Szerző Téma: Yaris általában  (Megtekintve 1617072 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

ykzeendo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 182
Re:Yaris általában
« Válasz #6885 Dátum: 2012.03.03 20:49:24 »
"PC-re kéne?" IGEn
we smoke, you smoke, ... everybody smoke; háhá: 1284km/tank (D4D) 90-117km/h átlag

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Yaris általában
« Válasz #6886 Dátum: 2012.03.03 21:12:42 »
Az 1,4-es dízel nem egy problémás motor, viszont korrekt állapotút dízel Yarist nem nagyon kapni 900-ért.
Xanyi

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Yaris általában
« Válasz #6887 Dátum: 2012.03.04 17:56:05 »
"PC-re kéne?" IGEn
Megkeresem a CD-t, ami nekem van, hogy azon mi van... Én androidos telefonnal használtam.
         

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Yaris általában
« Válasz #6888 Dátum: 2012.03.04 20:46:02 »
Az 1,4-es dízel nem egy problémás motor, viszont korrekt állapotút dízel Yarist nem nagyon kapni 900-ért.

Köszi. Azt hiszem közben már sikeresen lebeszéltem őket a dízelről.
Benzínesből azért választék a hahun (bár vmiért a nagy többsége ezeknek pont az ország másik felén van, mint ahol lennie kéne), remélem ki lehet fogni ennyiért korrekt állapotút, ha nem is fiatalt...

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re:Yaris általában
« Válasz #6889 Dátum: 2012.03.07 15:25:20 »
Sziasztok

gyors kérdésem lenne azokhoz akik 99 körüli Yarist hajtanak vagy ismerik. A kérdésem pedig a következő - az oldalsó visszapillantó tükrök behajthatók kézzel vagy nem? Én próbáltam de makacsul ellenállt és nem akartam letörni. Esetleg be lehetett fagyva?
A választ előre is köszönöm.

Viziborz
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Yaris általában
« Válasz #6890 Dátum: 2012.03.07 17:38:43 »
Sziasztok

gyors kérdésem lenne azokhoz akik 99 körüli Yarist hajtanak vagy ismerik. A kérdésem pedig a következő - az oldalsó visszapillantó tükrök behajthatók kézzel vagy nem? Én próbáltam de makacsul ellenállt és nem akartam letörni. Esetleg be lehetett fagyva?
A választ előre is köszönöm.

Viziborz

Be lehet hajtani. Mondjuk ha évek óta nem volt, akkor első körben fújnék alá egy kis csavarlazító/rozsdaoldó spray-t, és csak pár órával később próbálnám meg megerőszakolni.
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris általában
« Válasz #6891 Dátum: 2012.03.10 09:45:41 »
Szerintetek mekkora szerepe lehet a Yarison az első lökhárító alatt elhelyezett, fekete műanyag "koptató" idomoknak a kocsi légellenállásában?

A helyzet az, hogy amikor parkolnak a tanulók (vagy pl. amikor Y-fordulót csinálnak), ez az elég mélyre lelógó elem csak problémát jelent. Ha odaverik, rögtön meg is buknak a vizsgán. Ha nem lennének ott ezek a cuccok, akkor sokkal magasabb padka fölé oda lehetne állni az autóval, az odaütődés kockázata nélkül.

Szóval most úgy vagyok vele, hogy leszedném a koptatókat... Csak nemtom, nem lenne-e ennek rossz hatása mondjuk a fogyasztásra, nagyobb sebességgel, lakott területen kívül közlekedve.

Vélemények?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Yaris általában
« Válasz #6892 Dátum: 2012.03.10 13:46:29 »
Jó kérdés...  :hmmmm:
6 db csavar, hamar le lehet kapni. Próbáld ki!
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris általában
« Válasz #6893 Dátum: 2012.03.10 18:29:32 »
Jó kérdés...  :hmmmm:
6 db csavar, hamar le lehet kapni. Próbáld ki!
A nagy hó ezt félig már megoldotta  ::) ... Mindkettő lötyög, részben ki vannak szakadva a rögzítési pontoknál.

A gond az, hogy ha mondjuk 1-2 decit rátesz nekem, azt nem biztos, hogy észreveszem, hisz ugye a fogyasztás szinte soha nem teljesen ugyanaz, változnak a körülmények, kis ellen- vagy épp hátszél, útburkolat, hőmérséklet, páratartalom stb  :hmmmm: ... Így nehéz (lenne) kiszúrni, de ha pl. éves szinten nekem emiatt 30 literrel többet eszik az autó (30 ezres futás, 1 deci plusz), akkor az azért már nem mindegy.

Egyáltalán... Ha nem a légellenállás javítására, akkor minek lehet az ott?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Yaris általában
« Válasz #6894 Dátum: 2012.03.10 23:27:55 »
Vélemények?
Szerintem a fogyasztásra vajmi kevés behatása van annak a koptatónak, az csak azért van, hogy a magas padkát kvázi jelezze a sofőrnek, hogy ne menjen tovább, mert lekarcolja a lökhárítót... Meg jobban néz ki, hogy lejjebb ér az autó eleje...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris általában
« Válasz #6895 Dátum: 2012.03.11 09:37:07 »
Szerintem a fogyasztásra vajmi kevés behatása van annak a koptatónak, az csak azért van, hogy a magas padkát kvázi jelezze a sofőrnek, hogy ne menjen tovább, mert lekarcolja a lökhárítót... Meg jobban néz ki, hogy lejjebb ér az autó eleje...
Én is gondoltam erre, de nem tenném rá a nyakamat... Minél több levegő jut be az autó alá, annál rosszabb lesz a légellenállás, mert ott örvénylik összevissza. Szóval rossz, na. Ugyanaz az autó kevesebbet fog enni, ha leülteted a futóművét.

Mondjuk tény, hogy az a két kis izé nem is ér végig, középen köztük eleve van egy jó széles hézag  :hmmmm: ... Hát nemtom. Még agyalok rajta.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ykzeendo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 182
Re:Yaris általában
« Válasz #6896 Dátum: 2012.03.14 13:24:06 »
a D4D-nek (2004) mennyi az utazó sebessége?
we smoke, you smoke, ... everybody smoke; háhá: 1284km/tank (D4D) 90-117km/h átlag

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Yaris általában
« Válasz #6897 Dátum: 2012.03.14 13:48:44 »
Gázpedál-állástól függ.  :sorcerer:

decens

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
    • PIXELfirka
Re:Yaris általában
« Válasz #6898 Dátum: 2012.03.15 07:45:36 »
Én is gondoltam erre, de nem tenném rá a nyakamat... Minél több levegő jut be az autó alá, annál rosszabb lesz a légellenállás, mert ott örvénylik összevissza. Szóval rossz, na. Ugyanaz az autó kevesebbet fog enni, ha leülteted a futóművét.

Mondjuk tény, hogy az a két kis izé nem is ér végig, középen köztük eleve van egy jó széles hézag  :hmmmm: ... Hát nemtom. Még agyalok rajta.

én vagy 3 évig közlekedtem úgy a dundussal, hogy csak az egyik oldalon volt meg ez a csík, és nem vettem észre a fogyasztás növekedését. folyamatosan naplózom a fogyasztási adatokat, kilengések voltak addig is, azóta is... most, hogy helyre lett téve és ki lett csinosítva a nózija, úgyanígy nem vettem észre, hogy jobb lenne fogyasztás.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris általában
« Válasz #6899 Dátum: 2012.03.15 12:43:13 »
én vagy 3 évig közlekedtem úgy a dundussal...
Dundus? Ez jó  :D :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )