Szerző Téma: Yaris általában  (Megtekintve 1617374 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Thomas

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
Re:Yaris általában
« Válasz #6780 Dátum: 2011.10.04 22:35:34 »
Sziasztok!

Meg tudnátok mondani hogy milyen hasznát tudom venni a kocsihoz kapott szervíz kulcsnak?
A lényeg az lenne, hogy ha számomra még idegen helyre kerül az autó (pl. ismeretlen szervíz) akkor ha azt adom oda akkor ez jelent-e bármilyen biztonságot (másolás ellen pl.) ???

thomas

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Yaris általában
« Válasz #6781 Dátum: 2011.10.04 22:41:02 »
Sziasztok!

Meg tudnátok mondani hogy milyen hasznát tudom venni a kocsihoz kapott szervíz kulcsnak?
A lényeg az lenne, hogy ha számomra még idegen helyre kerül az autó (pl. ismeretlen szervíz) akkor ha azt adom oda akkor ez jelent-e bármilyen biztonságot (másolás ellen pl.) ???

thomas

Fizikailag lemásolni le lehet mindent, viszont a szervízkulcs lényege, hogy arról nem programozható az indításgátló!
Xanyi

Thomas

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
Re:Yaris általában
« Válasz #6782 Dátum: 2011.10.04 22:52:18 »
Sziasztok!

Meg tudnátok mondani hogy milyen hasznát tudom venni a kocsihoz kapott szervíz kulcsnak?
A lényeg az lenne, hogy ha számomra még idegen helyre kerül az autó (pl. ismeretlen szervíz) akkor ha azt adom oda akkor ez jelent-e bármilyen biztonságot (másolás ellen pl.) ???

thomas

Fizikailag lemásolni le lehet mindent, viszont a szervízkulcs lényege, hogy arról nem programozható az indításgátló!

Köszönöm a választ, okosodtam ::) :nonono:

decens

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
    • PIXELfirka
Re:Yaris általában
« Válasz #6783 Dátum: 2011.10.05 10:52:45 »
töltögetnék némi 5w-30-ast a Dundusba, a kérdés az lenne, hogy van valami kifejezetten ajánlott márka? (mobil1? castrol?) netán olyan, ami kifejezetten NEM ajánlott?
egyáltalán hány liter olaj kell bele? (1.0 yarisI)

Thomas

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
Re:Yaris általában
« Válasz #6784 Dátum: 2011.10.05 12:38:47 »
töltögetnék némi 5w-30-ast a Dundusba, a kérdés az lenne, hogy van valami kifejezetten ajánlott márka? (mobil1? castrol?) netán olyan, ami kifejezetten NEM ajánlott?
egyáltalán hány liter olaj kell bele? (1.0 yarisI)

Nekem a gari lejárta óta Castrol Edge 5w-30 van benne, nem eszik semmit belőle és szerintem jó is, sokan ajánlják.
Egész jó áron lehet beszerezni, ha gondolod kérek rá árat.
A mennyiséggel vigyázzál, igaz nekem 1.3-as van, de a garis szervízeknél mindig max fölött volt legalább 1 centivel a nivópálcán.
Mióta más szervízeli, viszem az előbb említett olajat és kímérve 2,8 liter megy bele ,a könyv szerinti 3,2 literrel szemben és így kerül közel a max.-hoz, de egy kicsit inkább alatta, mint felette.
Azt tanácsolnám hogy nézd meg a gyári ajánlást és inkább 3-4 decivel kevesebb menjen belőle cserénél és utána inkább tölts utána.

thomas

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Yaris általában
« Válasz #6785 Dátum: 2011.10.05 13:30:30 »
Nekem a gari lejárta óta Castrol Edge 5w-30 van benne, nem eszik semmit belőle és szerintem jó is, sokan ajánlják.
Egész jó áron lehet beszerezni, ha gondolod kérek rá árat.
A mennyiséggel vigyázzál, igaz nekem 1.3-as van, de a garis szervízeknél mindig max fölött volt legalább 1 centivel a nivópálcán.
Mióta más szervízeli, viszem az előbb említett olajat és kímérve 2,8 liter megy bele ,a könyv szerinti 3,2 literrel szemben és így kerül közel a max.-hoz, de egy kicsit inkább alatta, mint felette.
Azt tanácsolnám hogy nézd meg a gyári ajánlást és inkább 3-4 decivel kevesebb menjen belőle cserénél és utána inkább tölts utána.

thomas
:flowers: Inkább több legyen az az olaj, mint kevesebb az előírásnál. A kevesebb olaj jobban igénybe van véve, jobban felmelegszik, a kevesebb mennyisége révén nem biztos, hogy mindenhova eljut, amit kenni kell. Kevesebbet nem célszerű beletölteni, de ez mindenkinek a saját döntése.  :flowers: ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

decens

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
    • PIXELfirka
Re:Yaris általában
« Válasz #6786 Dátum: 2011.10.05 13:35:45 »
köszi!
az az én nyűgöm egyébként -ezért is zaklatlak titeket a dilettáns kérdéseimmel- hogy nem kaptam gépkönyvet a kislányhoz, szóval nem nagyon tudok HOL utánanézni ezeknek az infóknak. így aztán azt sem nagyon tudom kinyomozni, hogy hány liter volna a gyári ajánlás.

Nekem a gari lejárta óta Castrol Edge 5w-30 van benne, nem eszik semmit belőle és szerintem jó is, sokan ajánlják.
Egész jó áron lehet beszerezni, ha gondolod kérek rá árat.
A mennyiséggel vigyázzál, igaz nekem 1.3-as van, de a garis szervízeknél mindig max fölött volt legalább 1 centivel a nivópálcán.
Mióta más szervízeli, viszem az előbb említett olajat és kímérve 2,8 liter megy bele ,a könyv szerinti 3,2 literrel szemben és így kerül közel a max.-hoz, de egy kicsit inkább alatta, mint felette.
Azt tanácsolnám hogy nézd meg a gyári ajánlást és inkább 3-4 decivel kevesebb menjen belőle cserénél és utána inkább tölts utána.

thomas

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Yaris általában
« Válasz #6787 Dátum: 2011.10.05 13:39:55 »
köszi!
az az én nyűgöm egyébként -ezért is zaklatlak titeket a dilettáns kérdéseimmel- hogy nem kaptam gépkönyvet a kislányhoz, szóval nem nagyon tudok HOL utánanézni ezeknek az infóknak. így aztán azt sem nagyon tudom kinyomozni, hogy hány liter volna a gyári ajánlás.
Kérdezd meg Palaczk kollégát, neki ugyanez a motor van a Yarisában.  :flowers: ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

baba

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:Yaris általában
« Válasz #6788 Dátum: 2011.10.08 12:55:42 »
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy amikor megvettem(használt kereskedésben) a yarisomat(99,japán) azt mondták, hogy indításnál nem kell kuplungot használni amit eléggé furcsállottam. Az lenne a kérdésem, hogy akkor most kell-e vagy nem kell használni kuplungot  indításnál ?

Csocso1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
Re:Yaris általában
« Válasz #6789 Dátum: 2011.10.08 13:31:54 »
Ne haragudj, lehet hogy félreértelek, de szerintem ennyi a recept:

Ha üresben vagy: nem kell
Ha sebességben vagy: kell

De ez minden autóra jellemző..

baba

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:Yaris általában
« Válasz #6790 Dátum: 2011.10.08 14:00:13 »
Ne haragudj, lehet hogy félreértelek, de szerintem ennyi a recept:

Ha üresben vagy: nem kell
Ha sebességben vagy: kell

De ez minden autóra jellemző..

amikor tanultam vezetni, akkor amikor üresbe volt a kocsi és indítottam be akkor is tövig kuplung >kulcs elfordít >autó beindul sorrend volt.(opel volt ).

Csocso1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
Re:Yaris általában
« Válasz #6791 Dátum: 2011.10.08 14:18:17 »
Akkor téged jól átvert az oktatód :)

Amúgy valószínűleg azért tanított így, hogy ilyenkor is kuplungolj, mert ha sebességben felejted az autót, akkor nekiugrathatsz az előtted levőnek.
De igazából semmilyen autóban nem kell kuplungolni, ha üresben indítassz.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Yaris általában
« Válasz #6792 Dátum: 2011.10.08 14:38:50 »
Nem kell kinyomni a kuplungot, de ajánlott, mivel kiemelt tengelykapcsolóval az indításnál kisebb az önindító és ezzel együtt az akkumulátor terhelése. Ennek főleg télen van jelentősége amikor a váltó és motorolaj lényegesen sűrűbb.

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Yaris általában
« Válasz #6793 Dátum: 2011.10.08 14:47:57 »
+hozzá: a Yaris II-ben csak kinyomott kupplunggal lehet indítózni.(biztonság) :clap:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Yaris általában
« Válasz #6794 Dátum: 2011.10.08 16:07:05 »
Az osszes "ujabb" Toyota csak kinyomott kuplunggal indul.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX