Szerző Téma: Yaris általában  (Megtekintve 1617223 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris általában
« Válasz #7020 Dátum: 2012.07.29 15:52:52 »
Erről lehet hosszan veszekedni...
Hát veszekedni aztán biztosan nem szeretnék ezen :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris általában
« Válasz #7021 Dátum: 2012.07.29 15:57:40 »
Itt van 2 mindenben azonos autó, csak a km különbözik, 65 és 159:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/yaris/toyota_yaris_1.4_d-4d_terra-5724220
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/yaris/toyota_yaris_1.4_d-4d_terra-5919806
Nem tudnám eldönteni, mert a 65 annyival gyanúsan kissebb.
Ragozhatjuk ezt még sokáig...

A 65 ezreset valszeg javarészt városban használták. Évi bő 10 ezer km egy kisautó esetében NEM tekinthető kirívóan kevésnek. Az ára alkalmasint azért ilyen kedvező, mert ha pl. BP-en került bele ez a 65 ezer km (márpedig jó eséllyel ott került), akkor azért annak biztosan megvannak a nyomai.

A másik egy hosszútávfutó lehetett alighanem.

Ami engem illet, elsőnek a 65 ezreset nézném meg, és hacsak nincs vmi nagyobb baja, biztosan azt venném. A hatéves kiskocsimban nehogy már 150 ezer legyen, induláskor.

Mondom még egyszer: nem kell átesni a ló másik oldalára. Nem csak a feltűnően sok km a "hihető", és nem csak egyetlen szempont alapján kell mérlegelni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Botond

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Yaris általában
« Válasz #7022 Dátum: 2012.07.29 20:19:32 »
Mesélnék én is a Yarisomról:
I-es Yaris volt, 1.3-as benzines motorral. Azért lett benzines, mert én is féltem a használt dízelek "drága" problémáitól, és azért 1.3-as, mert állítólag az megy is. És ment is. Jó kis nyomatékos autó volt, gyönyörű volt 1.6-os benzineseket és 1.4-es dízeleket erőből leelőzni. Toyota-s családból származott.
60e km-el vettem 8 évesen, 110e km-el adtam el 10 évesen. Mindenki döntse el, hogy ez sok vagy kevés. Az autó megkapott mindent amire szüksége volt. Legkisebb gyanús hangra, ment a szerelőhöz. A vásárlóm több Yaris-t is látott előtte, majd kiugrott a bőréből amikor erre rátalált.
Ahogy mondják: állapotot kell venni, nem km-t.

kgeza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 221
Re:Yaris általában
« Válasz #7023 Dátum: 2012.07.30 18:21:48 »
Ez jól hangzik, hogy állapotot kell venni, csak ahhoz meg érteni kellene és akkor nem a km-óra állást vitatnánk hanem a fenti 2 autó féktárcsáját nézve látnánk, hogy mindkettő ugyanannyit fékezett, stb.

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Yaris általában
« Válasz #7024 Dátum: 2012.07.30 19:50:30 »
Az én benyas Yarisomban ~125.000km van és a 10.évébe lépett.  Nem lehetetlen hogy csak évi 10-15kmet fut egy Yaris.

Persze dizelnél ez más téma, 1.4es dizelt az vett aki menni akart és sokat. Az 1.3as is elég kellemesen nyomatékos, erős, nincs a dizelnek olyan hude nagy előnye, ami indokolná, hogy miért.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Yaris általában
« Válasz #7025 Dátum: 2012.07.30 20:40:33 »
Azért 1-2 Yarist látok naponta. Ha csak a dízeleket nézzük legalább annyi kevés km-es is van mint amennyi sokat futott példány. Aztán minél nagyobb az autó (Corolla, Avensis), annál kevesebb az alacsony futásteljesítményű példányok száma.
A benzines Yarisok pedig szinte mind átlag alatti futásteljesítményüek (tehát nincs évi 15 ezer km)
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris általában
« Válasz #7026 Dátum: 2012.07.31 20:06:24 »
Persze dizelnél ez más téma, 1.4es dizelt az vett aki menni akart és sokat. Az 1.3as is elég kellemesen nyomatékos, erős, nincs a dizelnek olyan hude nagy előnye, ami indokolná, hogy miért.
Próbáltál te ilyeneket, közvetlenül egymás után? Az 1.4-es rugalmasságban felülmúl egy átlagos kétliteres benzinest.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris általában
« Válasz #7027 Dátum: 2012.07.31 20:09:12 »
Azért 1-2 Yarist látok naponta. Ha csak a dízeleket nézzük legalább annyi kevés km-es is van mint amennyi sokat futott példány. Aztán minél nagyobb az autó (Corolla, Avensis), annál kevesebb az alacsony futásteljesítményű példányok száma.
A benzines Yarisok pedig szinte mind átlag alatti futásteljesítményüek (tehát nincs évi 15 ezer km)
Így van. A Yaris egy KISAUTÓ. Nem tudom, ezen mit nem lehet érteni... Kisautót nem hosszútáv-futásra vesznek - többnyire még a dízel kisautókat sem. Van persze kivétel - de egy kisautónál ez a KIVÉTEL.

Hogy ki vesz dízel Yarist? Mondjuk, aki minimál-fogyasztásra vágyik, az 1.0 benzines kehessége nélkül... Vagy akinek előtte is dízele volt, és szerette... Aki nyomaték-buzi (mint én)... Stb.

Mindezt persze most nem neked írom, Xanyi  :) ... Tudom, hogy ezt te is vágod. Csak a te hsz-odról jutott eszembe (ismét).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris általában
« Válasz #7028 Dátum: 2012.07.31 20:15:37 »
Ahogy mondják: állapotot kell venni, nem km-t.
Ezzel sosem értettem egyet, illetve csak kis részben... Az állapotot előtérbe helyezni szép és jó dolog, de úgy fogalmaznék: egy 5 éves Corollát 200 ezer km-rel akkor sem vennék meg, ha újszerű állapotban lenne. Inkább vennék helyette egy 100 ezret futottat, akár valamivel kopottasabb állapotban is (nem lerúgott xarra kell persze gondolni). Egy autó várható élettartamát elsődlegesen azért mégiscsak a futott km határozza meg.

Szóval inkább azt mondanám: az ember először is határozza meg, kb. milyen évjáratú autót szeretne (vagyis: milyenre van pénze). Utána ezen belül húzzon meg egy km-fájdalomküszöböt. (A fenti példánál maradva: egy 5 éves Corollában mondjuk ne legyen több, mint 120-130 ezer km). És aztán ezen belül válassza a jobb állapotú autót. De ennyi, és nem több... Van egy határ, ami fölött a jó állapot nem kompenzálja a nagyobb futást.

Hogy aztán egy 80 ezret futott, de csúnyább, valamint egy 110 ezret futott, de szebb állapotú kocsi közül az utóbbit kell venni, az nem vitás. De ez belefér abba, amit az előbb írtam.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bogyo112

  • Vendég
Re:Yaris általában
« Válasz #7029 Dátum: 2012.07.31 21:39:28 »
Na ja, de egy autó általános állapotát (motor és futómű is beleértve) nem lehet "hamisítani", a km-óra állást viszont annál inkább. Én meg mertem venni az öreg Yarist 161.000km-rel, mivel az eladó kereskedő (ismerős amúgy) megengedte, hogy 2 szervízbe is elvigyem: 1., műszaki vizsgaállomás (csont nélkül átment volna műszakin, de csak decemberben lesz aktuális), illetve 2., egy nagyon jó autószerelő haveromhoz is, teljes átnézésre.
Szerk: Vásárlás után ők is cserélték az olajat, szűrőket. Amúgy - szerencsére - végig vezetett olasz szervizkönyvet is kaptam a kocsihoz, az óraállás így valósnak vehető (talán), mindenesetre a kocsi hibátlan, ezt azóta egy 1600km-es erdélyi körúton is bizonyította.
« Utoljára szerkesztve: 2012.07.31 21:46:39 írta bogyo112 »

kgeza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 221
Re:Yaris általában
« Válasz #7030 Dátum: 2012.07.31 22:32:20 »
1-2 személyre a Yaris nem kisautó, céges reprezentálásra nem jó, de praktikusan végtelen km-t megtenni igen, tehát flottában nem veszik ugyan, de magánvállalkozásban nem lehetetlen erre a célra venni.

Magad írtad a 2 autóra, hogy nem feltétlenül ugyanott használták, tehát, hogy mennyit fékeztek, gyorsítottak vele, mennyiszer indították hidegen, hány kátyúba ment bele arról a km semmit nem mond, sőt lehet, hogy a több a jobb.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris általában
« Válasz #7031 Dátum: 2012.08.01 00:42:52 »
Na ja, de egy autó általános állapotát (motor és futómű is beleértve) nem lehet "hamisítani", a km-óra állást viszont annál inkább. Én meg mertem venni az öreg Yarist 161.000km-rel...
Én is meg mertem volna venni. Egy 11 éves autót, 161 ezerrel? Simán.

De egy ötéveset nem vettem volna meg ennyivel. Akkor sem, ha a világ legjobb állapotában lett volna. Keresgéltem volna tovább, amíg találtam volna egyet, ugyanolyan állapotban, max 100 ezer km-rel. És biztos, hogy találtam volna. Max kicsit tovább tartott volna, de nem úgy ültem volna be egy ötéves kocsiba, hogy már bazi sokat mentek vele. Ez azért zavaró lett volna egy ilyen fiatal kocsinál, akármilyen jó állapot mellett is.

Erről beszélek. A km nem önmagában számít, mint ahogy az állapot sem. A kor, a futott km és az állapot EGYÜTT döntő tényezők.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kgeza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 221
Re:Yaris általában
« Válasz #7032 Dátum: 2012.08.01 08:10:35 »
Ha az éves futásteljesítmény az elsődleges szempont akkor teljesen érthető az óratekergetés. Nekem mások a szempontjaim hasonló árért. Évi 10 ezret többnyire városban fognak megtenni, 40 ezret pedig autóúton és autópályán, szerintem egyértelműen az utóbbi a nyerőbb. Yaris II esetén van a ráncfelvarrás, 6 sebességgel, más gyújtással és fogyasztással, stb., szerintem az utóbbi a nyerő. Tehát én a sokat futott, de fiatal modellt választanám, és ott kevesebb az esélye az óratekergetésnek.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris általában
« Válasz #7033 Dátum: 2012.08.02 20:32:35 »
Fiatal kocsit kell venni (adott anyagi kereten belül, persze), kevés km-rel. Nem tekergetett órával. Van ilyen. Meg kell találni. A többi: rossz megoldás. Bocs  :flowers: ... És befejeztem, becsszó :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kgeza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 221
Re:Yaris általában
« Válasz #7034 Dátum: 2012.08.02 20:50:26 »
Keveset futott fiatal kocsit a legritkább esetben adnak el, ha igen akkor nem olcsón, akkor inkább kifutó modell készletéből egy 0 km-es ugyanennyiért, amikor aktuális volt, most meg Yaris III. A megbízható forrás is szép álom, de nehezen jön össze, esetleg szalonon keresztül garanciával lehet venni, az jó, csak feláras.