Szerző Téma: Yaris általában  (Megtekintve 1617488 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Botond

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Yaris általában
« Válasz #6825 Dátum: 2011.10.30 18:14:46 »
Mi számít normál használatnak?
Mert nekem egy télen kb. kétszer kell töltenem az akksimat, mert a minuszban való indítás olyan sokat kivesz belőle, amit a munkahelyemig nem tölt vissza (kb. 8 km).
Így kb. 1 hónap után már érezhetően lassan teker az önindító, ezért fel szoktam tölteni.
Én régóta nem laktam ilyen közel a munkahelyemhez. Amikor meg igen, akkor gyalog jártam (mert nem volt pénzem autóra :D).
Bocsánat, igazad van. A 8km-es távolságot is nevezhetjük normál használatnak... Magyarországon. :D Ilyen kis távolságok esetén nekem nincs tapasztalatom, ezért visszavonom korábbi kijelentéseimet :D

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re:Yaris általában
« Válasz #6826 Dátum: 2011.10.30 18:24:48 »
Megerősítem, kb. ekkora távokra szoktam használni, vagy még kevesebbre és noha garázsban van, a tél során néhányszor rátöltök. Amúgy is elég kis fordulaton használom, a generátor nem tud annyit visszatölteni. Multiméterrel szoktam mérni, az is elég jól mutatja, hogy lassacskán fogy a töltöttség.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Yaris általában
« Válasz #6827 Dátum: 2011.10.30 19:11:49 »
És ezt több szezonban csináltad már? :hmmmm: Tény hogy a 8km elég kevés a töltéshez.
Nekem eddig ha elkezdett vacakolni, az aku nagyon hamar cserés is lett

Igen, több szezonban már. Ezt nem nevezném vacakolásnak, hiszen ez nem az akksi hibája!
Xanyi

Toya

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
  • Yaris II 1.0 Sol MM-T ; Celica GT-S
Re:Yaris általában
« Válasz #6828 Dátum: 2011.10.31 15:15:48 »
Múlt hónapban volt 5 éves az autó.Ebből 4 évig 3km-re volt a munkahelyem.Az utóbbi évben már 6 km-re van :cry:Reggel 4:30-ra jártam 4 évig./Mivel mozgáskorlátozott vagyok , a gyaloglás eleve kizárva/Garázs nincs. Eddig nekem még semmi változás nincs az indításnál.Ugyanúgy teker, mint új korában :yes:Szerintem a 0W20-as olaj is segít ebben!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris általában
« Válasz #6829 Dátum: 2011.11.02 01:01:43 »
A faceliftes Yaris I ajtajában milyen méretű a gyári hangszóró? 13-as vagy 16-os az átmérője  :?: ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ykzeendo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 182
Re:Yaris általában
« Válasz #6830 Dátum: 2011.11.02 06:56:31 »
13as
we smoke, you smoke, ... everybody smoke; háhá: 1284km/tank (D4D) 90-117km/h átlag

ykzeendo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 182
Re:Yaris általában
« Válasz #6831 Dátum: 2011.11.02 06:58:40 »
nem is olyan régen kerestem progit Toyotához--nos találtam Microcat Live a neve az összes Toyota + Lexus benne van 2007ig van 2011es is csak az 12 gb (meg nekem amúgy is 2004es gépem van szóval..)
)akit érdekel a torrent file elküldöm mailben neki....
we smoke, you smoke, ... everybody smoke; háhá: 1284km/tank (D4D) 90-117km/h átlag

Thomas

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
Re:Yaris általában
« Válasz #6832 Dátum: 2011.11.02 15:24:40 »
Sziasztok!

A nyári gumi tapasztalatomat szeretném megosztani. 2009-es gyártású Michelin Energy Saver 175/65 r14 van a yarison, most volt a második szezonja, kb. 28.000 km ment idáig. A Michelin szereti a tartósságot, magas futásteljesítményt hangoztatni, ennek most kicsit az ellenkezőjét tapasztaltam. Idén tavasz óta látványosan csökkent a gumi profil, sima szemügyre vételezéssel is simán észrevető.
A napokban tolómérővel is sajnos sikerült alátámasztani: A 4 gumi profil mélysége 5,2- 6,0 között van, ami szerintem nem valami jó, ahhoz képest hogy normálisan van használva az autó. Nekem egyértelmű csalódás, figyelembe véve hogy a gumin feltüntetett kopásindex, az átlagosnak tekinthető 280-300-as értékhez képest 400!!

Ezt szerettem volna megosztani Veletek, szívesen olvasnék más gumiról, gumikról is véleményt..........

Thomas

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Yaris általában
« Válasz #6833 Dátum: 2011.11.02 15:51:01 »
Sziasztok!

A nyári gumi tapasztalatomat szeretném megosztani. 2009-es gyártású Michelin Energy Saver 175/65 r14 van a yarison, most volt a második szezonja, kb. 28.000 km ment idáig. A Michelin szereti a tartósságot, magas futásteljesítményt hangoztatni, ennek most kicsit az ellenkezőjét tapasztaltam. Idén tavasz óta látványosan csökkent a gumi profil, sima szemügyre vételezéssel is simán észrevető.
A napokban tolómérővel is sajnos sikerült alátámasztani: A 4 gumi profil mélysége 5,2- 6,0 között van, ami szerintem nem valami jó, ahhoz képest hogy normálisan van használva az autó. Nekem egyértelmű csalódás, figyelembe véve hogy a gumin feltüntetett kopásindex, az átlagosnak tekinthető 280-300-as értékhez képest 400!!

