Szerző Téma: Yaris általában  (Megtekintve 1617442 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: Yaris általában
« Válasz #6720 Dátum: 2011.08.05 14:28:19 »
sziasztok, kérdés lenne: yaris I, facelift-es változat... a fedcomp "trip" gombja már egy jó ideje nem reagál a nyomogatásra. különösebben nem izgatott a dolog, de most szeget ütött a fejembe, hogy valamit kéne csinálni vele. nem vagyok egy nagy szaki, de lehet, hogy kontakt spray-vel vagy ilyesmivel befújkodva esetleg a kábeleket megmozgatva visszatérne belé az élet. a kezelőt egyben ki lehet pattintani a helyéről, vagy valami rejtett csavarozása van? nekem úgy tűnik, mintha külön életet élne a műszerfaltól, de nem merek nekiállni feszegetni, amíg a nálam tapasztaltabbak nem mondanak valami okosat :)


Én inkább valami software-s hibát sejtek a háttérben.Nullázás tankoláskor??(átlagfogyasztás)
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris általában
« Válasz #6721 Dátum: 2011.08.06 09:46:38 »
sziasztok, kérdés lenne: yaris I, facelift-es változat... a fedcomp "trip" gombja már egy jó ideje nem reagál a nyomogatásra. különösebben nem izgatott a dolog, de most szeget ütött a fejembe, hogy valamit kéne csinálni vele. nem vagyok egy nagy szaki, de lehet, hogy kontakt spray-vel vagy ilyesmivel befújkodva esetleg a kábeleket megmozgatva visszatérne belé az élet. a kezelőt egyben ki lehet pattintani a helyéről, vagy valami rejtett csavarozása van? nekem úgy tűnik, mintha külön életet élne a műszerfaltól, de nem merek nekiállni feszegetni, amíg a nálam tapasztaltabbak nem mondanak valami okosat :)
Két verzió lehetséges: vagy a TRIP gomb mikrokapcsolója halt be, vagy tényleg szoftveres probléma lesz.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: Yaris általában
« Válasz #6722 Dátum: 2011.08.06 14:27:11 »
sziasztok, kérdés lenne: yaris I, facelift-es változat... a fedcomp "trip" gombja már egy jó ideje nem reagál a nyomogatásra. különösebben nem izgatott a dolog, de most szeget ütött a fejembe, hogy valamit kéne csinálni vele. nem vagyok egy nagy szaki, de lehet, hogy kontakt spray-vel vagy ilyesmivel befújkodva esetleg a kábeleket megmozgatva visszatérne belé az élet. a kezelőt egyben ki lehet pattintani a helyéről, vagy valami rejtett csavarozása van? nekem úgy tűnik, mintha külön életet élne a műszerfaltól, de nem merek nekiállni feszegetni, amíg a nálam tapasztaltabbak nem mondanak valami okosat :)
Két verzió lehetséges: vagy a TRIP gomb mikrokapcsolója halt be, vagy tényleg szoftveres probléma lesz.

Az én I-es Yarisomban még nem volt a TRIP-nek funkciója (2000-es évjárat).De a haveromé ilyen és nála is akkor volt egy ilyen eset, amikor rátankolt és nem "reset"-elt az átlagfogyinál.(ha jól emlékezem)?
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris általában
« Válasz #6723 Dátum: 2011.08.06 21:49:37 »
sziasztok, kérdés lenne: yaris I, facelift-es változat... a fedcomp "trip" gombja már egy jó ideje nem reagál a nyomogatásra. különösebben nem izgatott a dolog, de most szeget ütött a fejembe, hogy valamit kéne csinálni vele. nem vagyok egy nagy szaki, de lehet, hogy kontakt spray-vel vagy ilyesmivel befújkodva esetleg a kábeleket megmozgatva visszatérne belé az élet. a kezelőt egyben ki lehet pattintani a helyéről, vagy valami rejtett csavarozása van? nekem úgy tűnik, mintha külön életet élne a műszerfaltól, de nem merek nekiállni feszegetni, amíg a nálam tapasztaltabbak nem mondanak valami okosat :)

Kipattintani nem lehet, a fűtéspanellel együtt jön ki. A rádió beépítéséhez hasonlóan kell megbontani, az le van írva valahogy a Yarisba CD beépítése topicban!
Xanyi

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Yaris általában
« Válasz #6724 Dátum: 2011.08.11 21:36:16 »
5 új szín lesz elvileg.

türkiz
parázs vörös
gin buck
kvarc kék
titokzatos kék

No de ezek  hogy néznek ki? :hmmmm:
A Freynél már fel lehet íratkozni :flowers:
A belső méreteire lennék kiváncsi :hmmmm:  külsöről tudom hogy ugyan olyan széles, 10 cm-el hosszabb,3cm-el alacsonyabb.

Toya

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
  • Yaris II 1.0 Sol MM-T ; Celica GT-S
Re: Yaris általában
« Válasz #6725 Dátum: 2011.08.15 09:23:59 »
Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata , hogy Yarisban kb. meddig bírja a gyári aksi? Nekem most lesz öt éves az autó.Eddig még semmi változást nem vettem észre.

decens

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
    • PIXELfirka
Re: Yaris általában
« Válasz #6726 Dátum: 2011.08.15 09:58:45 »
Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata , hogy Yarisban kb. meddig bírja a gyári aksi? Nekem most lesz öt éves az autó.Eddig még semmi változást nem vettem észre.

az enyém decemberben lesz 7 éves,  :clap: és köszöni szépen jól van  :flowers:
[le is kopogom gyorsan]

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Yaris általában
« Válasz #6727 Dátum: 2011.08.17 19:24:18 »
Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata , hogy Yarisban kb. meddig bírja a gyári aksi? Nekem most lesz öt éves az autó.Eddig még semmi változást nem vettem észre.
Nagyban függ a használati módtól. Sok városi rövid út, hosszabb állások eléggé megviselik.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Lizard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 742
Re: Yaris általában
« Válasz #6728 Dátum: 2011.08.18 12:06:26 »
Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata , hogy Yarisban kb. meddig bírja a gyári aksi? Nekem most lesz öt éves az autó.Eddig még semmi változást nem vettem észre.

Télen szokott kiderülni, nekem 9 évesen makkant meg.
„If in doubt, flat out” (Colin McRae)

Toya

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
  • Yaris II 1.0 Sol MM-T ; Celica GT-S
Re: Yaris általában
« Válasz #6729 Dátum: 2011.08.18 19:39:03 »
Köszi a válaszokat !Nem is vártam , hogy napra pontosan megtudjam :innocent: Azért még egy pár évben reménykedek a tapasztalatok alapján :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris általában
« Válasz #6730 Dátum: 2011.08.20 20:20:04 »
Az enyémben öt év (és kb. 50 ezer km) után már cserélni kellett. Nagyon használatfüggő a dolog.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Toya

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
  • Yaris II 1.0 Sol MM-T ; Celica GT-S
Re: Yaris általában
« Válasz #6731 Dátum: 2011.08.22 11:39:48 »
2006-os Yarisnál nem lehet a komplett légszűrőházat elforgatni 90 fokkal? Így elölről szívná a friss levegőt közvetlenül a hűtőrácstól,  nem pedig oldalról a motortérből :hmmmm:Nagyon hülye pihent ötlet?????? :?:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris általában
« Válasz #6732 Dátum: 2011.08.22 12:19:39 »
Lehet hogy nem véletlenül van úgy ;)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris általában
« Válasz #6733 Dátum: 2011.08.22 17:00:33 »
Lehet hogy nem véletlenül van úgy ;)

Egyrészt, másrészt pedig a légszűrőház maga a szelepfedél (spórolás rulez) úgyhogy ha a komplett motort elforgatod...  [rohog]
Xanyi

Toya

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
  • Yaris II 1.0 Sol MM-T ; Celica GT-S
Re: Yaris általában
« Válasz #6734 Dátum: 2011.08.22 19:10:55 »
Elforgatom a motort és melléteszek még egy háromhengerest! Kész a V 6-os :clap: :lol: