Szerző Téma: Yaris általában  (Megtekintve 1617088 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Yaris általában
« Válasz #6000 Dátum: 2010.10.18 17:22:21 »
Tegnapelőtt megállapítottam, hogy be tudom csapni menet közben a (korábban rosszul becsukott) JOBB hátsó ajtót  :D

Az komoly :D Én a bal elsőt sem tudom a kardánalagút miatt :)

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Yaris általában
« Válasz #6001 Dátum: 2010.10.18 18:14:33 »
Akkor vegig nyitott ajtoval kozlekedsz?  :tt2:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris általában
« Válasz #6002 Dátum: 2010.10.18 18:15:36 »
És még1 hatalmas előnye is van...
Ha majd épp oktatsz és a jobb1-en ülsz, akkor az ülést teljesen hátratolva és a háttámlát is kissé hátrébb állítva, a jobb hátsó ablakon tudod a könyöködet kilógatni majd nyáron. Itt Szombathelyen láttam a Yarisos oktatóktól  [rohog]
Ez komoly  :eek: ? Wow, nagyon nagy  :clap: [rohog] ... Mondjuk, ez ismerős a Starletből is: ott, a vezetőülésben, a fejemet derékszögben oldalra fordítva már igazából a bal hátsó ablakon néztem ki  :D

Majd azt kéne még kiderítenem Yarisos oktatóktól, hogy a sebességmérő J1-ről láthatóvá tételét hogyan oldják meg  :hmmmm: ? Egyszerűen odabiggyesztenek valami kis tükördarabot vagy ilyesmi? És akkor abban szépen megfordítva látszanak majd a számok  :stuart: ? Hát, nyilván, mert mást nem nagyon tudok elképzelni ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Yaris általában
« Válasz #6003 Dátum: 2010.10.18 18:17:26 »
Akkor vegig nyitott ajtoval kozlekedsz?  :tt2:

Igen és a gyalogosoknak osztom a masszázst :D

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Yaris általában
« Válasz #6004 Dátum: 2010.10.18 18:18:31 »
Majd azt kéne még kiderítenem Yarisos oktatóktól, hogy a sebességmérő J1-ről láthatóvá tételét hogyan oldják meg  :hmmmm: ? Egyszerűen odabiggyesztenek valami kis tükördarabot vagy ilyesmi? És akkor abban szépen megfordítva látszanak majd a számok  :stuart: ? Hát, nyilván, mert mást nem nagyon tudok elképzelni ...

Csinálj HUD-ot. Irányítsd a tükröcskét a szélvédőre is mindjárt nem lesz fordítva :)

pzs

  • Vendég
Re: Yaris általában
« Válasz #6005 Dátum: 2010.10.18 19:39:59 »
Majd azt kéne még kiderítenem Yarisos oktatóktól, hogy a sebességmérő J1-ről láthatóvá tételét hogyan oldják meg  :hmmmm: ? Egyszerűen odabiggyesztenek valami kis tükördarabot vagy ilyesmi? És akkor abban szépen megfordítva látszanak majd a számok  :stuart: ? Hát, nyilván, mert mást nem nagyon tudok elképzelni ...

Ket dolgot tudok elkepzelni: vagy veszel egy masik sebessegmerot es beapplikaltatod egy szakival mondjuk az "elefantfulbe" jobb oldalt vagy beraksz egy GPS-t oszt jonapot... :1eye:

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris általában
« Válasz #6006 Dátum: 2010.10.18 22:01:17 »
És még1 hatalmas előnye is van...
Ha majd épp oktatsz és a jobb1-en ülsz, akkor az ülést teljesen hátratolva és a háttámlát is kissé hátrébb állítva, a jobb hátsó ablakon tudod a könyöködet kilógatni majd nyáron. Itt Szombathelyen láttam a Yarisos oktatóktól  [rohog]
Ez komoly  :eek: ? Wow, nagyon nagy  :clap: [rohog] ... Mondjuk, ez ismerős a Starletből is: ott, a vezetőülésben, a fejemet derékszögben oldalra fordítva már igazából a bal hátsó ablakon néztem ki  :D

Majd azt kéne még kiderítenem Yarisos oktatóktól, hogy a sebességmérő J1-ről láthatóvá tételét hogyan oldják meg  :hmmmm: ? Egyszerűen odabiggyesztenek valami kis tükördarabot vagy ilyesmi? És akkor abban szépen megfordítva látszanak majd a számok  :stuart: ? Hát, nyilván, mert mást nem nagyon tudok elképzelni ...

Kérdezhetsz végülis ilyen alap dolgokat, láttam 1-2 tanuló Yarist már belülről. Konkrétan azon is tanultam és vizsgáztam ugyabár 2000-ben... Az én oktatóm is ugyanígy a hátsó ablakon lógatta a kezét végig, de a lényeg. Semmiféle megoldás nem volt a sebességmérőre, egyszerűen nagyon érezte a hangból a dolgot. Nem mondom, hogy 50-60 között észrevette a különbséget, de 65 körül már jött a kérdés, hogy "te Zolikám mennyivel menyünk különben?"  :D [rohog]
Viszont láttam más oktatónál a tükrös és a GPS-es megoldást is. Ha én lennék a helyedben, tuti GPS lenne bent!
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris általában
« Válasz #6007 Dátum: 2010.10.18 23:03:08 »
Kérdezhetsz végülis ilyen alap dolgokat, láttam 1-2 tanuló Yarist már belülről. Konkrétan azon is tanultam és vizsgáztam ugyabár 2000-ben... Az én oktatóm is ugyanígy a hátsó ablakon lógatta a kezét végig, de a lényeg. Semmiféle megoldás nem volt a sebességmérőre, egyszerűen nagyon érezte a hangból a dolgot. Nem mondom, hogy 50-60 között észrevette a különbséget, de 65 körül már jött a kérdés, hogy "te Zolikám mennyivel menyünk különben?"  :D [rohog]
Viszont láttam más oktatónál a tükrös és a GPS-es megoldást is. Ha én lennék a helyedben, tuti GPS lenne bent!
De a vizsgabiztosnak látnia kell a sebességmérőt. Kötelezően! Én is gondoltam a GPS-re, beszéltem is erről a csoporttársaimmal, de állítólag ezt megintcsak nem fogadják el a vizsgán. Ott arról kell tudnia folyamatosan meggyőződni a vizsgabiztosnak, hogy a tanuló az autó sebességmérője szerint szabályos sebességgel közlekedik-e.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris általában
« Válasz #6008 Dátum: 2010.10.19 17:43:41 »
Kérdezhetsz végülis ilyen alap dolgokat, láttam 1-2 tanuló Yarist már belülről. Konkrétan azon is tanultam és vizsgáztam ugyabár 2000-ben... Az én oktatóm is ugyanígy a hátsó ablakon lógatta a kezét végig, de a lényeg. Semmiféle megoldás nem volt a sebességmérőre, egyszerűen nagyon érezte a hangból a dolgot. Nem mondom, hogy 50-60 között észrevette a különbséget, de 65 körül már jött a kérdés, hogy "te Zolikám mennyivel menyünk különben?"  :D [rohog]
Viszont láttam más oktatónál a tükrös és a GPS-es megoldást is. Ha én lennék a helyedben, tuti GPS lenne bent!
De a vizsgabiztosnak látnia kell a sebességmérőt. Kötelezően! Én is gondoltam a GPS-re, beszéltem is erről a csoporttársaimmal, de állítólag ezt megintcsak nem fogadják el a vizsgán. Ott arról kell tudnia folyamatosan meggyőződni a vizsgabiztosnak, hogy a tanuló az autó sebességmérője szerint szabályos sebességgel közlekedik-e.

Akkor elég vicces, hogy Nekem az oktató mögött ült a vizsgabiztos, és tutira nem látta vizsgán a km órát!
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris általában
« Válasz #6009 Dátum: 2010.10.19 18:01:14 »
Most az, hogy akad olyan vizsgabiztos aki nem foglalkozik vele, egy dolog... De elvileg látnia kéne, hisz különben nem tudja ellenőrizni hogy a tanuló betartja-e a sebességkorlátozásokat.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris általában
« Válasz #6010 Dátum: 2010.10.19 19:48:26 »
Most az, hogy akad olyan vizsgabiztos aki nem foglalkozik vele, egy dolog... De elvileg látnia kéne, hisz különben nem tudja ellenőrizni hogy a tanuló betartja-e a sebességkorlátozásokat.

Ezekkel az előírásokkal Te vagy jobban tisztában, én csak azt mondtam, amit láttam  :yes:
Xanyi

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: Yaris általában
« Válasz #6011 Dátum: 2010.10.19 20:32:20 »
Ma nálam gumicsere volt! Nálatok mi a helyzet?  :?:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Yaris általában
« Válasz #6012 Dátum: 2010.10.19 20:37:28 »
Én várok még vagy 3 hetet legalább a felrakással.


[a csatolmányt egy admin törölte]
         

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9394
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Yaris általában
« Válasz #6013 Dátum: 2010.10.19 20:47:13 »
Jó lesz az november első hetében is, én úgy gondolom.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Yaris általában
« Válasz #6014 Dátum: 2010.10.19 21:13:27 »
Ha bejön a 30 napos előrejelzés, akkor november közepén is elég lesz. Addig se rontsuk a fogyasztást. :D
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.19 21:30:45 írta Villi »
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive