Szerző Téma: Yaris általában  (Megtekintve 1617103 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Thomas

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
Re:Yaris általában
« Válasz #6840 Dátum: 2011.11.02 23:08:58 »
Te erről beszélsz:

"The tread-wear rating - a comparative rating for the useful life of the tyre's tread. A tyre with a tread-wear rating of 200, for example, could be expected to last twice as long as one with a rating of 100. Tread-wear grades typically range between 60 and 600 in 20-point increments. It is important to consider that this is a relative indicator, and the actual life of a tyre's tread will be affected by quality of road surfaces, type of driving, correct tyre inflation, proper wheel alignment and other variable factors. In other words, don't think that a tread-wear rating of 100 means a 30,000 mile tyre.

Read more: http://www.carbibles.com/tyre_bible.html#ixzz1cZgW6Rvj
"


Na most, egy ilyen gumi profilmélysége gyárilag kb. 7.5-8.0 mm. Ehhez képest, 28 ezer km-es futás mellett, az 5.2-6.0 mm maradék profil normálisnak mondható. Ez annyit tesz, hogy meg tudsz tenni velük még hozzávetőlegesen 50-60 ezer km-t, mielőtt már mindenképp cserére szorulnának. Márpedig egy 80-90 ezer km-es futásra senkinek nem lehet egy rossz szava sem - egy átlagos gumi nem is megy el ennyit.

Igen erről beszéltem, köszi hogy bemásoltad.
Nem tudom hogyan sikerült kiszámolni a hátralévő körülbelüli futásteljesítményt? Ha 28e km alatt van olyan gumi a négy közül ami már közel
3 mm-t kopott akkor szerintem ez akár 60e km körül lecsökkenhet 2 mm-re, vagy alá ami már nem igazán o.k.
Az általad leírt még kb. 50e km biztosan nem fog összejönni....ha így lesz, akkor a legközelebbi gumi választásnál azért más márkákat is
előtérbe veszek, mert annak ellenére hogy nem rossz gumi, ilyen mértékű kopással és tulajdonságokkal mások is vannak a piacon.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris általában
« Válasz #6841 Dátum: 2011.11.02 23:34:33 »
Igen erről beszéltem, köszi hogy bemásoltad.
Nem tudom hogyan sikerült kiszámolni a hátralévő körülbelüli futásteljesítményt? Ha 28e km alatt van olyan gumi a négy közül ami már közel
3 mm-t kopott akkor szerintem ez akár 60e km körül lecsökkenhet 2 mm-re, vagy alá ami már nem igazán o.k.
Az általad leírt még kb. 50e km biztosan nem fog összejönni....ha így lesz, akkor a legközelebbi gumi választásnál azért más márkákat is
előtérbe veszek, mert annak ellenére hogy nem rossz gumi, ilyen mértékű kopással és tulajdonságokkal mások is vannak a piacon.
Szerintem ha ez a fő szempontod, akkor tényleg nem érdemes kísérletezned, mert a Michelin Energy családnál tartósabb tényleg nem nagyon van a piacon. Ha a te autód, a te vezetéseddel, akármilyen okból mondjuk 60 ezer km alatt (most csak mondtam egy számot) "lenyalja" a Michi Energy gumikat, akkor bármi mást még előbb le fog nyalni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Yaris általában
« Válasz #6842 Dátum: 2011.11.03 08:59:38 »

Na most, egy ilyen gumi profilmélysége gyárilag kb. 7.5-8.0 mm.

Lenne, ha teligumi lenne... de ez nem teli. Az en Pilot Exaltom is csak 7-es gyarilag, ennel tobbet nem csinalnak nyarinak, mert kenodne mint a takony. Megjegyzem, 28ezer km utan igy is zsenialisan jo az 5.8-6 mm, mert ezek szerint meg 50ezret biztosan elfut csereig, 70-80-nal tobbet meg nem is kell nekik.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris általában
« Válasz #6843 Dátum: 2011.11.03 19:24:12 »
Valahogy így számoltam én is  :yes: ... Mondjuk én úgy tudtam, hogy a nyári van olyan 7.5-8 mm között, a téli meg 8-8.5 között.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ykzeendo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 182
Re:Yaris általában
« Válasz #6844 Dátum: 2011.11.21 09:14:33 »
hali
lenn egy olyan kérdésem hogy:
cseréltettem váltó olajat de a szerelő 75W helyett 80w ast tett bele ezzel lesz valami probléma?
we smoke, you smoke, ... everybody smoke; háhá: 1284km/tank (D4D) 90-117km/h átlag

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Yaris általában
« Válasz #6845 Dátum: 2011.11.21 18:53:19 »
hali
lenn egy olyan kérdésem hogy:
cseréltettem váltó olajat de a szerelő 75W helyett 80w ast tett bele ezzel lesz valami probléma?

