Szerző Téma: Yaris általában  (Megtekintve 1617181 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Yaris általában
« Válasz #7035 Dátum: 2012.08.03 17:05:48 »
Szerintem egy 3-4 éves 50-70 ezret futott Yarist árát a legritkább esetben lehet összehasonlítani egy 0 km-essel, még akkor is ha az kifutó széria. És nehogymár ritkaság legyen egy ilyen paraméterü autónál az első tulajdonos. Ha márkaszervízbe hordta és nem volt salátára törve, akkor ez mondható megbízható forrásnak szerintem.
Nagyjából annyi a titka, hogy a netes hírdetések közül ki kell szűrni azokat amik használtautó kereskedésbe vannak, és csak azok közül szemezgetni amiket magánszemély vagy márkakereskedés hírdet.
Ugyanis egy igazán hibátlan autó hamar eladható sokkal jobb áron, mint amit egy kereskedés kínál érte. Ha valakinek pedig van rendesen pénze, az ugyis betolja egy márkakereskedésbe és hozza helyette az újat.
A használtautó telepekre csak legritkább esetben került igazán jó autó. Inkább csak az, ami nem megy el máshogy, vagy amit kintről rángattak be. Onnan pedig csak a sok kilóméteres és a törött autók jönnek...

Úgyhogy vannak jó autók, de azokat nem hírdetik a neten hónapokon keresztül. Az ilyesmik pár nap alatt elkelnek...
« Utoljára szerkesztve: 2012.08.03 17:09:34 írta Xanyi »
Xanyi

kgeza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 221
Re:Yaris általában
« Válasz #7036 Dátum: 2012.08.03 17:33:39 »
A most hírdetett 1-2 éves, 17-32 ezret futott II-es dízel Yaris nagyjából ugyanannyi mint egy új III-as kis benzinmotorral, de dízellel összehasonlítva is keveslem a különbséget, 3 vagy 4 millió érzelmileg hasonló. Tehát használtnál azért legyen nagyobb különbség.
Elvileg világos, hogy létezik jó vétel, de most a szóban forgó II-es dízel és lehetőleg frissített Yarisokat végignézve nem nagyok látok ilyet. Illetve magánszemélyek esetén is vannak furcsaságok, hölgytulajdonos és sportszárny, stb.

Zoli84

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Yaris általában
« Válasz #7037 Dátum: 2012.08.04 09:21:12 »
Sziasztok!

2002es Yarisomban gyári kazettás rádió van...alul a "lyuk"-ban pedig  gyári toyota cd egység hozzá....Szeretnék a kesztyűtartóba egy jack bemenetet:) Amire rá tudom kötni az mp3-am...így megmaradna a gyári zene is...
A cd lejátszó csatlakozó elosztását nem tudja valaki? Mert annak a jel kábelét használnám fel...Így erősíti is rendesen majd a gyári fejegység...reményeim szerint jó lesz....

Zoli84

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Yaris általában
« Válasz #7038 Dátum: 2012.08.04 11:04:56 »
Mégsem lenne jó...mivel a rádiót milyen állásra kéne tennem....hmhm...valakinek erre lenne valamilyen megoldása?

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Yaris általában
« Válasz #7039 Dátum: 2012.08.04 11:25:21 »
Mégsem lenne jó...mivel a rádiót milyen állásra kéne tennem....hmhm...valakinek erre lenne valamilyen megoldása?

Mindenféle "buheramátrix" nélkül ezzel lehetne valamit kezdeni:                                     http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&pid=323268
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

bogyo112

  • Vendég
Re:Yaris általában
« Válasz #7040 Dátum: 2012.08.04 12:45:34 »
Azt inkább ne: az még a bóvli 2000,- forintos FM-transzmittereknél is sokkal rosszabbul szól....   :no:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris általában
« Válasz #7041 Dátum: 2012.08.05 00:02:23 »
A használtautó telepekre csak legritkább esetben került igazán jó autó. Inkább csak az, ami nem megy el máshogy, vagy amit kintről rángattak be. Onnan pedig csak a sok kilóméteres és a törött autók jönnek...
Azért ez sem mindig így van... Itt Pécsett pl. van egy kereskedés, akik (többek között) full korrekt, benzines használt Toyotákat hordanak be Németországból. Szervízkönyves, magyarországi viszonylatban nem sokat futott, nem tekert órás darabokat. Jóbarátom 1.8 benzines Avensisét is náluk vettük tavaly ősszel - akkor 12 évesen, 160 ezer km-rel, végig márkaszervízben vezetett szervízkönyvvel, kint csak egy gazdája volt (megmutatták az eredeti kinti papírjait).

Másik példa: a Carinánkat anno szintén egy "mezei" kereskedésből vettük - magyarországi, első tulajos, szervízkönyves, 5 évesen 110 ezer km-t futott, kifogástalan kocsi volt.

Szóval én egész biztos nem zárom ki kategorikusan a keresésből a márkafüggetlen használtautó-kereskedéseket sem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kgeza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 221
Re:Yaris általában
« Válasz #7042 Dátum: 2012.08.05 08:11:23 »
Lehet, de a legbizonytalanabbnak a külföldi autó tűnik, a papírok, tulajdonos ellenőrzése nem szokás, költséges hazahozni (adók, szállítás, nem bizományba veszi be), az is nehezen hihető, hogy egy gazdag országban olcsó a használtautó és keveset használják. Tehát megbízhatóság szempontjából a végére tenném a külföldit.

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Yaris általában
« Válasz #7043 Dátum: 2012.08.05 09:00:41 »
Üdv Mindenkinek!

Végre én is Toyota tulaj lettem. Múlt héten sikerült megcsípni egy jó állapotú Yarist, most ismerkedünk vele. :)

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Yaris általában
« Válasz #7044 Dátum: 2012.08.05 20:01:02 »
Azt inkább ne: az még a bóvli 2000,- forintos FM-transzmittereknél is sokkal rosszabbul szól....   :no:

Nekem, anno az I-es Yarisnál bevált, igaz kisebb fejállítással az adapterben... (picit értek hozzá...) :wub:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris általában
« Válasz #7045 Dátum: 2012.08.07 09:05:24 »
Lehet, de a legbizonytalanabbnak a külföldi autó tűnik, a papírok, tulajdonos ellenőrzése nem szokás, költséges hazahozni (adók, szállítás, nem bizományba veszi be), az is nehezen hihető, hogy egy gazdag országban olcsó a használtautó és keveset használják. Tehát megbízhatóság szempontjából a végére tenném a külföldit.
Erre most regényt tudnék írni válaszként, de inkább nem teszem... Röviden: rosszul gondolod, és nyilvánvalóan nincs a dologban semmi tapasztalatod. Szerencsére a valós helyzet más. Ha nem akarod elhinni, nyugodtan nézz utána.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kgeza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 221
Re:Yaris általában
« Válasz #7046 Dátum: 2012.08.07 09:22:19 »
Erre most regényt tudnék írni válaszként, de inkább nem teszem... Röviden: rosszul gondolod, és nyilvánvalóan nincs a dologban semmi tapasztalatod. Szerencsére a valós helyzet más. Ha nem akarod elhinni, nyugodtan nézz utána.
Az indoklás nélküli hosszú kinyilatkoztatásnak nem látom semmi értelmét.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris általában
« Válasz #7047 Dátum: 2012.08.07 10:59:14 »
Nem baj. Én meg annak nem látom semmi értelmét, hogy itt vitatkozzak veled, mert úgysem hiszed el  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Zoli84

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Yaris általában
« Válasz #7048 Dátum: 2012.08.08 21:18:13 »
Hm....azt hiszem inkább a "monyákot" választanám....ez a kazis megoldás nem éppen minőség :)
Nekem a gyári hangszórók helyén  van 1-1 blaupunkt hangszóró...fenn 3utas, ajtóba 2 utas....csomagtartóba egy mélyláda...jelátalakítóval meghajtva egy magnat erősítő, raveland mélyláda....Szerintem gyári fejegységhez képest nagyon jól szól...és szépen is...Ugye benn a gyári cd....meg a gyári kazi is:)
Csak az mp3 hiányzik...amire egy sima jack aljzat teljesen megfelelne...a lényeg, hogy valamilyen módon a fejegységen át kell meghajtatnom a hangszórókat...az mp3 jellel, mivel az mp3 lejátszóm semmit sem erősít szerintem, Arra is gondoltam, hogy a kazettát szedem szét és keresem meg a fej környékén a jel vezetőjét és arra kötöm rá az mp3 dugóját....s akkor rádiót kazira állítva szólnia kellene....Valamilyen megoldás tuti van:)
Hangszórókkal is variáltam eleget, mire jó lett, mivel 2 komponensűt nem szerettem volna, nem tetszik ahogy külön kinn van a csipogó...meg nem is tetszik a hangja...de hát mindenki más:) Nekem most valahogy ezt kell megoldanom, aki tud segítsen:)

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Yaris általában
« Válasz #7049 Dátum: 2012.08.09 15:21:59 »
Hm....azt hiszem inkább a "monyákot" választanám....ez a kazis megoldás nem éppen minőség :)
Nekem a gyári hangszórók helyén  van 1-1 blaupunkt hangszóró...fenn 3utas, ajtóba 2 utas....csomagtartóba egy mélyláda...jelátalakítóval meghajtva egy magnat erősítő, raveland mélyláda....Szerintem gyári fejegységhez képest nagyon jól szól...és szépen is...Ugye benn a gyári cd....meg a gyári kazi is:)
Csak az mp3 hiányzik...amire egy sima jack aljzat teljesen megfelelne...a lényeg, hogy valamilyen módon a fejegységen át kell meghajtatnom a hangszórókat...az mp3 jellel, mivel az mp3 lejátszóm semmit sem erősít szerintem, Arra is gondoltam, hogy a kazettát szedem szét és keresem meg a fej környékén a jel vezetőjét és arra kötöm rá az mp3 dugóját....s akkor rádiót kazira állítva szólnia kellene....Valamilyen megoldás tuti van:)

O.K., akkor Te többet tudsz a dologról, mint azt feltételeztem... bocs, ezért adtam azt a tippet.
Nálad talán segít az, ha a CD tár-egységből kicsatolt jelet  keresed meg. Nem lehet, hogy az egy RCA-párral kerül a fejegységre? Egy biztos: a jelszintek "Line" szabványúak és az MP se tud kevesebbet, sőt a kimenet valszeg fejhallgató szintü, tehát van jeltartalékod. Ne vessen meg senki az ötletért, de ezekkel a paraméterekkel én próbaképp egyszerűen rácsatlakoznék arra a hangfrekis szálra (szálakra L-R) amelyek a CD-tárról viszik a jelet a felső egységbe. A cd jel biztosan lecsökkenne amikor rádugod az MP-t (söntöl), de akkor úgysem azt hallgatod.... bajt nem csinálhatsz, mert itt minden "feszültségszintü" jel, tehát még egy véletlen rövidzár sem okoz gondot... Ellentétben a hangszórókimenetekkel...
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)