Szerző Téma: Yaris általában  (Megtekintve 1617165 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: Yaris általában
« Válasz #6585 Dátum: 2011.05.04 15:47:30 »
A Yaris II-ből szedán sosem volt kapható itthon, ugye?
A környékünkön szoktam látni egyet rendszeresen.

Nem volt kapható!
Debrecenben is van egy.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: Yaris általában
« Válasz #6586 Dátum: 2011.05.04 15:48:13 »
Ez sem semmi: Yaris 2000-es évjárat

"a nyári gumikat váltogatom,de a téliek még a gyáriak,azokat grátisz adták hozzá.hihetetlenűl megbízható és stabil autó.160-al egy januári napon elnéztem egy derékszögű kanyart és berepültem a szántóföldre ami szerencsémre 50 cm-el mélyebben volt mint az országút.az autó megállt a 4 kerekén és lerúgta a 4 dísztárcsát és összetört az első lökhárító.a hűtő tartó keretet 5 centivel felgyűrte és a víz,valamint a légkondi hűtőt összenyomta,de működőképesek maradtak.3 évig jártam így vele,aztán cseréltem őket.a lökhárító összerepedezett ugyan,de a helyén maradt.más autóba asszem' belehaltam volna.a hátsó ülésen ott feküdt a kutyusom és sértetlenek maradtunk.sok autóm volt már,de őt soha nemfogom eladni.végleg a szívem csücske lett és örökös családtag.azthiszem ha kimúl,eltemetem.most még mindíg friss és üde,fiatalosan tartja magát.imádom!!"
Prius 2 - a mosolygós autó.

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Yaris általában
« Válasz #6587 Dátum: 2011.05.08 01:44:39 »
2009es 1.33as (101le) 6os váltós Yarisokról vmi extrat, akármit... tudni kéne?
Minden érdekelne, főleg, hogy van e bármi gyári nyüge, baja, akármi.

6.ban ~mennyit forog 130nál ez a moci?


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris általában
« Válasz #6588 Dátum: 2011.05.08 19:16:47 »
Idegesítő ez a tulajdonság, hogy ha az akkufeszültség leesik egy bizonyos szint alá, akkor indítózáskor az egész elektromos rendszer letilt  ::) ... Történt most legutóbb Erdélyben, hogy egy órára (!) bekapcsolva maradt a világítás - utána már nem indult az autó, be kellett bikázni  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris általában
« Válasz #6589 Dátum: 2011.05.08 22:03:52 »
Idegesítő ez a tulajdonság, hogy ha az akkufeszültség leesik egy bizonyos szint alá, akkor indítózáskor az egész elektromos rendszer letilt  ::) ... Történt most legutóbb Erdélyben, hogy egy órára (!) bekapcsolva maradt a világítás - utána már nem indult az autó, be kellett bikázni  ::)

Mit vártál? Az a pici akksi nem sokat bír ha rajthagyod a világítást...
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris általában
« Válasz #6590 Dátum: 2011.05.08 23:37:44 »
Hát vettem észre  :nonono: ... Csak az a vicc, hogy valójában alig merült valamit - mert bebikázás után, alig fél km menetet követően kétszer is újra kellett indítani a motort (lefullasztás miatt) - és az akksi simán bírta  :sorcerer: ! Szóval ezt tartom bosszantónak - hogy ilyen kismértékű merülés már elég ahhoz, hogy az autó indíthatatlanná váljon tőle  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Yaris általában
« Válasz #6591 Dátum: 2011.05.09 11:46:51 »
Sziasztok

Gyors kerdes - most lesz esedekes a 40 ezres szerviz bar 99-es az auto - milyen olajat ajanlotok ami nalatok bevalt? 10W 40esen gondolkozom jelenleg, de ha meggyoztok akkor lehet 5W-s is :)
Tervezem a szelepfedel tomites, a meghajto szij cserejet is. Meg nem neztem utana de ha nincs benne klima akkor is van benne pollen szuro?

Elore is koszi , Viziborz
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Yaris általában
« Válasz #6592 Dátum: 2011.05.09 12:09:43 »
5W30. Miért? Mert csak. :devil: (Gyári előírás)
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris általában
« Válasz #6593 Dátum: 2011.05.09 16:18:22 »
Sziasztok

Gyors kerdes - most lesz esedekes a 40 ezres szerviz bar 99-es az auto - milyen olajat ajanlotok ami nalatok bevalt? 10W 40esen gondolkozom jelenleg, de ha meggyoztok akkor lehet 5W-s is :)
Tervezem a szelepfedel tomites, a meghajto szij cserejet is. Meg nem neztem utana de ha nincs benne klima akkor is van benne pollen szuro?

Elore is koszi , Viziborz
A 10 W-40-et felejtsd el, fölöslegesen "vastag" ebbe a motorba... Öregebb autókba való. Ha már 40, akkor mindenképpen 5 W, de én fölöslegesnek tartom a 40-et, hacsak nem hajtod rendszeresen nagyon durván, sportosan a kocsit (pl. tartós 160 autópályán vagy ilyesmi). 5 W-30 az ajánlott gyári viszkozitás, én is ilyet tettem az enyémbe, neked is ezt javaslom.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris általában
« Válasz #6594 Dátum: 2011.05.09 16:23:37 »
Nyilván sokan emlékeztek, hogy a törés után a Yariskám január végén készült el. Csakhogy nem teljesen, mert ugye lemaradtak a típusfeliratok a hátuljáról, és kimaradt a műanyag dobbetét a jobb hátsó sárvédőből (plusz a tömítés a jobb hátsó lámpa alól, meg még egyéb dolgok, de ezek időközben megoldódtak).

Na, ezek ügyében kb. kéthetente rátelefonáltam a szervízre, mikor is mindig azt az ígéretet kaptam, hogy "pár nap múlva" hívnak, hogy mikor mehetek be.

Ezt múlt héten untam meg  :nonono: , közölve, hogy ma mindenképp bemegyek. Mit ad Isten, sikerült is nekik mára beszerezni a szükséges dolgokat  :sorcerer:

Csakhogy. A típus-feliratok rossz helyre kerültek  ::) ... A szerelő nem tudta, pontosan hol is lenne a helyük, és én sem emlékeztem, így aztán sikeresen feltettük őket a kelleténél kicsit jobbra, ill. balra.

A dobbetétből meg balost rendeltek a jobbos helyett  :censored: ... Így majd vissza kell mennem még egyszer.

Klassz, ugye  :szemez: ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

pzs

  • Vendég
Re: Yaris általában
« Válasz #6595 Dátum: 2011.05.09 16:34:39 »
Mas eltunteti a feliratokat, Te meg visszarakod :). Asszonypajti nem akart arrol hallani, hogy eltuntessuk a yaris feliratot hatulrol ezert csak elkoltoztettem... csomiajto alatt a kalaptarton kacsint vissza... :D

Egyebkent csak megfelelo szerszam es jo eros ketoldalu ragaszto kell hozza. Onnantol szabadon varialthato, mivel csak az elso Toyota emblemanal van kifurva a motorhazteto ha jol tudom...

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris általában
« Válasz #6596 Dátum: 2011.05.09 17:02:51 »
Azt elfogadom hogy nem volt a telepen egy másik Yaris amin meg lehetett volna nézni, na de hogy egy internetelérés sem amin legalább fénykép alapján nagyjából be tudtátok volna lőni...
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris általában
« Válasz #6597 Dátum: 2011.05.09 17:15:07 »
Igazad van. Szarul éreztem magam (most is elég furán vagyok, lehet beteg leszek, nemtom), nem gondolkodtam  ::) ... De tényleg NEKEM kell(ene) erre figyelnem? Ez tényleg így megy, hogy egy Toyota márkaszervíz alkalmazottja meg sem nézi, hogy kéne elhelyezkednie a feliratnak, hanem csak felb...ssza ötletszerűen?  :nonono:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris általában
« Válasz #6598 Dátum: 2011.05.09 17:16:07 »
Mas eltunteti a feliratokat, Te meg visszarakod :).
Ízlés dolga... Amúgy le lehet valahogy szedni roncsolásmentesen? Mert akkor leszedetem velük, és visszarakatom a megfelelő helyre  :censored:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Yaris általában
« Válasz #6599 Dátum: 2011.05.09 17:23:03 »
A feliratot le lehet szedni (pl. damillal), ragasztót kell újat tenni rá.
A történtek fényében inkább megcsinálnám magamnak és nem bíznám erre a szakértő csapatra.  [rohog]