Szerző Téma: Yaris általában  (Megtekintve 1617334 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

Himpellér

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re: Yaris általában
« Válasz #6045 Dátum: 2010.10.24 19:01:38 »
köszönöm a válaszokat!
Toyota Yaris 1.0

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Yaris általában
« Válasz #6046 Dátum: 2010.10.25 08:39:34 »
Koszi a valaszokat.

Akkor csapjunk is bele.
Annak idejen az OFF Mazdamba ON azert kellett a kormanyszervo is mert nem volt helyette a "kitamaszto gorgo" az ekszijhoz. Itt ugy emlexem hogy van valami ilyesmi de meg utana kell jarnom hol is helyezkedik el a szervo es hol a klima szivattyuja. Ha szervo nelkul is be lehet epiteni a klimat akkor inkabb azt valasztanam.
Radio keret cseren gondolkozom de amiket latok a vateran vagy a kereso is kidobja az csak a kepeken fekete vagy tenylegesen is az?

Viziborz
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Yaris általában
« Válasz #6047 Dátum: 2010.10.25 08:57:37 »
A masik hozzaszolasom a motormosasrol szol
En nem mosom max akkor ha valami kifolyt. Amugy alapbol nem olyan koszos szokott lenni a motor. Amiert nem teszem ( persze lehet hogy tevedek )  en meg ugy emlexem hogy annak idejen konzervalo anyagot fujtak a motorterbe es ilyenkor azt konnyen le lehet mosni. En is mostam mar motort ilyen tisztito folyadekkal es ra 1 evre uigy vettem eszre hogy kezd rozsdasodni nemely resze. Az viszotn teny hogy van olyan ceg aki visszallitja jo penzert ezt az allapotot - ertsd ujrafujja .
Nem okoskodni akarok de most hogy arulom azAVE-t en nem mosom le a motorjat mint a kereskedok teszik ha aruljak a kocsikat. Igy latszik ha valami folyik esetleg.
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris általában
« Válasz #6048 Dátum: 2010.10.25 18:55:02 »
Idézet
Annak idejen az OFF Mazdamba ON azert kellett a kormanyszervo is mert nem volt helyette a "kitamaszto gorgo" az ekszijhoz. Itt ugy emlexem hogy van valami ilyesmi de meg utana kell jarnom hol is helyezkedik el a szervo es hol a klima szivattyuja. Ha szervo nelkul is be lehet epiteni a klimat akkor inkabb azt valasztanam.

Szia!

A szervó helyén jelenleg is van egy támasztó görgő, úgyhogy beszerelhető a klíma szervó nélkül is!

Én rendszeresen mosom a motorom, ha gondolod teszek be a 11 éves motorteremről képet, ott aztán nem rohad semmi.

Rádiókeret: a fekete az már az újabb (ráncfelvarrott) Yarishoz való, nem tudom a facelift elöttibe való szürkét kapni-e még. Pedig létezett, nekem is van egy a szekrénybe...
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris általában
« Válasz #6049 Dátum: 2010.10.25 19:46:02 »
Szvsz: a 7 fok az erősen marketingszagú, saját véleményem, hogy a téli gumi 7 és -4 fok között kevésbé! tapad mind száraz mind nedves útburkolaton. Szerintem egyedül hóban és latyakban jobb, akkor viszont vitahtatatlanul nagyságrendekkel jobb tulajdonságokkal bír. Ezt eddigi tapasztalatomra alapozom, michelin és bridgestone téli gumikkal (újakkal).
Nem akarok róla vitatkozni, akik emlékeznek rá tavaly le akartuk teszteli, de az érkező havazás miatt nem sikerült.
Egyetértek. A 7 fok marketing-érték. Száraz úton, mindaddig míg nincs messze (!) fagypont alatt a hőmérséklet, jobb a nyári gumi. A profil eltérő (kevésbé tagolt) kialakítása miatt jobb. Vizes úton dettó; értelemszerűen mindaddig, amíg az a víz folyékony halmazállapotú  :) ... A havas-jeges út persze nagyon más téma.

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Yaris általában
« Válasz #6050 Dátum: 2010.10.26 08:38:11 »
Idézet
Annak idejen az OFF Mazdamba ON azert kellett a kormanyszervo is mert nem volt helyette a "kitamaszto gorgo" az ekszijhoz. Itt ugy emlexem hogy van valami ilyesmi de meg utana kell jarnom hol is helyezkedik el a szervo es hol a klima szivattyuja. Ha szervo nelkul is be lehet epiteni a klimat akkor inkabb azt valasztanam.

Szia!

A szervó helyén jelenleg is van egy támasztó görgő, úgyhogy beszerelhető a klíma szervó nélkül is!

Én rendszeresen mosom a motorom, ha gondolod teszek be a 11 éves motorteremről képet, ott aztán nem rohad semmi.

Rádiókeret: a fekete az már az újabb (ráncfelvarrott) Yarishoz való, nem tudom a facelift elöttibe való szürkét kapni-e még. Pedig létezett, nekem is van egy a szekrénybe...

Koszi az infot, ezek szerint ne vegyek ilyen feketet mert az nem jo hozza ha jol ertem. Neked pedig az enyembe is megfelelo van a szekrenyedbe? Esetleg elado ? :)

Viziborz
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris általában
« Válasz #6051 Dátum: 2010.10.26 18:20:54 »
Úgy vagyok vele, hogy jó lesz az még valamikor, bár agyalok rajt hogy felesleges...  :hmmmm: Pedig pöpec ám. Az rádió alatti tárolórekesz alja még le is van kárpitozva, hogy ne zörögjön amit oda teszel.
Ha találsz a neten olyat amit 99-2003-as Yarishoz ír, annak jónak kell lennie, de akkor rosszúl van a képeken, mert az nem fekete, hanem szürke! 2003 utáninak a formája is más és fekete!
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.26 19:44:22 írta kleingy »
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris általában
« Válasz #6052 Dátum: 2010.10.26 22:52:34 »
Szélvédőcsere mennyibe kóstálhat? A minap kőfelverődéses halált halt  ::) ... "Csak" végigrepedt kb. a 70 %-a, hosszában, alul, 4-5 centivel az alsó széle fölött, nagyjából párhuzamosan; igazából nem zavaró, de majd a pedálsor beszerelése után ugye vizsgáztatni kell, azon meg nyilván nem menne így át; nomeg áprilisban esedékes lesz a "nagy" műszaki is.

Szóval... Mennyi?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Yaris általában
« Válasz #6053 Dátum: 2010.10.27 09:20:52 »
Úgy vagyok vele, hogy jó lesz az még valamikor, bár agyalok rajt hogy felesleges...  :hmmmm: Pedig pöpec ám. Az rádió alatti tárolórekesz alja még le is van kárpitozva, hogy ne zörögjön amit oda teszel.
Ha találsz a neten olyat amit 99-2003-as Yarishoz ír, annak jónak kell lennie, de akkor rosszúl van a képeken, mert az nem fekete, hanem szürke! 2003 utáninak a formája is más és fekete!

Szia

Ha ugy gondolod hogy megvalnal tole akkor kerlek ertesits mert erdekelne a dolog.

Viziborz
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris általában
« Válasz #6054 Dátum: 2010.10.27 17:19:44 »
Úgy vagyok vele, hogy jó lesz az még valamikor, bár agyalok rajt hogy felesleges...  :hmmmm: Pedig pöpec ám. Az rádió alatti tárolórekesz alja még le is van kárpitozva, hogy ne zörögjön amit oda teszel.
Ha találsz a neten olyat amit 99-2003-as Yarishoz ír, annak jónak kell lennie, de akkor rosszúl van a képeken, mert az nem fekete, hanem szürke! 2003 utáninak a formája is más és fekete!

Szia

Ha ugy gondolod hogy megvalnal tole akkor kerlek ertesits mert erdekelne a dolog.

Viziborz

1-2 nap és megálmodom ;)
Xanyi

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris általában
« Válasz #6055 Dátum: 2010.10.27 17:23:25 »
Szélvédőcsere mennyibe kóstálhat? A minap kőfelverődéses halált halt  ::) ... "Csak" végigrepedt kb. a 70 %-a, hosszában, alul, 4-5 centivel az alsó széle fölött, nagyjából párhuzamosan; igazából nem zavaró, de majd a pedálsor beszerelése után ugye vizsgáztatni kell, azon meg nyilván nem menne így át; nomeg áprilisban esedékes lesz a "nagy" műszaki is.

Szóval... Mennyi?

A gyári szélvédő kerettel mindennel együtt 100 ezer fölé megy, úgyhogy azt nem ajánlom...
A barátnőmékét minimálkonfigból 25 körül megállt, ez egy db Pilkington szélvédőt jelentett, minden más pedig "meg lett mentve", ez viszont nem hibátlan!

Úgyhogy én a következőt javaslom: Olcsón kapni nagyon jó minőségünek számító Pilkington szélvédőt, plusz hozzá megveszed a gyári!!! gumikeretet, és egy jó szélvédőssel kicserélteted! Nem tudom a friss árakat, de sztem 50 alatt ki kell jönnie!
Xanyi

Hanok

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re: Yaris általában
« Válasz #6056 Dátum: 2010.10.27 17:27:30 »
Szélvédőcsere mennyibe kóstálhat? A minap kőfelverődéses halált halt  ::) ... "Csak" végigrepedt kb. a 70 %-a, hosszában, alul, 4-5 centivel az alsó széle fölött, nagyjából párhuzamosan; igazából nem zavaró, de majd a pedálsor beszerelése után ugye vizsgáztatni kell, azon meg nyilván nem menne így át; nomeg áprilisban esedékes lesz a "nagy" műszaki is.

Szóval... Mennyi?

Márkaszervizes csere eredeti szélvédővel...Ez nekem 110 pengőbe állt meg vagyis nem nekem hanem annak aki beba***a..De gondolom nem erre voltál kíváncsi mert ha az Én pénztárcám bánta volna nyilván nem ezt az utat választom...

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris általában
« Válasz #6057 Dátum: 2010.10.27 17:29:10 »
Mondjuk az is számít ugye, hogy Cascora akarod csináltatni vagy önköltségre.
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris általában
« Válasz #6058 Dátum: 2010.10.27 18:16:23 »
Lehetne ezt egyáltalán cascora csináltatni?

Mondjuk 50 ezer az önrész, annyiból pedig ki is jönne a Xanyi által leírt módon (én is hasonlóra tippeltem), tehát kb. ugyanott lennék.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris általában
« Válasz #6059 Dátum: 2010.10.27 18:40:50 »
Lehetne ezt egyáltalán cascora csináltatni?

Mondjuk 50 ezer az önrész, annyiból pedig ki is jönne a Xanyi által leírt módon (én is hasonlóra tippeltem), tehát kb. ugyanott lennék.

De üvegkárnál nem minden esetben 10% az önrész? Vagy csak az enyémnél? (Allianz)
Xanyi