Szerző Téma: Yaris általában  (Megtekintve 1617086 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

RadyR

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Yaris általában
« Válasz #7095 Dátum: 2012.09.11 10:08:13 »
Sziasztok!

Létezett gyári kartámasz az első generációs, 2003 utáni Yarisokhoz?

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Yaris általában
« Válasz #7096 Dátum: 2012.09.11 14:09:30 »
Gyári nem volt, de olyan utángyártott igen amit érdemes volt megvenni.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Yaris általában
« Válasz #7097 Dátum: 2012.09.11 18:00:57 »
Jobb mint a gyári  ;)
Xanyi

RadyR

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Yaris általában
« Válasz #7098 Dátum: 2012.09.11 21:18:35 »
Armster márkából találtam egészen korrektet: http://www.armster.co.uk/vehicle-model-list/toyota-armrests/yaris-1999-g
Azt hiszem benevezek egy ilyenre.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Yaris általában
« Válasz #7099 Dátum: 2012.09.11 22:30:58 »
Armster márkából találtam egészen korrektet: http://www.armster.co.uk/vehicle-model-list/toyota-armrests/yaris-1999-g
Azt hiszem benevezek egy ilyenre.

Azaz. Nagyon jó.
Xanyi

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Yaris általában
« Válasz #7100 Dátum: 2012.09.11 23:50:08 »
1. generációs Yaris-ok közül melyiket érdemes venni? 1.0-s,vagy 1.3-as motor, facelift előtti, utáni?. Még nem nyálaztam át a Yaris topicot, de pótolni fogom, viszont jól jönne egy kis gyors összefoglaló.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

Botond

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Yaris általában
« Válasz #7101 Dátum: 2012.09.12 11:04:56 »
1. generációs Yaris-ok közül melyiket érdemes venni? 1.0-s,vagy 1.3-as motor, facelift előtti, utáni?. Még nem nyálaztam át a Yaris topicot, de pótolni fogom, viszont jól jönne egy kis gyors összefoglaló.
1.3-as SOL  :clap: A többi (kor, kerék, derék) már csak a pénztárcádtól függ   :D

Toya

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
  • Yaris II 1.0 Sol MM-T ; Celica GT-S
Re:Yaris általában
« Válasz #7102 Dátum: 2012.09.12 13:33:50 »
Armster márkából találtam egészen korrektet: http://www.armster.co.uk/vehicle-model-list/toyota-armrests/yaris-1999-g
Azt hiszem benevezek egy ilyenre.
Én a vaterán vettem armstert az enyémbe.Szerintem jó :yes:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris általában
« Válasz #7103 Dátum: 2012.09.13 08:11:49 »
1. generációs Yaris-ok közül melyiket érdemes venni? 1.0-s,vagy 1.3-as motor, facelift előtti, utáni?. Még nem nyálaztam át a Yaris topicot, de pótolni fogom, viszont jól jönne egy kis gyors összefoglaló.
Hát az attól függ... mint mindig  :)

Szóval: igények és pénztárca függvénye.

Motorok: ha nem zavar a nyomatékszegénység, és "fogyasztás über alles" a jelszó, nomeg az alacsony fix költségek is mindennél többet nyomnak a latban, akkor az 1.0 a nyerő. Ha megkapja a szükséges fordulatszámot, 1-2 emberrel tűrhetően mozgatja a kasztnit - ha kell, lehet vele menni tartós 140-el; visszakapcsolgatva-kihúzatva az előzgetős országúti menet sem probléma neki. De alacsony fordulaton nagyon renyhe, a klíma pedig, városban, igencsak lebénítja.

Harmonikusabb az 1.3-as - persze valamivel (átlagban mondjuk szűk fél literrel) nagyobb fogyasztásért, és kicsit magasabb fix költségekért cserébe. Műszakilag majdnem mindegy, melyik motort választod - mindkettő megbízható, tartós.

Felszereltség: kérdés, mire van szükséged? Klíma és szervókormány nélkülit én nem vennék, az biztos. Nem árt, ha van magasságban állítható kormány és ülés is, mert enélkül adott esetben nem tudsz majd optimális üléspozíciót találni - nade ez nem biztos, ülj be egy alapváltozatba és próbáld ki. Ha passzol, akkor mindjárt nem is olyan fontosak ezek az extrák.

Generáció: a korai verzió szerintem nagyon nőies  ::) ... A facelift során pont annyival lett markánsabb a forma- és színvilág (utóbbit az utastérre értem), hogy már egy heteroszexuális pasi számára is vállalható  :yes: ... Persze a koraiból is léteznek azért elfogadható színkombinációk, de összességében véve szvsz sokkal jobb az új. Technikailag sem mindegy a dolog - a vezető számára talán a leginkább lényeges, hogy nagyobb, kényelmesebb lett az ülés a facelift során. Kérdés persze, hogy anyagilag belefér-e a faceliftes.

Gyártás helye: szerintem mindegy. Tény hogy a japánban az utastér precízebben összeszerelt benyomást kelt, a váltó pontosabban, kisebb erővel kapcsolható. De ez nem azt jelenti, hogy a francia ne lenne jó - csak a japán még jobb. Megbízhatóság terén viszont nincs statisztikailag kimutatható különbség a kettő között. Szóval, mondom még egyszer: ez lényegtelen. Amúgy, ha jól rémlik, 2001-ben jelentek meg a francia darabok.

Ja, a facelift 2003-ban volt. Az enyém 2003 márciusi első forgalomba helyezésű, és már faceliftes.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Yaris általában
« Válasz #7104 Dátum: 2012.09.13 12:25:19 »
Hűűű, köszi Palaczk az összefoglalót! Respect érte! Szüleimnek keresek egy kis autót, az öreg Wartburg 1.3 felett végleg eljárt az idő :) Sajna keret nem nagy, 6-700ezer körüli összeget tudnak bevállalni. Ennyiért viszont csak az első szériás Yaris-ok mennek. Tényleg jobban hangzana pedig a faceliftes változat, dehát az még tartja az árát (sőőőt még a régebbiek is). Felszereltséget illetően jó lenne szervo, abs, elektromos ablak elöl, légzsák, klíma persze kompromisszumokkal. Nagy távokra már nem nagyon kellene az autó, és évi 5000km-nél se lenne több (vidéki kisvárosi, országúti használat). Ami a lényeg, hogy megbízható legyen műszaki szempontból, az 1.3-as motor tűnik szimpatikusnak. 2001-ig japánban készültek a Yarisok?

Felmerült még lehetséges opcióként az 5 ajtós Honda Civic és Clio II (2001-től, ezek elég jól felszereltek, árban is jók). Szóval jelenleg ezekben gondolkodom.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris általában
« Válasz #7105 Dátum: 2012.09.13 12:37:15 »
Hűűű, köszi Palaczk az összefoglalót! Respect érte! Szüleimnek keresek egy kis autót, az öreg Wartburg 1.3 felett végleg eljárt az idő :) Sajna keret nem nagy, 6-700ezer körüli összeget tudnak bevállalni. Ennyiért viszont csak az első szériás Yaris-ok mennek. Tényleg jobban hangzana pedig a faceliftes változat, dehát az még tartja az árát (sőőőt még a régebbiek is). Felszereltséget illetően jó lenne szervo, abs, elektromos ablak elöl, légzsák, klíma persze kompromisszumokkal. Nagy távokra már nem nagyon kellene az autó, és évi 5000km-nél se lenne több (vidéki kisvárosi, országúti használat). Ami a lényeg, hogy megbízható legyen műszaki szempontból, az 1.3-as motor tűnik szimpatikusnak. 2001-ig japánban készültek a Yarisok?

Felmerült még lehetséges opcióként az 5 ajtós Honda Civic és Clio II (2001-től, ezek elég jól felszereltek, árban is jók). Szóval jelenleg ezekben gondolkodom.
Cliot inkább ne. Honda okés, ha találsz belőle jó állapotút, bár nem egészen értem a kategóriák keverését - ha már Civic, akkor a Yaris helyett miért nem Corolla? Bár két embernek szvsz tökéletes a Yaris.

Igen, tudtommal 2001-ig csak Japánból jöttek. De ennek szerintem semmi jelentősége.

600-ért nemigen fogsz találni semmit. 700-ért már akadnak, de a leírt felszereltséggel nem igazán.

Érdemben amúgy nincs semmi baj az első szériásokkal - nekem kevésbé tetszenek, ennyi. Talán az egyetlen objektív hátrány a kényelmetlenebb ülés, de Waresz után, évi 5 ezer km-re ez sem lesz egy perdöntő hiányosság.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Yaris általában
« Válasz #7106 Dátum: 2012.09.13 12:52:45 »
Cliot inkább ne. Honda okés, ha találsz belőle jó állapotút, bár nem egészen értem a kategóriák keverését - ha már Civic, akkor a Yaris helyett miért nem Corolla? Bár két embernek szvsz tökéletes a Yaris.
Kikötötték, hogy nem akarnak nagy autót, de próbálom rábeszélni őket, hogy még egy civic az nem nagy. Faternak meg nekem konkrétan ez jön be a legjobban. Mutattam nekik a liftback-es kockalámpás corollat is, de annyira nem voltak oda érte (van egy fajta tetszési index :)). A clio tetszene nekik, miért mondod, hogy inkább ne? Egy jobb állapotú darab lehet kiszolgálná őket egy jó ideig. Ha belegondolsz már 99 óta gyártják, nagyon nem lehet elcseszett konstrukció. És beltér is rendben van. Nekem pl. jobban tetszik mint a Yaris műszerfala.
Idézet
600-ért nemigen fogsz találni semmit. 700-ért már akadnak, de a leírt felszereltséggel nem igazán.
Igen kicsit húzós a limit, én is belátom, de nagyon nem sürgős, talán ki lehet fogni egyet.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Yaris általában
« Válasz #7107 Dátum: 2012.09.13 12:57:35 »
Clio-t ne vegyetek...
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris általában
« Válasz #7108 Dátum: 2012.09.13 14:11:53 »
Kikötötték, hogy nem akarnak nagy autót, de próbálom rábeszélni őket, hogy még egy civic az nem nagy. Faternak meg nekem konkrétan ez jön be a legjobban. Mutattam nekik a liftback-es kockalámpás corollat is, de annyira nem voltak oda érte (van egy fajta tetszési index :)). A clio tetszene nekik, miért mondod, hogy inkább ne? Egy jobb állapotú darab lehet kiszolgálná őket egy jó ideig. Ha belegondolsz már 99 óta gyártják, nagyon nem lehet elcseszett konstrukció. És beltér is rendben van. Nekem pl. jobban tetszik mint a Yaris műszerfala.Igen kicsit húzós a limit, én is belátom, de nagyon nem sürgős, talán ki lehet fogni egyet.
Nem akarok újabb megbízhatósági vitát, de egy Clio esetében jóval nagyobb a meghibásodás valószínűsége, mint egy Yariséban. Kevésbé tartós, gyakrabban kell szervízbe vinni. Ennyi. Persze ha találtok egy első gazdás, 60 ezer km-t futott példányt, nyugodtan meg lehet venni. De egy három évvel idősebb, dupla annyit futott Yarist előbb megvennék. Most majd jönnek az ellenérvek azoktól, akiktől ilyenkor jönni szoktak... Unom már előre... Mindegy, a ti döntésetek.

Clio helyett inkább vennék, mondjuk, Micrát, vagy új Swiftet. Kicsivel az említett összeg fölött már van olyan is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Yaris általában
« Válasz #7109 Dátum: 2012.09.13 18:13:26 »
Idézet
Nem árt, ha van magasságban állítható kormány
Olyannyira nem árt, hogy nem is létezett Yaris nélküle  ;)

Idézet
A facelift során pont annyival lett markánsabb a forma- és színvilág (utóbbit az utastérre értem), hogy már egy heteroszexuális pasi számára is vállalható
K a b b e   ;)

Idézet
Sajna keret nem nagy, 6-700ezer körüli összeget tudnak bevállalni. Ennyiért viszont csak az első szériás Yaris-ok mennek.
Ilyen anyagi lehetőségekkel nem lenne jobb egy régi Suzuki Swift? Nem bántásnak szánom, de azt még kicsit olcsóbban is találni és szerintem 10 ezer Ft felett nincs is hozzá alkatrész  [rohog] Egy Yarisnál meg egy alap lambdaszonda hiba is 50k+
Nem mintha hajlamos lenne rá, de 6-700 ezer Ft-ért kapható 10 év feletti autóba bármi előjöhet ám!
Xanyi