Szerző Téma: Yaris általában  (Megtekintve 1617450 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re: Yaris általában
« Válasz #6150 Dátum: 2010.11.20 12:03:46 »
Az 1.4d-4d yaris mennyi olajat kell a motorba önteni. Most vettem az autot és leakkarom cserélni az olajat, és nem tudom mennyit kel vennem hogy elég legyen?
Válaszotokat köszönőm.

Én ezt használom: http://www.ripca.hu/termekek?PID=34130&op=product
Előírásoknak tökéletesen megfelel, és nem vészes az ára...

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re: Yaris általában
« Válasz #6151 Dátum: 2010.11.20 12:05:35 »
Tungsram megalight plus 60%... ez 60/55W-os és több mint 4 év alatt a egyszer cseréltem..Hibátlan a fényereje nekem nagyon bevált nem is fogok mást venni amíg esetleg rá nem szánom magam egy xenonra...Bár lehet hogy ez soha nem fog megtörténni mert utálom amikor a nem gyári xenon szétviszi a retinámat este... :cry:

Nálam is nagyon sokáig bírták ezek az izzók. És a fényük is tökéletes! A családban több autóban is ezek vannak, mindenhol tartósak.

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re: Yaris általában
« Válasz #6152 Dátum: 2010.11.20 12:08:34 »
Motor 1ND-TV
2001-2005: 4,2 liter +0,3 liter a szűrő
2005-2009: 3,1 liter +0,2
a Liqui Moly szerint

Ez fals infó, pont fordítva van.  2005-2009-ig: 4,2 kell bele. Nem tudom miért, de mindegyik kalkulátorban hibás ez az adat...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris általában
« Válasz #6153 Dátum: 2010.11.20 12:47:55 »
Ha direkt ülök át az egyikből a másikba, meglehetősen feltűnő a dolog. A másik, ami meglepő, az a totálisan eltérő üléspozíció. Meg a teljesen eltérő térelosztás... Szubjektíve elöl a Yaris szinte még az Avensisnél is tágasabb  :sorcerer:
Főleg, ha nem ül melletted senki a jobb1-ben!!! Még ki is tudsz könyökölni a jobb oldalon!  [rohog] :lol: :D :hug: :flowers: :tt2: :tt2: :tt2:
Amúgy én is használtam Yarist, szóval tudom, hogy meglepőek a belső méretei!
A corollád csak 3cm -el szélesebb.  :1eye:
Látatlanban lefogadom, hogy a Yaris belül szélesebb  :yes: ... Ha nincs igazam, akkor nagyon becsap a térérzet  :lol: ... Mindenesetre érzetre az E11 egy szűk bunker elöl (is), a Yarishoz képest.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris általában
« Válasz #6154 Dátum: 2010.11.20 12:49:54 »
OK, OK, csak nem rád vall...
De most mi  :) ? Ezt komolyan nem értem... Írták itt a többiek, hogy ez az autó hátul dobfékes. OK.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Yaris általában
« Válasz #6155 Dátum: 2010.11.20 13:49:53 »
Hát az nem vall rád, hogy nem nézted körbe a gépet, hogy ez hamarabb kiderüljön.
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris általában
« Válasz #6156 Dátum: 2010.11.20 17:09:52 »
És ezért másztam volna alája  :) ? Figyi... Kipróbáltam, jó volt. Beleültem oszt elkezdtem használni  :yes: ... Én nem szoktam ám nagyon átbogarászni a saját autóimat, miután megvettem őket. Ha érzem, hogy jók, akkor megveszem és használom. Aztán majd menet közben kiderülnek a dolgok. A Camryt is csak valami fél évvel azután láttam először alulról, hogy megvettem... Én csak a mások számára általam kipróbált kocsikat böngészem át nagyon alaposan - lévén olyankor ugye nem a saját bőrömet viszem a vásárra.

Sőt, ezt a divatos "folyadékok-szűrők-szíjak azonnali cseréje" gyakorlatot sem követem. Minek? Olyan autót meg sem vennék, amivel kapcsolatosan kételyem merülne fel, hogy a gazdája mennyire vigyázott rá. Ha meg nincs ilyen kételyem, akkor elhiszem neki, hogy mit mikor cserélt, és majd ennek megfelelően cserélek én is, amikor eljön az ideje.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: Yaris általában
« Válasz #6157 Dátum: 2010.11.20 20:55:04 »
OK, OK, csak nem rád vall...
De most mi  :) ? Ezt komolyan nem értem... Írták itt a többiek, hogy ez az autó hátul dobfékes. OK.

Ha jól emlékezem,akkor az I-es Yarisnál ez a "Linea-Luna"felszereltségnél volt!(?) :hmmmm:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris általában
« Válasz #6158 Dátum: 2010.11.21 01:10:31 »
Ha jól emlékezem,akkor az I-es Yarisnál ez a "Linea-Luna"felszereltségnél volt!(?) :hmmmm:
Nem... Nem a felszereltségtől függött, hanem a gyártás idejétől. Értem ez alatt, hogy a facelift előttiek dobfékesek voltak, az azutániak már tárcsafékesek.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris általában
« Válasz #6159 Dátum: 2010.11.21 12:25:43 »
Ha jól emlékezem,akkor az I-es Yarisnál ez a "Linea-Luna"felszereltségnél volt!(?) :hmmmm:
Nem... Nem a felszereltségtől függött, hanem a gyártás idejétől. Értem ez alatt, hogy a facelift előttiek dobfékesek voltak, az azutániak már tárcsafékesek.
Nem! A facelift utániakból is volt dobfékes!
Xanyi

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re: Yaris általában
« Válasz #6160 Dátum: 2010.11.21 14:11:59 »

A most forgalomba kerülő (facelift utáni) II. Yarisok VSC csomaggal készülnek elöl-hátul tárcsafékes változatban. (Ebből persze a I. Yarisra nem lehet messzemenő következtetést levonni.)
Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris általában
« Válasz #6161 Dátum: 2010.11.21 14:28:44 »
Nem! A facelift utániakból is volt dobfékes!
Elhiszem, de az enyém nem az, annyi biztos. Pedig széria legeleji, 2003 áprilisi forgalomba helyezésű. Függhetett ez a felszereltségtől? Úgy értem: volt esetleg ekkor még olyan kivitel, amiben nem volt széria az ABS, és akkor ezt szerelhették még hátul dobfékkel?

A 2003-as német katalógus szerint amúgy már tárcsafékes hátul is az összes Yaris, de ez az infó nyilván csak a német piacra érvényes. A 2004-es svájci Auto Revue katalógusban viszont szerepel, hogy létezett az autó hátul dobfékes változatban is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris általában
« Válasz #6162 Dátum: 2010.11.21 17:19:01 »
Nem! A facelift utániakból is volt dobfékes!
Elhiszem, de az enyém nem az, annyi biztos. Pedig széria legeleji, 2003 áprilisi forgalomba helyezésű. Függhetett ez a felszereltségtől? Úgy értem: volt esetleg ekkor még olyan kivitel, amiben nem volt széria az ABS, és akkor ezt szerelhették még hátul dobfékkel?

A 2003-as német katalógus szerint amúgy már tárcsafékes hátul is az összes Yaris, de ez az infó nyilván csak a német piacra érvényes. A 2004-es svájci Auto Revue katalógusban viszont szerepel, hogy létezett az autó hátul dobfékes változatban is.

Szerintem semmitől nem függött, össze-vissza csinálták.
A Toyota alkatrészkereső programba is ha beütöd az alvázszámot a Yarisnál nem tudja, hogy az autó dobfékes hátul vagy tárcsafékes, csak feldobja a két lehetőséget...

Amúgy facelift után szerintem mindben volt ABS. De lehet, hogy rosszúl tudom...

Mindenesetre szerintem egy Yaris méretü autónál egyáltalán nem szükséges hátul a tárcsafék, könnyű a hátulja, nagyon könnyű... Pont ezért soha nem ad hátra nagy fékerőt! De ha már Neked az van, az csak jó, hiszen egyetlen hátránya, hogy gyakrabban kell cserélni benne a betétet mint egy dobban a pofét, amúgy csak előnye van!
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris általában
« Válasz #6163 Dátum: 2010.11.21 18:32:31 »
Szerintem semmitől nem függött, össze-vissza csinálták.
A Toyota alkatrészkereső programba is ha beütöd az alvázszámot a Yarisnál nem tudja, hogy az autó dobfékes hátul vagy tárcsafékes, csak feldobja a két lehetőséget...
Értem  :hmmmm: ... Elég fura!

Amúgy facelift után szerintem mindben volt ABS. De lehet, hogy rosszúl tudom...
Biztos, hogy voltak olyan (csóróbb, akkor még nem EU-s) piacok, ahol nem volt széria.

Mindenesetre szerintem egy Yaris méretü autónál egyáltalán nem szükséges hátul a tárcsafék, könnyű a hátulja, nagyon könnyű... Pont ezért soha nem ad hátra nagy fékerőt! De ha már Neked az van, az csak jó, hiszen egyetlen hátránya, hogy gyakrabban kell cserélni benne a betétet mint egy dobban a pofét, amúgy csak előnye van!
Hát, azért én örülök neki, hogy ilyen  :yes: ... Mégiscsak hatékonyabb, erősebb, pontosabb. A betét meg még bazi vastag  :) ... Lehet, hogy volt már cserélve... Passz. És a tárcsának sincs válla. Az első betétek is jó strammok még egyébként, szerencsére.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re: Yaris általában
« Válasz #6164 Dátum: 2010.11.21 20:43:51 »
Röpköd a hír, hogy jövőre hybrid yaris ?
Akkor elkezdek gyűjteni :)