Szerző Téma: Yaris általában  (Megtekintve 1617191 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: gyári központi zár probléma
« Válasz #6645 Dátum: 2011.06.14 18:48:23 »
Sziasztok!

Meg szeretném kérdezni, hogy volt-e nálatok esetleg probléma  a központi zár motorral?
Nálam úgy néz ki hogy egy másfél éves bizonytalan működés után(kizárólag a bal első ajtónál) megadta magát a motor.
Mindenhol pepecül megy itt a legkisebb hang sem hallható, nem is erőlködik.
Szerintetek érdemesebb bontottat-gyárit, vagy inkább újat, még ha utágyártott is?Esetleg forrást,boltot is tudnátok mondani?

Thomas

A gyári központizár motorok szoktak olyat csinálni, hogy elgyengülnek... Nem mindennapos, de azért előfordul.
Ilyenkor azt csinálja, hogy megmozdítja a gombot, de nincs ereje lehúzni!
Ha nálad is ez van, akkor sajnos csere. Az új 30 ezer körül van, utángyártott nincs. Csak univerzálisat lehet bemonyákolni a helyére, igaz az max 1500 Ft  :D
Mivel nem túl gyakori meghibásodás, így a bontott is jó lehet, szerintem Vateran találsz!
Xanyi

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: gyári központi zár probléma
« Válasz #6646 Dátum: 2011.06.15 08:02:52 »
A gyári központizár motorok szoktak olyat csinálni, hogy elgyengülnek... Nem mindennapos, de azért előfordul. Ilyenkor azt csinálja, hogy megmozdítja a gombot, de nincs ereje lehúzni!
Ha nálad is ez van, akkor sajnos csere. Az új 30 ezer körül van, utángyártott nincs. Csak univerzálisat lehet bemonyákolni a helyére, igaz az max 1500 Ft  :D
Mivel nem túl gyakori meghibásodás, így a bontott is jó lehet, szerintem Vateran találsz!

En egy bontoban vettem kompletten, mert az auto "fapados" verzio es utolag tettem bele. A fooldalon talalhato bontokban biztosan talalsz.
« Utoljára szerkesztve: 2011.06.15 08:10:08 írta kleingy »
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Yaris általában
« Válasz #6647 Dátum: 2011.06.15 12:52:23 »
Engem érdekelhet, de vaktában nem szívesen venném meg.
Amúgy a gyári nekem is teljesen jó állapotban van, viszont városi fordulaton (1800-2500 rpm) elég buta a hangja, olyan sípolós.

Próba erejéig szerinted megoldható, hogy módosítások nélkül feltegyük? Vajon más ennek az áteresztőképessége, mint a gyárinak? Mert ha jól látom ezt kisebb motorokhoz tervezték és nem örülnék, ha fojtana az enyémen.
Nem tudod esetleg, hogy mekkora a cső belső átmérője?
Mivel átlátni hosszában a hátsó dobon és minimum 60 as cső megy rajta végig egyenesen nem hiszem, hogy bármit fojtana :)


Thomas

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
Toyota EPC
« Válasz #6648 Dátum: 2011.06.16 20:41:04 »
Sziasztok!

Szerettem volna a héten kicsit megnézegetni az autót ezzel a progival de hamar elment a kedvem mert,a CD-n amin megtaláltam (facelift yaris) megdöbbentően kevés info volt,ami volt az o.k. dehát pl. olyat sem találtam hogy  ajtó belsejéről röntgen rajz(ablakemelő stb.)
A filekezelő szerint ez egy Euro A1 nevü file,(amit kiírtam cd-re) 595.700 kb nagyságú és 2006-os ha minden igaz.
Tudtok ebben segíteni?

Thomas

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Yaris általában
« Válasz #6649 Dátum: 2011.06.16 21:35:01 »
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris általában
« Válasz #6650 Dátum: 2011.06.16 23:43:31 »
Pofás  :yes: ... A nagyobb méretek ellenére csökkent tömegért pedig maximális respect  :clap: ! Így teljesen elég lehet bele a 70 lovas ezres motor, amivel nyilván jó takarékos lesz.

