óta nem: párhuzamosan a ház erős átépítése is finisben, szóval a megtakarításoknak pillanatnyilag lőttek. Hitelt meg vegyen föl, akinek hat anyja van, ugye.

Olajhoz, gumihoz épp gyűjtöm a bölcsességeket itt a fórumon. Előbbin nem fogok sokat aggódni, valami értelmesebb 5W30 lesz, pont úgy, ahogy írod. Mann-t megjegyeztem :) Légszűrő, gyertya állítólag elég friss benne. Egy biztos, addig is: ha nagyon cudar lesz a helyzet, nem erőltetem a kapuig feljutást, ki lehet szállni korábban is (ahol még nem meredek), ha sétálnom kell fél, vagy ne adj' Isten másfél kilométert, még mindig sokkal jobban vagyok, mintha Fehérváron kéne maradnom anyáméknál :cool2:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Yaris általában
« Válasz #7241 Dátum: 2012.12.03 11:05:01 »
Én azt javaslom, hogy az olajat és szűrőket mindenképpen cseréltesd, illetve a fagyállót is be kell méretni, hogy meddig jó. Az olaj adott, hogy kell, ezzel a szűrők együtt járnak és nem is nagy költség egyik sem, ezért evidens ezek cseréje is (Kiváló minőségű termékek vásárlásakor is megáll az egész anyagárban 20.000Ft-ban). A gyertyákat elég ellenőrizni, ha nincsenek legatyásodva (majd a szerelő megmondja), várhatsz a cseréjükkel.
Ha keveset használjátok, akkor elég ezeket cserélni, illetve a fagyálló hőfoka legyen jó, tavasszal, vagy éppen tavasztól, meg folyamatosan mindent rendbe lehet rajta tenni. Én is így csináltam és 1-2 év alatt rendben tettem az autómat...  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

alvaro84

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 190
Re:Yaris általában
« Válasz #7242 Dátum: 2012.12.03 11:46:18 »
Én azt javaslom, hogy az olajat és szűrőket mindenképpen cseréltesd, illetve a fagyállót is be kell méretni, hogy meddig jó. Az olaj adott, hogy kell, ezzel a szűrők együtt járnak és nem is nagy költség egyik sem, ezért evidens ezek cseréje is (Kiváló minőségű termékek vásárlásakor is megáll az egész anyagárban 20.000Ft-ban). A gyertyákat elég ellenőrizni, ha nincsenek legatyásodva (majd a szerelő megmondja), várhatsz a cseréjükkel.
Ha keveset használjátok, akkor elég ezeket cserélni, illetve a fagyálló hőfoka legyen jó, tavasszal, vagy éppen tavasztól, meg folyamatosan mindent rendbe lehet rajta tenni. Én is így csináltam és 1-2 év alatt rendben tettem az autómat...  ;)

Ilyesmi lesz, azt hiszem. Ahogy ráérek, megejtem az olaj+szűrő+fagyálló témát (ezen a héten 6*12 órában vagyok). Jó, ha a többit el tudom húzni, mert Teresa (az eddig egyedüli járművem, BMW F650CS) is leeszi lassan a gumijait, és motorra 2 képes többe kerülni, mint autóra 4.

Maggie37

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Yaris általában
« Válasz #7243 Dátum: 2012.12.03 13:05:31 »
A gyári guminyomás vagy a kesztyűtartóban vagy a vezető oldali ajtónál jobb oldalon az oszlopon lesz rajta egy matricán.  ;) De persze az autó kezelésijében is ott van hátul.  :flowers:

Sziasztok!

Új téli papucs csere kipipálva, 20 perc alatt 55 555 Ft-ért, amiben a gumiszelep csere is benne volt.  :clap:
Szépen becsomagolták a nyárit.. Az AutoMax-nál telefonon megrendeltem a múlt héten, mára kihozták Budaörsre még akcióban 2800 Ft szerelési költséget is levontak, a gumi ára darabonként 12 769 Ft volt. :clap: Most néztem náluk, 13 608 akcióban!!!! :tt2:ennyit számít 4 nap....
Kis segítség kellene, ebben a hidegben mennyire állítsam be nyomásokat? Egyedül használom az autót, de max. 3-an és a vizsla utazik :) Elöl 2.6 hátul 2.4? :helpsmilie:

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris általában
« Válasz #7244 Dátum: 2012.12.03 13:17:35 »
Naaa, az "esetleg" helyett " a "vagy" a helyesebb kötőszó a minőséget figyelembe véve (gyári kb 2x árú; a Mann a gyárival legalább megegyező minőségű, de olcsóbb választás)
Nem mindenkinek van jelentős kedvezménye az autósboltokban. Esetemben a pl. Toyota J1 és a bárdis Mann 68/3 között nincs 500Ft difi. Ez azért 20 év alatt sem fog földhöz vágni.-)
A gyárival megegyező minőségről nem vagyok meggyőződve, mert a Mann nem teszi közzé a szűrőképességet,
ahogy sajnos a Toyota- Denso sem. Szűrő témában egyedül a Wix-nél elérhető korrekten a 21 mikronos szűrési adat(és ráadásul nagyon jó ára van!). Illetve még a TRD-ről (egy kereskedő oldalon),hogy 20 mikronos.
Különbségek még a japán (03)és a kinai (J1) Toyota Denso szűrők között is vannak, de erről sincs rendelkezésre álló dokumentáció.-(
Akkor hogyan viszonyíthatnám egymáshoz korrektül a gyári és bármely más gyártóolajszűrőit? Amennyiben nincs egzakt összehasonlítási lehetőség, állítani,ajánlani bármit teljesen nyugodtan nem tudok.
A Mann-t is csak azért mertem (nem 100%-os meggyőződéssel),mert sokan használjátok.

A szűrőket természetesen nem csak a szűrési méret alapján lehet minősíteni, de ez a legszemléletesebb.