Holnap biztos nem, hogy 50 ezer km múlva azt nem fogja tudni megmondani senki.
Hidegen a kapcsolhatóság nem változott?
Xanyi

ykzeendo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 182
Re:Yaris általában
« Válasz #6846 Dátum: 2011.11.22 07:08:37 »
ezt vettem én is észre elsőre taknyolódik hidegen  :yes: :yes: :yes:
de csak ennyi lesz vele nem? bemelegszik és akkor már jó is
nem cseszi el gondolom... tavaszig kibírja?
le se tudom már cserélni mert alig folyik ki belőle a hideg miatt....
we smoke, you smoke, ... everybody smoke; háhá: 1284km/tank (D4D) 90-117km/h átlag

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Yaris általában
« Válasz #6847 Dátum: 2011.11.22 17:25:34 »
ezt vettem én is észre elsőre taknyolódik hidegen  :yes: :yes: :yes:
de csak ennyi lesz vele nem? bemelegszik és akkor már jó is
nem cseszi el gondolom... tavaszig kibírja?
le se tudom már cserélni mert alig folyik ki belőle a hideg miatt....

Pedig le kéne...
Xanyi

Csocso1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
Re:Yaris általában
« Válasz #6848 Dátum: 2011.11.22 18:23:06 »
Jársz vele, amíg bemelegszik, és melegen engeded le.

decens

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
    • PIXELfirka
Re:Yaris általában
« Válasz #6849 Dátum: 2011.11.23 09:30:29 »
töltöttem fel pár képet, hogy mi is történt a yariskával :(
tudtok nekem mondani pár ajánlott szakit, akik óbuda/szentendre környékén szépen, megbízhatóan dolgoznak, és nem kell lehúzástól tartani?

így első ránézésre, NAGYON sacc/kb. szerintetek mennyire kéne számítanom a teljes helyre pofozást illetően? tudom, fénykép alapján nehéz ezt megmondani, de a motortérben elvileg nincs semmi baj, lámpát kell cserélni, lökhárítót kompletten, meg a lökhárító merevítő vasat - ezeket megpróbálom magam összevadászgatni innen-onnan.
 
mennyiért fújnak manapság színre egy alkatrészt..??

képek: http://indafoto.hu/decens/duduhiba

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Re:Yaris általában
« Válasz #6850 Dátum: 2011.11.23 17:43:14 »
töltöttem fel pár képet, hogy mi is történt a yariskával :(
tudtok nekem mondani pár ajánlott szakit, akik óbuda/szentendre környékén szépen, megbízhatóan dolgoznak, és nem kell lehúzástól tartani?

így első ránézésre, NAGYON sacc/kb. szerintetek mennyire kéne számítanom a teljes helyre pofozást illetően? tudom, fénykép alapján nehéz ezt megmondani, de a motortérben elvileg nincs semmi baj, lámpát kell cserélni, lökhárítót kompletten, meg a lökhárító merevítő vasat - ezeket megpróbálom magam összevadászgatni innen-onnan.
 
mennyiért fújnak manapság színre egy alkatrészt..??

képek: http://indafoto.hu/decens/duduhiba

Sajnálom, ami történt, átérzem a helyzetet :(

Így első ránézésre nem tűnik komolynak a sérülés.

Szakembert ajánlani nem tudok.  Lökhárítót egy bontóból vennék, ilyen színűt tuti találsz. Lámpából szintén bontott, vagy esetleg utángyártott új (tudom, nem fog annyit bírni a foncsor / búra, mint a gyári, de sokáig jó). Az új u.gy. lámpa tizenpárezer forint.
A gond a bal első sárvédő lehet, azt sajnos javítani kell. 

Hátha javasol neked valaki egy jó karosszériást...
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Yaris általában
« Válasz #6851 Dátum: 2011.11.23 22:20:25 »
Ahogy nézem a motorháztető nem sérült, úgyhogy két elemet kell festeni, a lökhárítót és a sárvédőt. Az 25/elem=50.
Sárvédő utángyártott teljesen jó lesz, az max 10 ezer.
Lámpa bontott gyári 20 körül.
Lökhárító bontott 20 körül.
Kell még egy lökhárító merevítő meg egy ködlámpa burkolat ha jól látom.
Munkadíjjal együtt 150 fölé tippelem a végeredményt.
Xanyi

ykzeendo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 182
Re:Yaris általában
« Válasz #6852 Dátum: 2011.11.24 07:07:16 »
vaterázzz , alkudni is lehet, Én többször törtem az enyémet (Önhibámon kívül szarvasokkal) mivel vidéken lakom, és onnan mindig eredeti bontott cuccokat tudtam alkotni pl.: első lámpát vettem már 3db-ot db/6-8 eft-ért ..
we smoke, you smoke, ... everybody smoke; háhá: 1284km/tank (D4D) 90-117km/h átlag

decens

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
    • PIXELfirka
Re:Yaris általában
« Válasz #6853 Dátum: 2011.11.24 13:41:02 »
vaterázzz , alkudni is lehet, Én többször törtem az enyémet (Önhibámon kívül szarvasokkal) mivel vidéken lakom, és onnan mindig eredeti bontott cuccokat tudtam alkotni pl.: első lámpát vettem már 3db-ot db/6-8 eft-ért ..

faterán most alig van valami facelift-es yaris I nózijához :(
(amúgy nálam is ez volt az első, kézenfekvő lehetőség)
« Utoljára szerkesztve: 2011.11.24 13:51:58 írta decens »

ykzeendo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 182
we smoke, you smoke, ... everybody smoke; háhá: 1284km/tank (D4D) 90-117km/h átlag