Szerző Téma: Yaris általában  (Megtekintve 1617402 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Yaris általában
« Válasz #6330 Dátum: 2011.02.21 09:03:12 »
Szia!
Grat a kocsihoz!
Milyen jellegű információt kerestél amit nem találtál meg?
Ha műszaki jellegű infokat keresel, itt van egy alakulóban lévő, folyamatos bővülő fórumrész.

kjanyi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re: Yaris általában
« Válasz #6331 Dátum: 2011.02.21 11:44:52 »
Szia!
Grat a kocsihoz!
Milyen jellegű információt kerestél amit nem találtál meg?
Ha műszaki jellegű infokat keresel, itt van egy alakulóban lévő, folyamatos bővülő fórumrész.
Szia !
Az off klubnál pl fönvannak a felszereltségi szintek,kezelési útmutatók,tipushibák-azok javitási lehetőségei.Látom itt is elő lehet ásni,kérdezni, kicsit bonyolultabb-lehet,hogy csak megszokás kérdése--igaz ott a fórum külön műxik.Aki csak keres autót nem biztos,hogy belemélyül itt-pedig ők-mi szorulnak rá ezekre az infókra mielőtt megveszik az autót.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris általában
« Válasz #6332 Dátum: 2011.02.23 14:34:38 »
Jééé, a Yarisban van egy kihúzható fiók az utasülés alatt  :sorcerer: ... Hát ez tök jó  :D

Egyébként is, kvázi szerelmes vagyok ennek az autónak a pakolóhelyeibe  :clap: ... Ezt aztán nekem találták ki! Sapkának, kesztyűnek, telefonnak, jégkaparónak, ciginek & öngyújtónak, CD-knek mind-mind megvan a maguk külön helye  :yes:

És most még ez a fiók is... zsííír  :) ! Már ki is találtam, hogy ebbe fogom tenni a mappát a kezelési utasítással & társaival, meg a láthatósági mellényt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

pzs

  • Vendég
Re: Yaris általában
« Válasz #6333 Dátum: 2011.02.23 14:39:46 »
Jééé, a Yarisban van egy kihúzható fiók az utasülés alatt  :sorcerer: ... Hát ez tök jó  :D

Egyébként is, kvázi szerelmes vagyok ennek az autónak a pakolóhelyeibe  :clap: ... Ezt aztán nekem találták ki! Sapkának, kesztyűnek, telefonnak, jégkaparónak, ciginek & öngyújtónak, CD-knek mind-mind megvan a maguk külön helye  :yes:

És most még ez a fiók is... zsííír  :) ! Már ki is találtam, hogy ebbe fogom tenni a mappát a kezelési utasítással & társaival, meg a láthatósági mellényt.

Nekem muszakin kiszedtek aztan a jobb elso szonyegen felejtettek. Sokaig agyaltam, hogy egyaltalan miert szedtek ki. Utolag kiderult, hogy alvazszam miatt   :).

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris általában
« Válasz #6334 Dátum: 2011.02.23 17:19:19 »
Nekem ott van az elsősegélycsomag és az izzókészlet. Hibátlan hely neki!

Idézet
Egyébként is, kvázi szerelmes vagyok ennek az autónak a pakolóhelyeibe  clap ... Ezt aztán nekem találták ki! Sapkának, kesztyűnek, telefonnak, jégkaparónak, ciginek & öngyújtónak, CD-knek mind-mind megvan a maguk külön helye
Igen, meglehetősen praktikus ez a sok pakolóhely. És mindezt már 99-ben... Amúgy a ciginek nincs hely, az nem szép szokás  ;)
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris általában
« Válasz #6335 Dátum: 2011.02.23 21:30:39 »
Amúgy a ciginek nincs hely, az nem szép szokás  ;)
Hadd idézzek egy klasszikust: "jóóóvan, lesz...om!"  :D

Kicsit stresszes az életem az utóbbi időben... Ennyi kell  :flowers:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Totyogó

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Yaris általában
« Válasz #6336 Dátum: 2011.02.24 00:03:14 »
Sziasztok!

2004-es évjáratú Yarisomba szeretnék, ledes helyzetjelzőt tenni. Az eredetivel nincs gondom, de kicseréltem a távolságit Osram cool blue-ra és így mellette a régi helyzetjelző nem mutat jól.

Kérdésem az lenne, hogy ennek az évjáratnak milyen a helyzetjelző foglalata? Bajonettes, vagy bedugós?

Milyet ajánlotok? Pontfényűt vagy szórt fényűt? Én a szórt fényűre tenném a voksom.

Milyen színűt érdemes venni, hogy a rendőrök ne büntessenek meg, és műszakin se kötözködjenek? Autós boltban azt mondták csak fehéret.

Számos fórumon lehet olvasni, hogy mivel keveset fogyaszt a led, ezért sok fedélzeti computer kiégettnek tekinti az izzót, ez okoz-e valamilyen problémát?

Segítséget, válaszokat előre is Köszönöm.


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris általában
« Válasz #6337 Dátum: 2011.02.24 00:20:06 »
Helyzetjelzőbe legálisan csak fehér fényűt lehet tenni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris általában
« Válasz #6338 Dátum: 2011.02.24 11:39:21 »
Szia. Bedugós 5W-os izzó van benne.

A pont és a szórt fény izlés kérdése, de a szórt fény jobban hasonlít egy izzó fényéhez. Én azt venném.

A szin megint csak annak a kérdése, hogy mennyire akarod hogy "bucsus" legyen az autód. Ha nem szeretnéd azt, akkor a lehető legfehérebbet vegyed, az is picit kékes, de nem olyan feltünő!

A Yaris nem jelzi ha kiég az izzó, úgyhogy a LED-el sem fog vacakolni.
Xanyi

Totyogó

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Yaris általában
« Válasz #6339 Dátum: 2011.02.24 13:00:41 »
Szia.

Köszi szépen a segítséget.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris általában
« Válasz #6340 Dátum: 2011.02.24 13:04:44 »
Jelzések: na, ezért nagyon hálás vagyok az autónak, hogy csak a bekapcsolva felejtett világítás miatt csipog  :yes: ... Ha ez is sipákolna a kulcs a gyújtásban+ajtó nyitva kombóra, mint az Avensis, hát bele is őrülnék  :nono:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris általában
« Válasz #6341 Dátum: 2011.02.25 17:50:43 »
Vettem egy pár új ablaktörlőt Járiszvágenre  :yes: ... Szerintem a régiek még a gyáriak voltak, egy szavam se lehet... Optifitet sikerült beszerezni, 3500 volt a pár. Most töröl, mint állat  :D ... Kicsit sok volt már a csík (mindkét végén mindkettő be volt már szakadva, repedve), meguntam.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris általában
« Válasz #6342 Dátum: 2011.02.27 21:43:37 »
Az imént jutott eszembe, hogy vajon létezik-e egyáltalán olyan Yaris, amiben több km van, mint Zénókáéban  :hmmmm: ? Félmillió egy ilyen kiskocsiban, pláne amit csak ennyi ideje gyártottak, azért elég extrém  :sorcerer: ... Nem sok ilyen autó lehet, szerintem még a dízelek között sem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Yaris általában
« Válasz #6343 Dátum: 2011.02.28 02:24:11 »


Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281