Az egyetlen, ami kevésbé tetszik: a konzervatívvá változott, látnivalóan kevesebb pakolóhellyel rendelkező műszerfal  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Thomas

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
Toyota EPC
« Válasz #6651 Dátum: 2011.06.17 00:02:37 »
Sziasztok!

Az előbb feltett kérdéshez itt egy kis adalék:
A program install után és a cd betöltés+autó beállítás után ez a kép fogad.
Nem értem hogy miért ilyen kevés dolgot találok!

[a csatolmányt egy admin törölte]

decens

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
    • PIXELfirka
Re: Yaris általában
« Válasz #6652 Dátum: 2011.06.17 08:22:12 »
Új Yaris

hát, ami engem illet, nekem nem tetszik :( mogorva lett a kinézete, olyan "kigyúrtkopasztetkós" városi agresszor kisautó... elvesztette a kedves, vidám kinézetét, amit a yaris I kapott.  :wub:
a műszerfalért meg nagyon kár. imádom ezt a digitális "barlang" műszert  :flowers: meg hogy az utasok nem látnak bele  ::)

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Yaris általában
« Válasz #6654 Dátum: 2011.06.17 11:21:12 »
A kulseje most lett vallalhato, a belsejere szepet ne... csunyat nem illik, az analog muszercsoportert nagy pirospont a sargaknak.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Toyota EPC
« Válasz #6655 Dátum: 2011.06.17 11:40:24 »
Sziasztok!

Az előbb feltett kérdéshez itt egy kis adalék:
A program install után és a cd betöltés+autó beállítás után ez a kép fogad.
Nem értem hogy miért ilyen kevés dolgot találok!

Hi

Valoszinuleg ez 1 ujabb program lehet mint amit meg en ismerek, de ha kivalasztod a megfelelo csoportot ( pld. ablakemeloket szerintem az elektromos reszen talalsz, a motor a power csoportban figyel ) akkor onnan tudsz ujabb alcsoportot kivalasztani. Az also menusorban levo "F" gombokkal tudsz elore hatra es belelepni stb. stb. Remelem nem mondtam nagy hulyeseget de en meg igy emlexem bar 1000 eve nem hasznaltam.

Viziborz
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris általában
« Válasz #6656 Dátum: 2011.06.17 16:12:08 »
...az analog muszercsoportert nagy pirospont a sargaknak.
Így közel háromnegyed év használat után, ezzel nem tudok egyetérteni  :) ... A digitális műszeregység azonnal, prímán leolvasható (kivéve a fsz. mérőt), látómezőben van, és az elhelyezése egy hihetetlen praktikus, tárolóhelyekkel teletömött műszerfalat tett lehetővé - már a Yaris I-ben is, a II-ben meg pláne. Ebből a szempontból bizony visszalépés a III, bár elképzelhető, hogy a vevők többsége tényleg az analógot igényelte, és ezért váltottak ilyenre.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kgeza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 221
Re: Yaris általában
« Válasz #6657 Dátum: 2011.06.18 10:56:25 »
A japán Vitz nem tetszett, de ez valamiért most már igen. Olyan mini Auris, amit nem nőiautóznak le, ha ez számít.
Műszaki változásokról semmit sem írnak, a hazai bevezetés pontosabb időpontjáról, az árakról (gondolom ugyanaz) és az aktuális készlet kiárusításáról sem.

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: Yaris általában
« Válasz #6658 Dátum: 2011.06.18 12:16:21 »
Új Yaris

Megint, a már egyszer régebben leírt véleményemet látom megvalósulni: a klf. modellek fejlesztésénél mintha a fejlesztők a következő modell felé kacsintgatnának: Starlet--> Corolla --> Avensis stb. Most mintha valóban Auris lenne a "példakép".                                                                          Yaris I-ből Yaris II-be is kicsit Corolla volt a példakép.(?)Vagy csak én látom így?
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

kgeza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 221
Re: Yaris általában
« Válasz #6659 Dátum: 2011.06.18 12:46:13 »
Eközben lett 2 kisebb modell. A Yaris I utóda az Aygo, aztán az IQ mondjuk túl prémiumtermék, de a célközönség ettől eltekintve ugyanaz.