Szerző Téma: Yaris általában  (Megtekintve 1617423 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris általában
« Válasz #5955 Dátum: 2010.10.07 18:28:08 »
nekem D4D 2004-es yarisom van és nem tudná valaki meg mondani mennyi olaja kell a motorba
Szia! 4.2 liter megy bele.

Nekem is ennyi rémlik, de nem 100%
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris általában
« Válasz #5956 Dátum: 2010.10.08 16:20:54 »
Megvolt az első teletankom. Két vonal volt még a szintjelzőn, és 87 km-t mutatott a Range. Hosszas kitartó munkával belement 35.4 liter  :sorcerer: (az első katt valahol 33-nál volt) ... Szóval azért mikor a Range lemegy nullára, biztosan nincs már benne 10 liter, de 8 sem. Inkább csak 5-6.

Utána 494-re ment föl a Range, ami azért enyhénszólva pesszimista becslés  :D ... Az utóbbi három napban, csak városi (köztük sok rövid) utakkal, 7.2-es átlagot produkáltam.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Yaris általában
« Válasz #5957 Dátum: 2010.10.09 04:19:37 »
Idézet
Jazz árában az IQ-t adják.....

Na igen ez mindent elmond az új Toyota modellek árazásáról. Elegance Jazz 4misi. 1.33as IQ 4misi.
és ez nemcsak az IQ, itt a másik új az Urban Cruiser és most csatlakozik hozzájuk ár/érték arányban a VersoS is? És ki az a full hülye aki VersoSt vesz majd 5milió+ért amikor elegance Jazz van 4misiért??? Hogy a német/koreai csodákat ne említsem.

Végülis IQ, meg Urban Cruisert se vesz senki ezt se fog.  :wacko:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris általában
« Válasz #5958 Dátum: 2010.10.09 10:53:21 »
Na ja. De a Toyotánál a Jazz fő, direkt konkurrense a Yaris.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris általában
« Válasz #5959 Dátum: 2010.10.09 10:54:22 »
Nnna, nekivágunk az első nagy, közös kalandunknak Fülessel - irány Virgen/Osttirol  :yes: ! 650 km. Kíváncsi leszek a fogyasztásra, meg úgy mindenre, milyen lesz ez az első hosszú futam.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Yaris általában
« Válasz #5960 Dátum: 2010.10.09 11:06:25 »
Vigyázzatok egymásra.  :flowers:
         

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris általában
« Válasz #5961 Dátum: 2010.10.09 11:14:37 »
Nnna, nekivágunk az első nagy, közös kalandunknak Fülessel - irány Virgen/Osttirol  :yes: ! 650 km. Kíváncsi leszek a fogyasztásra, meg úgy mindenre, milyen lesz ez az első hosszú futam.

A Camry után? Hátfájdító  [rohog]
Xanyi

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Yaris általában
« Válasz #5962 Dátum: 2010.10.10 03:07:48 »
Na ja. De a Toyotánál a Jazz fő, direkt konkurrense a Yaris.

Igazából Jazznak eddig nem volt konkurense. Ha mégis akkor az semmi kép sem a Yaris a 205literes hanem az Auris a 350literes csomagterével.

Kicsit bosszant, hogy 2helyen is írták, hogy az IQ, Urban Cruiser féle drága kocsi kategóriába fog tartozni mert pont egy 4mnél kisebb "Yarisnál alig hosszabb" de 400literes csomagterű gép lenne nekem az optimális Yaris után. Ami városi kocsinak is jó de 400literes csomagterével, meg a hátsó ülések alatti hellyel már utazó kocsink is tűrhető. Persze nincs miért sírnom, ott a Jazz elegance 4misiért, csak hát nagyon Toyotas lettem...


szerk: Csak viszonyítás miatt: VersoS/Jazz 4m alatt vannak és ~390literes csomagterük van. Auris +30cmel hosszabb viszont kissebb csomagtartója van. És ehez még hozzá kell adni, hogy egy Jazzbe a hátsó ülések alá is pakolhatsz...
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.10 03:13:04 írta Fade »

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Yaris általában
« Válasz #5963 Dátum: 2010.10.10 10:13:29 »
Fél füllel hallottam egy Toyota szalonban, hogy a VersoS nem lesz forgalmazva Magyarországon.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Yaris általában
« Válasz #5964 Dátum: 2010.10.10 10:16:05 »
Így van, már mondták régebben is a klubügyek topicban.  :flowers:
         

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Yaris általában
« Válasz #5965 Dátum: 2010.10.10 10:33:04 »
Na ja. De a Toyotánál a Jazz fő, direkt konkurrense a Yaris.

Igazából Jazznak eddig nem volt konkurense. Ha mégis akkor az semmi kép sem a Yaris a 205literes hanem az Auris a 350literes csomagterével.

Kicsit bosszant, hogy 2helyen is írták, hogy az IQ, Urban Cruiser féle drága kocsi kategóriába fog tartozni mert pont egy 4mnél kisebb "Yarisnál alig hosszabb" de 400literes csomagterű gép lenne nekem az optimális Yaris után. Ami városi kocsinak is jó de 400literes csomagterével, meg a hátsó ülések alatti hellyel már utazó kocsink is tűrhető. Persze nincs miért sírnom, ott a Jazz elegance 4misiért, csak hát nagyon Toyotas lettem...


szerk: Csak viszonyítás miatt: VersoS/Jazz 4m alatt vannak és ~390literes csomagterük van. Auris +30cmel hosszabb viszont kissebb csomagtartója van. És ehez még hozzá kell adni, hogy egy Jazzbe a hátsó ülések alá is pakolhatsz...
Hozzátenném még a Jazzhez, hogy nem csak literben nagyobb a csomagtere, hanem simán megvan 1méter a kerékdobok között, amit egyik Corrolla se tudja! (Sok más nagyobb autó sem pl 3-as Kombi BMW)
Egyébként ugy tudom , hogy az Urban Crousert Yaris alapra épitik . Egyébként osztrák ujságban olvastam, hogy vasalónak becézik a formája miatt.

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Yaris általában
« Válasz #5966 Dátum: 2010.10.12 15:36:16 »
http://www.vezess.hu/parizs/uj_front_toyota_hyundai/26977/

"Verso-S: egyelőre nem lesz

Fotón tetszett, élőben is, ennek ellenére nincsenek jó híreink a Toyota Verso-S-ről. Az autó ugyanis nem lesz kapható Magyarországon, legalábbis jövőre még nem hozza be a Toyota-vezérképviselet. A Japánban gyártott autó az itthon reálisnak tűnő darabszámok mellett túl sokba kerülne, annyit pedig nem lehet eladni belőle, hogy alacsonyabb árakat kapjon az importőr a gyártól."

Kicsit igazságtalannak tartom a cikkben az IX20al való összevetést az nem a VersoSnek hanem a Yarisnak a konkurenciája.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris általában
« Válasz #5967 Dátum: 2010.10.14 23:54:22 »
Igazából Jazznak eddig nem volt konkurense.
A Jazzt nehéz kategorizálni. A Honda maga igazából "sima" kisautóként pozicionálja (okosan!) - ha pedig így nézzük, akkor bizony igenis a Yaris & Co. konkurrense (amiknél aztán kétségkívül többet tud, elsősorban variálhatóságban és helykihasználásban).

Valójában viszont nem "sima" kisautó a Jazz - hanem sokkal inkább kis egyterű, mint amilyen pl. a Meriva, vagy a Modus, vagy az Idea ... vagy épp a (boldogult) Yaris Verso (annak aztán meg lehet nézni a csomagterét).

Hirtelen még az első generációs Mazda 2-est tudnám említeni, az is ilyen köztes jószág volt  :hmmmm: ... Bár az inkább hajlott a "rendes" kiskocsik, mint az egyterűek felé - de sokkal egyterűsebb volt, mint az utódja.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris általában
« Válasz #5968 Dátum: 2010.10.15 00:12:41 »
Nnna, nekivágunk az első nagy, közös kalandunknak Fülessel - irány Virgen/Osttirol  :yes: ! 650 km. Kíváncsi leszek a fogyasztásra, meg úgy mindenre, milyen lesz ez az első hosszú futam.
A Camry után? Hátfájdító  [rohog]
Á  :) ... Semmi bajom nem volt az üléssel. De tényleg. Rosszabbra számítottam  :hmmmm: ... Fura mód még az eléggé hajlított lábú, kissé teherautós pozíció sem zavart. 8 óra vezetés után minden különösebb elfáradás, zsibbadás, sajgás vagy bármi egyéb hasonló nélkül szálltam ki - teljesen rendben van az autó ezen a téren  :yes: ... is.

Meg úgy igazából a legtöbb más dologban is. Leutaztunk 2x8 órát, autópályáztunk, mentünk 170-et, tartottunk órákon át 130-135-öt, száguldoztunk országúton, előzgettünk lelkesen, szerpentineztünk, kavarogtunk kis ötödrangú alpesi utacskákon, másztunk hegyet egyesben földúton (5.3 km-en 600 m magasságkülönbség) ... Nappal, sötétben (jól világít!), melegben, hidegben (gyorsan melegszik és jól fűt!) ... Szinte minden OK.

Elöl 3.0, hátul 2.8-as keréknyomással semmi gond nincs a menetkényelemmel, a kanyarstabilitás pedig (ha az ember megtanulta, hogy a dőléstől nem kell megijedni) ugyancsak rendben van  :yes: ... Már majdnem itthon, a Mecseken nagy harcot vívtam egy SX4-el, amit egy kb. velem egyidős fazon vezetett, ugyancsak lelkesen  :D ... Vagdostuk a kanyarokat, ahogy bírtuk  :) ... Végül ő nyert, mert a többlet motorerejével szemben nem tudtam mit alkalmazni  :sorcerer: ... De a lényeg, hogy a kiskocsi bár nem igazán inspirál a sportos kanyargásra, de ha szükséges, partner tud lenni benne, nagyon is.

Egy viszont biztos: ebben az autóban aztán le kell mondani az alacsony fordulatszámokról, ha haladni is szeretne az ember  :hmmmm: ... Mert ahhoz valahol 3-4000 között kell tartani a fordulatot, legalább. A dolog ugye eleve ott indul, hogy a váltó rövid... 130-nál kb. 4000, na, képzelhetitek, ezt azért szoknom kellett az elején  :ph34r: ... De na, megmagyaráztam magamnak hogy a piros tartományhoz képest ez nem egészen 2/3, meg egyébként is, ilyen kis fogyasztással nem is akkora gond  :hug: ... Szóval, tekertetni kell a kis gépet, ha menni akar az ember - viszont akkor tényleg fog is menni - ahhoz képest, hogy mégiscsak egy ezres szívómotorról beszélünk, nagyon is  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Yaris általában
« Válasz #5969 Dátum: 2010.10.15 08:35:02 »
Na ez az, ami nekem nem tetszik a Corimban sem és ezért akarok dízelt. Én szeretem az alacsony fordulatszámot, de úgy bizony nem megy annyira, ahogy én azt elvárnám egy autótól. Az autó tökéletes, csak nem az én ízlésemre van szabva.