Ezt szerettem volna megosztani Veletek, szívesen olvasnék más gumiról, gumikról is véleményt..........

Thomas

Az a kopásindex micsoda? Hogy mérik?
Egyébként tényleg sok a kopás, de azért szezononként 1mm még elmegy (legalább is elöl) gyári uj 8mm szokott lenni.
Futomű OK?

Csocso1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
Re:Yaris általában
« Válasz #6834 Dátum: 2011.11.02 17:47:27 »
A gumigyártók a gumikat 5-6 év futásra tervezik, ezután akkor is cserélendő, ha nincs elkopva, mert az uv sugárzás és anyag öregedés következtében ennyi idő alatt romlik annyit a gumi tapadási képessége, hogy cserélni kell.
Ezzel számolva neked 2 év alatt 2 mm-t kopott a gumi, az azt jelenti, hogy a 6. év után 2mm fog maradni. A gumik minimális profilmélysége a KRESZ szerint pedig 1,6mm, tehát neked épp ideálisan kopik.

Szerintem nincs miért aggódnod  :flowers:

Thomas

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
Re:Yaris általában
« Válasz #6835 Dátum: 2011.11.02 18:09:36 »
Az a kopásindex micsoda? Hogy mérik?
Egyébként tényleg sok a kopás, de azért szezononként 1mm még elmegy (legalább is elöl) gyári uj 8mm szokott lenni.
Futomű OK?

Hogy hogyan mérik nem tudom pontosan, de utána olvastam és létezik.
A futómű nem volt elmászva, de 1 hónapja azért elvittem beállítattni, így o.k.
Szerintem erős a kopás, az eddigi gumijaimat és a Michelin reklámját alapul véve.
Reálisan nézve egyik gumi profilja sem lehetne szűk 5 mm-es, szerintem.
Ellen példa hogy a gyári Good Year Gt2, ami azért nem egy extra gumi még 50e után is emberi képet mutatott, közel így kinézett mint a
Michelin.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris általában
« Válasz #6836 Dátum: 2011.11.02 19:32:40 »
13as
És be lehet oda műteni 16-ost, különösebb brutális rombolások nélkül?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris általában
« Válasz #6837 Dátum: 2011.11.02 19:39:13 »
Sziasztok!

A nyári gumi tapasztalatomat szeretném megosztani. 2009-es gyártású Michelin Energy Saver 175/65 r14 van a yarison, most volt a második szezonja, kb. 28.000 km ment idáig. A Michelin szereti a tartósságot, magas futásteljesítményt hangoztatni, ennek most kicsit az ellenkezőjét tapasztaltam. Idén tavasz óta látványosan csökkent a gumi profil, sima szemügyre vételezéssel is simán észrevető.
A napokban tolómérővel is sajnos sikerült alátámasztani: A 4 gumi profil mélysége 5,2- 6,0 között van, ami szerintem nem valami jó, ahhoz képest hogy normálisan van használva az autó. Nekem egyértelmű csalódás, figyelembe véve hogy a gumin feltüntetett kopásindex, az átlagosnak tekinthető 280-300-as értékhez képest 400!!

Ezt szerettem volna megosztani Veletek, szívesen olvasnék más gumiról, gumikról is véleményt..........

Thomas
Te erről beszélsz:

"The tread-wear rating - a comparative rating for the useful life of the tyre's tread. A tyre with a tread-wear rating of 200, for example, could be expected to last twice as long as one with a rating of 100. Tread-wear grades typically range between 60 and 600 in 20-point increments. It is important to consider that this is a relative indicator, and the actual life of a tyre's tread will be affected by quality of road surfaces, type of driving, correct tyre inflation, proper wheel alignment and other variable factors. In other words, don't think that a tread-wear rating of 100 means a 30,000 mile tyre.

Read more: http://www.carbibles.com/tyre_bible.html#ixzz1cZgW6Rvj
"


Na most, egy ilyen gumi profilmélysége gyárilag kb. 7.5-8.0 mm. Ehhez képest, 28 ezer km-es futás mellett, az 5.2-6.0 mm maradék profil normálisnak mondható. Ez annyit tesz, hogy meg tudsz tenni velük még hozzávetőlegesen 50-60 ezer km-t, mielőtt már mindenképp cserére szorulnának. Márpedig egy 80-90 ezer km-es futásra senkinek nem lehet egy rossz szava sem - egy átlagos gumi nem is megy el ennyit.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Yaris általában
« Válasz #6838 Dátum: 2011.11.02 19:52:14 »
És be lehet oda műteni 16-ost, különösebb brutális rombolások nélkül?

Kimondottan Yarishoz való beépítőkeretet is lehet kapni 16-os hangszóróhoz 1-2 ezer Ft-ért autóhifis boltba, ezzel aztán tényleg rombolás nélkül be lehet szerelni, vagy ugyanez elkészíthető MDF-ből/bútorlapból.
A gond ezzel csak az, hogy így oda egy max 60-61 mm mély hangszóró fér be, a 16-osok többségének a beépítési mélysége meg efölött van, tehát erre oda kell figyelni!
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris általában
« Válasz #6839 Dátum: 2011.11.02 19:59:09 »
Akkor asszem, neki sem futok ennek a műveletnek  ::) ... Na mindegy, köszi az infókat  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )