Szerző Téma: Yaris általában  (Megtekintve 1617465 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris általában
« Válasz #6390 Dátum: 2011.03.18 13:24:34 »
2002-es, 1.3-as, nem MMT-s (!) automata Yarisba milyen váltóolaj kell és mennyi, hogy kell cserélni?
2.0 liter ATF kell bele, például ez. Cserélni elvileg nem kell, csak 45.000 km-enként ellenőrizni.

(Eddig a pillanatig nem is tudtam, hogy létezett Yaris I hagyományos automata váltóval...)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Yaris általában
« Válasz #6391 Dátum: 2011.03.18 14:08:02 »
Köszi! Ez a válasz: :)

Idézet
Köszönöm a segítségedet. Igen létezik. Nagyon jó kis autó.
A lábtér a vezetőnél kicsi, hosszú úton nem tudom kinyújtani a lábam, pedig csak 174 cm magas vagyok. A jobb első ülésnél már jó a lábtér mérete. Más rosszat nem tudok írni róla. Ketyeg, szépen. Városban 7 liter fölött eszik, autópályán - tempótól függően - 5,8-7,7 között.
         

decens

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
    • PIXELfirka
Re: Yaris általában
« Válasz #6392 Dátum: 2011.03.18 15:26:52 »
nem mondjátok, hogy a yarisban 45 literes a tank...!  :surrender:
én eddig meg voltam győződve róla, hogy 40 lityis, tekintettel arra, hogy mindig 37-38 litereket tankoltam, amikor már villogni kezdett a jelző... ha pedig egyszer kétszer (több tíz kilométernyi kocsikázás után, miközben már izzadt a tenyerem a kormányon  :lol:) 40...41 liter ment bele, csak néztem, mint borjú az új kapura.  [rohog]
komolyan mondom, kész besz***ás, hogy 4 év autókázás után tudom meg, hogy 5 literrel nagyobb a tank  :wub:

(yaris 2004 terra linea 1.0)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Yaris általában
« Válasz #6393 Dátum: 2011.03.18 15:44:38 »
Ezért kell a kezelési könyv! :tt2: :D
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris általában
« Válasz #6394 Dátum: 2011.03.18 15:48:38 »
A lábtér a vezetőnél kicsi, hosszú úton nem tudom kinyújtani a lábam, pedig csak 174 cm magas vagyok.
Hát ja, ebben az autóban meglehetősen kisnövésű kell legyél ahhoz, hogy (aránylag) nyújtott lábbal tudj vezetni... Vagy a háttámlát kell kényelmetlenül meredekre állítanod, hogy elérd a kormányt. Ezzel én sem vagyok teljesen megelégedve, de mondjuk már kb. megszoktam a Camryben, ott sem sokkal jobb a helyzet, ugyancsak túl közel van a kormány a pedálokhoz.

A Starlet volt ebből a szempontból szuper  :wub:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

decens

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
    • PIXELfirka
Re: Yaris általában
« Válasz #6395 Dátum: 2011.03.18 15:58:13 »
Ezért kell a kezelési könyv! :tt2: :D

de nem vaút benne drága tezsvírem.
2,5 évesen vettük kaposváron, nem találtam benne kezelési könyvet és különösebben nem is izgatott a dolog, tekintettel arra hogy az egész kisautó olyan egyszerű, mint egy kerticsap  :flowers:

de ha már itt tartunk, nem lehet ezt letölteni pdf formában valahonnan? (lehetőleg magyarul, ugye...)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Yaris általában
« Válasz #6396 Dátum: 2011.03.18 16:57:39 »
Sajnos nem nagyon vannak fenn kezelésik, főleg nem magyarul a neten (1-2 modellhez angolul elérhető). :no: (Mondjuk azért csak megkérdeztem volna, hogy hova a retekbe tüntették el 2.5 év alatt a nyomorult kezelésit... :censored: ). Egyszerű, ez igaz, de nem is szerelési könyvet írtam.  ;) Olyan egyszerű infok vannak benne ugye, hogy mekkora a tank, milyen olaj, gyertya kell bele, stb.  :flowers:
         

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris általában
« Válasz #6397 Dátum: 2011.03.18 18:21:08 »
Idézet
Eddig a pillanatig nem is tudtam, hogy létezett Yaris I hagyományos automata váltóval...
Pedig nem is akármilyen. Nagyon jó!!

Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris általában
« Válasz #6398 Dátum: 2011.03.18 21:48:06 »
Mondjuk azért csak megkérdeztem volna, hogy hova a retekbe tüntették el 2.5 év alatt a nyomorult kezelésit...
Ez számomra is egy rejtély  :hmmmm: ... És rengetegen eltüntetik! Gondolom, kiveszik a kocsiból, otthoni tanulmányozásra... Aztán elkallódik. Mondjuk, a Starletét pl. direkt megtartottam, ahogy a tartalék kulcsát is, szuvenírnek  :hug: ... Mentségemre szóljon, hogy a vevő állítása szerint az autót dekorációnak szánták valami szervíz vagy micsoda tetejére  :sorcerer: ... Bár szerintem inkább valahol Csádban vagy vmi hasonló helyen köthetett ki  ::)
« Utoljára szerkesztve: 2011.03.18 21:51:09 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris általában
« Válasz #6399 Dátum: 2011.03.18 21:49:35 »
Idézet
Eddig a pillanatig nem is tudtam, hogy létezett Yaris I hagyományos automata váltóval...
Pedig nem is akármilyen. Nagyon jó!!
Na ja, azzal lehet csak az igazi ultimatív komfortos helyváltoztató kapszula  :yes: ... Bár mondjuk a manuális váltója is olyan jó, hogy kicsit fájó szívvel mondanék le róla, pedig ez nálam nagyon nagy szó  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Fulika

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Re: Yaris általában
« Válasz #6400 Dátum: 2011.03.24 11:13:35 »
Sziasztok, nyilván már volt szó ezekről, de ha valaki megspórolná nekem a több órás keresgélést, annak nagyon örülnék.

Ideje lenne szervizelnem a bogyónkat, szóval az alany egy 1,3-as benzines 2004-es (ráncfelvarrot) yaris. A kérdések:


- A kuplung egy kicsit nyekereg. Tudtommal bowdenes, lehet illetve érdemes a bowdent olajozni, szilikonsprézni, valamivel kenni?

- Fékfojadékot cserélnem kellene, mivel kitudja mennyi idős. Lehet itt a hagyományos módszert használni, hogy magával a főfékhengerrel (a pedállal) kipumpáljuk az egyes ágakat, miután a folyadéktartályból kiszipkáztuk az anyagot és frissel töltöttük fel? Ha igen, nem ír be hibakódot az, hogy a fékpedál a pumpálás során full beesik?

- Olajcseréhez milyen olajat javasolnátok ebbe a motorba? A kocsi viszonylag keveset megy, városi utakon rövideket, télen nyáron csillaggarázsban parkol.


Előre is köszi, ha valaki válaszol!

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Yaris általában
« Válasz #6401 Dátum: 2011.03.24 15:32:14 »
Szia!

Korábban nem ABS-es kocsinál csináltam magam fékfolyadék cserét, ott a következőképp jártam el.
A tartályból kiszivattyúztam amennyi folyadékot csak lehetett, rátöltöttem a frisset. Ezután a szokásos módon csináltam a légtelenítést addig, amíg a légtelenítőknél a tiszta folyadék meg nem jelent. A csővezetékekben nincs nagy mennyiség, hamar átöblítődik. És ami lényeg, közben nem levegősödik le a rendszer. A tartályba meg folyamatosan után kell tölteni a fogyó mennyiséget.
5W-30 vagy 0W30 olaj jó lesz bele.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris általában
« Válasz #6402 Dátum: 2011.03.24 17:53:26 »
Idézet
A kuplung egy kicsit nyekereg. Tudtommal bowdenes, lehet illetve érdemes a bowdent olajozni, szilikonsprézni, valamivel kenni?
Nem bowdenes, hanem hidraulikus. Több helyen is nyikoroghat, ha megvan hogy honnan jön a hang akkor be kell zsírozni, és kész is.

Idézet
Fékfojadékot cserélnem kellene, mivel kitudja mennyi idős. Lehet itt a hagyományos módszert használni, hogy magával a főfékhengerrel (a pedállal) kipumpáljuk az egyes ágakat, miután a folyadéktartályból kiszipkáztuk az anyagot és frissel töltöttük fel? Ha igen, nem ír be hibakódot az, hogy a fékpedál a pumpálás során full beesik?
A hagyományos módszert lehet alkalmazni, csak arra kell figyelni, hogy ne legyen rajta a gyújtás közben.

Idézet
Olajcseréhez milyen olajat javasolnátok ebbe a motorba? A kocsi viszonylag keveset megy, városi utakon rövideket, télen nyáron csillaggarázsban parkol.
Valami nevesebb olajtársaság 0W vagy 5W30-asa jó lesz.
Xanyi

Fulika

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Re: Yaris általában
« Válasz #6403 Dátum: 2011.03.25 11:41:37 »
Szia!

Korábban nem ABS-es kocsinál csináltam magam fékfolyadék cserét, ott a következőképp jártam el.
A tartályból kiszivattyúztam amennyi folyadékot csak lehetett, rátöltöttem a frisset. Ezután a szokásos módon csináltam a légtelenítést addig, amíg a légtelenítőknél a tiszta folyadék meg nem jelent. A csővezetékekben nincs nagy mennyiség, hamar átöblítődik. És ami lényeg, közben nem levegősödik le a rendszer. A tartályba meg folyamatosan után kell tölteni a fogyó mennyiséget.
5W-30 vagy 0W30 olaj jó lesz bele.

Kösz a választ, én is pont így csináltam régen.

Fulika

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Re: Yaris általában
« Válasz #6404 Dátum: 2011.03.25 11:43:39 »
Idézet
A kuplung egy kicsit nyekereg. Tudtommal bowdenes, lehet illetve érdemes a bowdent olajozni, szilikonsprézni, valamivel kenni?
Nem bowdenes, hanem hidraulikus. Több helyen is nyikoroghat, ha megvan hogy honnan jön a hang akkor be kell zsírozni, és kész is.

Kösz a kimerítő választ!
Ha hidraulikus a rendszer (nekem utoljára a 120-as skodám volt ilyen) akkor gondolom jobban járok a szilikon zsírral, spray-vel, hogy kíméljem a tömítéseit?
« Utoljára szerkesztve: 2011.03.25 21:56:34 írta Palaczk »